تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / استخدام بانک صادرات 1400

استخدام بانک صادرات 1400

ثبت نام آزمون استخدامی بانک صادرات 1400
استخدام بانک صادرات 1400

انواع آزمون های استخدامی که هر ساله در کشور برگزار شده و ارگان های مختلف از طریق آن ها به جذب نیروی انسانی کارآمد و مورد نیاز خود می پردازند، گزینه بسیار مناسبی برای اشتغال کارجویان به شمار می روند. از جمله این آزمون ها، آزمون استخدامی بانک های خصوصی و دولتی می باشند که معیاری برای سنجش اولیه علاقه مندان به اشتغال در حوزه مشاغل بانکی به شمار می روند. بانک صادرات نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در طی برخی دوره ها با انتشار فراخوان جذب، نیروهای مورد نیاز خود را از بین افراد واجد شرایط بر می گزیند.

فرآیند استخدام در این بانک همانند اکثر بانک ها شامل مراحلی چون آزمون کتبی، مصاحبه، معاینات پزشکی و… می باشد و در نهایت پذیرفته شدگان پس از حضور در دوره آموزشی می توانند وارد بازار کار شوند.

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بانک صادرات در هر دوره از برگزاری آن متفاوت بوده و متناسب با عناوین شغلی تعیین می گردند.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی بانک صادرات 1400

بانک صادرات مانند تمامی بانک های خصوصی و دولتی کشور هنگام نیاز به نیروی انسانی متعهد و کارآمد، اقدام به انتشار اطلاعیه هایی نموده و بدین ترتیب اعلام نیاز می کند. این بانک عناوین شغلی و رشته های تحصیلی مورد نیاز به همراه لیست شهرهای مورد تقاضا را از طریق سایت رسمی خود در اختیار متقاضیان قرار می دهد. با توجه به این که تا به این لحظه هیچ اطلاعیه ای در رابطه با جذب نیروی جدید در سال جاری از سوی بانک صادرات منتشر نشده است، نمی توان در مورد زمان ثبت نام آن اظهار نظر نمود. اما از آن جایی که ثبت نام داوطلبان در بانک صادرات در آخرین دوره از 3 بهمن 97 آغاز شده و تا 17 ماه بهمن ادامه داشت، احتمال می رود فرآیند مذکور در همان محدوده زمانی صورت بگیرد.

از همین رو توصیه می کنیم برای اطلاع از اخبار دقیق در این زمینه پیگیری های لازم را از طریق سایت رسمی این بانک انجام دهید. همچنین شما می توانید برای اطلاع از جزئیات مربوط به استخدام بانک صادرات و نیز جدیدترین اخبار آزمون استخدامی سایر بانک ها در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شوید.

راهنمای ثبت نام در آزمون استخدامی بانک صادرات 1400

همزمان با آغاز زمان ثبت نام، بانک صادرات یک فرم استخدامی از طریق سایت رسمی خود به نشانی bsi.ir در اختیار داوطلبان قرار می دهد که لازم است متقاضیان در موعد مقرر به این سایت مراجعه کرده و اطلاعات خود را به از طریق تکمیل این فرم به ثبت برسانند. توجه داشته باشید که تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی پایان کار نبوده و علاقه مندان می بایست علاوه بر پرداخت مبلغی که به عنوان هزینه ثبت نام در نظر گرفته می شود، از مدارک مورد نیاز نیز اسکن تهیه کرده و در سامانه بارگذاری نمایند. این مدارک عبارت اند از:

 • عکس 4*3 داوطلب
 • صفحه اول شناسنامه و صفحه توضیحات (در صورت وجود توضیح)
 • کارت ملی
 • کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان
 • مدرک تحصیلی

در صورتی که تمامی مراحل نام نویسی با موفقیت انجام شوند، سامانه کدی را تحت عنوان “کد پیگیری نهایی” در اختیارتان قرار می دهد که صدور آن به منزله تکمیل فرآیند ثبت نام تلقی می گردد. با توجه به این که وجه واریزی قابل استرداد نمی باشد، توصیه می کنیم پیش از اقدام به نام نویسی از احراز شرایط مورد نیاز اطمینان حاصل کرده و سپس به طی مراحل فوق بپردازید.

شرایط استخدام در بانک صادرات 1400

استخدام در بانک صادرات نیز همانند سایر دستگاه های خصوصی و دولتی مشروط به احراز شرایط خاص خود می باشد. در آخرین دوره از استخدام این بانک در سال 97، شرایط عمومی و اختصاصی زیر برای ثبت نام داوطلبان مد نظر بوده است.

 • داشتن تابعیت ایرانی و تعهد به نظام و قانون اساسی کشور
 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی
 • عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان گردان
 • برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی مطابق با تشخیص مراجع پزشکی مورد تایید بانک
 • نداشتن سابقه کیفری موثر
 • بومی بودن (صرفا محل تولد و یا محل اخذ مدرک تحصیلی دیپلم در شهر یا شهرستان مورد نظر بانک ملاک عمل می باشد.)
 • دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان
 • داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته های تحصیلی مورد نیاز
 • دارا بودن حداقل معدل کل 16
 • داشتن حداکثر سن 27 سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و حداکثر 29 سال تمام برای دانش آموختگان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد

توجه داشته باشید که برای انتخاب هر عنوان شغلی می بایست از شرایط تحصیلی مورد نیاز آن برخوردار باشید. بانک صادرات در آخرین دوره از برگزاری آزمون ورودی خود، داوطلبان را در دو عنوان شغلی “بانکدار” و “بانکیار (تحویلدار)” جذب نمود که به منظور آشنایی شما عزیزان با این رشته ها، به معرفی آن ها در جدول زیر می پردازیم. (این جدول مطابق با آخرین آگهی استخدام بانک صادرات در سال 97 گردآوری شده است.)

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بانک صادرات
رشته تحصیلی گرایش
حسابداری، حسابرسی کلیه گرایش ها
بانکداری
ریسک و بازارهای مالی
مهندسی صنایع
مهندسی مالی
مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی
علوم اقتصادی
فناوری اطلاعات و مدیریت
علوم کامپیوتر
ارتباطات و فناوری اطلاعات
مدیریت اجرایی، مدیریت امور بانکی، مدیریت MBA، مدیریت کسب و کار، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت پروژه، مدیریت تکنولوژی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت کارآفرینی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت ریسک، مدیریت عملیاتی، بازاریابی، مدیریت گمرکی، مدیریت استراتژیک
آمار آمار اجتماعی و اقتصادی، بیم سنجی، آمار بیمه، آمار ریاضی
مهندسی کامپیوتر فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی، نرم افزار، رایانش امن، معماری سیستم های کامپیوتری، سخت افزار
ریاضی ریاضی کاربردی در تحقیق در عملیات، ریاضیات مالی، ریاضی کاربردی در کامپیوتر
مهندسی فناوری اطلاعات تجارت الکترونیک، شبکه های کامپیوتری، معماری سازمانی، امنیت اطلاعات، سامانه های شبکه ای، سیستم های چند رسانه ای
حقوق حقوق اسناد و قراردادهای تجاری، حقوق تجارت الکترونیکی، حقوق تجاری اقتصادی بین الملل، حقوق شرکت های تجاری، حقوق اقتصادی، حقوق مالی – اقتصادی، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق بین الملل عمومی، حقوق دادرسی اداری، حقوق تجارت بین الملل، حقوق تجارت، حقوق اداری، فقه و حقوق اقتصادی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم شناسی
زبان و ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی

چند نکته

 • ارائه برگ یا کارت معافیت موقت مورد قبول نبوده و آقایان برای ثبت نام در آزمون می بایست دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم باشند.
 • با توجه به این که صرفا مدارک ارسالی هنگام ثبت نام اینترنتی ملاک پذیرش متقاضیان قرار می گیرد، مسئولیت صحت اطلاعات ثبت شده بر عهده شخص داوطلب بوده و در صورت قبولی در آزمون کتبی، ارائه اصل مدارک مورد نیاز الزامی می باشد.
 • در صورتی که مشخص شود داوطلب حائز شرایط مندرج در آگهی استخدام نمی باشد، از حضور در سایر مراحل استخدام محروم می گردد و حق هیچ گونه اعتراضی نخواهد داشت.
 • تنها مدارک تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشند، برای شرکت در آزمون استخدامی بانک صادرات قابل قبول هستند.

پس از اعلام نتایج اولیه از سوی بانک صادرات، از داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی شده اند برای حضور در مصاحبه حضوری دعوت به عمل می آید. توجه داشته باشید که از پذیرفته شدگان نهایی تعهدی مبنی بر عدم درخواست انتقال به سایر استان ها و همچنین تعهد خدمت در شهر یا شهرستان مورد تقاضا اخذ می گردد.

پس از اتمام فرآیند نام نویسی، ممکن است داوطلبان در طی یک آزمون کتبی به رقابت بپردازند و یا بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی، رزومه و مدارک خود را برای بانک ارسال نمایند که در هر دو حالت، از میان شرکت کنندگانی که موفق به کسب حدنصاب آزمون علمی شوند، برای حضور در مصاحبه و انجام معاینات پزشکی دعوت به عمل می آید. در نهایت با اعلام اسامی پذیرفته شدگان و برگزاری دوره آموزشی، فرآیند جذب افراد به پایان می رسد.

 

سوالات متداول

1- آیا بانک صادرات در سال 1400 استخدام نیرو خواهد داشت؟

تا به این لحظه بانک صادرات اطلاعیه ای مبنی بر جذب نیرو در سال جاری منتشر نکرده است. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام ایران مشاوره از آخرین اخبار پیرامون استخدام بانک ها مطلع شوید.

2- چگونه می توان برای ثبت نام در استخدام بانک صادرات 1400 اقدام کرد؟

داوطلبان واجد شرایط می توانند در موعد مقرر به سایت رسمی این بانک به آدرس bsi.ir مراجعه نموده و فرآیند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

3- آیا برای استخدام در بانک صادرات محدودیت سنی خاصی وجود دارد؟

بله ، معمولا شرط سنی استخدام بانک صادرات برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی برابر با 27 سال تمام و برای دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد برابر با 29 سال تمام می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی