تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / استخدام بانک سامان

استخدام بانک سامان

زمان استخدام بانک سامان 99
استخدام بانک سامان 99

بانک، یک سازمان اقتصادی است که وظایفی مانند انجام عملیات اعتباری، خرید و فروش ارز، انتقال وجوه و… را بر عهده دارد. متصدی بانک یکی از شغل های دارای امنیت و قابل ارتقا می باشد که کارجویان زیادی به آن توجه می کنند. علاقه مندان برای استخدام در ارگان های خصوصی یا دولتی بانکی باید شرایط خاصی را داشته باشند که این ضوابط برای هر بانک متفاوت می باشد.

بانک خصوصی سامان که در زمینه خدمات بانکداری اختصاصی، بانکداری شرکتی، کارت اعتباری، مدیریت سرمایه گذاری و خدمات بیمه فعالیت ادارد، برای توسعه کادر تخصصی خود در بازه های زمانی مختلف از نیروهای واجد شرایط، دعوت به همکاری می کند. جذب نیرو توسط بانک ها، معمولا به صورت دائمی انجام نمی شود و انتشار اطلاعیه استخدام به شعبه مورد نظر و نیازهای موجود در کادر تخصصی و اجرایی آن بستگی دارد.

رشته های تحصیلی مورد نیاز در بانک سامان در دوره های مختلف و با توجه به تخصص های موجود، متفاوت هستند.

زمان استخدام بانک سامان 99

تمامی بانک ها اعم از خصوصی و دولتی، به صورت منظم و هر ساله نیروی انسانی استخدام نمی کنند و همه چیز بستگی به شرایط موجود در شعب مختلف آن بانک دارد و همین دلیلی است که برای ثبت نام در آزمون های استخدامی یا ارسال رزومه به صورت اینترنتی به بانک ها، نمی توان بازه زمانی مشخصی را اعلام کرد. به این صورت که ممکن است شعبه بانک سامان در قم، بر اساس نیازش در سال جدید نسبت به جذب نیرو اقدام نماید تا کادر اداری بانک را تکمیل کند، در حالی که در تهران این امکان فراهم نشود، چرا که کادر تخصصی در این شعبه تکمیل می باشد.

بانک سامان از سال 93 به بعد آگهی جدیدی در رابطه با تامین نیروی انسانی منتشر نکرده است و در حال حاضر نیز اطلاعیه ای در خصوص زمان استخدام این بانک در سال 99، منتشر نشده است. در واقع می توان گفت که آخرین دوره استخدام بان مذکور در اردیبهشت ماه و خرداد ماه سال 93 بوده است. در صورت اعلام فراخوان بانک سامان در سال جاری، اطلاعیه استخدامی مورد نظر از طریق کانال تلگرام آزمون های استخدامی منتشر خواهد شد.

نحوه ثبت نام جهت استخدام در بانک سامان 99

جذب نیروی انسانی برای بانک ها در هر دوره ای متفاوت است و نمی توان با قطعیت گفت که چه روشی برای استخدام در بانک سامان وجود دارد.  تا کنون نیز اطلاعات دقیقی از نحوه ثبت نام این بانک در سال 99 در دست نیست اما طبق اطلاعات به دست آمده در رابطه با آخرین دوره استخدام بانک سامان در رده شغلی متصدی امور بانکی و انتظامات در چندین شهر، فرآیند نام نویسی علاقه مندان به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی این بانک به نشانی ib.sb24.ir انجام پذیرفت. در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه نام نویسی جهت استخدام در بانک سامان، می توانید با مشاوران مرکز ایران مشاوره ارتباط برقرار کنید. 

در برخی موارد، بانک های خصوصی با برگزاری آزمون و مصاحبه و در بعضی اوقات فقط با برگزاری مصاحبه اقدام به جذب نیرو می نمایندکه روند ثبت نام اینترنتی آن، از طریق سایت بانک مورد نظر انجام می گردد. در هر یک از این دو حالت، امکان نام نویسی متقاضیان واجد شرایط استخدام در بانک سامان در مدت زمان مقرر به ترتیب زیر صورت می پذیرد.

 1. ابتدا وارد سایت بانک سامان به نشانی sb24.ir شوید. (از یکی از مرورگرهای Google Chrome 20 ،Internet Explorer 9 ،FireFox 10 Opera ،Safari 7.0 و بالاتر استفاده نمایید.)
 2. پس از مراجعه به سایت مذکور، فرم دعوت به همکاری موجود برای متقاضیان استخدامی را به دقت تکمیل کنید.
 3. از مدارک مورد نیاز نام نویسی، اسکن تهیه نموده و در سامانه بارگذاری نمایید.
 4. در صورت درخواست وجه از سوی سامانه، لازم است مبلغ مورد نظر را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنید.
 5. فراموش نکنید که حتما بعد از تکمیل فرم ثبت نام و ذخیره اطلاعات، پیغام “اطلاعات شما به طور کامل ثبت گردید” را دریافت نمایید.

شرایط استخدام بانک سامان 99

برای استخدام در بانک سامان، کارجو باید شرایط لازم را داشته باشد که این ضوابط خود به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند و قبل از ثبت نام، باید حتما موارد گفته شده در این قسمت به دقت مورد مطالعه قرار بگیرند. شرایط عمومی برای تمامی رشته ها یکسان می باشد اما شرایط اختصاصی بسته به شغل مورد نظر، ممکن است تغییر کند. در نظر داشته باشید که موارد ذکر شده در متن زیر مربوط به آگهی استخدامی بانک سامان در سال 93 می باشد که در صورت صدور اطلاعیه جدید، تغییرات مربوطه اعمال خواهد شد.

 شرایط عمومی

 • داشتن تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران
 • متدین به یکی از ادیان رسمی کشور
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • داشتن سلامت کامل جسم و روان بنا به تشخیص مرجع پزشکی بانک
 • داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم قانونی برای متقاضیان آقا
 • بومی و ساکن شهر مورد نظر

شرایط اختصاصی 

در دو حوزه یعنی انتظامات و متصدی امور بانکی، شرایط اختصاصی ذکر شده است که عبارت اند از:

عنوان شغلی انتظامات

 • حداکثر سن 25 سال تمام ( در بعضی شهرها مانند قم، 30 سال است.)
 • داشتن مهارت در فنون رزمی
 • داشتن مدرک دیپلم

عنوان شغلی متصدی امور بانکی

 • توانایی برقراری ارتباط موثر
 • سطح زبان انگلیسی در حد Intermediate
 • مسلط به Microsoft Office
 • داشتن حداقل یک سال سابقه کار
 • داشتن مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی یکی از رشته های علوم بانکی، اقتصاد، حسابداری و مدیریت ( بازرگانی، دولتی و صنعتی)

داوطلب استخدام باید در نظر داشته باشد که تکمیل فرم دعوت به همکاری به منزله تعهد استخدامی برای بانک سامان نمی باشد . همچنین در این فرآیند، رعایت اصل صداقت در ثبت اطلاعات و تکمیل فرم ضروری است و در صورتی که متقاضی این قانون را رعایت نکند در هر مرحله از استخدام، روند گزینش وی منتفی خواهد شد.

نکات مهم هنگام ثبت نام اینترنتی استخدام بانک سامان

در هنگام ثبت نام در سایت ممکن است با یک سری مشکلات معمول که برای اکثر متقاضیان پیش می آید مواجه شوید. در این جا نیز تعدادی از این نکات را که سوالات متداول بسیاری از داوطلبان است برای راهنمایی بیشتر برای شما گردآوری کرده ایم.

 • اگر در هنگام ثبت اطلاعات خانوادگی و سوابق کاری با پیغام خطا مواجه شدید، در این مورد قبل از فشردن دکمه “ثبت” باید بر روی دکمه “افزودن” کلیک نمایید.
 • فقط یک بار از لینک ارسال شده به ایمیل استفاده کنید و در دفعات بعدی می بایست به صورت مستقیم وارد سایت شوید.
 • اگر هنگام وارد کردن کلمه کاربری و رمز عبور (که قبلا از طریق ایمیل برایتان ارسال شده است) برای ورود به سایت، سیستم پیام دهد که اطلاعات وارد شده نامعتبر است، در قسمت ثبت نام مجدد، همین آدرس ایمیل و کد ملی را وارد سایت نمایید تا یک ایمیل دیگر برایتان فرستاده شود.
 • چنانچه در هنگام ثبت اطلاعات مربوط به مدرک تحصیلی با مشکل مواجه شدید، سطوح تحصیلی را از پایین ترین سطح و به ترتیب به سیستم بیفزاید.
 • اگر در هنگام ثبت مهارت ها با پیغام خطا مواجه شدید، توجه داشته باشید در صورتی که مهارت های زبان را انتخاب نکرده اید، باید گزینه “هیچ کدام” را انتخاب کنید.
 • در هنگام ثبت آدرس و موارد دیگر لطفا از کاراکترهای غیر مجاز مانند @، #، $، % و… استفاده نکنید.
 • هنگام ثبت نهایی نیز ممکن است سیستم خطا دهد که در این موارد باید به یاد داشته باشید در صفحاتی که دکمه “افزودن” وجود دارد، اول روی آن ها کلیک کنید و سپس کلید “ثبت” را بفشارید. در صورتی که مشکل رفع نشد، مجددا تلاش کنید. در آخر نیز فرم تکمیل شده را بررسی نموده و از درستی اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کنید.

در صورت بررسی شرایط متقاضی و پذیرش درخواست وی، زمان مصاحبه از طریق تماس تلفنی به اطلاع داوطلب خواهد رسید، بنابراین نیازی به پیگیری حضوری یا تلفنی نیست. لازم به ذکر است که در صورت برگزاری آزمون برای استخدام در بانک سامان، داوطلبان واجد شرایط باید مدارک تحصیلی مورد نیاز و اطلاعات شخصی را در سایت مربوطه بارگزاری نمایند، همچنین متقاضیان باید مبلغی را به عنوان هزینه آزمون در درگاه های اینترنتی سایت پرداخت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی