خانه پذیرش بدون کنکور هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

مبلغ نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401
هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

هر ساله داوطلبان زیادی از طریق ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام به تحصیل در رشته مورد علاقه خود می کنند. دانشگاه های سراسری در دوره های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس خودگردان به علاوه دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی در دو نوبت مهر و بهمن دانشجو می پذیرند. علاقه مندان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می بایست ابتدا به بررسی جزئیات دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 پرداخته و با کسب اطلاعات مورد نیاز در خصوص هزینه و زمان پرداخت مبلغ ثبت نام بی آزمون این دانشگاه ها، نسبت به پرداخت اینترنتی آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.

پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش صورت می پذیرد.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 مستلزم پرداخت هزینه و دریافت شماره پیگیری پرداخت می باشد و متقاضیان تنها پس از واریز این مبلغ قادر به تکمیل فرآیند نام نویسی خواهند بود. این پروسه شامل خرید کارت اعتباری و دریافت سریال ثبت نام بدون کنکور می باشد که انجام آن پیش نیاز شروع روند نام نویسی است.  این فرآیند برای افرادی که در کنکور سراسری شرکت کرده بودند رایگان می باشد اما ان دسته از داوطلبان که در کنکور سراسیری ثبت نام ننموده اند باید هزینه این فرآیند را مطابق با جدول زیر پرداخت نمایند.

توجه داشته باشید که پرداخت این هزینه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر خواهد بود.

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401
نیمسال اول (مهرماه)نیمسال دوم (بهمن ماه)
67 هزاار و 200 توماناعلام نشده است.

راهنمای پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401

همان طور که بیان شد، متقاضیان می بایست فرآیند انتخاب کدرشته های مربوط به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی خود را در موعد مقرر از طریق لینک انتخاب رشته کنکور 1401 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نمایند.

پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور سراسری برای افرادی است که در کنکور ثبت نام نکرده و یا در زمان نام نویسی آن، علاقه مندی خود را اعلام نکرده اند به ترتیب در قسمت فوق ذکر گشته است. این داوطلبان می توانند با استفاده از راهنمای تصویری خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون آزمون که در ادامه مطلب قرار داده شده، هزینه مربوطه را پرداخت کرده و ادامه فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. به منظور واریز مبلغ مورد نیاز بایستی به ترتیب زیر عمل کنید.

  • ورود به سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

  • کلیک بر روی لینک فعالسامانه ثبت نام پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401″

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401

  • کلیک بر روی عبارت “خرید کارت اعتباری” واقع در سمت راست صفحه جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

  • فشردن دکمه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1401 ثبت نام نکرده اند.)” و کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه”

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

  • درج نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و همچنین پست الکترونیک (اختیاری) در کادرهای مربوطه و انتخاب عبارت “تایید و ادامه”

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

  • ورود به صفحه جدید و فعال کردن تیک یادداشت نمودن کد پیگیری پرداخت و در نهایت کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

  • تکمیل اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و فشردن کلید “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

پس از این مرحله داوطلبان می بایست با مراجعه به صفحه نخست ثبت نام، فرم اینترنتی نام نویسی با استفاده از اطلاعات تحصیلی و شخصی خود تکمیل نمایند. داوطلبان ورودی نیمسال مهر باید پس از طی مراحل ذکر شده، مجددا به لینک فعال ثبت نام برگردند و پس از بارگذاری عکس پرسنلی خود (مطابق استانداردهای ذکر شده توسط سامانه) به تکمیل فرم تقاضانامه و درج کد رشته محل هایی که از دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1401 استخراج نموده اند، بپردازند.

همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که در صورتی که در کنکور سراسری ثبت نام نموده باشید و کارت اعلام علاقه مندی به دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی را در هنگام نام نویسی خریداری کرده باشید، نیازی به پرداخت هزینه مجدد نخواهید داشت و باید از لینک “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1401” مطابق تصویر ذیل، به انجام فرآیند انتخاب رشته خود بپردازید.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

در صورت نام نویسی حضوری نیز می بایست ابتدا دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دانلود کرد و پس از اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور سراسری 1401 ارائه شده در هر یک از واحدهای دانشگاهی، با مراجعه به واحد مورد نظر نسبت به تکمیل روند ثبت نام اقدام نمود.

 

سوالات متداول

1- میزان هزینه ثبت نام بدون کنکور نیمسال اول دانشگاه سراسری 1401 چه مقدار می باشد؟

هزینه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه سراسری در نیمسال اول 1401 برای داوطلبانی که در کنکور ثبت نام نکرده بودند برابر76 هزار و 200 تومان می باشد.

2- هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 را از طریق کدام سایت می توان پرداخت نمود؟

پرداخت هزینه این پروسه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش تحت نشانی sanjesh.org امکان پذیر است.

3- مراحل پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 به چه صورت می باشد؟

مراحل پرداخت مبلغ نام نویسی این فرآیند به طور کامل در متن مقاله شرح داده شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دریافت مشاوره