تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / استخدام افسری نیروی انتظامی 1400 – 1401

استخدام افسری نیروی انتظامی 1400 – 1401

ثبت نام افسری نیروی انتظامی 1400 - 1401
استخدام افسری نیروی انتظامی 1400 – 1401

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بر اساس نیاز به تکمیل کادر اداری خود در طی دوره های مختلف، فراخوان جذب نیروی انسانی منتشر نموده و نیروی مورد نیاز خود را از بین جوانان مومن، متعهد و تحصیل کرده در رشته های نظری انتخاب می نماید. استخدام نیروی انتظامی از دو طریق تحصیل در دانشگاه افسری و یا پذیرش در مقطع درجه داری صورت می گیرد که در این مطلب قصد داریم به روش جذب نیرو در مقطع افسری بپردازیم. متقاضیان این مقطع می بایست در آزمون ورودی دانشگاه علوم انتظامی امین و یا کوثر شرکت نموده و در صورت قبولی، تحصیلات خود را آغاز نمایند.

پذیرش نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در سال جاری، از بین متقاضیان آقا صورت می گیرد.

 استخدام نیروی انتظامی 1400 – 1401 به چه شکل انجام می شود؟

همان طور که اشاره کردیم، نیروی انتظامی در دو مقطع افسری یا درجه داری نیروی مورد نیاز خود را پذیرش می نماید. افرادی که قصد دارند در مقطع افسری پذیرفته شوند، می بایست در یک آزمون ورودی که توسط دانشگاه های افسری برگزار می گردد شرکت نموده و حدنصاب نمره قبولی را کسب نمایند. لازم به ذکر است که نیروی انتظامی دارای دو دانشگاه علوم انتظامی امین (ویژه داوطلبان آقا) و دانشگاه کوثر (ویژه متقاضیان خانم و زیر نظر دانشگاه امین) می باشد. بنابراین هر یک از این دانشگاه ها در صورتی که ارگان مذکور نسبت به استخدام نیرو اعلام نیاز نماید، داوطلبان واجد شرایط را پذیرش و تربیت می کنند.

اما جذب افراد در مقطع درجه داری ممکن است بر اساس برگزاری آزمون کتبی و شرکت در مصاحبه حضوری باشد و یا صرفا از طریق گزینش در آزمون شفاهی صورت بگیرد. در سال های اخیر این ارگان تنها از میان متقاضیان آقا دعوت به همکاری نموده است بنابراین چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات ثبت نام در دانشگاه علوم انتظامی امین می باشید، ما را تا انتهای این مقاله همراهی نمایید.

زمان استخدام افسری نیروی انتظامی 1400 – 1401

بنا بر آن چه ذکر شد، فرآیند ثبت نام علاقه مندان در دانشگاه های افسری نیروی انتظامی سال جاری صرفا از طریق دانشگاه علوم انتظامی امین صورت گرفته و دانشگاه کوثر پذیرنده دانشجو برای سال تحصیلی 1400 -1401 نمی باشد. اما داوطلبان چه زمانی می توانند برای ثبت نام در دانشگاه علوم انتظامی امین اقدام نمایند؟

روند پذیرش دانشجویان این دانشگاه در سال های گذشته به این صورت بود که داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور علاقه مندی خود را برای تحصیل در دانشگاه مذکور اعلام می کردند اما در سال های اخیر، دانشگاه امین از این روش پیروی نکرده و به طور مستقل از کنکور سراسری، به برگزاری آزمون ورودی می پردازد. متقاضیان می بایست از شرایط ثبت نام در دانشگاه علوم انتظامی امین مطلع شده و از تاریخ 1 مهر ماه لغایت 1 آبان 99 با مراجعه به سایت مرکز گزینش و استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به نشانی gozinesh.police.ir فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

توجه کنید که قبولی در آزمون ورودی به عنوان یک شرط لازم و نه کافی محسوب می گردد و پذیرش نهایی شرکت کنندگان مشروط به کسب حدنصاب امتیاز در مصاحبه دانشگاه علوم انتظامی امین می باشد.

نحوه استخدام افسری نیروی انتظامی 1400 – 1401

پیش از این اشاره کردیم که نیروی انتظامی از طریق جذب دانشجو در دانشگاه علوم انتظامی امین، آن ها را برای پیوستن به این ارگان و خدمت در این زمینه آماده می نماید. جهت ثبت نام در آزمون ورودی این دانشگاه لازم است که متقاضیان با مورد مطالعه قرار دادن اطلاعیه ای که بر روی سایت نیروی انتظامی قرار دارد، آگاهی لازم را کسب نمایند و سپس مرحله اول پذیرش خود را که ثبت نام اینترنتی می باشد، آغاز کنند.

به طور معمول، تمامی آزمون ها دارای هزینه ای برای نام نویسی می باشند اما شرکت کنندگان این آزمون ملزم به پرداخت هیچ گونه مبلغی نیستند. نام نویسی آزمون دانشگاه امین به صورت اینترنتی از طریق سایت اختصاصی نیروی انتظامی به نشانی police.ir انجام می شود. بنابراین متقاضیان پس از وارد شدن به سامانه مذکور می بایست مطابق راهنمای زیر به انجام فرآیند ثبت نام خود بپردازند.

 • در ابتدا به سایت استخدام نیروی انتظامی به نشانی police.ir مراجعه فرمایید.
 •  گزینه “سامانه ثبت نام داوطلبین” را از سمت چپ سامانه انتخاب نمایید.
 • اکنون می بایست اطلاعیه های قرار گرفته در صفحه مقابل خود که شامل شرایط عمومی و تذکرات می باشد را مطالعه نموده و سپس بر روی گزینه “پذیرش شرایط و ثبت نام” کلیک کنید.
 • در مرحله بعد لازم است که کادرها را با اطلاعات خواسته شده (نام و نام خانوادگی، کد ملی، پست الکترونیکی و شماره تلفن همراه) تکمیل نمایید تا صفحه ثبت نام برای شما گشوده شود.
 • نهایتا نیز لازم است که کد رهگیری صادر شده از سوی سامانه را دریافت کرده و نزد خود نگه دارید.

شرایط استخدام افسری نیروی انتظامی 1400 – 1401

داوطلبانی که علاقه دارند به استخدام نیروی انتظامی در مقطع افسری درآیند، می بایست از شرایط دانشگاهی که قرار است در آزمون ورودی آن شرکت نمایند آگاه شوند. در این بخش به تفکیک، شرایط ثبت نام در دانشگاه علوم انتظامی امین و شرایط ثبت نام در دانشگاه کوثر را بیان کرده ایم.

شرایط استخدام مقطع افسری در دانشگاه علوم انتظامی امین

دانشگاه علوم انتظامی امین از متقاضیان آقا در حال تحصیل برای مقطع افسری در سال تحصیلی 1401 – 1400، از بین دارندگان دیپلم رشته های نظری (ریاضی، تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی) ثبت نام به عمل می آورد.

شرایط عمومی

 • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد و التزام عملی به انجام احکام دین اسلام
 • اعتقاد به ولایت فقیه و التزام عملی به قانون اساسی
 • عدم عضویت و وابستگی به احزاب سیاسی مخالف با جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی
 • داشتن سلامت جسمی و روانی متناسب با خدمت
 • داشتن شرایط تحصیلی و تخصصی لازم برای خدمت مورد نظر

شرایط اختصاصی

 • شرکت کنندگان می بایست دارای حداقل 18 سال سن و حداکثر 25 سال باشند.
 • متقاضیان محصل در پایه دوازدهم رشته های نظری، در صورتی مجاز به ثبت نام می باشند که در خرداد ماه سال 1400، مدرک تحصیلی خود را اخذ کرده و به مرکز گزینش تحویل دهند.
 • حداقل معدل داوطلب جهت ثبت نام، برای رشته های تجربی و معارف 13 و رشته انسانی 14 می باشد.
 • شرکت کنندگان می بایست دارای حداقل قد 170 سانتی متر باشند.
 • دانش آموختگان دوره های کاردانی و بالاتر مجاز به نام نویسی نیستند و در صورت انجام این فرآیند در سایر مراحل، ثبت نام آن ها ابطال می گردد.

شرایط ارفاقی

جذب داوطلبانی که دارای هر یک از شرایط ذکر شده در موارد زیر باشند، دارای اولویت خواهد بود.

 • داشتن کارت پایان خدمت (به استثنا کارت معافیت از خدمت)
 • خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان
 • نخبگان علمی و ورزشی
 •  عضویت فعال در بسیج و پلیس افتخاری

امتیازات

به دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند، امتیازاتی تعلق می گیرد که به چند نمونه آن ها در فهرست زیر اشاره کرده ایم.

 1. استخدام رسمی دانشجویان از همان ابتدای ورود
 2. برخورداری از امکاناتی همچون خوابگاه، پوشاک، غذا، بیمه خدمات درمانی و وام مسکن به علاوه دریافت کمک هزینه تحصیلی
 3. تعلق درجه ستوان دومی به فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی، ضمن دریافت مدرک تحصیلی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات
 4. فراهم بودن امکان ادامه تحصیل کارکنان برای مقاطع بالاتر در صورت نیاز ناجا

شرایط ثبت نام مقطع افسری در دانشگاه علوم انتظامی کوثر

 • نداشتن تعهد خدمت رسمی، پیمانی و آزمایشی به سازمان های دولتی و غیر دولتی
 • دارا بودن حداقل معدل کل دیپلم یا دوره پیش دانشگاهی در مقطع کارشناسی 16 و در مقطع کاردانی 14
 • داشتن حداقل قد 160 سانتی متر
 • حداقل 18 و حداکثر 23 سال سن

چنانچه شرکت کنندگان در فرصت اولیه موفق به ثبت کامل اطلاعات خود نشده باشند، تا آخرین روز ثبت نام فرصت دارند که با مراجعه مجدد به سامانه، به ویرایش و اصلاح مندرجات فرم نام نویسی خود اقدام کنند. علاقه مندان به استخدام نیروی انتظامی در مقطع افسری می بایست با ضوابط پذیرش در بخش های مختلف آن از جمله استخدام نیروی انتظامی زن و مرد و شرایط مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های نیروی انتظامی به طور کامل آشنا شده و با مطالعه منابع مناسب تا زمان برگزاری آزمون، خود را برای دستیابی به نتیجه مطلوب آماده نمایند. اگر شما جزء داوطلبان آقا بوده و قصد دارید از رشته های دانشگاه افسری علوم انتظامی امین مطلع شوید، می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران چه زمانی اقدام به جذب نیروی انسانی در مقطع افسری می نماید؟

متقاضیان پذیرش در دانشگاه افسری علوم انمتظامی امین می توانند از 1 مهر لغایت 1 آبان 99 اقدام به ثبت نام نمایند.

2- آیا نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای مقطع افسری در سال 1400 - 1401 نیروی زن پذیرش می نماید؟

خیر این ارگان در سال جاری صرفا نیروهای خود را از میان داوطلبان آقا انتخاب می نماید.

3- متقاضیان برای استخدام افسری نیروی انتظامی از چه طریقی باید اقدام کنند؟

ثبت نام افسری نیروی انتظامی از طریق مراجعه به سایت police.ir امکان پذیر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۱ نظر

 1. Avatar

  سلام وقت بخیر سن ۲۶ سال میشه استخدام درجه داری بشه

 2. Avatar

  سلام من لیسانسمو گرفتم از چه طریق میتونم استخدام بشم؟

 3. Avatar

  سلام و عرض ادب خسته نباشید
  ببخشید بنده دیر برای افسری اقدام کردم سال۹۹ و برای سال جدید برای درجه داری اقدام کردم و امتیازات ایثارگری و نظامی بودن پدرم هم موجوده، میخواستم بدونم امکانش هست اگه درجه داری استخدام بشم برای افسری اقدام کنم در حین خدمت؟ متولد ۸۰ هستم
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت دارا بودن شرایط و موافقت ارگان محل خدمت، مجاز به شرکت در آزمون افسری خواهید بود.

 4. Avatar

  سلام و عرض ادب و احترام
  ببخشید بنده برای ثبت نام افسری تو سال۹۹ دیر رفتم، الان تو سال جدید برای مقطع درجه داری اقدام کردم و میخواستم بدونم اگه استخدام درجه داری بشم میتونم برای افسری اقدام کنم؟ امتیازات ایثارگری و نظامی بودن پدرم شاملش میشه از درجه داری به افسری برم؟

 5. Avatar

  سلام و عرض ادب واحترام.
  ببخشید آیا برای ثبت نام دانشگاه افسری باید حتما کارت \ایان خدمت داشته باشیم یا اگر هم نداشته باشیم مشکلی نداره.
  خیلی ممنون.

 6. Avatar

  سلام من دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی شیمی هستم و بهمن ماه سال ۱۴۰۰ فارغ التحصیل میشوم و ۲۲ سال سن دارم ایا من میتونم بعد از دریافت مدرک کارشناسی برای نیروی انتظامی یا هر نیروی دیگری ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، مطابق با اخرین پذیرش انجام شده نیرو انتظامی، شرط پذیرش در عنوان درجه دارای(استخدامی) دارا بودن مدرک دیپلم است. لازم به ذکر است برای سایر ارگان ها (سپاه و ارتش) پذیرش با مدرک لیسانس وجود دارد.

 7. Avatar

  سلام ببخشید این مطلب درمورد اونهایی هست که در مهر ۹۹ ثبت نام کردند درسته؟ببخشید من سوالم اینه که آیا در سال ۱۴۰۰ ثبت نام وجود خواهد داشت؟اگه آره چه زمانی خواهد بود و اون موقع دوران تحصیل اونها که در ۱۴۰۰ ثبت نام بکنن از چه زمانی آغاز خواهد شد؟ ممنون از سایت خوبتون و راهنمایی های صبورانه تون

 8. Avatar

  ببخشید من مهر ماه نتونستم ثبت نام کنم برای دانشگاه نیرو انتظامی دیگ مهلت ثبت نام رو تمدید نمیکنن؟

 9. Avatar

  باسلام بنده ۲۴ ساله هستم و دارای فوق دیپلم برق دانشگاه علمی کاربردی بامعدل ۱۵.۷۰ هستم میخواهم وارد نیروی انتظامی بشم میتوانم راهنمایی بگیرم ممنون از لطف شما

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، مطابق اخرین اطلاعیه منتشر شده، پذیرش استخدامی نیرو انتظامی با مدرک دیپلم می باشد.

 10. Avatar

  سلام…ببخشید این قد ۱۷۰ جز شرایط ارفاقی هست یا اختصاصی دقیقا؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شرط قد یکی از شرایط اختصاصی و لازم برای شرکت در آزمون دانشگاه های افسری می باشد.

 11. Avatar

  باسلام وخسته نباشید من الان ۴۵واحد پاس کردم کارشناسی..ولی معافیت تحصیلی دارم وپایان خدمت ندارم ..ومدرک پیش دانشگاهی هم دارم ایا میتونم توی نیروی انتظامی ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در زمان مقرر مجاز به ثبت نام بوده و در صورت قبولی می بایست از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید.

 12. Avatar

  سلام بنده خدمت سربازی رو گزارده ام و دارای دیپلم نظری هستم و کاردانی هم شرکت کردم ولی انصراف زدم از دانشگاه و مدرک کاردانی رو نگرفتم..آیا میتونم در این دانشگاه استخدام بشم؟؟؟

 13. Avatar

  ایا با لیسانس حقوق میتونم استخدام بشم درحین خدمت هستم یگان نیروانتظامی

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، مطابق با فراخان پذیرش نیرو انتظامی، مدرک مورد پذیرش برای استخدامی نیرو انتظامی، مدرک دیپلم نظری یا کاردانش می باشد.

 14. Avatar

  سلام خسته نباشید من شنیدم برای ثبت نام دانشگاه افسری از تیرماه شروع میکنن درسته؟و اینکه هرسال زمان ثبت نام تغییر میکنه؟

 15. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  من ۱۸ سالمه و در حال تحصیل درپایه دوازدهم انسانی هستم و برج ۴ دیپلممو میگیرم
  ۱:میشه الان در ازمون نیروی انتظانی ثبت نام کنم
  ۲:شرایط ثبت نام دانشگاه افسری چی هست و زمان ثبت نامش چه موقعه ای هست؟

 16. Avatar

  سلام من۲۳ سالمه میتونم برای درجه داری افسری اقایاناسم بنویسم.بعضی ها میگن بالاتر از۲۳سال برای خانواده شهدا وجانبازان است من حق ثبت نام ندارم.واقعیت داره…بعضی سایت ها گفتن از۱۸ تا۲۳ حق ثبت نام دارند.

 17. Avatar

  سلام زمان شروع ثبت نام بانوان در نیرو انتظامی چه زمانی شروع می‌شود؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در دسترس نبوده و می بایست برای اطمینان خاطر به هسته های گزینش نیروی انتظامی مراجعه نمایید.

 18. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید بنده داخل نیروی دریایی سپاه پیمانی مشغول هستم کاردانی دارم من میتونم داخل افسری نیرویی انتظامی اسم بنویسم سه سال دیگه از پیمانی مانده

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت موافقت ارگان مربوطه، مجاز به شرکت در آزمون افسری خواهید بود.

 19. Avatar

  سلام من ۱۸ سالم رو تموم کردم و رشته بنده علوم تجربی است و من دارای کارت فعال و کارت سبز هستم
  آیا این دو کارت در استخدامی به دردم میخورد؟
  زمان استخدامی دانشگاه کی خواهد بود؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی ثبت نام استخدامی نیروی انتظامی، زمان ثبت نام از ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ تا ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ می باشد.

 20. Avatar

  سلام من مدرک لیسانس دارم برای دانشگاه افسری میتونم ثبت نام کنم؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی ثبت نام آزمون داخلی افسری نیروی انتظامی، حداقل مدرک مورد پذیرش دیپلم می باشد.

 21. Avatar

  سلام من ۱۷ سالمه یازدهم رشته طراحی دوخت فنی حرفه ای هستم و سال آینده دیپلم میگیرم ولی همه شرایط رو دارم و بسیج فعال هستم آیا می تونم برای استخدامی نیروی انتظامی شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورتی که رشته تحصیلی شما فنی حرفه ای می باشد صرفا مجاز به ثبت نام در پذیرش درجه داری نیروی انتظامی می باشید.

 22. Avatar

  سلام تاریخ ثبت نام واسه ۱۴۰۰معلوم نیست برج چند برقرار میشه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر زمان ثبت نام دانشگاه افسری نیروی انتظامی اعلام نشده است.

 23. Avatar

  سلام من دارای مدرک کاردانش حسابداری هستم آیا میتونم عضو نیرو انتظامی شوم؟

 24. Avatar

  سلام ینی از رشته های فنی حرفه ای جذبی انجام نمیشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه های نیروی انتظامی سال۹۹، شما با دارا بودن دیپلم فنی حرفه ای مجاز به ثبت نام برای درجه داری نیروی انتظامی می باشید.

 25. Avatar

  سلام من ۱۸سالمه و دیپلم انسانی دارم میگیرم خواستم بدونم از رشته ی من واسه دانشکده افسری پذیرش میکنن یانه و اگ پذیرش دارن زمانش کیه؟

 26. Avatar
  محمد امین صفری

  سلام میخواستم بدونم معدل واسه ثبت نام نیروی انتظامی چند باید باشه وآیا از کارو دانش هم ثبت نام هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، پذیرش دانشگاه افسری ارتش، از میان داوطلبان رشته تجربی و یا ریاضی بوده و حداقل معدل کتبی ۱۰ و معدل کل ۱۴ مورد نیاز است.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی