تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت هر ساله توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی در سراسر کشور برگزار می شود تا به این ترتیب، داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در این مقطع از رشته های گروه علوم پزشکی می باشند، بتوانند برای پذیرش در رشته محل های مورد نظر اقدام نمایند. پس از برگزاری آزمون، شرکت کنندگان می بایست اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج را دنبال نمایند تا بتوانند به موقع روند انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و سایر اقدامات لازم را آغاز کنند.

نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال جاری، اواخر مرداد ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می گردد.

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده اند می بایست با مراجعه به سامانه مربوطه نسبت به مشاهده نتایج این آزمون اقدام نمایند. افرادی که موفق به کسب حدنصاب لازم شده باشند، می توانند نسبت به دریافت دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400 اقدام نموده و آن را به دقت مطالعه نمایند. سپس کد رشته محل های گروه امتحانی خود را از میان لیست رشته های کارشناسی ارشد استخراج کرده و آن ها را در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به ثبت برسانند.

کارنامه علمی شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال جاری در روز 31 مرداد ماه بر روی سایت مرکز سنجش پزشکی قرار گرفت و همزمان با انتشار این نتایج نیز، دفترچه راهنمای انتخاب رشته مربوطه از طریق همین سایت در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. لازم به ذکر است متقاضیان می توانند از روز 2 الی 4 شهریور ماه اقدامات مربوط به انتخاب رشته خود را به انجام برسانند.

نحوه مشاهده نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

برای مشاهده نتایج این آزمون، داوطلبان باید در زمان اعلام شده به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه نمایند و کارنامه خود را که شامل اطلاعاتی نظیر مشخصات فردی، سهمیه داوطلب، نمره خام دروس امتحانی، نمره کل تراز، رتبه داوطلب در سهمیه و بدون سهمیه می باشد، دریافت کنند. متقاضیان به این نکته توجه نمایند که برای دریافت کارنامه باید کد پیگیری ثبت نام خود را در دسترس داشته باشند.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir وارد شوید و از منوی سمت راست بر روی گزینه “کارشناسی ارشد / ارشد” کلیک نمایید.

مرحله اول مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

 

  • با ورود به این صفحه و انتخاب گزینه “کارنامه علمی”، کد رهگیری خود را د کادر مشخص شده وارد نمایید.

مرحله دوم مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

  • با کلیک بر روی آیکون “جستجو” می توانید نتیجه عملکرد و را مشاهده کنید.

مرحله سوم مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

بعد از دریافت کارنامه اولیه، داوطلبانی که رتبه و حدنصاب لازم را کسب نموده اند، می توانند در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت انتخاب رشته خود را با توجه به میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت انجام دهند. انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت پس از اعلام نتایج اولیه آغاز می شود و داوطلبان با دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می توانند از لیست رشته های ارائه شده آگاهی لازم را کسب نمایند.

همچنین اگر به دلایلی قصد ایجاد تغییر در رشته های انتخابی خود را داشته باشید، می توانید در زمان مقرر نسبت به ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت خود اقدام نمایند. برای اطلاع از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چه زمانی انجام می شود؟

نتایج این آزمون در روز 31 مرداد ماه اعلام شد.

2- از چه طریقی می توان به نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 دست یافت؟

این نتایج از طریق سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir قابل دست یابی می باشد.

3- کارنامه علمی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت چیست؟

کارنامه علمی همان کارنامه اولیه است که وضعیت مجاز یا غیر مجاز شدن داوطلب را جهت انتخاب رشته نشان می دهد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد