تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد 1401
ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

در چند سال اخیر کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اما انتخاب رشته هر یک به صورت مجزا و در سامانه های مربوط به خود انجام می گیرد. داوطلبان با استفاده از کد دسترسی که در کارنامه اولیه درج شده است، می توانند انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد خود را انجام دهند. در هنگام انتخاب رشته برخی از متقاضیان به دلایلی در ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود دچار اشتباه می شوند که باید در اولین فرصت نسبت به تصحیح آن اقدام نمایند.

برای رفاه حال این دسته از افراد، امکان ویرایش و تصحیح فرم انتخاب رشته در زمان مقرر از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org فراهم می شود. معمولا در زمان انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند اشتباهات احتمالی را اصلاح کنند اما تاکنون تاریخ مجزایی برای انجام این امر در نظر گرفته نشده است.

برای پیشگیری از بروز اشتباه در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد، داوطلبان باید دفترچه راهنمای آن را به دقت مطالعه کنند.

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد داوطلبان واجد شرایطی که قصد انتخاب کد رشته محل های دانشگاه آزاد را دارند، باید به سایت اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org مراجعه کرده و اقدامات لازم را به انجام برسانند. قبل از هر کاری ابتدا دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد را از سایت مذکور دریافت نموده و آن را با دقت مورد مطالعه قرار دهید تا در هنگام طی کردن مراحل انتخاب رشته از خطاهای احتمالی پیشگیری شود. البته ممکن است، در حین وارد نمودن کد رشته محل های مورد نظر اشتباهاتی رخ دهد و یا قصد تغییر آن ها اعم از حذف و اضافه کردن رشته ای را داشته باشید.

به همین منظور سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد امکان تغییر و ویرایش فرم انتخاب رشته را در زمان مقرر فراهم می کند. توجه داشته باشید که برای ویرایش، تاریخ مجزایی در نظر گرفته نمی شود ولی در بازه زمانی اعلام شده انتخاب رشته ارشد آزاد می توانید به اصلاح فرم مربوطه بپردازید. زمان انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 به طور دقیق منتشر نشده اما با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مذکور، تاریخ حدودی و آغاز این فرآیند در اواخر خرداد ماه 1401 در نظر گرفته شده است. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از تاریخ انتخاب رشته و تمدید آن در اسرع وقت مطلع شوید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

از آن جایی که انتخاب رشته و مراحل بعدی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سایت رسمی این دانشگاه به آدرس azmoon.org صورت می گیرد، برای انجام ویرایش نیز باید به همین سایت مراجعه کرد. لازم به ذکر است، تا زمانی که مهلت انتخاب رشته ارشد وجود داشته باشد، امکان ویرایش فرم اینترنتی آن نیز فراهم است که در ادامه مراحل آن را شرح داده ایم.

  • به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir وارد شوید و بر روی گزینه “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 1401” کلیک کنید.

مرحله اول ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  • جهت ورود به سامانه انتخاب رشته، ابتدا کد دسترسی 7 رقمی انتخاب رشته (درج شده در کارنامه اولیه) و کد ملی خود را در کادرهای موجود وارد نمایید، سپس کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

با ورود به صفحه جدید مشخصات فردی و گروه امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد. حال می توانید نسبت به حذف و اضافه کردن رشته های ارشد دانشگاه آزاد و یا جابه جایی اولویت های خود اقدام نمایید و در نهایت با فشردن دکمه “ثبت نهایی” تغییرات وارد شده اعمال خواهد شد.

توصیه ما برای جلوگیری از بروز اشتباه در انجام انتخاب رشته، تهیه یک فرم پیش نویس از انتخاب های خود می باشد که بر اساس پارامترهایی مثل علاقه، ظرفیت پذیرش، دانشگاه پذیرنده و… مرتب شده اند. افرادی که پس پایان مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد موفق به ویرایش فرم خود نشده اند، می توانند از دو طریق “ارتباط با ما” و “ثبت درخواست الکترونیکی” که در سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به آدرس azmoon.org قرار دارد، نسبت به ارسال درخواست اعتراض خود مبنی بر بررسی اشتباه در انتخاب رشته اقدام نمایند. البته در هنگام انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نهایت دقت خود را به کار گیرید تا نیازی به ویرایش و یا ثبت درخواست نداشته باشید.

 

سوالات متداول

1- در چه زمانی ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 امکان پذیر می باشد؟

در مهلتی که برای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد تعیین می شود، امکان ویرایش فرم آن نیز مهیا می باشد که تاربخ حدودی آن در دفترچه ثبت نام، اواخر خرداد ماه 1401 در نظر گرفته شده است.

2- ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق چه سایتی انجام می شود؟

این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir صورت می گیرد.

3- امکان ویرایش اطلاعات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا چند بار برای داوطلبان وجود دارد؟

تا زمانی که مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد پایان نیابد، امکان ویرایش و اصلاح فرم نیز فراهم است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک نظر

  1. با سلام
    زمان اعلام نتایج نهایی کی هست؟
    آیا نتایج قبول شدگان دانشگاه های سراسری و غیرانتفاعی به همراه آزاد هماهنگه یا جداگونس؟

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد