تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 99 - 1400
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هرساله دانش آموزان متقاضی ورود به مدارس نمونه دولتی در یک فضای رقابتی قرار می گیرند تا دانش و اطلاعات علمی خود را به چالش بکشند. دانش آموزان پایه نهم برای ورود به مدارس نمونه دولتی و تحصیل در پایه دهم مقطع متوسطه دوم می بایستی در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کنند و با توجه به اعلام نتایج ضمن کسب نمره و تراز مورد نیاز در صورت قبولی وارد این مدارس شوند.

اعلام نتایج آزمون مدارس هر شهرستان، توسط سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش مربوط به همان استان صورت می گیرد.

با توجه به شرایط حاکم بر جامعه براثر شیوع گسترده بیماری کرونا ضمن سایه افکندن این بیماری بر زندگی مردم، همچنین باید توجه داشت میزان شیوع کرونا در شهرستان های مختلف در وضعیت های قرمز و یا زرد متفاوت است. لذا بسته به تفاوت شهرستان ها، تصمیمات گرفته شده در راستای زمان برگزاری آزمون و به تبع اعلام نتایج نیز برای هر شهرستان متفاوت است.

در ادامه به شرح تصمیمات ابلاغ شده اداره کل اموزش و پرورش آذربایجان غربی می پردازیم.

دانش آموزان ساکن آذربایجان غربی برای دریافت کارنامه آزمون مدارس نمونه دولتی خود، بایستی به سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی مراجعه کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی آذربایجان غربی 99 – 1400

آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم سال تحصیلی 99-1400 که پیش تر مقرر شده بود در تاریخ 20 تیر ماه سال 99 با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود، 2 روز پیش از آزمون به دلیل پیشگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا و به جهت حفظ سلامت داوطلبان لغو گردید و موکول به آینده شد. طبق ابلاغیه ای که اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در تاریخ 30 تیر ماه منتشر کرد، زمان برگزاری این آزمون که قرار بود متعاقبا ابلاغ گردد، 3 مرداد سال 99 اعلام شد. با توجه به عدم بهبود اوضاع، اداره آموزش و پرورش این استان روز قبل آزمون از طریق سایت رسمی خود به نشانی snj.awaedu.ir خبری در راستای لغو مجدد برگزاری آزمون نمونه دولتی استان آذربایجان غربی منتشر کرد.

با توجه به شناور بودن زمان برگزاری آزمون و در دست نبودن اطلاعاتی درباره زمان دقیق انتشار نتایج، نمی توان زمان معینی را جهت اعلام نتایج مشخص نمود. اما به طور کل در نظر داشته باشید که بازه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم عموما دو تا سه هفته پس از برگزاری آزمون است. همچنین توجه داشته باشید که نتایج آزمون نمونه دولتی به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی آموزش و پرورش هر استان اعلام می گردد. نتایج آزمون نمونه دولتی آذربایجان غربی 99 – 1400 نیز از طریق سایت آموزش و پرورش آذربایجان غربی به نشانی snj.awaedu.ir اعلام می گردد.

لازم به ذکر است داوطلبان برای حضور در جلسه امتحان چند روز قبل از برگزاری آزمون می بایست جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم اقدام نمایند. در صورت انتشار اطلاعیه جدیدی از سوی اداره آموزش و پرورش آذربایجان غربی این مقاله به روز می گردد و اخبار مربوطه جدید را به اطلاع کاربران می رساند و همچنین برای اطلاع سریع تر و پیگیری اخبار روز مرتبط کاربران می توانند جهت عضویت در کانال تلگرام نمونه دولتی اقدام کنند.

نحوه مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 99 – 1400

نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی سال 99-1400 به صورت شهر به شهر و به صورت اینترنتی اعلام می گردد.

دانش آموزان هر منطقه بایستی با مراجعه به سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش محل سکونت خود در بازه زمانی معین پس از انتشار نتایج آزمون برسایت نسبت به مشاهده کارنامه خود اقدام کنند. همچنین دانش آموزان ساکن آذربایجان غربی نیز در زمان اعلام شده با مراجعه به سایت اداراه کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی به نشانی snj.awaedu.ir جهت مشاهده نتایج آزمون خود عمل کنند.

دانش آموزان پس از اعلام نتایج با مراجعه به صفحه اصلی سامانه ثبت نام و اعلام نتایج نما به نشانی فوق و کلیک بر گزینه دریافت کارنامه در بازه اطلاع داده شده ضمن وارد کردن اطلاعات مورد نیاز می توانند کارنامه خود را دریافت و رویت کنند.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 99 – 1400

با توجه به آنکه احتمال خطا در نتایج آزمون نمونه دولتی بسیار کم است اما آموزش و پرورش این امکان را در اختیار دانش آموزان قرار داده است که چنانچه نسبت به نتایج آزمون خود اعتراضی دارند پس از اعلام نتایج در فرصت چند روزه ای جهت ثبت اعتراض خود اقدام کنند. همه ساله دانش آموزان و همچنین خانواده های معترض به نتایج آزمون نمونه دولتی می توانند اعتراض خود را نسبت نتایج آزمون، اعلام نمایند تا رسیدگی لازم نسبت به آن انجام شود. لازم به ذکر است که در سال های گذشته مواردی محدودی یافت شده است که داوطلبان اعتراض خود را نسبت به نتایج آزمون ثبت کردند، و پس از بررسی های صورت گرفته، اعتراض آن ها پذیرفته شده و موفق به راه یابی به مدارس نمونه دولتی مورد نظر خود شده اند.

با توجه به مشخص نبودن زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی آذربایجان غربی و زمان اعلام نتایج، زمان دقیق اعتراض به نتایج آزمون نیز در دست نیست. اما همانطور که گفته شد پس از مشخص شدن زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج دانش آموزان عموما تا چند روز محدود فرصت اعلام و ثبت اعتراض خود را نسبت به نتایج دارند.

زمان اعلام پاسخ اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 99-1400

در حال حاضر زمان دقیق پاسخ اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی مشخص نیست ولی به احتمال زیاد همچون سال های گذشته نهایتا تا دو هفته پس از پایان مهلت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی، نتایج اعتراض نیز اعلام گردد. به محض مشخص شدن زمان دقیق اعلام نتیجه اعتراض به آزمون این مقاله به روزرسانی می گردد و اطلاعات جدید را در اختیار کاربران قرار می دهد.

طی چند سال اخیر آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم حذف گردید و لذا دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کنند. پس از شرکت در آزمون و اعلام نتایج، در صورت کسب نمره مورد قبول قادر به ثبت نام در مدارس نمونه دولتی خواهند بود. لازم به ذکر است دانش آموزانی که در یک مدرسه ی نمونه دولتی پذیرفته می شوند مجاز به ثبت نام در دیگر مدارس نمونه دولتی را نخواهند بود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره