تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته کنکور / ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

زمان ویرایش انتخاب رشته آزمون ارشد 99
ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد 99 که بر اساس تراز و رتبه مندرج در کارنامه اولیه خود ، مجاز به انتخاب رشته های ارائه شده هستند ، می توانند در دهه ی دوم تیر ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند. برخی از داوطلبان بعد از ثبت نهایی کد رشته های انتخابی خود و دریافت کد پیگیری ، متوجه وجود خطایی در در فرم خود می شوند که سازمان سنجش برای این دسته از داوطلبان امکانی را فراهم نموده تا بتوانند نسبت به ویرایش فرم خود اقدام نمایند.

داوطلبانی که متقاضی ویرایش در فرم انتخاب رشته خود هستند ، تا پایان مدت انتخاب رشته فرصت دارند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

تمامی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شده اند ، می توانند در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org مراجعه و انتخاب رشته نمایند.

ویرایش فرم انتخاب رشته تا پایان مهلت ثبت نام امکان پذیر است. با توجه به قابلیت های سامانه انتخاب رشته ، داوطلبان امکان تغییر یا جابجایی کد رشته های ثبت شده خود را خواهند داشت. لازم به ذکر است که چنانچه مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد تمدید شود امکان ویرایش مجدد نیز برای داوطلبان وجود خواهد داشت. در سال گذشته به دلیل انتشار اصلاحات جدید در برخی از کد رشته محل ها ، مهلت انتخاب رشته و ویرایش آن چندین بار تمدید شد. شما داوطلبان می توانید برای اطلاع از آخرین اطلاعیه ها و خبر های سازمان سنجش در خصوص آزمون کارشناسی ارشد ، در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شده و جدیدترین خبرها را دریافت کنید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

اگر قصد ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود را دارید باید در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید. از منوی تعبیه شده در قسمت سمت راست سایت ، وارد صفحه “کارشناسی ارشد” شده و بر روی عبارت “سامانه جامع آزمون تحصیلات تکمیلی 99” کلیک کنید.

با ورود به صفحه جدید اطلاعات خواسته شده (شماره پیگیری انتخاب رشته و … ) را وارد کنید تا میز کارتان نمایش داده شود. با ورود به پرتال شخصی خود و کلیک بر  روی عبارت “ویرایش انتخاب رشته” ، فرم ثبت شده شما ، نمایش داده خواهد شد که می توانید نسبت به حذف ، اضافه یا جابجایی کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام کنید. به یاد داشته باشید که بعد از اعمال تغییرات در فرم خود ، مندرجات آن را بررسی کرده و در صورت اطمینان از آن ، بر روی گزینه “ثبت” کلیک کنید.

با فرا رسیدن زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 ، راهنمای تصویری نحوه ویرایش ، در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

نکات مهم در خصوص ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ، ممکن است تغییراتی در برخی از کد رشته محل ها رخ دهد. این تغییرات می توانند ایجاد رشته جدید ، پذیرش دانشگاه جدید ، حذف رشته یا اصلاح عنوان گرایش در برخی از رشته ها باشند که در این صورت داوطلبانی که این کد رشته ها را انتخاب کرده اند باید نسبت به ویرایش آن اقدام نمایند. لذا پیگیری اخبار و اطلاعیه های سازمان سنجش در زمان انتخاب رشته از اهمیت زیادی برخوردار است.

سعی کنید تعداد دفعات ویرایش خود را به حداقل برسانید. برای جلوگیری از اشتباهات مکرر ، ابتدا باید تمامی انتخاب های خود را بر اساس علاقه و اولویت در یک فرم پیش نویس وارد کرده و از صحت کد رشته محل ها اطمینان حاصل نمایید. بعد می توانید با توجه به فرم پیش نویس انتخاب رشته خود را انجام دهید.

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری داوطلبانی که در هیچ یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده اند این امکان را خواهند داشت که در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری شانس خود را امتحان کنند. که برای اطلاع از جزئیات مربوط به تکمیل ظرفیت می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره