تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402

هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402

خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری 1402
هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402

داوطلبان برای ورود به دوره دکتری می بایست در قدم اول نسبت به ثبت نام آزمون دکتری سراسری اقدام نمایند و به همین منظور لازم است پیش از انجام این فرآیند، دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده و به دقت مطالعه کنند. سپس در آذر ماه به تکمیل فرم نام نویسی اینترنتی خود بپردازند. به دلیل ادغام شدن آزمون دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد تمامی مراحل از ثبت نام تا دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری مشترک خواهد بود. بر همین اساس متقاضیان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری می بایست با خرید کارت اعتباری مربوطه، مجاز به انجام نام نویسی شوند.

سازمان سنجش آموزش کشور جهت ارائه تسهیلات به شرکت کنندگان آزمون دکتری هزینه ای را تعیین می نماید که لازم است در زمان ثبت نام به صورت اینترنتی پرداخت گردد.

هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1401 

داوطلبانی که علاقه دارند در آزمون دکتری شرکت نمایند باید ابتدا هزینه ثبت نام در آزمون را بپردازند. پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. همان طور که گفته شد، آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اند و بر همین اساس داوطلبان جهت شرکت در آزمون هر دو دانشگاه، لازم است تنها یک کارت اعتباری خریداری کنند.

هزینه ای که می بایست در هنگام ثبت نام پرداخت شود، به میزان 208 هزار و 500 تومان تعیین شده است و داوطلبان در صورت تمایل به دریافت پیامک های اطلاع رسانی می توانند 1200 تومان نیز پرداخت نمایند. توجه داشته باشید متقاضیانی که از ثبت نام در بازه زمانی اولیه جا مانده اند و جزو متاخرین محسوب می گردند، می بایست وجهی به مبلغ 168هزار تومان نیز به عنوان هزینه ثبت نام با تاخیر بپردازند. شایان ذکر است چنانچه داوطلبان علاقه مند شرکت در دوره های پیام نور و غیرانتفاعی باشند، می بایست با واریز 20 هزار تومان به ازای هر مورد علاقه مندی سریال مربوطه را خریداری کنند.

راهنمای خرید کارت اعتباری آزمون دکتری 1401

متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری پس از اطلاع از میزان هزینه تعیین شده برای ثبت نام می بایست در زمان ثبت نام آزمون دکتری برای خرید سریال ثبت نامی مربوطه اقدام نمایند. این شماره سریال جهت درج در فرم نام نویسی مورد استفاده شرکت کنندگان قرار می گیرد و از طریق سایت ثبت نام آزمون دکتری دریافت می گردد. لازمه دستیابی به این کد، واریز وجه ثبت نام می باشد که مطابق مراحل زیر صورت می گیرد. چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل کنید.

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی موجود در سمت راست صفحه گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون دکتری

  • بر روی لینک “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1401” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون دکتری

 

  • با ورود به صفحه جدید، از منوی سمت راست گزینه “خرید کارت” را برگزینید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون دکتری

 

  • دکمه مربوط به عبارت “سریال ثبت نام آزمون دکتری 1401” را بفشارید و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون دکتری

  • اکنون می بایست مشخصات فردی خود شامل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه را وارد کرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون دکتری

  • شماره پیگیری پرداختی که نمایش داده می شود را یادداشت کرده و کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون دکتری

  1. با ورود به درگاه اینترنتی پرداخت هزینه، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نموده و کلید “تایید” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون دکتری 1401

در نهایت از طرف سیستم برای شما، شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری صادر خواهد شد که توسط آن می توانید سایر مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

داوطلبان برای موفقیت در آزمون دکتری باید از منابع آزمون دکتری 1401 آگاهی درستی داشته باشند تا بتوانند نتیجه دلخواه را کسب نمایند. شرکت کنندگان جهت اطلاع از زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد 1401 می بایست پیگیر اخبار مربوطه باشند و در زمان مقرر کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1401 خود را دریافت نمایند. بر روی این کارت مشخصات ثبت نامی، عکس داوطلب و همچنین آدرس محل برگزاری آزمون درج شده است. در صورت تمایل می توانید بر روی لینک های فوق کلیک نموده و اطلاعات تکمیلی را کسب کنید.

 

سوالات متداول

1- هزینه قابل پرداخت برای ثبت نام آزمون دکتری سال 1401 چه میزان می باشد؟

این هزینه 209 هزار تومان می باشد.

2- پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری چگونه انجام می شود؟

واریز وجه نام نویسی این آزمون به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- آیا جهت ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه آزاد می بایست هزینه جداگانه ای پرداخت شود؟

خیر؛ متقاضیان جهت شرکت در آزمون دکتری هر دو دانشگاه کافی است فقط یک کارت اعتباری خریداری نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری