خانه کارشناسی ارشد اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

نحوه مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402
اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

 

آن دسته از افراد که در کنکور ارشد وزارت بهداشت 1402 حضور به عمل آورده  باشند در انتظار دریافت نتایج اولیه خود خواهند بود تا پس از آن به انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت بپردازند. داوطلبان برای دریافت نتایج اولیه و نتایج نهایی خود که همان نتایج انتخاب رشته می باشد باید در زمان مشخص به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مراجعه کنند و در صورت قبولی در رشته محل مورد نظر خود، ادامه فرآیند ثبت نام را از طریق دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اند، پیگیری نمایند. 

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir صورت می پذیرد.

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

از آن جایی که داوطلبان این آزمون پس از شرکت در آن بر اساس نتایج اولیه بدست آمده خود به انتخاب رشته پرداخته و در نهایت بر اساس نتایج نهایی خود می توانند ادامه تحصیل دهند، پس می توان گفت نهایتا این دسته از افراد به دو نتیجه دست پیدا خواهند نمود.

زمان اعلام نتایج اولیه

همان طور که گفته شد پس از شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت داوطلبان می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت مرکز سنجش پزشکی کشور به مشاهده نتایج خود بپردازند تا پس از آن جهت انتخاب کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند.

البته هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نشده است اما بنابر روندسال های گذشته احتمال می رود نتایج اولیه این آزمون حدود یک ماه پس از برگزاری آن در 4 و 5 خرداد ماه 1402 یعنی در اوابل تیر ماه 1402 باشد. همچنین آخرین اخبار مربوط به زمانبندی این فرآیند به محض انتشار از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد قابل پیگیری خواهد بود.

زمان اعلام نتایج نهایی

داوطلبانی که از میان رشته های ارشد وزارت بهداشت 1402 نسبت به انتخاب و ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود اقدام کرده اند نیز، لازم است در موعد مقرر با مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، از کد رشته محل پذیرفته شده باخبر شوند. در ضمن هنوز زمان مشخصی بدین منظور نیز اعلام نشده است که البته به محض معین شدن، جزئیات از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

مطابق توضیحات فوق الذکر، هر دو نتیجه اولیه و نهایی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت. به همین منظور در ادامه به نحوه مشاهده این نتایج خواهیم پرداخت.

مشاهده نتایج اولیه

پس از فرا رسیدن موعد اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد وزارت بهداشت داوطلبان باید مطابق راهنمای ذیل نسبت به دریافت نتایج و کارنامه علمی خود عمل نمایند.

مرحله اول مشاهده نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

  • سپس در این صفحه بر روی لینک فعال “کارنامه علمی (مخصوص حاضرین در جلسه)” کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

  • اکنون لازم است مجددا عبارت “کارنامه علمی (مخصوص حاضرین در جلسه)” را بفشارید.

مرحله سوم مشاهده نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

  • در نهایت با وارد نمودن کد رهگیری خود و انتخاب کلید “مشاهده” می توانید کارنامه نتایج اولیه خود را دریافت کنید.

مرحله چهارم مشاهده نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

مشاهده نتایج نهایی

داوطلبان جهت مشاهده نتایج انتخاب رشته این آزمون، باید در زمان تعیین شده به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مراجعه نمایند و نتیجه نهایی آزمون خود را دریافت کنند. متقاضیان به این نکته توجه نمایند که برای دریافت کارنامه باید کد رهگیری ثبت نام خود را در دسترس داشته باشند.

  • ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد – ارشد” از منوی فعال سمت راست
  • کلیک بر روی عبارت “نتایج نهایی”
  • مجددا فشردن گزینه “نتایج نهایی” در صفحه جدید
  • درج کد رهگیری و ورود به صفحه خود و مشاهده نتیجه

توجه داشته باشید که وضعیت پذیرش نهایی داوطلبان در هر یک از رشته ها یا مجموعه های امتحانی این آزمون بر اساس تراز، سهمیه و اولویت های لحاظ شده در چینش رشته ها صورت می گیرد.

امکان اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

داوطلبانی که از نتیجه اولیه و یا نهایی آزمون خود رضایت ندارند، می توانند درخواست اعتراض به نتایج خود را در زمانی که توسط سایت سازمان سنجش پزشکی تعیین می شود، ثبت نمایند. این امر بصورت اینترنتی و از طریق سایت مذکور به نشانی sanjeshp.ir انجام می پذیرد. بنابراین از مراجعه حضوری به سازمان خودداری نمایید. زمان اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 هنوز مشخص نشده و در صورت اعلام، در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد. در ادامه مراحل اعتراض به نتایج این آزمون را ذکر کرده ایم.

  • ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir و کلیک بر روی گزینه سیستم پاسخگویی و سپس گزینه “ارسال درخواست” از طریق منوی سمت راست

مرحله اول اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

  • درج اطلاعات خواسته شده و انتخاب گزینه “ارسال” سپس دریافت کد رهگیری و یاد داشت نمودن آن جهت پیگیری درخواست

مرحله دوم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اقدامات لازم پس از دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

پس از دریافت نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت، پذیرفته شدگان می بایست در زمان مقرر به سایت دانشگاه محل پذیرش مراجعه کرده و بعد از آگاهی از زمان ثبت نام، به دانشگاه مورد نظر رفته و جهت نام نویسی اقدام نمایند. با توجه به اینکه تمامی دانشگاه ها زمان و نحوه ثبت نام را در سامانه خود اعلام می کنند، بنابراین لازم است پیش از هرگونه اقدام و مراجعه حضوری، ابتدا سایت های مربوطه را بررسی کرده و از اطلاعات لازم آگاهی یابید.

افرادی که پس از دریافت نتایج این مرحله از رشته محل قبولی خود رضایت نداشته و یا در هیچ کدام از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده باشند، می توانند شانس خود را بار دیگر از طریق فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 بیازمایند. چنانچه در سال جاری هر یک از واحدهای دانشگاهی اعلام ظرفیت خالی نمایند، می توان پس از کسب اطلاعات کافی اقدام به ثبت نام در این مرحله نمود.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 چه زمانی انجام می شود؟

هنوز زمان دقیقی بدین منظور اعلام نشده است اما احتمالا یک ماه پس از برگزاری این آزمون در 4 و 5 خرداد ماه یعنی اوایل تیر ماه 1402 این فرآیند انجام پذیرد همچنین توضیحات تکمیلی به محض انتشار از طریق همین مقاله اطلاع رسانی می شود.

2- از چه طریقی می توان به نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 دست یافت؟

افراد با مراجعه به سایت sanjeshp.ir و انجام مراحل ذکر شده در مقاله می توانند به نتایج خود دسترسی پیدا کنند.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت وجود دارد؟

بله، افراد از طریق مراجعه به سایت sanjeshp.ir می توانند اعتراض منطقی خود را به مسئولین مربوطه ابلاغ نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد