تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد 1400
ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

اگر چه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده اند اما انتخاب رشته هر یک به صورت مجزا و در سامانه های مربوط به خود انجام می گیرد. داوطلبان برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باید کد دسترسی برای آن را که در کارنامه اولیه درج شده است، در سایت دانشگاه آزاد وارد کرده و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

در هنگام انتخاب رشته ممکن است برخی از داوطلبان به دلایلی در ثبت کد رشته محل های مورد تقاضای خود دچار اشتباه شده باشند که در این صورت حتما باید برای ویرایش فرم خود اقدام نمایند. برخی از داوطلبان از زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته خود آگاهی کمی دارند که توصیه ما مطالعه این مقاله می باشد.

برای پیشگیری از بروز اشتباه در انتخاب رشته، داوطلبان باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد را به دقت مطالعه کرده و کد رشته محل های مورد نظر را به ترتیب اولویت وارد نمایند.

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

بعد از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد زمان دقیق انتخاب رشته را در سایت خود اعلام می نماید. انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی انجام می گیرد. چنانچه امکان ویرایش فرم مربوط به انتخاب رشته وجود داشته باشد، لینک مربوط به آن در سایت azmoon.iau.ac.ir  فعال می شود که داوطلبان تا پایان زمان و تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فرصت خواهند داشت نسبت به رفع اشتباه موجود در فرم تعیین رشته خود اقدام نمایند. بازه زمانی مربوط به انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد و ویرایش کد رشته های آن در سال 1400 از تاریخ 10 تا 19 شهریور ماه در نظر گرفته شده است. همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از جدیدترین اخبار در زمینه تمدید زمان این فرآیند مطلع شوید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

برای انجام ویرایش انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ابتدا باید به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه کنید که با انتخاب گزینه مربوطه و وارد نمودن اطلاعات و مشخصات خواسته شده وارد صفحه انتخاب رشته خواهید شد. البته لازم به ذکر است که هزینه مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید پیش تر واریز گردد تا امکان دسترسی به این صفحه برای شما به وجود آید.

با آغاز انتخاب رشته، امکان حذف و جابجایی و یا تغییر کد رشته محل ها برای داوطلبان وجود دارد.  داوطلبان تا زمانی که مهلت انتخاب رشته وجود داشته باشد، امکان تغییر در فرم خود را دارند و با فشردن دکمه “ثبت نهایی”، ویرایش های اعمال شده ثبت خواهد شد.

چنانچه انتخاب رشته خود را با توجه به ضوابط گفته شده در سایت انتخاب رشته و آگاهی از دفترچه راهنمای آن انجام دهید، نیازی به ویرایش نخواهید داشت. مراحل ویرایش انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد به ترتیب مراحل زیر می باشد.

  • در ابتدا به سایت رسمی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir وارد شوید و بر روی گزینه ” سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 دانشگاه آزاد” کلیک کنید.مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد
  • در این مرحله باید کد دسترسی 7 رقمی انتخاب رشته (که در کارنامه اولیه درج شده است) و کد ملی خود را وارد نموده و سپس بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد

با ورود به صفحه جدید مشخصات فردی، کد و رشته امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد. حال می توانید نسبت به حذف یا ایجاد رشته جدید و جابجایی اولویت های خود اقدام نمایید.

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را دارند، می بایست پیش از اقدام به آن ابتدا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را به دقت مطالعه نمایند و با شرایط انجام انتخاب رشته و رشته محل های ارائه شده به خوبی آشنا شوند. توصیه ما برای جلوگیری از بروز اشتباه در انجام انتخاب رشته، تهیه یک فرم پیش نویس از انتخاب های خود می باشد که بر اساس اولویت و علاقه مرتب شده اند. برای آگاهی از لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 در چه زمانی امکان پذیر می باشد؟

داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام، تمدید، مهلت مجدد و حتی زمان ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد، کد رشته های خود را اصلاح کنند که این امکان از 19 شهریور ماه در نظر گرفته شده است.

2- ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق چه سایتی انجام می شود؟

این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir انجام خواهد شد.

3- امکان ویرایش اطلاعات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا چند بار برای داوطلبان وجود دارد؟

داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام، تمدید، مهلت مجدد و حتی زمان ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد، کد رشته های خود موجود در فرم را اصلاح کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. با سلام
    زمان اعلام نتایج نهایی کی هست؟
    آیا نتایج قبول شدگان دانشگاه های سراسری و غیرانتفاعی به همراه آزاد هماهنگه یا جداگونس؟

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد