تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / هزینه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور

هزینه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور

نحوه پرداخت هزینه نام نویسی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99
هزینه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور 99

یکی از راهکارهای ورود به بازار کار، ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی می باشد که در چند سال اخیر توسط سازمان سنجش برگزار می شود. داوطلبان با شرکت در آزمون کتبی و در صورت کسب حدنصاب نمره، به مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی دعوت شده و در صورت تایید نهایی در سازمان مربوطه مشغول به کار می شوند. شرکت در این آزمون مانند هر آزمون دیگری، مستلزم پرداخت هزینه ای است که متقاضیان می بایست در زمان تکمیل مراحل ثبت نام خود، آن را پرداخت نمایند.

هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ، مبلغ 61 هزار تومان می باشد. داوطلبان می توانند جهت ثبت نام در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

هزینه ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99

سازمان سنجش به منظور ارائه تسهیلات به داوطلبان شرکت کننده در آزمون، مبلغی را برای ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99 تعیین کرده است. شرکت کنندگان برای پرداخت هزینه و تکمیل مراحل ثبت نام خود باید با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، آخرین اطلاعیه های مربوطه و دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی 99 را مطالعه نموده و پس از کسب اطمینان از انطباق شرایط خود با شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی99 اقدام به واریز وجه نام نویسی نمایند چرا که پس از کامل شدن فرآیند، این هزینه قابل بازگردانی نمی باشد.

میزان هزینه مقرر شده برای ثبت نام در این آزمون در سال جاری، 61 هزار تومان بوده است که پرداخت آن تنها به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و داشتن رمز دوم امکان پذیر است. در ادامه به شرح نحوه پرداخت هزینه نام نویسی می پردازیم.

مراحل پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی برای هشتمین دوره در سال جاری برگزار خواهد شد. همان گونه که قبلا اشاره کردیم، لازمه نام نویسی در این آزمون، پرداخت هزینه آن بوده که لینک مربوط به آن همزمان با آغاز زمان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی99، در سایت مجری برگزاری آزمون که سازمان سنجش می باشد، فعال می شود. این پرداخت طی دستورالعمل زیر شکل می گیرد.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید.

مرحله اول پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

 

  • از منوی سمت راست سایت سازمان سنجش گزینه “استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

  • در این قسمت بر روی “خرید کارت اعتباری” کلیک کنید.

مرحله سوم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

  • در صفحه بعد شما می بایست گزینه مربوط به عبارت “سریال ثبت نام هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی” را علامت گذاری فرمایید.

مرحله چهارم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

  • اطلاعات شخصی خواسته شده را وارد و تایید نمایید تا وارد صفحه پرداخت شوید.

مرحله پنجم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

 

  • اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نمایید.

مرحله ششم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

در صورتی که واریز مبلغ به درستی انجام شود، سامانه شماره ای 12 رقمی تحت عنوان “شماره سریال ثبت نام” در اختیار شما قرار می دهد که باید برای تکمیل ثبت نام خود از آن استفاده کنید.

توجه داشته باشید که وجه پرداختی پس از واریز، به هیچ عنوان قابل استرداد نمی باشد. کد رهگیری دریافتی را تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگه دارید.

داوطلبان پس از ثبت نام در یکی از رشته های آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی می توانند با مطالعه منابع آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99، به آمادگی بیشتری برای حضور در این رقابت دست پیدا کنند. چند روز پیش از برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی برای شرکت کنندگان صادر و منتشر خواهد شد که اطلاعاتی از جمله محل برگزاری آزمون بر روی آن درج شده است. همچنین در صورتی که پس از اعلام نتایج آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99 متقاضیان موفق به کسب نمره قابل قبول در این آزمون استخدامی شده باشند، به مصاحبه آزمون استخدامی دعوت می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه امور مربوط به آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، می توانید بر روی لینک های مربوطه در متن همین مقاله کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی چه مبلغی تعیین شده است؟

هزینه در نظر گرفته شده برای نام نویسی در این آزمون در سال جاری 61 هزار تومان تعیین شده است.

2- چه زمانی برای پرداخت هزینه ثبت نام این آزمون باید اقدام کرد؟

هزمان با آغاز زمان نام نویسی باید به پرداخت وجه مقرر شده برای آن بپردازیم.

3- از چه طریقی می توانیم هزینه ثبت نام را پرداخت کنیم؟

پرداخت مبلغ اینترنتی بوده و از طریق مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org امکان پذیر است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی