تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

زمان ویرایش انتخاب رشته آزمون ارشد 1400
ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد 1401 که بر اساس تراز و رتبه مندرج در کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته های ارائه شده هستند، می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند. برخی از داوطلبان بعد از ثبت نهایی کد رشته های انتخابی و دریافت کد پیگیری، متوجه وجود خطایی در در فرم خود می شوند که سازمان سنجش برای این دسته از داوطلبان معمولا امکانی را فراهم می آورد تا بتوانند اصلاحات لازم را انجام دهند. اما چه زمانی و چگونه می توان نسبت به ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 اقدام نمود؟

متقاضیان در مهلت تمدید انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد نیز امکان ویرایش فرم انتخاب رشته خود را دارند.

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

متقاضیانی که بعد از تکمیل فرم انتخاب رشته خود متوجه وجود اشتباه در آن شده و یا نیازمند تغییر اولویت در چینش کد رشته های انتخابی باشند، می توانند تا زمانی که سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد فعال است، نسبت به تصحیح اشکالات موجود اقدام نمایند. با اتمام این فرصت، سازمان سنجش مهلت مجددی را در اختیار داوطلبانی که قصد دارند به ویرایش انتخاب رشته خود بپردازند، قرار می دهد.

داوطلبانی که در بازه زمانی مقرر یعنی از تاریخ 1 تا 4 تیر ماه موفق به انتخاب رشته نشده اند می توانند با توجه به مهلت تمدید شده تا روز دوشنبه 6 تیر ماه جهت انجام فرآیند انتخاب رشته اقدام نمایند . همچنین در زمان تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 امکان ویرایش فرم انتخاب رشته برای داوطلبان وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است که در صورت تمدید مهلت انتخاب رشته، از طریق متن مقاله و کانال تلگرام کارشناسی ارشد  ایران مشاوره  اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

قبل از این که نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته اقدام کنید، یک لیست از رشته هایی که قرار است جایگزین یا حذف کرده و یا هر گونه تغییری در آن ها ایجاد کنید، تهیه نموده و پس از بررسی دقیق و کسب اطمینان، تغییرات لازم در فرم مربوطه را اعمال نمایید. چرا که تعداد دفعات ویرایش شما نباید از حد مجاز بیشتر باشد. در این بخش راهنمای انجام ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد را ارائه کرده ایم.

 • ورود به سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org و انتخاب بخش “کارشناسی ارشد” از منوی موجود در سمت راست صفحه مرحله اول ویرایش انتخاب رشته ارشد 1401
 • کلیک بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401” مرحله دوم ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
 • ورود به صفحه جدید و انتخاب گزینه “انتخاب رشته”  سپس انتخاب یکی از دو روش زیر برای ورود به سیستم انتخاب رشته

روش اول: وارد کردن شماره پرونده +شماره پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی

روش دوم: درج نمودن شماره پرونده + کد ملی + عبارت امنیتی

مرحله سوم ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

 

 • کلیک بر روی آیکون “ویرایش انتخاب رشته” و ایجاد تغییرات مورد نظر در فرم نمایش داده شده
 • مرحله چهارم ویرایش انتخاب رشته ارشد 1401فشردن کلید تایید پس از ویرایش کد رشته های انتخابی و  دریافت کد پیگیری صادر شده از سوی سامانه در مرحله آخر

1- بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 ممکن است تغییراتی از قبیل ارائه رشته های جدید، اضافه شدن ظرفیت پذیرش در برخی دانشگاه ها، حذف بعضی رشته یا گرایش ها در آن ایجاد شده باشد. در این صورت داوطلبانی که این کد رشته ها را انتخاب کرده اند، باید نسبت به ویرایش آن اقدام نمایند. از این رو، پیگیری اخبار و اطلاعیه های منتشر شده در زمان انتخاب رشته از اهمیت زیادی برخوردار است.

2- همچنین لازم به ذکر است که تعداد دفعات ویرایش انتخاب رشته این آزمون دارای محدودیت می باشد، لذا داوطلبان بایستی در مرحله انتخاب و درج کد رشته ها در فرم انتخاب رشته، نهایت دقت خود را به کار گیرند تا نیاز به ویرایش مجدد نباشد.

2- همچنین پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 داوطلبانی که در هیچ یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده اند این امکان را خواهند داشت که در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401 مجددا شانس خود را برای ورود به این مقطع امتحان کنند. جهت کسب اطلاع از جزئیات بیشتر در این خصوص می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 چه زمانی انجام می شود؟

زمان ویرایش انتخاب رشته همزمان با تمدید مهلت آن یعنی تا 6 تیر ماه امکان پذیر می باشد.

2- ویرایش کد رشته های ثبت شده در کنکور کارشناسی ارشد 1401 از طریق کدام سایت انجام می شود؟

این فرآیند از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir و یا sanjesh.org انجام می شود.

3- در زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد چه مواردی را می توان اصلاح نمود؟

در این مرحله می توان برخی رشته ها را حذف، اضافه و یا جایگزین نمود و یا با توجه به اصلاحیه های جدید، در آن ها تغییر ایجاد کرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶ نظر

 1. سلام وقتتون بخیر
  من ترم اخر دانشجو حسابداری هستم میتونم تو ازمون شرکت کنم؟

  • با سلام، در صورتی که تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوید مجاز به ثبت نام در آزمون می باشید.

 2. باسلام .من در کنکور ارشد ۱۴۰۰روانشناسی رو زدم ایا میشه کد رشته خود رو عوض کنم؟

  • با سلام، شما می توانید از طریق ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی درخواست خود را بیان نمایید تا مورد بررسی قرار گیرد.

 3. سلام من کاردانی کامپیوتر و کارشناسی ناپیوسته ترم افزار و کارشناسی ارشد سازه دارم آیا در آزمون نظام میتوانم شرکت کنم

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد