چهارشنبه , ۲۸ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی

ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی

ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی
ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان از مدارسی هستند که به لحاظ سطح علمی در درجه بالایی نسبت به مدارس معمولی قرار دارند. این مدارس تلاش دارند که از استعداد ها و قدرت تفکر دانش آموزان به بهترین نحو ممکن استفاده کنند. مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در سال های اخیر بسیار مورد توجه دانش آموزان و خانواده ها قرار گرفته از این رو هر ساله داطلبان زیادی سطح علم و دانش خود را در آن محک می زنند و با یکدیگر برای تحصیل در این مدارس به رقابت می پردازند. دانش آموزان استرس بسیار زیادی برای شرکت در این آزمون ها را دارند لذا دانش آموزان باید توجه داشته باشند که با روش های درست درس خواندن و همچنین یادگیری نحوه ی درست تست زدن می توانند درصد قبولی خود را بالا ببرند. همچنین آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی به صورت همانگ کشوری برگزار می شود.

توجه داشته باشید که ، برای  ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی و ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان فقط باید از طریق سایت مربوط به آنها اقدام نمایید.همچنین ثبت نام برای هر دو آزمون مشترک می باشد.

ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی

همانطور که می دانید در گذشته آزمون های نمونه دولتی و استعداد های درخشان به صورت جداگانه در زمان های مشخص شده انجام می گرفت. همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر اینکه زمان آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی به صورت مجزا برگزار می شد، بلکه منابع آزمون و سوالات آزمون نیز بایکدیگر فرق داشت اما آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی سال 97 به گونه ای دیگر برگزار خواهد شد. با توجه به اینکه میانگین داوطلبان مدارس نمونه دولتی 350 هزار نفر بوده و از این تعداد 50 هزار نفر در آزمون ورودی مورد پذیرش قرار می گرفتند و میانگین داوطلبان مدارس تیزهوشان ( استعداد های درخشان ) 250 هزار نفر و فقط 15 هزار نفر در این آزمون پذیرفته می شوند متوجه این موضوع می شویم که رقابت در بین دانش آموزان بسیار سخت خواهد بود و باعث می شود که دانش آموزان استرس بسیار زیادی برای آن داشته باشند. برای کمتر شدن استرس و اضطراب دانش آموزان آزمون استعدادهای درخشان و نمونه دولتی ادغام و به صورت مسترک و هماهنگ در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

منابع آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان 

در سال های گذشته منابع آزمون و سوالات آزمون استعدادهای درخشان و نمونه دولتی با یکدیگر فرق داشت اما در سال 97 با ادغام شدن این آزمون ها منابع و سوالات آن ها مشترک خواهد بود در ادامه این مطلب به منابع آزمون و نحوه نمره دهی خواهیم پرداخت.

سوالات استعداد تحلیلی تعداد سوالات مهلت پاسخ دهی
استعداد تحلیلی 15 15 دقیقه
نمره کل استعداد تحلیلی 45

 

سوالات استعدا تحلیلی تعداد سوالات ضریب منابع طرح سوالات مدت پاسخگویی
قرآن و معارف اسلامی (قران وپیام های آسمانی ) 8 2 سوالات از تمامی کتاب های درسی پایه هشتم سال تحصیلی 95 – 96 و تمامی کتاب های درسی پایه نهم سال تحصیلی 96 – 97 طراحی خواهد شد. 105 دقیقه
زبان و ادبیات فارسی 15 2
مطالعات اجتماعی
(تاریخ، جغرافیا، اجتماعی)
15 1
علوم تجربی 17 2
ریاضیات 20 3
جمع کل 75 نمره کل استعداد تحصیلی= 465

 

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 

آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان در تاریخ 11 / 3 / 97 به صورت هماهنگ کشوری برگزار خواهد شد. دانش آموزان بعد از شرکت در این آزمون بی صبرانه منتظر اعلام نتایج می باشند تا نتیجه تلاش خود را ببینند. با توجه به اینکه امسال اولین سالی است که آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی باهم ادغام شده نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی حدودا دو ماه بعد یعنی هفته اول مرداد ماه مشخص می شود. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید