تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد 99
ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اگر چه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده اند اما انتخاب رشته هر یک به صورت مجزا و در سامانه های مربوط به خود انجام می گیرد. داوطلبان برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 باید کد دسترسی برای آن را که در کارنامه اولیه درج شده است ، در سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد وارد کرده و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

در هنگام انتخاب رشته ممکن است برخی از داوطلبان به دلایلی در ثبت کد رشته محل های مورد تقاضای خود دچار اشتباه شده باشند که در این صورت حتما باید برای ویرایش فرم خود اقدام نمایند. برخی از داوطلبان از زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته خود آگاهی کمی دارند که توصیه ما مطالعه این مقاله می باشد.

برای پیشگیری از بروز اشتباه در انتخاب رشته ، داوطلبان باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد را به دقت مطالعه کنند و کد رشته محل های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت در فرم پیش نویس وارد نمایند.

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

بعد از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه زمان دقیق انتخاب رشته را در سایت خود اعلام می نماید. انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد از اواخر خرداد ماه یا اویل تیرماه 99 به صورت اینترنتی انجام می گیرد. چنانچه امکان ویرایش فرم مربوط به انتخاب رشته وجود داشته باشد ، لینک مربوط به آن در سایت azmoon.org فعال می شود که داوطلبان تا پایان مهلت ثبت نام فرصت خواهند داشت نسبت به رفع اشتباه اقدام نمایند. در غیر این صورت باید منتظر اطلاعیه های بعدی دانشگاه آزاد بود تا زمانی را برای ویرایش انتخاب رشته مشخص نماید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

برای انجام ویرایش انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ابتدا باید به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنید. با انتخاب گزینه مربوطه و وارد نمودن اطلاعات و مشخصات خواسته شده وارد صفحه انتخاب رشته خواهید شد. البته لازم به ذکر است که هزینه مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید پیش تر واریز گردد تا امکان دسترسی به این صفحه برای شما به وجود آید.

با آغاز انتخاب رشته ، امکان حذف و جابجایی و یا تغییر کد رشته محل ها برای داوطلبان وجود دارد. اما لازم  به ذکر است که داوطلبان فقط یک بار امکان تغییر در فرم خود را دارند و با فشردن دکمه “ثبت نهایی” امکان ویرایش مجدد از آن ها سلب خواهد شد.

چنانچه انتخاب رشته خود را با توجه به ضوابط گفته شده در سایت انتخاب رشته و آگاهی از دفترچه راهنمای آن انجام دهید نیازی به ویرایش نخواهید داشت. مراحل ویرایش انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد به ترتیب مراحل زیر می باشد.

ورود به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org  و کلیک بر روی گزینه ” سامانه های ثبت نام و انتخاب رشته “

مرحله اول - پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد

کلیک بر روی عبارت ” انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 99 “.

مرحله دوم - پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد

در این مرحله باید شماره شناسه ، رمز (که در زمان پرداخت هزینه دریافت کرده اید) ، کد دسترسی انتخاب رشته (در کارنامه اولیه درج شده است) و کد ملی خود را وارد نمایید تا به پنل شخصی خود هدایت شوید.

مرحله سوم - پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد

با ورود به صفحه جدید مشخصات فردی ، کد و رشته امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد . حال می توانید نسبت به حذف یا ایجاد رشته جدید و جابجایی اولویت های خود اقدام نمایید.

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را دارند باید پیش از اقدام به آن ابتدا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 را به دقت مطالعه نمایند و با شرایط انجام انتخاب رشته و رشته محل های ارائه شده به خوبی آشنا شوند. توصیه ما برای جلوگیری از بروز اشتباه در انجام انتخاب رشته تهیه یک فرم پیش نویس از انتخاب های خود می باشد که بر اساس اولویت و علاقه مرتب شده اند. برای آگاهی از لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *