تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / استخدام بانک مسکن 1400

استخدام بانک مسکن 1400

استخدام نیرو بانک مسکن 1400
استخدام بانک مسکن 1400

بانک مسکن یکی از بانک هایی می باشد که جذب نیروی انسانی مورد نیاز خود را از طریق برگزاری آزمون های استخدامی و یا اخذ مدارک مورد نیاز از متقاضیان به همراه برگزاری مصاحبه انجام می دهد. فعالیت بانک مسکن بیشتر در رابطه با خدمات مسکن، اعطای تسهیلات به شرکت های ساختمانی و مواردی از این قبیل می باشد. متقاضیانی که علاقه مند به فعالیت در این بانک هستند، می بایست از زمان و نحوه استخدام بانک مسکن اطلاعات کافی را داشته باشند، زیرا این بانک مرتبا جذب نیرو ندارد و ممکن است هر چند سال یک بار، اقدام به استخدام نیروی انسانی نماید. در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط و مراحل استخدام در این بانک بپردازیم.

آخرین دوره استخدام بانک مسکن مربوط به چهارمین دوره آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی می باشد که سازمان سنجش آموزش کشور مجری برگزاری آن بود.

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی بانک مسکن 99

به اطلاع می رساند که آخرین دوره ثبت نام این آزمون در سال 96 از تاریخ 29 خرداد ماه الی 5 تیر ماه صورت گرفت و برگزاری آزمون استخدامی بانک مسکن در تاریخ 3 مهر ماه 96 توسط سازمان سنجش، همزمان با برگزاری چهارمین دوره آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی انجام شد. لازم به ذکر است که در سال 99 استخدام بانک مسکن در لیست ارائه شده توسط دستگاه اجرایی وجود ندارد ولی ممکن است که جذب نیروی استخدامی در سال 99 به صورت مستقل از آزمون و توسط خود بانک مسکن نیز صورت بگیرد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام آزمون های استخدامی از جدیدترین اخبار اعلام شده در زمینه زمان استخدام بانک مسکن مطلع شوید.

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 99

آخرین دوره آزمون استخدامی بانک مسکن در سال 96 و همزمان با چهارمین دوره آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی برگزار شد که ثبت نام آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت گرفت. در سال 99، برگزاری آزمون استخدامی بانک مسکن به واسطه دستگاه اجرایی برگزار نخواهد شد، زیرا نام بانک مسکن در لیست موجود در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ذکر نشده بود، ولی اگر این بانک بخواهد در سال 99 به صورت مستقل و جدا از دستگاه های اجرایی دیگر اقدام به ثبت نام متقاضیان و برگزاری آزمون استخدامی نماید از طریق سایت استخدام بانک مسکن مختص به خود بانک، به نشانی bank-maskan.ir این فرآیند را انجام می دهد و مراحلی که می بایست برای نام نویسی آزمون استخدامی در سامانه بانک مسکن انجام دهید به صورت زیر است.

 • در ابتدا به سایت سنجش آموزش کشور bank-maskan.ir مراجعه فرمایید.
 • سپس به لینک مربوط به استخدام موجود در سامانه بانک کلیک نمایید.
 • در مرحله بعد می بایست، در کادر های مربوطه اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید تا سیستم بتواند یک حساب کاربری برای شما ایجاد کند.
 • پس از انجام فرآیند ذکر شده، صفحه ای باز می شود که فرم تقاضانامه ثبت نام در آن نمایش داده می شود. این فرم شامل مشخصات و اطلاعات فردی داوطلب، اطلاعات اشتغال، اطلاعات تحصیلی و عنوان شغل و دستگاه مورد نظر است و داوطلبان می بایست تمامی اطلاعات خواسته شده در فرم را به دقت کامل کنند.
 • سپس صفحه جدیدی برای شما باز می شود که می بایست مدارک مورد نیاز جهت تکمیل ثبت نام در آزمون استخدامی را مطابق با حجم و شرایط در نظر گرفته شده، در سامانه اسکن و بارگذاری نمایید. 
 • در این مرحله، در صورت وجود کادر پرداخت وجه در سامانه بانک مسکن، وجه ثبت نام در آزمون را از قسمت پرداخت هزینه واریز کنید.
 • در پایان نیز سامانه کدی را تحت عنوان “کد پیگیری” صادر می کند که لازم است آن را نزد خود نگهداری کنند.

در صورتی که بانک مسکن به صورت مستقل از آزمون استخدامی، اقدام برای جذب نیروی استخدامی نماید، این فرآیند را به یکی از دو روش زیر انجام خواهد داد.

