تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / آیا شرکت در رشته پزشکی بدون کنکور امکان پذیر است؟

آیا شرکت در رشته پزشکی بدون کنکور امکان پذیر است؟

تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور 1400
رشته پزشکی بدون کنکور 1400

تحصیل در رشته پزشکی و پوشیدن لباس سفید پزشکی آرزوی بسیاری از دانش آموزانی است که رشته تجربی را به عنوان رشته تحصیلی خود در دوره دوم متوسطه انتخاب می کنند. با وجود مشقت های فراوان این رشته، هر ساله شاهد علاقه شدید بسیاری از داوطلبان و رقابت آنان در کنکور سراسری تجربی جهت قبولی در رشته پزشکی هستیم. شاید یکی دیگر از مواردی که سبب گرایش بیش از حد متقاضیان به تحصیل در رشته پزشکی شده است، جایگاه اجتماعی و درآمد مناسب این رشته باشد.

در سال های اخیر 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها به رشته های بدون کنکور اختصاص یافته است و داوطلبان برای تحصیل در این رشته ها نیازی به ثبت نام کنکور سراسری ندارند. همین امر موجب سردرگمی بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی شده است که آیا می توانند بدون حضور در جلسه آزمون، وارد دانشگاه های علوم پزشکی شوند یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم این مسئله را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داده و پاسخگوی سوالات شما عزیزان پیرامون مبحث فوق باشیم.

امکان تحصیل در رشته های پزشکی تنها در دانشگاه های سراسری از جمله دوره های روزانه و پردیس خودگردان و هم چنین دانشگاه آزاد امکان پذیر است.

آیا امکان تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های سراسری به صورت بدون کنکور وجود دارد؟

برای پاسخ به این سوال که تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور حقیقت دارد یا خیر باید بگوییم که این امر امکان پذیر نبوده و تحصیل در رشته پزشکی تنها از طریق کسب رتبه قبولی کنکور مقدور می باشد. بنابراین برای ورود به دانشگاه های علوم پزشکی لازم است تمام سعی خود را به کار گرفته و با تلاش و ممارست در کنار یک برنامه ریزی کنکور منسجم، به آرزوی خود جامع عمل بپوشانید.

با این تفاسیر می توان دریافت که هیچ یک از دانشگاه های کشور در رشته پزشکی به صورت بدون کنکور دانشجو نمی پذیرند و ظرفیت پذیرش این رشته تنها به پذیرفته شدگان کنکور سراسری اختصاص می یابد. البته امکان تحصیل در برخی از رشته های پیراپزشکی به صورت بدون آزمون و تنها در مقطع کاردانی وجود دارد که در ادامه مقاله به نحوه و شرایط پذیرش این رشته ها خواهیم پرداخت.

تحصیل در رشته پزشکی سایر دانشگاه ها بدون شرکت در کنکور سراسری

همان طور که می دانید، اکثر رشته های گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور در دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی، علمی کاربردی و سایر دانشگاه های سراسری ارائه می شوند. اما با این حال نام رشته هایی چون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در میان رشته های بدون کنکور تجربی دیده نمی شود.

توجه داشته باشید که تنها دانشگاه های سراسری از جمله دوره های روزانه و پردیس خودگردان در کنار دانشگاه آزاد رشته پزشکی را ارائه می دهند و سایر دانشگاه ها حتی به واسطه کنکور سراسری نیز در رشته پزشکی دانشجو نمی پذیرند. ناگفته نماند که امکان تحصیل در تعدادی از رشته های مرتبط از جمله تجهیزات فنی اتاق عمل، تجهیزات آزمایشگاه تشخیص پزشکی، دامپزشکی و… در برخی از واحدهای دانشگاهی فراهم است اما تحصیل بدون کنکور در رشته پزشکی تحت هر شرایطی امکان پذیر نمی باشد.

تحصیل در رشته های پیراپزشکی به صورت بدون کنکور

به طور کلی می توان گفت که بر خلاف رشته پزشکی، امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور وجود دارد اما پذیرش آن در بازه زمانی متفاوت از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری صورت می گیرد. از دیگر تفاوت های پذیرش بدون کنکور رشته های پیراپزشکی با نام نویسی بدون کنکور سراسری در سایر رشته های تحصیلی، نحوه پذیرش داوطلبان است.

به عبارت دیگر، علاقه مندانی که قصد دارند به صورت بدون آزمون در هر یک از رشته های پیراپزشکی به تحصیل بپردازند، لازم است در کنکور سراسری تجربی شرکت نموده و هنگام انتخاب رشته کنکور، کد رشته هایی را برگزینند که پذیرش در آن ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می گیرد. پس از مرحله انتخاب رشته، پذیرش نهایی متقاضیان منوط به اخذ نمره قبولی در مصاحبه حضوری خواهد بود.

رشته هایی همچون هوشبری، مامایی، بهداشت حرفه ای، اتاق عمل، بهداشت عمومی و تکنسین سلامت دندان از جمله رشته هایی هستند که در دوره های مختلف برگزاری آزمون سراسری به صورت بدون کنکور ارائه شده اند. البته تا زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی نمی توان به طور قطع درمورد ارائه این رشته ها به صورت بدون آزمون اظهار نظر نمود. پس از منتشر شدن دفترچه فوق و کسب اطمینان از ارائه رشته های پیراپزشکی، می توانید در صورت احراز شرایط زیر، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید.

 • رشته های پیراپزشکی اغلب در دانشگاه های علوم پزشکی مناطق محروم کشور ارائه شده و پذیرش آن ها معمولا به صورت بومی گزینی صورت می گیرد.
 • در صورت اعمال شرط معدل، داوطلبان می بایست دارای حداقل معدل 15 باشند.
 • شرط سنی تحصیل در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور حداکثر 25 سال است و برای آقایانی که خدمت سربازی را پشت سر گذاشته اند، حداکثر 27 سال می باشد.
 • تنها دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید و قدیم و همچنین مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم در رشته تجربی مجاز به انتخاب رشته های پیراپزشکی بدون کنکور هستند.
 • امکان ثبت نام در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور برای دانشجویان و دانش آموختگان کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور فراهم نمی باشد.
 • آن دسته از داوطلبانی که صرفا بر اساس سوابق تحصیلی به تحصیل در رشته های پیراپزشکی می پردازند، لازم است به میزان سه برابر طول مدت تحصیل خود تعهد خدمت ارائه نمایند.
 • پذیرش نهایی متقاضیان واجد شرایط تنها در صورت کسب نمره قبولی در مصاحبه حضوری قطعی می گردد.

لازم است بدانید که هر یک از شرایط فوق در دوره های مختلف دستخوش تغییراتی بوده و در برخی از دوره ها شرایطی همچون ارائه مدرک تحصیلی صرفا در رشته تجربی و یا حداقل معدل جزو شرایط مورد نیاز ثبت نام نبوده اند. بنابراین امکان و شرایط پذیرش در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور تنها پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی هر دوره مشخص می شود و تا پیش از آن نمی توان اطلاعات دقیقی را درمورد آن ارائه کرد.

با توجه به تمامی نکاتی که در این مقاله ذکر شد، هیچ یک از دانشگاه های کشور اعم از آزاد و سراسری در رشته پزشکی و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو نمی پذیرند و تنها راه دستیابی به تحصیل در رشته پزشکی، شرکت در کنکور سراسری تجربی و کسب نمره قبولی می باشد. پذیرش در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور نیز تنها با ظرفیت محدود و تحت شرایط خاص انجام می شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دندانپزشکی بدون کنکور و پرستاری بدون کنکور، روی هر یک از لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا می توان با معدل بالا به صورت بدون کنکور در رشته پزشکی تحصیل کرد؟

خیر، قبولی در رشته پزشکی تا کنون بدون شرکت در آزمون تحقق نیافته است.

2- کدام دانشگاه ها به صورت بدون کنکور رشته پزشکی ارائه می دهند؟

رشته پزشکی تا کنون به صورت بدون آزمون ارائه نشده و از این به بعد هم احتمال ارائه بدون کنکور آن بسیار کم است بنابراین نمی توان دانشگاهی را نام برد.

3- آیا دانشگاه آزاد پزشکی بدون کنکور ارائه می دهد؟

خیر، با وجود این که دانشگاه آزاد جزو دانشگاه های شهریه پرداز است اما رشته پزشکی بدون آزمون را تا کنون ارائه نداده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۱ نظر

 1. Avatar

  سلام وقت بخیر
  ببخشید آیا بعد از پایه دوازدهم تجربی میتونم هوشبری بدون کنکور قبول بشم ؟
  نمره ام هم باید چند باشه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر رشته هوشبری بدون کنکور ارائه نمی شود؛ در صورتی که شما تمایل به تحصیل در این رشته داشته باشید، می بایست در کنکور سراسری گروه آزمایشی تجربی شرکت کنید.

 2. Avatar

  سلام من دیپلم تجربی دارم متولد۶۳هستم ایا میتوانم در کنکور شرکت کنم و رشته پزشکی شرکت کنم؟؟؟در صورت قبولی ایا دانشگاه ها شرایط سنی دارند؟؟؟؟؟لطفت راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، درصورت دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی یا مدرک دیپلم نظام قدیم، محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری برای شما وجود ندارد.

 3. Avatar

  سلام
  ببخشید من رشته حسابداری دارم می خونم
  آیا امکانش هست که در دانشگاه رشته پرستاری یا پزشکی بخوانم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، برای تحصیل در رشته های مذکور می بایست در کنکور رشته تجربی شرکت نمایید.

 4. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم رشته های پیراپزشکی بدون کنکور نوبت دوم هم وجود داره یا فقط روزانه هستن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در پذیرش بهمن ماه سال ۱۳۹۸ صرفا رشته های بر اساس سوابق تحصیلی ارائه شده است ، که رشته های پیراپزشکی جزو آنها نمی باشد ؛ برای ورود به رشته های پزشکی و پیراپزشکی می بایست از طریق کنکور سراسری اقدام کرده و با کسب تراز و رتبه مناسب انتخاب رشته کنید.

 5. Avatar

  سلام ببخشید باسن ۳۰سال در رشته های پیراپزشکی میتونم بدون کنکور ثبت نام کنم؟
  با سهمیه جانبازی
  چون جزو شرایطش گفته سن کمتر از ۲۶ سال

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   در سال ۱۳۹۸ رشته های پزشکی و پیراپزشکی از طریق کنکور پذیرش انجام شده است و شما نمی توانستید رشته پیراپزشکی را بدون کنکور انتخاب کنید. شرط سنی در سال های گذشته حداکثر ۲۵ سال و در صورت انجام خدمت سربازی ۲۷ سال تمام بوده است.

 6. Avatar

  سلام ببخشید من سال ۸۴ دیپلم تجربی گرفتم و الان خلبان هستم و شغل هم دارم ، ولی برای علاقه مندی خودم دوست دارم رشته پزشکی بخونم با این فاصله زمانی از دروس دبیرستان چطور میتونم به خواسته م برسم؟ خیلی ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   شما میتوانید در صورت داشتن شرایط مورد نیاز ،در آزمون سراسری رشته تجربی شرکت نمایید و در صورت کسب رتبه و تراز لازم در هر یک از دانشگاه های سراسری ، و یا آزاد که مد نظر شما بود اقدام به ثبت نام در این رشته نمایید.

 7. Avatar

  لیسانس علوم اجتماعی دارم،میتونم کنکور پزشکی بدم یا باید از دبیرستان تجربی بخونم باز؟؟؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   بله , شما می توانید در آزمون سراسری گروه تجربی سال ۱۳۹۹ , شرکت نمایید و در صورت کسب رتبه ی مجاز , رشته های پزشکی و یا پیراپزشکی را انتخاب نمایید .

 8. Avatar

  سلام . با رتبه زیرگروه یک ۱۴۰۰۰ و تراز ۷۶۷۶ میتونم پرستاری آزاد تهران یا کرج قبول بشم؟؟ممنون از پاسخگوییتون

  • ایران مشاوره

   با سلام , با توجه به تراز ذکر شده , شانس پذیرش شما برای رشته ی پرستاری در دانشگاه آزاد ( واحد های ذکر شده ) متوسط می باشد .

 9. Avatar

  سلام . تراز داندانپزشکی آزاد تهران چند است ؟

 10. Avatar

  با سلام و خسته نباشین بنده دیپلم علوم انسانی خوندم و کاردانی رو اموزش ابتدایی و لیسانسم رو کامپیوتر گرفتم ایا با توجه به رشته علوم انسانی میتونم رشته های پزشکی برم و چه رشته هایی رو میتونم برم ممنون ازتون

 11. Avatar

  سلام باتراز ۷۴۰۰میشه پرستاری آورد؟اگه میشه کدوم شه؟

 12. Avatar

  سلام میخواستم ببینم اول با این رشته ها وارد شویم بعد میتوانیم به پزشکی تخصیصی واردشویم

 13. Avatar

  سلام برای قبولی در رشته های تعهدی پزشکی و دندان و…به چه رتبه ای نیاز هست؟ایا قبولی در رشته های تعهدی بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هم امکان پذیره یا خیر.

 14. Avatar

  سلام و خسته نباشید بارتبه ۱۶۰۰۰در رشته زبان ایا از دانشگهای فرهنگیان قبول میشم؟؟ترازمم۶۴۰۰ و اینکه چه دانشگاهای روزانه ای را میتوانم قبول شم؟؟

 15. Avatar

  سلام باتراز۶۷۸۱ومعدل۱۷.۸۱باتوجه به ۳۰درصدتاثیرمعدل میتونم پرستاری آزادقبول شم؟ واینکه پرستاری دانشگاه آزادبدون کنکورپذیرش داره؟

 16. Avatar

  سلام باتراز۶۷۸۱ومعدل۱۷.۸۱میتونم پرستاری آزادقبول شم.واینکه پرستاری آزادبدون کنکورداریم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , برای پذیرش رشته ی پرستاری در دانشگاه آزاد , می بایست در آزمون سراسری شرکت کرده و تراز بالای ۷۰۰۰ را کسب کنید.

 17. Avatar

  سلام خسته نباشید.با درصدهای زیست۶۰ فیزیک۵۰ شیمی۳۶ ریاضی۳۵ زبان انگلیسی۱۰عربی۵۰دینی۵۰ و ادبیات۴۰ شانس قبولی پزشکی پردیس یا ازاد وجود دارد؟؟؟لطفا جواب بدین

 18. Avatar

  سلام
  من تو رشته ی دامپزشکی با چه رتبه ای میتونم دانشگاه خوبی قبول بشم.
  و یا بدون کنکور امکان وارد شدن به دانشگاه هست؟

 19. Avatar

  سلام خسته نباشید .من کارشناسی ارشد نرم افزار هستم میخواهم از ابتدا کنکور بدم و میخوام رشته ی فیزیوتراپی یا پزشکی بخونم اما شما اینجا گفتید که کاردانی بعضی رشته هارو بدون کنکور میشه خوند و ادامه داد تا پزشکی .این مطلب چطور امکان پذیره ؟

 20. Avatar

  سلام خسته نباشید من معدلم پایین شده اگ رتبم خوب باشه میتونم پزشکی برم یا شرط معدل داره؟

 21. Avatar

  سلام وقتتون بخیر..من باچه مشخصات ومدارکی میتوانم پزشکی بدون کنکو درایران بخوانم لطفا راهنماای بفرمایید کدو دانشگاه ها وهزینه آن تقریباهرترم چقدمیشود.یاداورمیشم اینجانب رشته تجربی هستم

  • Avatar

   با سلام
   شما برای تحصیل در ۳ رشته اصلی دکتری پیوسته( پزشکی عمومی، دندان پزشکی، داروسازی) حتما میبایست در کنکور سراسری تجربی شرکت کرده و تراز و رتبه لازم را کسب نمایید. لیکن این رشته ها به هیچ عنوان بدون آزمون در هیچ دانشگاهی ارائه نمی گردد.

 22. Avatar

  با عرض سلام؛ من رتبه اول در بین هم ورودی های خود در مقطع کارشناسی رشته علوم و صنایع غذایی هستم (به عبارت دیگر استعداد درخشان وزارت علوم هستم). سوال من این است که آیا از طریق استعداد درخشان (ارشد بدون آزمون) می توانم وارد رشته تغذیه شوم. متشکرم

 23. Avatar

  سلام.بامعدل دیپلم تجربی قدیم نزدیک ۱۷ و مدرک کاردانی حسابداری و کارشناسی اقتصادو ۴۱ سال سن امکان پزشکی خوندن دارم؟

  • Avatar

   با سلام
   رشته های پزشکی بدون کنکور در هیچ دانشگاهی ارائه نمیگردد و شما برای پذیرش در این رشته ها میبایست حتما در کنکور تجربی شرکت کرده و رتبه و تراز لازم را کسب نمایید همچنین، برای شرکت در کنکور سراسری محدودیت سنی وجود ندارد.

 24. Avatar

  من کلاس دوازدهم تجربیم میخواستم بدونم ک رشته های بدون کنکور پزشکی ک شامل مامایی اتاق عمل و هوشبری و پرستاریه تا معدل چند میپزیرن معدل خودم بین ۱۶.۱۷میشه

  • ایران مشاوره

   باسلام
   یکی از شرایط پیراپزشکی های بدون کنکور شرط معدل می باشد که باید داوطلبان معدل کتبی بالا ۱۵ داشته باشند.

 25. Avatar

  سلام من سوالی ازحضورتون داشتم اگردیپلم فنی داشته باشم و فوق دیپلم نرم افزار .فوق دیپلم بنده ب عنوان پیش دانشگاهی محسوب میشه؟ ک بتونم کنکور تجربی بدم؟

  • Avatar

   با سلام
   بله شما می توانید با ارائه دادن مدرک فوق دیپلم جایگزین مدرک پیش دانشگاهی برای کنکور تجربی سال ۹۸ شرکت نمایید.

 26. Avatar

  سلام.
  من معدل کتبیم کمتر از ۱۰‌هستش.
  میتونم دانشگاه آزاد بدون کنکور مهندس پزشکی بخونم از بهمن‌ماه؟

  • Avatar

   با سلام
   پذیرش شما با معدل زیر ۱۰ برای رشته مهندسی پزشکی بستگی به واحد دانشگاهی مد نظر خواهد داشت و در صورت داشتن ظرفیت خالی امکان ثبت نام وجود دارد لیکن اولویت با داوطلبانیست که معدل بالاتری دارند.

 27. Avatar

  سلام ببخشید جواب نیمه متمرکز کی اعلام میشه؟

 28. Avatar

  سلام سال بعد هم پیراپزشکی بدون کنکور هست؟اونایی که با سوابق تحصیلی میرن اولویت با کدومشونه؟

  • Avatar

   باسلام. باتوجه به اینکه معمولا هرساله بعضی از استان ها پذیرش رشته های پیراپزشکی رادارند احتمال پذیرش براساس سوابق تحصیلی برای سال آینده هم وجود دارد و الویت با کسانی است که شرایط ثبت نام را داشته و در مصاحبه هم نمره ی قبولی را کسب کنند.

 29. Avatar

  سلام میخواستم بدونم سال بعد هم پیراپزشکی نیمه متمرکز بر اساس سوابق تحصیلی هست؟و اینکه اونایی که با سوابق میرن اولویت با چه معدل هایه؟

 30. Avatar

  سلام ببخشید پزشکی دانشگاه پردیس بدون کنکور ثبت نام داره ؟ هزینه اش تقریبا چقدره؟ شرایط خاصی داره؟ مثلا باید معدل بالا داشته باشیم؟

 31. Avatar

  سلام ببخشید من با۷۴هزار چه رشته پیراپزشکی آزاد قبول میشم؟
  کنکور تجربی دادم معدل کتبیم۱۶

  • ایران مشاوره

   سلام ملاک پذیرش دانشگاه آزاد، تراز میباشد لطفا تراز خود را اعلام کنید تا بتوانیم راهنمایی کامل داشته باشیم.

 32. Avatar

  من میخوام برای بینایی سنجی پردیس بدون کنکور اقدام کنم.امکان داره؟

  • Avatar

   سلام
   رشته بینایی سنجی در دانشگاه پردیس به صورت بدون کنکور ارایه نمی شود و شما برای تحصیل در این رشته باید از طریق شرکت در کنکور سراسری تجربی اقدام کنید

  • Avatar

   سلام
   رشته بینایی سنجی در دانشگاه پردیس به صورت بدون کنکور ارایه نمی شود و شما برای تحصیل در این رشته باید از طریق شرکت در کنکور تجربی اقدام کنید.

 33. Avatar
  آرمین سلطانی پور

  سلام میخواستم بدونم با رتبه ی ۱۲۰۰۰ امکانش هست پزشکی دارو یا دندانسازی مازاد بیارم?ممنون میشوم پاسخ دهید

 34. Avatar

  سلام میشه بدون کنکور پزشکی خوند ؟

 35. Avatar

  سلام ببخشید من با رتبه ۱۰۸ هزار منطقه ۲ میتونم در دانشگاه های پردیس به ازای پرداخت پول هنگفتی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کنم ؟؟؟؟

 36. Avatar

  با سلام.
  شرایط پذیرش دانشگاه بین الملل قشم در رشته ی پزشکی چگونه است؟
  ایا فقط بومی های منطقه را میپذیرد؟

 37. Avatar

  سلام
  چجوری امکانش هست تو رشته های پیراپزشکی ازاد تحصیل کنیم ؟
  خود سازمان از طریق انتخاب رشته پذیرش میکنه؟
  و این حرفتون که میگین با رتبه ی بالا هم بین الملل پذیرش میکنه صحت داره واقعا؟

  • Avatar

   باسلام.برای ورود به رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد باید حتما در کنکور سراسری شرکت کنید.بله صحت دارد دانشگاه های پردیس خودگردان به دلیل دریافت شهریه با نرخ های بالا،با رتبه های بدتر هم پذیرش دانشجو می کند.

 38. Avatar

  سلام
  رشته فیزیوتراپی چه طور؟
  کدوم دانشگاه ها میشه بدون کنکور خوند؟
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام . رشته های پیراپزشکی بدون آزمون دارای شرایط خاص می باشند .ازجمله شرط سنی ،داشتن دیپلم تجربی و معدل کتبی دیپلم بالای ۱۵، بومی بودن ، و حضوردرجلسه آزمون سراسری ، شما با داشتن این شرایط میتوانید وارد رشته های پیراپزشکی شده دردانشگاه روزانه تحصیل کنید.هچنین این شرایط شامل کلیه پیراپزشکی ها از جمله :هوشبری ،مامایی، فیزیوتراپی،علوم آزمایشگاهی ….. می باشد.

 39. Avatar

  سلام
  من دیپلم فنی هستم و اگر بخوام برم پزشکی باید تغییر رشته بدم به تجربی یا خیر

  • Avatar

   سلام شما میتوانید پس از دریافت مدرک کاردانی فنی اقدام به شرکت در کنکور تجربی بفرمایید

 40. Avatar

  سلام ببخشید مزاحم وقتتون شدم میشه دندان پزشکی بدون کنکور خوند ولی مثلا پول بدیم به دانشگاه مثلا صد ملیون یا مثلا بیشتر؟ چون کنکور سخته

 41. Avatar

  سلام
  ایا فردی که دارای معدل بسیار بالا دارد اما در فنی حرفه ای درس خوانده می تواند در پزشکی برود؟

  • Avatar

   سلام. برای شرکت در کنکور باید دارای مدرک پیش دانشگاهی باشید و در صورت داشتن رتبه قبولی میتونید در رشته مورد علاقتون تحصیل کنید.

 42. Avatar

  سلام✋☺️
  میگما دانشگاهی هست که بدون کنکور رشته فیزیوتراپی بپذیره؟؟؟اگه میدونین جواب بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 43. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من پیش دانشگاهی تجربی دارم
  میشه بدون کنکور مامایی بوشهر برم ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 44. Avatar

  اقا با معدل هشت دیبلم میشه هوشبری بدون کنکور تو استان آذربایجان شرقی خوند?و اینکه کدوم شهر ها استان ها اراعه میدن بدون کنکور هوشبریو

 45. Avatar

  سلام امکان قبولی بارتبه۱۶۳هزاررشته پرستاری یاپیراپزشکی دانشگاه آزادخرم آبادوجودداره؟

 46. Avatar

  پیراپزشکی؟کدوم دانشگاها؟کیباید براثبت نام اقدام کنیم؟شهریش چقده؟مدرکش معتبره؟

 47. Avatar

  سلام.خسته نباشید.ببخشید اخه۲سال پسش اخبار۱بار اعلام کرد دانشگاه کیش بدون کنکور برمیداره!سایتاهم ک فقط ادمو سردرگم ترمیکنن.اخرتکلیف ماچیه؟رشته هاپزشکی توایران بدون کنکورهست یا ن

  • Avatar

   سلام در حال حاضر پزشکی بدون آزمون در ایران وجود ندارد اما پیراپزشکی بدون آزمون براساس شرایطی ازجمله معدل پذیرش دانشجو دارد.

 48. Avatar

  سلام پس بحث صندلی خریدن چیه؟فامیل رفیقم میگفت همکلاسیش صندلی خریده ینی پول داده اومده نشسته سرکلاس…و ی سوال دیگ اگ برای تحصیل پزشکی آدم بره خارج از کشور و برگرده مدرک وتایید نمیکنن؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • ایران مشاوره

   سلام
   همچین چیری صحت ندارد .
   بستگی به دانشگاهی که در آن ادامه تحصیل میدهید دارد ،باید جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم کشور باشد در اون صورت مشکلی نیست.

  • Avatar

   سلام ایا دانشگاه فرهنگیان تکمیل ظرفیت دارد

  • Avatar

   باسلام با توجه به ظرفیت های پایین دانشگاه فرهنگیان معمولا تکمیل ظرفیت برای آن برگزار نمیشود

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره