تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

مبلغ نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400
هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

هر ساله داوطلبان زیادی از طریق ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام به تحصیل در رشته مورد علاقه خود می کنند. دانشگاه های سراسری در دوره های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس خودگردان به علاوه دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی در دو نوبت مهر و بهمن دانشجو می پذیرند. علاقه مندان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می بایست ابتدا به بررسی جزئیات دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری پرداخته و با کسب اطلاعات مورد نیاز در خصوص هزینه و زمان پرداخت مبلغ ثبت نام بی آزمون این دانشگاه ها، نسبت به پرداخت اینترنتی آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند. این روند در مهر ماه  1400 با اندکی تغییر مواجه بود که در ادامه این مطلب به آن پرداخته شده است.

داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند، ملزم به پرداخت هزینه نام نویسی بدون کنکور نیمسال اول دانشگاه سراسری 1400 نمی باشند.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 مستلزم پرداخت هزینه و دریافت شماره پیگیری پرداخت می باشد و متقاضیان تنها پس از واریز این مبلغ قادر به تکمیل فرآیند نام نویسی خواهند بود. این پروسه شامل خرید کارت اعتباری و دریافت سریال ثبت نام بدون کنکور می باشد که انجام آن پیش نیاز شروع روند نام نویسی است. البته همان طور که گفته شد در سال 1400 پرداخت هزینه بدون کنکور با اندکی تغییر همراه بوده است.

هزینه نام نویسی بدون کنکور مهر ماه

در پذیرش بدون کنکور نیمسال اول 1400، افرادی که به تحصیل در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری تمایل داشتند در دو دسته قرار گرفت. دسته اول: افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده بودند و به همین سبب به پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری مجدد نیاز نبود. دسته دوم: افرادی که نسبت به ثبت نام در کنکور سراسری اقدام نکرده بودند که مطابق با دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1400، هزینه ثبت نام بدون آزمون نیمسال اول دانشگاه های سراسری کشور در سال 1400 برابر 54 هزار و 400 تومان در نظر گرفته شد. این متقاضیان از تاریخ 14 مرداد ماه می توانستند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش نسبت به واریز وجه و دریافت شناسه پرداخت اقدام نمایند. 

نکته: علاقه مندان به شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه های پیام نور یا غیرانتفاعی در صورتی که به هنگام ثبت نام کنکور سراسری و برای شرکت در رشته های این دسته از دانشگاه ها اعلام علاقه مندی نکرده بودند، می بایست نسبت به پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری اقدام می کردند.

هزینه نام نویسی بدون کنکور بهمن ماه

توجه داشته باشید که در صورت حضوری یا غیر حضوری بودن مراحل نام نویسی بدون کنکور نیمسال دوم دانشگاه های سراسری، متقاضیان می بایست مبلغی را به عنوان هزینه ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند که میزان این مبلغ برای نیمسال دوم تحصیلی سال 1400 تاکنون اعلام نشده است اما پیش بینی می شود که این هزینه برابر با مبلغ نام نویسی بدون آزمون نیمسال اول باشد.

راهنمای پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور سراسری 1400

همان طور که بیان شد، متقاضیان نام نویسی در رشته های بدون آزمون مهر ماه 1400 که در کنکور سراسری  ثبت نام کرده بودند، ملزم به پرداخت هزینه مجدد نمی باشند اما می بایست فرآیند انتخاب کدرشته های مربوط به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی خود را در موعد مقرر از طریق لینک انتخاب رشته کنکور 1400 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نمایند.

پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور سراسری برای افرادی است که در کنکور ثبت نام نکرده و یا در زمان نام نویسی آن، علاقه مندی خود را اعلام نکرده اند به ترتیب در قسمت فوق ذکر گشته است. این داوطلبان می توانند با استفاده از راهنمای تصویری خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون آزمون که در ادامه مطلب قرار داده شده، هزینه مربوطه را پرداخت کرده و ادامه فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. به منظور واریز مبلغ مورد نیاز بایستی به ترتیب زیر عمل کنید.

  • ورود به سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله اول

  • کلیک بر روی لینک فعالسامانه ثبت نام پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1400″

مرحله دو پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

  • کلیک بر روی عبارت “خرید کارت اعتباری” واقع در سمت راست صفحه جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

مرحله پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

  • فشردن دکمه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر ماه سال 1400 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1400 ثبت نام نکرده اند.)” و کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه”

 

مرحله چهارم پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

  • درج نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و همچنین پست الکترونیک (اختیاری) در کادرهای مربوطه و انتخاب عبارت “تایید و ادامه”

مرحله پنجم پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

  • ورود به صفحه جدید و فعال کردن تیک یادداشت نمودن کد پیگیری پرداخت و در نهایت کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

  • تکمیل اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و فشردن کلید “پرداخت”

مرحله هفت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

پس از این مرحله داوطلبان می بایست با مراجعه به صفحه نخست ثبت نام، فرم اینترنتی نام نویسی با استفاده از اطلاعات تحصیلی و شخصی خود تکمیل نمایند. داوطلبان ورودی نیمسال مهر باید پس از طی مراحل ذکر شده، مجددا به لینک فعال ثبت نام برگردند و پس از بارگذاری عکس پرسنلی خود (مطابق استانداردهای ذکر شده توسط سامانه) به تکمیل فرم تقاضانامه و درج کد رشته محل هایی که از دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1400 استخراج نموده اند، بپردازند.

در صورت نام نویسی حضوری نیز می بایست ابتدا دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دانلود کرد و پس از اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور سراسری 1400 ارائه شده در هر یک از واحدهای دانشگاهی، با مراجعه به واحد مورد نظر نسبت به تکمیل روند ثبت نام اقدام نمود.

 

سوالات متداول

1- میزان هزینه ثبت نام بدون کنکور نیمسال اول دانشگاه سراسری 1400 چه مقدار می باشد؟

هزینه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه سراسری در نیمسال اول 1400 برای داوطلبانی که در کنکور ثبت نام نکرده بودند برابر 54 هزار و 800 تومان می باشد.

2- هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 را از طریق کدام سایت می توان پرداخت نمود؟

پرداخت هزینه این پروسه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش تحت نشانی sanjesh.org امکان پذیر است.

3- مراحل پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 به چه صورت می باشد؟

مراحل پرداخت مبلغ نام نویسی این فرآیند به طور کامل در متن مقاله شرح داده شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره