سه شنبه , ۷ بهمن ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد 1400
ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

اگر چه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده اند اما انتخاب رشته هر یک به صورت مجزا و در سامانه های مربوط به خود انجام می گیرد. داوطلبان برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 باید کد دسترسی برای آن را که در کارنامه اولیه درج شده است ، در سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد وارد کرده و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

در هنگام انتخاب رشته ممکن است برخی از داوطلبان به دلایلی در ثبت کد رشته محل های مورد تقاضای خود دچار اشتباه شده باشند که در این صورت حتما باید برای ویرایش فرم خود اقدام نمایند. برخی از داوطلبان از زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته خود آگاهی کمی دارند که توصیه ما مطالعه این مقاله می باشد.

برای پیشگیری از بروز اشتباه در انتخاب رشته ، داوطلبان باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد را به دقت مطالعه کنند و کد رشته محل های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت در فرم پیش نویس وارد نمایند.

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

بعد از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه زمان دقیق انتخاب رشته را در سایت خود اعلام می نماید. انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی انجام می گیرد. چنانچه امکان ویرایش فرم مربوط به انتخاب رشته وجود داشته باشد ، لینک مربوط به آن در سایت azmoon.iau.ac.ir  فعال می شود که داوطلبان تا پایان مهلت ثبت نام فرصت خواهند داشت نسبت به رفع اشتباه اقدام نمایند. در غیر این صورت باید منتظر اطلاعیه های بعدی دانشگاه آزاد بود تا زمانی را برای ویرایش انتخاب رشته مشخص نماید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

برای انجام ویرایش انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ابتدا باید به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنید. با انتخاب گزینه مربوطه و وارد نمودن اطلاعات و مشخصات خواسته شده وارد صفحه انتخاب رشته خواهید شد. البته لازم به ذکر است که هزینه مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید پیش تر واریز گردد تا امکان دسترسی به این صفحه برای شما به وجود آید.

با آغاز انتخاب رشته ، امکان حذف و جابجایی و یا تغییر کد رشته محل ها برای داوطلبان وجود دارد. اما لازم  به ذکر است که داوطلبان فقط یک بار امکان تغییر در فرم خود را دارند و با فشردن دکمه “ثبت نهایی” امکان ویرایش مجدد از آن ها سلب خواهد شد.

چنانچه انتخاب رشته خود را با توجه به ضوابط گفته شده در سایت انتخاب رشته و آگاهی از دفترچه راهنمای آن انجام دهید نیازی به ویرایش نخواهید داشت. مراحل ویرایش انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد به ترتیب مراحل زیر می باشد.

در ابتدا به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir وارد شوید و بر روی گزینه ” انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 1399 ” کلیک کنید.

مرحله اول ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

جهت ورود به سامانه انتخاب رشته، در این مرحله باید کد دسترسی 7 رقمی انتخاب رشته (که در کارنامه اولیه درج شده است) و کد ملی خود را وارد نمایید تا به پنل شخصی خود هدایت شوید.

مرحله دوم ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

با ورود به صفحه جدید مشخصات فردی ، کد و رشته امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد . حال می توانید نسبت به حذف یا ایجاد رشته جدید و جابجایی اولویت های خود اقدام نمایید.

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را دارند باید پیش از اقدام به آن ابتدا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 را به دقت مطالعه نمایند و با شرایط انجام انتخاب رشته و رشته محل های ارائه شده به خوبی آشنا شوند. توصیه ما برای جلوگیری از بروز اشتباه در انجام انتخاب رشته تهیه یک فرم پیش نویس از انتخاب های خود می باشد که بر اساس اولویت و علاقه مرتب شده اند. برای آگاهی از لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. Avatar

    با سلام
    زمان اعلام نتایج نهایی کی هست؟
    آیا نتایج قبول شدگان دانشگاه های سراسری و غیرانتفاعی به همراه آزاد هماهنگه یا جداگونس؟

دریافت مشاوره