 • از طریق برگزاری آزمون کتبی برای داوطلب
 • از طریق بررسی رزومه کاری داوطلب

همچنین متقاضیان می بایست تمامی مراحل ثبت نام اعم از ارسال رزومه، تکمیل فرم تقاضانامه و همچنین پرداخت وجه ثبت نام و… را از طریق سامانه الکترونیکی بانک مسکن به نشانی bank-maskan.ir انجام نمایند.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 99

شرایطی که در این بخش از مقاله ذکر می کنیم، مطابق با آخرین دوره برگزاری آزمون استخدامی بانک مسکن می باشد و امکان به وجود آمودن تغییراتی در زمینه های مختلف آن مانند شرایط سنی و… وجود دارد که در صورت اعلام هر گونه تغییرات در شرایط برگزاری و ثبت نام آزمون، مقاله بروز رسانی خواهد شد.

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد قبول و رسمی کشور
 • پایبند به قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت قانونی از طرف سازمان وظیفه عمومی برای آقایان
 • سلامت جسمی یا روانی متقاضی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر یا روان گردان
 • نداشتن سابقه محکومیت از طرف مراجع قضایی
 • عدم وجود هر گونه مانعیت از جانب مراجع قضایی جهت استخدام
 • عدم وجود هیچ گونه رابطه کاری با دستگاه های اجرایی دیگر به صورت رسمی، ثابت یا پیمانی در زمان ثبت نام
 • داشتن مدرک تحصیلی مربوط به مقطع تحصیلی اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام
 • محدوده سنی برای داوطلبان مدرک تحصیلی دیپلم، حداقل 20 سال و حداکثر 30 سال، برای دارندگان مدرک فوق دیپلم و لیسانس، حداکثر 35 سال و برای داوطلبان مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حداکثر 40 سال

لازم است، متقاضیانی که خواستار ثبت نام در آزمون استخدامی بانک مسکن هستند از نکات زیر آگاه باشند.

 • داوطلبانی که دارای سهمیه رزمندگان، همسر و فرزندان شهدا و همسر و فرزندان جانبازان 25 درصد به بالا می باشند و یا رزمندگانی که سابقه حداقل 1 سال اسارت و یا شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه می باشند، از شرایط سنی معاف هستند.
 • افرادی که از خانواده معظم شهدا (پدر، مادر، خواهر و برادر) باشند، تا 5 سال از شرایط سنی معاف هستند.
 • آن دسته از رزمندگانی که سابقه کمتر از شش ماه حضور در جبهه را دارند، تا هر مدت زمانی که حضور داوطلبانه داشته اند از شرایط سنی معاف می باشند.
 • مدت زمان خدمت ضرورت، با توجه به شرط حداکثر سن که در آگهی اشاره شده به شرایط معافیت سنی اضافه می شود.

شما می توانید در صورت به وجود آمدن هر گونه سوال و شبهه راجع به زمان، نحوه و شرایط موجود در زمینه استخدام بانک مسکن، با کارشناسان مجرب مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا از راهنمایی های لازم بهره مند شوید.

مدارک ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 99

همواره برای نام نویسی در آزمون های استخدامی بانک مسکن مدارکی مورد نیاز می باشد که در این بخش به ذکر آن ها می پردازیم و در صورت ایجاد هر گونه تغییر در مدارک مورد نیاز، مطالب زیر ویرایش خواهد شد.

 • کارت ملی داوطلب
 • شناسنامه عکس دار
 • یک قطعه عکس به ابعاد 4*3
 • داوطلبان آقا باید دارای کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت دائمی از خدمت باشند.
 • مدرکی برای استفاده از امتیاز یا سهمیه های قانونی (بومی بودن، نیروی قراردادی برای احتساب حداکثر سن، ایثارگران و معلولین و حافظان قرآن کریم)

بعد از ثبت نام در آزمون استخدامی و برگزاری آزمون به صورت هماهنگ، می بایست منتظر انتشارنتایج استخدام بانک مسکن باشید تا در صورت پذیرفته شدن در آزمون، خود را برای حضور در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی بانک مسکن آماده نمایند. به طور تقریبی می توان گفت زمان اعلام نتایج بانک مسکن، حدود یک ماه بعد از برگزاری آزمون استخدامی آن خواهد بود.

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون استخدام بانک مسکن از چه سایتی انجام می شود؟

نام نویسی آزمون استخدام بانک مسکن در صورتی که از طریق دستگاه اجرایی برگزار شود از طریق سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و اگر خود بانک آزمون را اجرا کند، از طریق سامانه bank-maskan.ir قابل انجام است.

2- آیا در سال 99 آزمون استخدامی بانک مسکن برگزار می شود؟

همان طور که در مقاله گفته شد، زمان دقیقی برای برگزاری آزمون استخدامی بانک مسکن 99 وجود ندارد.

3- برای متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد هستند، چه محدودیت سنی در نظر گرفته شده است؟

برای داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری، حداکثر سن مجاز برای شرکت در آزمون استخدامی 40 سال تمام می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی