شنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / راهنمای جامع پایان نامه کارشناسی ارشد

راهنمای جامع پایان نامه کارشناسی ارشد

پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد

پایان نامه کارشناسی ارشد
پایان نامه کارشناسی ارشد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پایان نامه کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

از آن جا که دانشجویان زیادی در مقطع کارشناسی ارشد و حتی برخی دانشجویان دکتری برای نوشتن پایان نامه سردرگم هستند و نمی دانند نوشتن پایان نامه را چگونه آغاز نموده و چگونه جمع بندی نمایند، تصمیم گرفتیم در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با نحوه ی نگارش پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد ارائه دهیم. نکته مهمی که لازم است در ابتدا و قبل از پرداختن به نحوه ی نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد بپردازیم این است که، نوشتن پایان نامه در این مقطع ارزش علمی چندانی ندارد و این راهی است برای اینکه دانشجو اصول اولیه پژوهش و کار علمی را بیاموزد تا بتواند در مقطع دکتری رساله ی دکتری خود را تنظیم و ارائه دهد. پیشنهاد می کنیم در ابتدا این مقاله را مطالعه فرمایید و در نهایت اگر سوالی در رابطه با پایان نامه کارشناسی ارشد داشتید، می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

نحوه ی آغاز نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد

بهترین زمان آغاز کار، ترم 3 می باشد که پیشنهاد می کنیم به استاد راهنمای خود مراجعه کنید تا ایشان تعدادی مقاله چاپ شده در مجلات معتبر بین المللی را در اختیارتان قرار بدهد و شما مطالعه ی آن ها ( البته به طور سطحی ) با نحوه ی نگارش چکیده، مقدمه و تعاریف اصلی آشنا شوید. پس از آن می بایست کارهای زیر را انجام دهید.

گام اول : انتخاب موضوع 

از آن جا که زمان زیادی را صرف تحقیق و نگارش پایان نامه خود خواهید کرد، بنابراین می بایست موضوعی را انتخای کنید که تا پایان کار با علاقه و اشتیاق صرف آماده کردن پایان نامه ی خود کنید. همیشه برای انجام پایان نامه می بایست در ابتدا پرسشی را در نظر بگیرید تا یک کار پژوهشی قابل ارائه و مهمی را بطلبد تا با پاسخ دادن شما به آن پرسش در واقع به سوال مهمی از مخاطبان پایان نامه شما پاسخ داده شود.

گام دوم : تحقیق 

در این مرحله لازم است به مطالعه ی کتاب ها و مقالات مرتبط بپردازید و اگر نیازی به کار عملی و آزمایش دارید، کارهای آزمایشی خود را نیز آغاز نمایید. در تماس هایی که با مشاوران مرکز ایران مشاوره گرفته می شود مشاوران ما وب سایت http://www.libgen.io را به دانشجویان عزیز معرفی می نمایند. چرا که بهترین و معتبرترین کتاب ها را که ممکن است در قفسه های کتابخانه دانشگاهتان وجود نداشته باشد را می توانید از این سایت دانلود نمایید.

گام سوم : انتخاب منابع تحقیق

جهت نوشتن پایان نامه خود می بایست یکسری منابع را به عنوان منابع اولیه و ثانویه که مرتبط با موضوع پایان نامه شما می باشد را انتخاب نمایید تا با تکیه به این منابع و ذکر نام منبع در پایان نامه تحقیق خود را به طور صحیح و با کمک گرفتن از منابع معتبر به انجام رسانید. درضمن به مدیریت رفرنس های خود نیز توجه داشته باشید. برخی داوطلبان بیشتر بخش تحقیق خود را در همان فصل اول نگارش پایان نامه قرار می دهند ولی برخی نیز منابع را در لابه لای پایان نامه از اول تا انتهای آن قرار می دهند. در هر حال لازم است رفرنس های مختلف را در پایان نامه خود قرار دهید و همزمان با نوشتن پاین نامه آن ها را نیز بنویسید و این کار را به پایان نگارش تز خود موکول نکنید. برای این کار می توانید از رفرنس دهی به روش ارجاع درون متنی استفاده کنید. که رایج ترین آن ها عبارتند از شیکاگو ، MLA و APA می باشد. می توانید از نرم افزارهای خاص این کار مانند اندنوت، مندلی و یا زوترو استفاده نمایید.

دقت کنید که نام هر تحقیق و پژوهش مرتبط با موضوع پایان نامه ی خود را که در متن از آن استفاده کرده اید به صورت پانویس و یا در متن پایان نامه ذکر نمایید. 

گام چهارم : برنامه ریزی رئوس مطالب

برای کارشناسی ارشد دو نوع نگارش پایان نامه وجود دارد: 1- روش کمی 2- روش کیفی

1- روش کمی: از این روش برای تکمیل پایان نامه های اکتشافی، تحلیلی و خلاقانه می باشد و دانشجویان رشته های علوم انسانی از این نوع روش استفاده می کنند.

2- روش کیفی: این نوع روش برای پایان نامه هایی است که نیاز به انجام آزمایش، اندازه گیری دیتا و ثبت نتایج آزمایش دارند، می باشد که دانشجویان رشته های علوم پایه از نوع نگارش پایان نامه استفاده می کنند.

گام پنجم : پس از نگارش پایان نامه اطلاعات تکمیلی را اضافه نمایید. 

چارت‌ها، گراف‌ها و تصاویر لازم را در پایان نامه خود بگنجانید. ممکن است لازم باشد ضمایمی را نیز در انتهای پایان نامه‌ خود بیفزایید که وابسته به کارتان باشند و با پرسش اصلی پایان نامه شما نیز در ارتباط باشند. مطمئن شوید که همه ی ابعاد و جنبه‌های کارتان طبق رهنمودها و دستورالعمل‌های نهاد مربوطه و رشته‌ی تحصیلی‌تان باشد تا در انتهای کار با مشکلی مواجه نشوید.

نکات مهم در رابطه با نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد

پایان نامه شما می بایست دارای : صفحه ی عنوان، مقدمه، متن اصلی مقاله، صفحه ی امضا، فهرست مقالات و نتیجه ی تحقیق انجام گرفته، کتاب نامه یا پژوهش هایی که در متن مقاله به آن ها اشاره کرده اید و ضمائم یا پانویس های لازم باشد. جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به کارشناسی ارشد می توانید با کلیک بر روی لینک کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو کانال شوید.

دفاع از پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد

پس از تکمیل پایان نامه، زمان دفاع از پایان نامه فرا می رسد که در این جلسه می بایست اعضای گروه باید به دفاع از ایده های مطرح شده در پایان نامه بپردازید. در واقع این جلسه می بایست اثبات کنید که در طول تحقیق و نگارش پایان نامه چه چیزهایی آموخته اید چرا که در جلسه ی دفاع، اعضای گروه سوالاتی را از شما خواهند پرسید که شما می بایست در دفاع از تز خود به آن ها پاسخ قانع کننده ای ارائه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره -پایان نامه کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید