سه شنبه , اسفند ۱ ۱۳۹۶
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی

شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی

شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی با مدرک کارشناسی در دانشگاه روزانه

شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی
شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

 با توجه به اینکه در جوامع امروزی تحصیلات عالیه اهمیت ویژه ای پیدا کرده است و می توان گفت که به نوعی میزان تحصیلات افراد آینده شغلی آنان را تضمین خواهد کرد،در چندین سال اخیر شاهد تب و تاب و رقابت کلیه داوطلبان کنکوری جهت کسب رتبه قبولی در رشته هایی بوده ایم که از بازار کار مناسب و سطح درآمد بالایی برخوردار هستند.یکی از این رشته ها که از دیرباز تا به امروز کانون توجه و مورد استقبال بسیاری از افراد جامعه قرار گرفته است و از جایگاه اجتماعی مناسبی برخوردار است رشته پزشکی می باشد.علاقه به تحصیل در رشته پزشکی نه تنها در گروه سنی داوطلبان کنکوری موج می زند بلکه شاهد گرایش متقاضیانی هم هستیم که در صورت دارا بودن مدک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد نیز جهت تحصیل مجدد پزشکی اقدام می نمایند و خواستار کسب رتبه قبولی در رشته های دکتری عمومی پزشکی می باشند.به همین خاطر با توجه به این مسئله لازم دانستیم تا به طور اختصاصی به بررسی موضوع شرایط تحصیل مجدد پزشکی بپردازیم و پاسخ تمامی سوالات متقاضیان را در ارتباط با این موضوع بررسی کنیم.

بررسی تحصیل مجدد پزشکی و شرایط سنی متقاضیان

در رابطه با تحصیل مجدد در رشته پزشکی برای متقاضیانی که با دارا بودن مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد اقدام به این تصمیم گرفته اند لازم است بگوییم که شرایط سنی خاصی برای فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که خواستار  تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و شرکت در کنکور سراسری می باشند در نظر گرفته نشده است.اما به این نکته توجه داشته باشید که امکان شرکت مجدد در آزمون سراسری برای متقاضیانی که 2 مرتبه در مقطع کارشناسی و یا مقطع دکترای عمومی پذیرفته شده اند وجود نخواهد داشت.

شرایط تحصیل مجدد پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی 

شرایط  دارندگان مدرک کارشناسی جهت تحصیل مجدد در رشته‌های گروه آموزش پزشکی و مقطع دکتری عمومی (رشته‌های پزشکی- دندانپزشکی – داروسازی ) به شرح زیر می باشد و فارغ التحصیلان دارنده مدرک کارشناسی در صورت دارا بودن شرایط زیر امکان تحصیل مجدد در رشته های پزشکی را خواهند داشت:

 •  فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مشمول طرح، جهت تحصیل مجدد در رشته های پزشکی ملزم به طی کردن دوره طرح نیروی انسانی می باشند.
 •  نداشتن هیچ گونه تعهد نسبت به سازمان های خاص، ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی و یا برخوردار نبودن متقاضیان از سهمیه مناطق محروم و یا سهمیه بومی.
 • طبق مصوبات هیئت امنای دانشگاه، آن دسته از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که از آموزش رایگان بهرمند بوده اند، ضمن قبولی ملزم به پرداخت شهریه تعیین شده  توسط دانشگاه خواهند بود.
 • بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی حتی آن دسته از فارغ التحصیلان در دانشگاه های علوم پزشکی و پردیس های خود گردان و یاظرفیت مازاد که آموزش آنها در مقطع کارشناسی به صورت رایگان نبوده در صورت پذیرفته شدن در رشته های پزشکی،دندانپزشکی،داروسازی ملزم به پرداخت شهریه می باشند.
 •  امکان تطبیق دروس تخصصی مقطع کارشناسی با دروس مقطع دکترای عمومی وجود نخواهد داشت.
 • قابل توجه متقاضیان آقا : برای تحصیل مجدد در رشته های پزشکی نباید هیچگونه ممنوعیت تحصیلی از سمت سازمان نظام وظیفه داشته باشید.

آیا امکان تحصیل مجدد در دوره های روزانه دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد ؟

تا چندی پیش شرکت در آزمون سراسری برای آن دسته از متقاضیانی که با استفاده از امکانات دولتی تحصیلات خود را به اتمام رسانیده بوده اند جهت ورود مجدد به دانشگاه‌های سراسری و تحصیل در کلیه رشته‌هایی که پذیرش آن از مقطع دیپلم صورت می گرفت امکان پذیر نبود و متقاضیان تنها می توانستند در دانشگاه پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد در رشته‌های گروه علوم پزشکی ثبت‌ نام نمایند و در صورت قبولی در آزمون سراسری با پرداخت شهریه ادامه تحصیل دهند که بر اساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، محدودیت تحصیل دوباره در دوره‌های روزانه دانشگاه علوم پزشکی لغو گردید.

شرایط تحصیل مجدد پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد

شرایط دارندگان مدرک کارشناسی ارشد جهت تحصیل مجدد در مقطع دکتری عمومی (رشته های پزشکی – دندانپزشکی- داروسازی) و دکتری حرفه‌ای دامپزشکی به شرح زیر می باشد :

 • گذراندن دوره طرح نیروی انسانی برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد مشمول طرح از شرایط تحصیل مجدد خواهد بود.
 •  نداشتن هیچ گونه تعهدی نسبت به سازمان های خاص،ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی و یا برخوردار نبودن متقاضیان از سهمیه مناطق محروم و یا سهمیه بومی نیز از شرایط دیگر تحصیل مجدد در رشته های پزشکی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
 •  فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته و یا ناپیوسته توجه داشته باشید که در صورت تحصیل مجدد در رشته های پزشکی فقط امکان ثبت نام در شعبه های بین الملل دانشگاه ها را خواهید داشت که به لحاظ اعتبار مدرک و یا کیفیت آموزشی از شرایط خوبی برخوردار می باشد که می توان آن را هم سطح با دانشگاه های سراسری به حساب آورد.ضمن اینکه متقاضیان ضمن قبولی حتی در صورتی که آموزش آن ها در مقاطع تحصیلی قبلی به صورت رایگان نبوده است نیز ملزم به پرداخت شهریه می باشند.
 •  نداشتن ممنوعیت از سمت سازمان نظام وظیفه از شرایط تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای متقاضیان آقا خواهد بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

حتما ببینید

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

معرفی کانال تلگرام کارشناسی ارشد در دنیای پیچیده امروزی که با عنوان تکنولوژی و سرعت …

۷۱ نظر

 1. سلام وقتتون بخیر،من در دوران دبیرستان دررشته ریاضی تحصیل کردم،منطقه ۳ بودم.دردانشگاه دولتی روزانه مهندسی صنایع خوندم.میخواستم بدونم که من میتونم مجددا کنکور تجربی شرکت کنم واگر دررشته پزشکی یادندانپزشکی روزانه قبول شم میتونم رایگان ادامه تحصیل بدم یا باید شهریه پرداخت کنم؟اگرمدرک لیسانسم رو آزاد کنم چطور؟ممنون

  • سلام.برای تحصیل مجدد پزشکی مانعی وجود نداره اما چون قبلا توی دوره های روزانه تحصیل کردید باید شهریه پرداخت کنید.حدودا ترمی ۲ الی ۲٫۵ میلیون تومن هستش

 2. با سلام، من فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی روزانه هستم، قصد دارم در کنکور تجربی ۹۶ شرکت کنم، و قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته های پیراپزشکیه دولتی را دارم، ایا در صورت قبولی باید شهریه پرداخت کنم یا با ازاد کردن مدرک میتونم بصورت رایگان ادامه تحصیل بدم؟

  • سلام. دوست عزیز شمادرصورت قبولی دریکی از رشته های پیراپزشکی در دانشگاه روزانه ملزم به پرداخت شهریه شبانه هستید.

 3. سلام من فارغ التحصیل رشته ی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه پیام نور هستم و مدرک دیپلم علوم انسانی دارم قصد دارم کنکور تجربی شرکت کنم با توجه به مدرک دیپلمم مشکلی وجود نداره؟

 4. با سلام وخسته نباشید
  بنده ۲۸ سال و دیپلم کاردانش دارم و لیسانس مخابرات هم دارم الان هم ارشد مخابرات میخونم ایا امکان دارد که در رشته تجربی برای دندان پزشکی شرکت کنم؟از نظر سنی مشکلی پیش می اید؟

 5. سلام من دانشجوی ترم ۲ دانشگاه فرهنگیان هستم و ۳ ماه قبل تعهد خدمت دوبرابر مدت تحصیل دادم و الانم کمک هزینه تحصیل دریافت میکنم. میخواستم لطف کنین بگین شرایط من واسه کنکور مجدد چطوره . برنامم اینه که بعد فارغ التحصیلی ینی کنکور ۹۹ شرکت کنم و تو یکی از رشته های علوم پزشکی ..احتمالا فیزیوتراپی یا پزشکی.. قبول بشم و همزمان با اون به تعهدی که دادم عمل کنم یا اگه بشه بعد از اون توی درمانگاه فرهنگیان خدمت کنم .خیلی به انصراف فکر کردم ولی اصلا شرایطشو ندارم ..مالی و غیره.. اگه میشه کمکم کنین این دغدغم از بین بره اصلا روی رشتم تمرکز ندارم یجورایی نمیدونم اینده چی میشه .خیلی زیاد شد ببخشید .منتظر راهنماییتون هستم باتشکر

  • سلام شما اول باید حداقل نیمی از مدت تعهد خود را سپری کنید سپس ادامه تحصیل دهید.قبل از گذراندن حداقل نیمی از تعهد خدمت معمولا حق ادامه تحصیل مجدد را ندارید.

   • ممنون از پاسختون . ولی به صورت قطعی نگفتین ینی احتمالش هست که بتونم ؟ از چن نفر پرسیدم گفتن این موضوع ربطی به تعهد نداره فوقش گیر بدن میشی مربی بهداشت مدارس..حین تحصیل ..اگه اطلاع دقیق در این باره دارین لطفا بهم بگین. سوال دیگه اینکه قبول که شدم باید شهریه بدم ؟

    • سلام چیزی که طبق روال همیشگی بوده رو خدمت شما اعلام کردیم اما اینکه به شما گیر بدن و چه اتفاقی بیفتد را ما نمیدانیم….
     هرفرد حق تحصیل رایگان در هر مقطع را یک بار دارد.

 6. سلام.من کارشناسی شبانه و ارشد روزانه مهندسی مکانیک خوندم.میخوام در کنکور تجربی۹۷ شرکت کنم.آیا امکان ادامه تحصیل به صورت روزانه هست؟

  • سلام شما میتوانید دوره لیسانس خود را بصورت روزانه ورایگان بگذرانید، درواقع هر فرد حق تحصیل رایگان در هرمقطع را یک بار دارد.

 7. سلام . مگه طبق رای دیوان عدالت اداری تحصیل دوباره به شرط اینکه مقطع متفاوت باشد، رایگان نیست؟؟؟؟؟؟؟؟
  سوال دیگه ای هم داشتم، برای شرکت در کنکور ۹۷ حداکثر تا چه تاریخی می شود فارغ التحصیل شد؟آیا حداکثر تاریخ فارغ التحصیلی هم مانند انصراف داوطلبان است (یعنی۱ اسفند ۹۶) ؟؟؟؟؟؟؟

 8. باسلام ،من لیسانس فیزیک دانشگاه روزانه و ارشد نفت روزانه رو دارم ،میخاستم در کنکور ۹۷تجربی شرکت کنم ،و بهم گفتن میتونید تحصیل رایگان داشته باشید در مقطع دکتری،الان بنظر شما میتونم یان ؟
  چون شرکت درکنکورم ب این بستگی داره
  باتشکر

 9. سلام من کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو روزانه بودم میتونم کنکور تجربی مجددا شرکت کنم و میتونم مجددا روزانه باشم یا اینکه باید شهریه بدم؟

 10. سلام بنده دانشجوی لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد هستم.با توجه به اینکه در دانشگاه دولتی نخوندم میتونم بدون پرداخت شهریه تحصیل کنم؟

  و شانس قبولی تو این ازمون نسبت به آزمون کارشناسی چقدر هست؟

 11. سلام بنده ورودی سال ۹۱ ذر مقطع کارشناسی رشته علوم تغذیه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دوره روزانه بودم که سال ۹۵ پس از فارغ التحصیلی با رتبه ۵ در آزمون کارشناسی ارشد در همون رشته علوم تغذیه در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرش شدم اینکه رشته ما طرح اجباری نداره و اینکه این مدت در مورد خدمت سربازی معافیت تحصیلی داشتم حالا خواستم بدونم میتونم تو کنکور سراسری سال۹۷ شرکت کنم و در رشته های دکترای حرفه ای بصورت رایگان و روزانه تحصیل کنم ؟ و اینکه باید انصراف بدم ؟

  • سلام. با توجه به اینکه شما دانشجوی روزانه ارشد هستید و دوباره می خواید تو دوره روزانه تحصیل مجدد داشته باشید، اول اینکه قبل از انصراف از دوره روزانه، نمیتونید کنکور ثبت نام کنید و دوم اینکه اگر انصراف بدید محرومیت خواهید داشت و باز هم نمیتونید برای قبولی تو روزانه کنکور شرکت کنید. شما باید ارشدتون رو تموم کنید و یا در صورت انصراف بعد از دوره محرومیت برای قبولی روزانه کنکور بدید. و برای تحصیل مجدد باید هزینه هم پرداخت کنید.

 12. سلام بنده دوره لیسانس و فوق لیسانس رو در رشته مکانیک در دانشگاه ازاد خوندم الان اگه بخوام تو رشته دندان پزشکی درس بخونم ایا برای بنده رایگان هست یا نه ؟ با تشکر

  • سلام با توجه به اینکه کارشناسی و کارشناسی ارشدتون رو در دانشگاه آزاد خوندین اگر رشته ی دندانپزشکی دانشگاه دولتی قبول شین بله این تحصیل برای شما رایگان خواهد بود . موفق باشین

 13. سلام من ارشد روانشناسی بالینی دارم دانشگاه ازاد علاقه به رشته پزشکی دارم میتونم شرکت کنم؟؟؟؟شرایط خاص جهت معدل دیپلم یا کارشناسی یا ارشد اعمال میشه؟؟؟؟

  • سلام. در صورت شرکت تو کنکور تجربی و کسب رتبه مورد نیاز میتونید رشته پرشکی رو بخونید. معدل کتبی دیپلمتون تاثیرگذار هست اما لزومی نداره که حتما معدلتون بالا باشه. موفق باشید.

 14. سلام وقتتون بخیر من کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو روزانه خوندم و ۳۰ بهمن امسال هم ارشدمو تموم میکنم. ببخشید چون یکسال بعد از فارغ التحصیلی معافیت تحصیلی برای سربازی وجود دارد بنظرتون من میتواند کنکور تجربی ۹۷ برای دکتری پزشکی شرکت کنم؟

  با تشکر

 15. سلام. من لیسانس برق دارم .روزانه ولی فقط دو ترم رایگان خوندم و ۶ ترم رو مهمان شدم جایه دیگه و شهریه شبانه پرداخت کردم.
  من اگه کنکور تجربی یدم و روزانه قبول شم بازم باید شهریه بدم ؟ نمیشه هزینه لیسانس برق و بدم . اون دو ترمو . مثل
  اونایی که مهاجرت می کنن ؟

 16. سلام من دانشجوی پرستاری وردی بهمن ۹۲ هستم و اول بهمن سال ۹۶ فارغ تحصیل میشم وهمچنین طرح اجباری دارم گفتم یه راحی نیست که من بتونم کنکور ۹۷ دوباره کنکور بدم …حتما باید طرح رو برم

 17. سلام من ورودی لیسانس و ارشد رشته شیمی رو از دانشگاه پیام نور گرفتم البته هنوز ترم آخر ارشد مونده ، متقاضی شرکت در رشته پزشکی هستم ، آیا تحصیل من رایگان میشه یا نه؟ یا اینکه ترک اخر رو انصراف بدم که مدرکم لیسانس باشه، من دیپلم سال ٨۵ هستم معدلم تو کنکور تاثیر داره؟

  • سلام. خیر چون شما تو مقطعی که تحصیل کردید در دانشگاه دولتی نبودید و هزینه پرداخت کردید اگه مجدد کنکور بدید و دانشگاه دولتی قبول شید نیازی نیست شهریه ای پرداخت کنید. بله معدل دیپلمتون تو کنکور تاثیر ۲۵ درصدی رو داره. موفق باشید.

   • سلام من لیسانی ام رو شبانه بودم و ارشد رو روزانه خوندم اگر رشته پزشکی قبول شوم شهریه باید بدهم یا روزانه میتونم تحصیل کنم؟؟

 18. سلام من در مقع کارشناسی دانشگاه دولتی روزانه بودو ودر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خوندم آیا میتونم در کنکور ۹۷ صرفا برای مقطع دکترای حرف ای شرکت کنم ودر صورت قبولی شهریه ای از من میگیرند یا خیر

  • سلام. می تونید مجددا کنکور شرکت کنید اما چون یک بار در مقطع کارشناسی در دوره روزانه تحصیل کردید اگه مجددا دانشگاه روزانه قبول بشید ازتون به انداره شهریه شبانه اون دانشگاه هزینه دریافت میکنن.چون در هر مقطع فقط یک بار میتونید از دانشگاه روزانه استفاده کنید. موفق باشید.

 19. سلام و ادب وقتتون بخیر
  معذرت میخوام من در ابتدا کارشناسی عمران دوره روزانه قبول شدم و فقط یه ترم در اون دانشگاه دولتی درس خوندم بعد انصراف دادم و رشته مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد رو خوندم و البته اون یه ترمو تطبیق دادم در دانشگاه آزاد
  درحال حاظر با این مدرک در صورت دادن کنکور تجربی و قبولی رشته پزشکی روزانه رایگان هست؟
  و به نظر شما بهتر هست که ازمون لیسانس به پزشکی رو بدم یا از اول کنکور تجربی رو شرکت کنم؟
  و سوال آخرم با توحه به اینکه خانم هستم و متولد ۲۲ بهمن سال ۷۲ به نظر شما دیر نیست برای یه رشته مثل پزشکی که باید بعد از فارغ التحصیلی تجربه کسب کرد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 20. سلام. آیا جهت شرکت در کنکور برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه سراسری و آزاد شرایط سنی وجود دارد؟

  • سلام. برای شرکت در کنکور هیچ شرط سنی وجود نداره و اگه بتونید رتبه مورد نیاز قبولی تو رشته های پزشکی و… رو بیارید میتونید تو رشته مورد علاقتون شروع به تحصیل کنید. موفق باشید.

 21. سلام. آیا جهت شرکت در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای آزاد و سراسری شرایط سنی وجود دارد؟

 22. سلام خسته نباشید،من فارغ التحصیل مهندسی پزشکی از دانشگاه غیرانتفاعی هستم در صورت شرکت تو کنکور تجربی و قبولی در دوره روزانه یکی از رشته های پیراپزشکی باید شهریه پرداخت کنم؟

 23. سلام خسته نباشین، من دانشجوی روانشناسی دانشگاه آزاد هستم. میتونم با مدرک لیسانس روانشناسی آزاد در کنکور لیسانس به پزشکی شرکت کنم؟ اگه ملزم به پرداخت شهریه هستم مبلغ این شهریه چه قدره؟ ممنون

 24. سلام در صورتی که دارای مدرک لیسانس از دانشگاه دولتی باشم آیا می توانم رشته ی پزشکی را رایگان تحصیل کنم ؟با عنایت به رای دیوان عدالت اداری در سال ۹۲؟

  • سلام. در هر مقطع فقط یک بار می تونید رایگان تحصیل کنید اگه مدرک لیسانستون از دانشگاه روزانه هستش و رایگان تحصیل کردید دیگه حتی اگه دانشگاه روزانه هم قبول شید براتون رایگان محسوب نمیشه و باید هزینه پرداخت کنید. موفق باشید.

 25. با سلام و خسته نباشید بنده کارشناسی ارشد رشته شیمی از دانشگاه ازاد و شبانه سراسری با سن ۳۹ سال می باشم تمایل به تحصیل در رشته گروه پزشکی هستم امکان ادامه وجود دارد ؟”

 26. سلام خواهش میکنم جواب بدین،من الان دانشجوی ترم ٧ روزانه هستم و برای کنکور میخونم خرداد فارغ التحصیل میشم و تیر کنکور میدم اگه قبول بشم مشکلی ایجاد نمیشه؟ یعنی محرومیتی نداره اینکه بالافاصله دارم کنکور میدم مشکلی نداره؟

 27. سلام
  برای تحصیل مجدد در رشته پزشکی بنده کارشناسی ارشد دارم و با توجه به قانونی که میگه در یک مقطع( نه در کل دوران تحصیل) میتونیم از تحصیل رایگان برخوردار باشیم، آیا میشه به استناد این قانون به دیوان شکایت کرد؟

 28. سلام خسته نباشید لطفا جواب سوالم رو بدید
  من کارشناسی برق روزانه بودم والان هم ارشد روزانه هستم و معافیت سربازی هم دارم می خواهم از ارشد انصراف داده و کنکور تجربی شرکت کنم با هر مشاوری که صحبت کردم گفتن که مطابق با رای ۷۳۴ دیوان عدالت حق تحصیل رایگان (در صورت قبولی در رشته پزشکی ) را دارم می شه راجع به دیدگاهتون توضیح بدید آیا من دارم اشتباه می کنم
  خواهش می کنم جوابم رو بدید چون سریع تر باید برای انصراف تصمیم بگیرم

 29. سلام من کارشناسی روزانه تموم کردم و قصد شرکت در کنکور ۹۷ برای رشته پزشکی دارم در صورت قبولی نیاز به پرداخت شهریه دارم یا نه . ممنون از پاسخ گوییتون

 30. سلام من کارشناسی و کارشناسی ارشد روزانه خوندم. در صورت قبولی در رشته فیزیوتراپی باید حتما پردیس بخونم یا میتونم روزانه انتخاب کنم و شهریه شبانه بدم؟ ممنون

 31. سلام من کارشناسی و کارشناسی ارشد روزانه خوندم. در صورت قبولی در رشته های پیراپزشکی باید حتما پردیس بخونم یا میتونم روزانه انتخاب کنم و شهریه شبانه بدم؟ ممنون

 32. سلام،فردی که کارشناسی دانشگاه آزاد وارشد دانشگاه روزانه تهران روداشته باشه،اگردرکنکور سراسری شرکت ودررشته پزشکی روزانه قبول شود،تحصیل وی دراین دوره رایگان هست؟

 33. با سلام
  بنده به جز سال ۸۲ که مقطع کاردانی تربیت معلم قبول شده بودم ، بقیه مقاطع را به صورت ناپیوسته در دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دادم و هم اکنون هم دانشجوی دوره دکترا هستم (مدیریت ورزشی).
  برای بنده دو نوع سوال مطرح است درخواست دارم پاسخی بفرمایید .
  ۱- آیا می توانم دوباره در کنکور سراسری تجربی شرکت کنم و در رشته های پزشکی پذیرفته شوم؟
  ۲- بنده در دانشگاه آزاد از تخفیف دانشجویی شاهد استفاده کرده ام در صورت قبولی در دانشگاه دولتی و همچنین آزاد در رشته های پزشکی وضعیت تخفیف شهریه چگونه خواهد بود چه سراسری چه آزاد؟
  با تشکر

 34. سلام، ممنون میشم که به سوالم جواب بدین، من مقطع لیسانس رو رشته صنایع غذایی دانشگاه غیرانتفاعی بودم و مقطع ارشد رو روزانه خوندم. میخوام دوباره مقطع ارشد در رشته تغذیه که مربوط به گروه پزشکی میشه شرکت کنم. آیا برای تحصیل مجدد ارشد باید شهریه بپردازم؟؟؟

 35. سلام من سال ۸۲فوق دیپلم هوشبری از دانشگاه دولتی گرفتم.الان میخوام برای داروسازی دولتی بخونم ایا باید شهریه بدم.؟درضمن توی مقالاتتون نوشته بودید که اگر یکبار از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل باشیم بازهم میتونیم دوباره کنکور دولتی بدیم و رایگان استفاده کنیم

 36. سلام
  وقت بخیر
  شرمنده من سهمیه ایثارگری۲۵%دارم و بنظرخودم این درصدهارومیزنم ادبیات ۵۰/عربی۴۰/دینی۷۰/زبان۷۰/ریاضی۲۰/زیست۵۰/فیزیک۳۰/شیمی۶۰
  لطفااحتمال قبولی پزشکی سنندج دارم ممنون

 37. سلام. زمان ثبت نام برای آزمون لیسانس به پزشکی اسفند ۹۶ چه زمانیه؟ ثبت نام انجام شده یا نشده؟ از کجاباید ثبت نام کرد؟ لطفا جواب بدین.. ساین سنجش پی گزینه ثبت نام نداره/..شروع نشده یا زمانش گذشته ؟

 38. با سلام. بنده در دوره کارشناسی دانشگاه روزانه فارق التحصیل شدم و اکنون در ارشد رشته برق دانشگاه ازاد مشغول تحصیل هستم و تا پایان مرداد ۹۷ فارق التحصیل میشوم. و سربازی رفته ام. خواستم بدونم امکانش هست دوباره دانشگاه سراسری در رشته پزشکی روزانه یا شبانه تحصیل مجدد انجام دهم. ایا باید فرم انصراف را پر کنم؟؟ با تشکر

 39. لینک اعتراض به محدودیت تحصیل مجدد دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در رشته پزشکی در زیر::: http://yon.ir/Campaign97

 40. کارشناسی روزانه خوندم ارشد آزاد بخام پزشکی بدم اگه مدرک لیسانسمو ازاد کنم و پولشو بدم میتونم روزانه پزشکی بخونم.. ممنون میشم جواب بدین

 41. با سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان محترم
  با عرض معذرت خواستم بدونم که امکان تحصیل در رشته پزشکی یا دندان پزشکی بدون کنکور در پردیس های خودگردان وجود دارد و اگر امکانش هست نحوه پذیرش و مقدار تقریبی شهریه آن چقدر میباشد.
  از پاسخگویی شما ممنون میشوم.

  • سلام. رشته های پزشکی، دندان پزشکی و دارو سازی بدون کنکور ندارد مگر اینکه دارای شرایط خاصی باشید و جز استعداد های درخشان باشید.

 42. سلام و عرض ادب.
  لطف کنید جواب بدید خیلی ممنون میشم
  کارشناسی رو شبانه خوندم و ارشد رو آزاد. برای پزشکی باید شهریه بدم؟!

 43. با عرض سلام

  میخواستم بدونم دفترچه پذیرش بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی و آزاد چه زمانی میاد و اینکه کلا توی بهمن ماه امکان ثبت نام برای کدام دانشگاهها بدون آزمون مقدور هست؟

  دیپلم نظام جدید رشته ریاضی هستم و مدرک پیش ندارم.

  پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

 44. سلام دوستان،گروه اعتراض ارشد های متقاضی کنکور پزشکی شکل گرفته و دوستان در حال ارسال دادخواست به دیوان عدالت اداری برای جلوگیری از ممنوعیت تحصیل دارندگان مدرک کارشناسی ارشد برای تحصیل در سه رشته ی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هستند. برای عضویت در این گروه و ارسال دادخواست به لینم زیر بروید:
  https://t.me/joinchat/GvL8SBBJ1VrmDV2HlfBswQ

 45. سلام
  اگه کسی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد داشته باشه، آیا می تونه در رشته پزشکی دولتی روزانه قبول بشه؟

  • سلام. افرادی که دارای مدرک ارشد هستن حتی اگه در دانشگاه روزانه قبول بشن باید هزینه پرداخت کنن. موفق باشید.

 46. سلام
  اگه کسی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی از دانشگاه آزاد داشته باشه و بخواد در کنکور سراسری تجربی شرکت کنه، آیا امکان قبول شدن در رشته پزشکی دولتی روزانه بدون پرداخت شهریه برایش فراهم هست؟

  • سلام. امکان تحصیل پزشکی وجود داره اما افرادی که دارای مدرک ارشد هستن نمیتونن رایگان تحصیل کنن و باید شهریه پرداخت کنند حتی اگر در دانشگاه های دولتی پذیرش بشن. موفق باشید.

 47. Salam man emsal taen reshte daram ,mikham bedoonam az riyazi mitoonam b mohandesi pezeshki beresam
  ?Va mohandesi pezeshki bazare karekhoobi dare ya na

  • سلام. مهندسی پزشکی جز رشته هایی هستش که شما از رشته ریاضی میتونید وارد اون بشید، و اما در مورد بازار کار این رشته شما میتونید در بیمارستان ها و جاهای مختلفی مشغول به کار شید و بازار کار نسبتا خوبی داره. موفق باشید.

 48. با سلام بنده دارای لیسانس روزانه و ارشد آزاد هستم در صورت قبولی در رشته پرستاری دولتی میتونم رایگان تحصیل کنم ممنون میشم جواب بدید

  • سلام. برای تحصیل رایگان هر فرد در هر مقطع فقط یکبار حق استفاده از دانشگاه های روزانه و تحصیل رایگان را دارد که چون شما در مقطع کارشناسی در دانشگاه روزانه تحصیل کردید برای کنکور مجدد حتی اگر در دانشگاه های روزانه قبول بشید باید شهریه پرداخت کنید. موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *