تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400

هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400

خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری 1400
هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400

امروزه در کشور ما یکی از بالاترین مدارک علمی، مدرک دکتری می باشد و متقاضیان زیادی برای راه یافتن به این مقطع با یکدیگر رقابت می کنند. ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در دوره دکتری بسیار کم است و حتی در بعضی از رشته ها به کمتر از تعداد انگشتان دست می رسد که این امر می تواند یکی از دلایل رقابت جدی بین شرکت کنندگان آزمون مذکور باشد.

داوطلبان برای ورود به دوره دکتری می بایست در قدم اول نسبت به ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1400 اقدام نمایند و به همین منظور لازم است پیش از انجام این فرآیند، دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1400 را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده و به دقت مطالعه کنند. سپس در آذر ماه به تکمیل فرم نام نویسی اینترنتی خود بپردازند. به دلیل ادغام شدن آزمون دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد تمامی مراحل از ثبت نام تا دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری مشترک خواهد بود. بر همین اساس متقاضیان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری می بایست با خرید کارت اعتباری مربوطه، مجاز به انجام نام نویسی شوند.

سازمان سنجش آموزش کشور جهت ارائه تسهیلات به شرکت کنندگان آزمون دکتری هزینه ای را تعیین می نماید که لازم است در زمان ثبت نام به صورت اینترنتی پرداخت گردد.

هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400 

داوطلبانی که علاقه دارند در آزمون دکتری شرکت نمایند باید ابتدا هزینه ثبت نام در آزمون را بپردازند. پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. همان طور که گفته شد، آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اند و بر همین اساس داوطلبان جهت شرکت در آزمون هر دو دانشگاه، لازم است تنها یک کارت اعتباری خریداری کنند.

هزینه ای که شرکت کنندگان این آزمون می بایست در هنگام ثبت نام پرداخت نمایند پس از انتشار دفترچه راهنمای آن در روز شنبه 1 آذر ماه اعلام شد. این مبلغ معادل 150 هزار به علاوه 850 تومان می باشد که نحوه پرداخت آن به طور کامل در دفترچه مذکور ذکر شده است، همچنین جهت سهولت کار شما کاربران گرامی در بخش بعدی راهنمای واریز وجه مربوطه را به طور کامل عنوان کرده ایم.

راهنمای خرید کارت اعتباری آزمون دکتری 1400

متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1400 پس از اطلاع از میزان هزینه تعیین شده برای ثبت نام می بایست در زمان ثبت نام آزمون دکتری 1400 برای خرید سریال ثبت نامی مربوطه اقدام نمایند. این شماره سریال جهت درج در فرم نام نویسی مورد استفاده شرکت کنندگان قرار می گیرد و از طریق سایت ثبت نام آزمون دکتری دریافت می گردد. لازمه دستیابی به این کد، واریز وجه ثبت نام می باشد که مطابق مراحل زیر صورت می گیرد. چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل کنید.

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی موجود در سمت راست صفحه گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400

  • بر روی لینک “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1400” کلیک کنید.

مرحله دوم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری

  • با ورود به صفحه جدید، از منوی سمت راست گزینه “خرید کارت” را برگزینید.

مرحله سوم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400

  • دکمه مربوط به عبارت “سریال ثبت نام آزمون دکتری 1400” را بفشارید و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400

  • اکنون می بایست مشخصات فردی خود شامل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه را وارد کرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله پنجم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400

  • شماره پیگیری پرداختی که نمایش داده می شود را یادداشت کرده و کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400

  1. با ورود به درگاه اینترنتی پرداخت هزینه، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نموده و کلید “تایید” را بفشارید.

مرحله هفتم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400

  1. در نهایت از طرف سیستم برای شما، شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری صادر خواهد شد که توسط آن می توانید سایر مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

داوطلبان برای موفقیت در آزمون دکتری باید از منابع آزمون دکتری 1400 آگاهی درستی داشته باشند تا بتوانند نتیجه دلخواه را کسب نمایند. شرکت کنندگان جهت اطلاع از زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد 1400 می بایست پیگیر اخبار مربوطه باشند و در زمان مقرر کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1400 خود را دریافت نمایند. بر روی این کارت مشخصات ثبت نامی، عکس داوطلب و همچنین آدرس محل برگزاری آزمون درج شده است. در صورت تمایل می توانید بر روی لینک های فوق کلیک نموده و اطلاعات تکمیلی را کسب کنید.

 

سوالات متداول

1- هزینه قابل پرداخت برای ثبت نام آزمون دکتری سال 1400 چه میزان می باشد؟

این مبلغ معادل 150 هزار تومان به علاوه 850 تومان هزینه ارسال پیامک می باشد.

2- پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری سال 1400 چگونه انجام می شود؟

واریز وجه نام نویسی این آزمون به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- آیا جهت ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه آزاد می بایست هزینه جداگانه ای پرداخت شود؟

خیر؛ متقاضیان جهت شرکت در آزمون دکتری هر دو دانشگاه کافی است فقط یک کارت اعتباری خریداری نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری