خانه کارشناسی ارشد ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد 1402
ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

در چند سال اخیر کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اما انتخاب رشته هر یک به صورت مجزا و در سامانه های مربوط به خود انجام می گیرد. داوطلبان با استفاده از کد دسترسی که در کارنامه اولیه درج شده است، می توانند انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1402 خود را انجام دهند. در هنگام انتخاب رشته برخی از متقاضیان به دلایلی در ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود دچار اشتباه می شوند که باید در اولین فرصت نسبت به تصحیح آن اقدام نمایند.

برای رفاه حال این دسته از افراد، امکان ویرایش و تصحیح فرم انتخاب رشته در زمان مقرر از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org فراهم می شود. معمولا در زمان انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند اشتباهات احتمالی را اصلاح کنند اما تاکنون تاریخ مجزایی برای انجام این امر در نظر گرفته نشده است.

لینک مستقیم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

( به محض رسیدن موعد انتخاب رشته، لینک فوق فعال خواهد شد.)

azmoon.iau.ac.ir

داوطلبان توجه داشته باشند که برای ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، فرصت مجزایی در نظر گرفته نخواهد شد.

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402 داوطلبان واجد شرایطی که قصد انتخاب کد رشته محل های دانشگاه آزاد را دارند، باید به سایت اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org مراجعه کرده و اقدامات لازم را به انجام برسانند. قبل از هر کاری ابتدا دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1402  را از سایت مذکور دریافت نموده و آن را با دقت مورد مطالعه قرار دهید تا در هنگام طی کردن مراحل انتخاب رشته از خطاهای احتمالی پیشگیری شود. البته ممکن است، در حین وارد نمودن کد رشته محل های مورد نظر اشتباهاتی رخ دهد و یا قصد تغییر آن ها اعم از حذف و اضافه کردن رشته ای را داشته باشید.

به همین منظور سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد  امکان تغییر و ویرایش فرم انتخاب رشته را در زمان مقرر فراهم می کند. توجه داشته باشید که برای ویرایش، تاریخ مجزایی در نظر گرفته نمی شود ولی در بازه زمانی اعلام شده انتخاب رشته ارشد آزاد  می توانید به اصلاح فرم مربوطه بپردازید. لذا از آنجایی که هنوز زمان انتخاب رشته ارشد آزاد مشخص نمی باشد، با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره می توانید از آخرین اخبار پیرامون مبحث فوق در اسرع وقت مطلع شوید.

ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد در تمدید مهلت انتخاب رشته 1402

علاوه برزمان اولیه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد داوطلبان این مقطع می توانند در زمان تمدید مهلت انتخاب رشته نیز، به ویرایش اطلاعات فرم انتخاب رشته بپردازند. لازم به ذکر است که هر ساله دو الی سه روز زمان انتخاب رشته تمدید می شود. ولی از آنجایی که هنوز زمان اولیه آن مشخص نمی باشد به تبع اطلاعیه ای نیز در خصوص تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در دسترس نمی باشد.

بنابر اطلاعات فوق شما می توانید با عضویت در پیج اینستاگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از اخبار تمدید مهلت انتخاب رشته با خبر شوید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

از آن جایی که انتخاب رشته و مراحل بعدی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سایت رسمی این دانشگاه به آدرس azmoon.org صورت می گیرد، برای انجام ویرایش نیز باید به همین سایت مراجعه کرد. لازم به ذکر است، تا زمانی که مهلت انتخاب رشته ارشد 1402 وجود داشته باشد، امکان ویرایش فرم اینترنتی آن نیز فراهم است که در ادامه مراحل آن را شرح داده ایم.

  • به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir وارد شوید و بر روی گزینه “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 1402” کلیک کنید.

مرحله اول انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  • جهت ورود به سامانه انتخاب رشته، ابتدا کد دسترسی 7 رقمی انتخاب رشته (درج شده در کارنامه اولیه) و کد ملی خود را در کادرهای موجود وارد نمایید، سپس کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

با ورود به صفحه جدید مشخصات فردی و گروه امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد. حال می توانید نسبت به حذف و اضافه کردن رشته های ارشد دانشگاه آزاد 1402 و یا جابه جایی اولویت های خود اقدام نمایید و در نهایت با فشردن دکمه “ثبت نهایی” تغییرات وارد شده اعمال خواهد شد.

تعداد دفعات ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 1402

در هر یک از مهلت هایی که جهت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد چه در بازه زمانی اولیه و چه در تمدید مهلت انتخاب رشته در نظر گرفته می شود، داوطلبان به میزان دفعات مشخصی حق ویرایش خواهند داشت. در سال گذشته هر یک از متقاضیان در زمان اولیه انتخاب رشته به میزان 5 بار و به ازای هر یک از تمدید های در نظر گرفته شده 3 الی 5 بار می توانستند به ویرایش فرم انتخاب رشته خود بپردازند. در سال جاری هنوز اطلاعیه ای در این خصوص در دسترس نمی باشد لذا در صورت انتشار خبری در این زمینه مقاله بروز خواهد شد.

سه نکته مهم در خصوص ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

  1. توصیه ما برای جلوگیری از بروز اشتباه در انجام انتخاب رشته، تهیه یک فرم پیش نویس از انتخاب های خود می باشد که بر اساس پارامترهایی مثل علاقه، ظرفیت پذیرش، دانشگاه پذیرنده و… مرتب شده اند.
  2. افرادی که پس پایان مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد موفق به ویرایش فرم خود نشده اند، می توانند از دو طریق “ارتباط با ما” و “ثبت درخواست الکترونیکی” که در سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به آدرس azmoon.org قرار دارد، نسبت به ارسال درخواست اعتراض خود مبنی بر بررسی اشتباه در انتخاب رشته اقدام نمایند.
  3. در هنگام انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 نهایت دقت خود را به کار گیرید تا نیازی به ویرایش و یا ثبت درخواست نداشته باشید.

 

سوالات متداول

1- در چه زمانی ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 امکان پذیر می باشد؟

علاوه بر مهلت اولیه انتخاب رشته، امکان ویرایش فرم در مدت زمان تمدید شده نیز وجود دارد.

2- ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق چه سایتی انجام می شود؟

این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir صورت می گیرد.

3- امکان ویرایش اطلاعات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا چند بار برای داوطلبان وجود دارد؟

تا زمانی که مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد پایان نیابد، امکان ویرایش و اصلاح فرم نیز فراهم است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر
  1. با سلام
    زمان اعلام نتایج نهایی کی هست؟
    آیا نتایج قبول شدگان دانشگاه های سراسری و غیرانتفاعی به همراه آزاد هماهنگه یا جداگونس؟

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد