9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه آزمون استخدامی استخدام بانک سامان 1400

استخدام بانک سامان 1400

زمان استخدام بانک سامان 1400
استخدام بانک سامان 1400

بانک یک سازمان اقتصادی است که وظایفی مانند انجام عملیات اعتباری، خرید و فروش ارز، انتقال وجوه و… را بر عهده دارد و افراد زیادی خواهان کار در این ارگان ها می باشند. علاقه مندان برای استخدام در بانک های خصوصی یا دولتی باید شرایط خاصی را داشته باشند که این ضوابط برای هر کدام متفاوت می باشد.

بانک خصوصی سامان که در زمینه خدمات بانکداری اختصاصی، بانکداری شرکتی، کارت اعتباری، مدیریت سرمایه گذاری و خدمات بیمه فعالیت ادارد، برای توسعه کادر تخصصی خود در بازه های زمانی مختلف از نیروهای واجد شرایط، دعوت به همکاری می کند. لازم به ذکر است که جذب نیرو توسط بانک ها معمولا به صورت دائمی انجام نمی شود و انتشار اطلاعیه استخدام، به شعبه مورد نظر و نیازهای موجود در کادر تخصصی و اجرایی آن بستگی دارد.

رشته های تحصیلی مورد نیاز در بانک سامان در دوره های مختلف و با توجه به تخصص های موجود، متفاوت هستند.

زمان استخدام بانک سامان 1400

تمامی بانک ها اعم از خصوصی و دولتی، به صورت منظم و هر ساله نیروی انسانی استخدام نمی کنند و همه چیز بستگی به شرایط موجود در شعب مختلف آن بانک دارد و همین دلیلی است که برای ثبت نام در آزمون های استخدامی یا ارسال رزومه به صورت اینترنتی به بانک ها، نمی توان بازه زمانی مشخصی را اعلام کرد. به این صورت که ممکن است شعبه بانک سامان در قم، بر اساس نیازش در سال جدید نسبت به جذب نیرو اقدام نماید تا کادر اداری بانک را تکمیل کند، در حالی که در تهران این امکان فراهم نشود، چرا که کادر تخصصی در این شعبه تکمیل می باشد.

بانک سامان از سال 93 به بعد آگهی جدیدی در رابطه با تامین نیروی انسانی منتشر نکرده و در حال حاضر نیز اطلاعیه ای در خصوص زمان استخدام این بانک در سال 1400 منتشر نشده است. در واقع می توان گفت که آخرین دوره استخدام بانکمذکور در اردیبهشت ماه و خرداد ماه سال 93 بوده است. در صورت اعلام فراخوان بانک سامان در سال جاری، اطلاعیه استخدامی مورد نظر از طریق کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره منتشر خواهد شد.

نحوه ثبت نام جهت استخدام در بانک سامان 1400

جذب نیروی انسانی برای بانک ها در هر دوره ای متفاوت است و نمی توان با قطعیت گفت که چه روشی برای استخدام در بانک سامان وجود دارد.  تا کنون نیز اطلاعات دقیقی از نحوه ثبت نام این بانک در سال 1400 در دست نیست اما طبق اطلاعات به دست آمده در رابطه با آخرین دوره استخدام بانک سامان در رده شغلی متصدی امور بانکی و انتظامات در چندین شهر، فرآیند نام نویسی علاقه مندان به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی این بانک به نشانی sb24.ir انجام پذیرفت. در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه نام نویسی جهت استخدام در بانک سامان، می توانید با مشاوران مرکز ایران مشاوره ارتباط برقرار کنید. 

در برخی موارد بانک های خصوصی با برگزاری آزمون و مصاحبه و در بعضی اوقات فقط با برگزاری مصاحبه اقدام به جذب نیرو می نمایند که روند ثبت نام اینترنتی آن از طریق سایت بانک مورد نظر انجام می گردد. در هر یک از این دو حالت، امکان نام نویسی متقاضیان واجد شرایط استخدام در بانک سامان در مدت زمان مقرر به ترتیب زیر صورت می پذیرد.

 1. ابتدا وارد سایت بانک سامان به نشانی sb24.ir شوید. (از یکی از مرورگرهای Google Chrome 20 ،Internet Explorer 9 ،FireFox 10 Opera ،Safari 7.0 و بالاتر استفاده نمایید.)
 2. پس از مراجعه به سایت مذکور، فرم دعوت به همکاری موجود برای متقاضیان استخدامی را به دقت تکمیل کنید.
 3. از مدارک مورد نیاز نام نویسی، اسکن تهیه نموده و در سامانه بارگذاری نمایید.
 4. در صورت درخواست وجه از سوی سامانه، لازم است مبلغ مورد نظر را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنید.
 5. فراموش نکنید که حتما بعد از تکمیل فرم ثبت نام و ذخیره اطلاعات، پیغام “اطلاعات شما به طور کامل ثبت گردید” را دریافت نمایید.

شرایط استخدام بانک سامان 1400

برای استخدام در بانک سامان کارجو باید شرایط لازم را داشته باشد که این ضوابط خود به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند و قبل از ثبت نام، باید حتما موارد گفته شده در این قسمت به دقت مورد مطالعه قرار بگیرند. شرایط عمومی برای تمامی رشته ها یکسان می باشد اما شرایط اختصاصی بسته به شغل مورد نظر، ممکن است تغییر کند. در نظر داشته باشید که موارد ذکر شده در متن زیر مربوط به آگهی استخدامی بانک سامان در سال 93 می باشد که در صورت صدور اطلاعیه جدید، تغییرات مربوطه اعمال خواهد شد.

 شرایط عمومی

 • داشتن تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران
 • متدین به یکی از ادیان رسمی کشور
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • داشتن سلامت کامل جسم و روان بنا به تشخیص مرجع پزشکی بانک
 • داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم قانونی برای متقاضیان آقا
 • بومی و ساکن شهر مورد نظر

شرایط اختصاصی 

در دو حوزه یعنی انتظامات و متصدی امور بانکی، شرایط اختصاصی ذکر شده است که عبارت اند از:

عنوان شغلی انتظامات

 • حداکثر سن 25 سال تمام (در بعضی شهرها مانند قم 30 سال است.)
 • داشتن مهارت در فنون رزمی
 • داشتن مدرک دیپلم

عنوان شغلی متصدی امور بانکی

 • توانایی برقراری ارتباط موثر
 • سطح زبان انگلیسی در حد Intermediate
 • مسلط به Microsoft Office
 • داشتن حداقل یک سال سابقه کار
 • داشتن مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی یکی از رشته های علوم بانکی، اقتصاد، حسابداری و مدیریت (بازرگانی، دولتی و صنعتی)

داوطلب استخدام باید در نظر داشته باشد که تکمیل فرم دعوت به همکاری به منزله تعهد استخدامی برای بانک سامان نمی باشد. همچنین در این فرآیند، رعایت اصل صداقت در ثبت اطلاعات و تکمیل فرم ضروری است و در صورتی که متقاضی این قانون را رعایت نکند در هر مرحله از استخدام، روند گزینش وی منتفی خواهد شد.

نکات مهم هنگام ثبت نام اینترنتی استخدام بانک سامان 1400

در هنگام ثبت نام در سایت ممکن است با یک سری مشکلات معمول که برای اکثر متقاضیان پیش می آید مواجه شوید. در این جا نیز تعدادی از این نکات را که سوالات متداول بسیاری از داوطلبان است، برای راهنمایی بیشتر برای شما گردآوری کرده ایم.

 • اگر در هنگام ثبت اطلاعات خانوادگی و سوابق کاری با پیغام خطا مواجه شدید، در این مورد قبل از فشردن دکمه “ثبت” باید بر روی دکمه “افزودن” کلیک نمایید.
 • فقط یک بار از لینک ارسال شده به ایمیل استفاده کنید و در دفعات بعدی می بایست به صورت مستقیم وارد سایت شوید.
 • اگر هنگام وارد کردن کلمه کاربری و رمز عبور (که قبلا از طریق ایمیل برایتان ارسال شده است) برای ورود به سایت، سیستم پیام دهد که اطلاعات وارد شده نامعتبر است، در قسمت ثبت نام مجدد، همین آدرس ایمیل و کد ملی را وارد سایت نمایید تا یک ایمیل دیگر برایتان فرستاده شود.
 • چنانچه در هنگام ثبت اطلاعات مربوط به مدرک تحصیلی با مشکل مواجه شدید، سطوح تحصیلی را از پایین ترین سطح و به ترتیب به سیستم بیفزاید.
 • اگر در هنگام ثبت مهارت ها با پیغام خطا مواجه شدید، توجه داشته باشید در صورتی که مهارت های زبان را انتخاب نکرده اید، باید گزینه “هیچ کدام” را انتخاب نمایید.
 • در هنگام ثبت آدرس و موارد دیگر لطفا از کاراکترهای غیر مجاز مانند @، #، $، % و… استفاده نکنید.
 • هنگام ثبت نهایی نیز ممکن است سیستم خطا دهد که در این موارد باید به یاد داشته باشید در صفحاتی که دکمه “افزودن” وجود دارد، اول روی آن ها کلیک کنید و سپس کلید “ثبت” را بفشارید. در صورتی که مشکل رفع نشد، مجددا تلاش کنید. در آخر نیز فرم تکمیل شده را بررسی نموده و از درستی اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کنید.

در صورت بررسی شرایط متقاضی و پذیرش درخواست وی زمان مصاحبه از طریق تماس تلفنی به اطلاع داوطلب خواهد رسید، بنابراین نیازی به پیگیری حضوری یا تلفنی نیست. لازم به ذکر است که در صورت برگزاری آزمون برای استخدام در بانک سامان، داوطلبان واجد شرایط باید مدارک تحصیلی مورد نیاز و اطلاعات شخصی را در سایت مربوطه بارگزاری نمایند، همچنین متقاضیان باید مبلغی را به عنوان هزینه آزمون در درگاه های اینترنتی سایت پرداخت نمایند.

سوالات متداول

1- فرآیند استخدام بانک سامان 1400 از چه تاریخی شروع می شود؟

متاسفانه تاکنون تاریخ دقیق این فرآیند برای سال 1400 مشخص نشده است.

2- فرآیند استخدام بانک سامان 1400 چگونه می شود؟

پیش بینی می شود که این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت sb24.ir به انجام برسد.

3- رشته های مورد نیاز فرآیند استخدام بانک سامان کدام ها هستند؟

رشته های تحصیلی مورد نیاز در بانک سامان در دوره های مختلف و با توجه به تخصص های موجود، متفاوت هستند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره استخدامی پیج استخدامی