خانه دکتری هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402

هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402

خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری 1402
هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402

داوطلبان برای ورود به دوره دکتری می بایست در قدم اول نسبت به ثبت نام آزمون دکتری سراسری اقدام نمایند و به همین منظور لازم است پس از دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری از سایت سازمان سنجش، آن را به دقت مطالعه کرده و چنانچه که واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1402 باشند، اقدام به خرید سریال کارت اعتباری این آزمون نمایند. در صورتی که متقاضیان هزینه ثبت نام آزمون دکتری را در زمان مشخص از طریق سایت sanjesh.org به صورت الکترونیکی نبپردازند، امکان نام نویسی برای آن ها ممکن نخواهد بود.

لینک مستقیم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402

متقاضیان می بایست مبلغی معادل 387 هزار تومان جهت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 بپردازند.

هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402 

داوطلبانی که علاقه دارند در آزمون دکتری شرکت نمایند باید ابتدا هزینه ثبت نام در آزمون را بپردازند. پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش انجام می شود. آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اند و بر همین اساس داوطلبان جهت شرکت در آزمون هر دو دانشگاه، لازم است تنها یک کارت اعتباری خریداری کنند. هزینه ای که متقاضیان می بایست در هنگام ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402بپردازند، مبلغی معادل 378 هزار تومان می باشد. 

مهم: چنانچه داوطلبان علاقه مند به شرکت در دوره های پیام نور و غیرانتفاعی باشند، می بایست به ازای هر مورد علاقه مندی، سریال مربوطه را خریداری کنند.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام دکتری 1402

متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1402، پس از اطلاع از میزان هزینه تعیین شده برای ثبت نام، لازم است در زمان ثبت نام آزمون دکتری برای خرید سریال ثبت نامی مربوطه اقدام نمایند. این شماره سریال جهت درج در فرم نام نویسی مورد استفاده شرکت کنندگان قرار می گیرد و از طریق سایت ثبت نام آزمون دکتری دریافت می گردد. لازمه دستیابی به این کد، واریز وجه ثبت نام می باشد که مطابق مراحل زیر صورت می گیرد.

 • به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی موجود در سمت راست صفحه گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

 • بر روی لینک “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1402” کلیک کنید.

 • با ورود به صفحه جدید، از منوی سمت راست گزینه “خرید کارت” را برگزینید.

 • دکمه مربوط به عبارت “سریال ثبت نام آزمون دکتری 1402” را بفشارید و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

 • اکنون می بایست مشخصات فردی خود شامل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه را وارد کرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

 • شماره پیگیری پرداختی که نمایش داده می شود را یادداشت کرده و کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

 • مشاهده اطلاعات بارگذاری شده و در صورت صحت فشردن گزینه ” ادامه روند پرداخت “

 • پس از طی مراحل بالا صفحه ای برای شما به نمایش در خواهد آمد که می بایست بر روی ” تایید و ادامه گام بعدی ” کلیک کنید.

 • وارد کردن شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی موجود در صفحه و کلیک بر روی ” تایید “

در نهایت از طرف سیستم برای شما، شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری صادر خواهد شد که توسط آن می توانید سایر مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

نکته: در صورتی که در بازه زمانی ثبت نام موفق به پرداخت هزینه نشده باشید می توانید در تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1402 فرایند مربوطه را به اتمام رسانید.

هزینه ثبت نام متقاضیان جا مانده از ثبت نام آزمون دکتری 1402

کسانی که در زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری از فرایند نام نویسی و پرداخت هزینه جا مانده اند می توانند در تمدید مهلت و یا مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402 اقدام به واریز وجه و خرید کارت اعتباری به صورت اینترنتی در سایت sanjesh.org نمایند. حال ممکن است عده ای باشند که تمامی این زمان ها را از دست داده و جزو متاخرین محسوب گردند، بنابراین این دسته از افراد می بایست در زمان مشخص که توسط سایت سنجش اعلام می شود، وجهی به عنوان هزینه ثبت نام با تاخیر بپردازند. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که تعرفه سال 1402 برای خرید کارت اعتباری جاماندگان دو برابر تعرفه اصلی اولیه بوده است.

مهم: تاکنون هزینه ثبت نام جاماندگان آزمون دکتری 1402 اعلام نشده است. در صورت انتشار هرگونه خبر مبنی بر این موضوع، این بخش از مقاله بروز رسانی شده و به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

نکات مهم در خصوص پرداخت هزینه آزمون دکتری 1402

آزمون دکتری به صورت هماهنگ برای تمامی دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد برگزار می شود و داوطلبان  زیادی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در این آزمون شرکت می کنند. از این رو لازم است مبلغی را در زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 تحت عنوان هزینه ثبت نام بپردازند تا بتواند فرایند نام نویسی خویش را تکمیل نموده و کارت ورود به جلسه آزمون دکتری برای ایشان صادر شود، لذا مطالعه نکات ذکر شده در ادامه، خالی از لطف نیست.

 • متقاضیان جهت ثبت نام آزمون دکتری سراسری، می بایست یک کارت اعتباری خریداری کرده و لزومی به پرداخت هزینه نام نویسی به صورت جداگانه نمی باشد.
 • پیش از واریز هزینه ثبت نام آزمون دکتری اقدام به دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 نمایید زیرا پس از پرداخت، وجه واریزی به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.
 • هزینه ثبت نام آزمون دکتری متشکل از دو بخش ثبت نام در یک کد رشته امتحانی و خدمات پیام کوتاه (sms) است که بهره مندی از آن با توجه به نوع نیاز داوطلب می باشد.
 • داوطلبان می بایست مبلغی معادل 387 هزار تومان جهت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 را از طریق سایت ثبت نام آزمون دکتری بپردازند.
 • کد پیگیری 12 رقمی در صورتی به شما ارائه خواهد شد که تمامی مراحل پرداخت هزینه ثبت نام را به درستی طی کرده باشید.

 

سوالات متداول

1- هزینه قابل پرداخت برای ثبت نام آزمون دکتری سال 1402 چه میزان می باشد؟

داوطلبان می بایست مبلغی معادل 387 هزار تومان جهت ثبت نام آزمون مذکور بپردازند.

2- پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری چگونه انجام می شود؟

واریز این وجه به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- آیا جهت ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه آزاد می بایست هزینه جداگانه ای پرداخت شود؟

خیر؛ متقاضیان جهت شرکت در آزمون دکتری هر دو دانشگاه سراسری و آزاد، کافی است فقط یک کارت اعتباری خریداری نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری