تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 98
اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آن دسته از افرادی که دانش آموخته ی یکی از رشته های مهندسی ترافیک ، مهندسی نقشه برداری ، مهندسی شهرسازی ، عمران ، معماری ، تاسیسات مکانیکی و یا تاسیسات برقی می باشند ، می توانند جهت اخذ پروانه اشتغال و شماره نظام مهندسی ، در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند. این آزمون هرساله در دو نوبت و با فاصله زمانی 6 ماه برگزار می شود و نتایج آن ها نیز معمولا 3 الی 4 ماه پس از برگزاری آزمون اعلام می گردد.

پس از اعلام نتایج هر آزمونی ، معمولا افرادی وجود دارند که به هر دلیلی از نتایج آزمون خود راضی نیستند و این احتمال را می دهند که در بررسی پاسخ نامه ها و یا کلید سوالات اشتباهی رخ داده باشد. در آزمون نظام مهندسی نیز به این گروه از افراد ، فرصت اعتراض داده می شود تا هرگونه نقص و یا اشتباه احتمالی در تصحیح و اعلام نتایج مرتفع گردد.

توجه داشته باشید که در کلیه مراحل تصحیح پاسخنامه ، بررسی های دقیق و کنترل های مکرر صورت می گیرد و همین موضوع درصد وجود خطا در نتایج را کاهش می دهد.

نحوه بررسی اعتراضات به نتایج آزمون نظام مهندسی 98

  • با توجه به اینکه وزارت راه و شهرسازی ، آزمون های مربوط به خود را با همکاری و مشارکت دانشگاه های معتبر ، افراد خبره و با تجربه و … تهیه و تنظیم می نماید ، تمام تلاش خود را می کند تا این آزمون بدون هیچ گونه خطا و کاملا استاندارد برگزار شود. اما به هر حال احتمال خطا در طراحی سوالات و تنظیم کلید آن ها و یا تصحیح پاسخنامه های داوطلبان وجود دارد. به همین خاطر پس از برگزاری آزمون ها ، به جهت شفاف سازی و احترام به حقوق شرکت کنندگان ، فرصتی در اختیار داوطلبان قرار داده خواهد شد تا آن ها در مورد کلیه سوالات اظهار نظر نمایند.
  • بعد از اتمام فرصت اعتراض به سوالات و پاسخنامه آن ها ، کمیته های تخصصی هر رشته به بررسی اظهار نظرات رسیده می پردازند و نظر خود را پیرامون آن ها اعلام می کنند. در صورتی که کمیته تخصصی در این مرحله پیشنهاداتی مبنی بر حذف یا چند گزینه ای کردن سوالات داشته باشند ، نظر آن ها به طور مستقیم روی پاسخنامه های داوطلبان اعمال خواهد شد. در صورتی که کمیته تخصصی ، ایرادات وارد شده بر سوالی را نپذیرفته باشند ، اعتراضات و ایرادات نهایی به کمیته های تجدیدنظر مربوط به هر رشته ارسال می شود. رای کمیته تجدیدنظر قطعی و نهایی خواهد بود و جهت اعمال در پاسخ نامه ها ابلاغ خواهند شد.
  • پس از انتشار کلید نهایی سوالات ، شرکت خدمات آموزش سازمان سنجش آموزش کشور ، نسبت به تصحیح پاسخنامه ها و انتشار نتایج ، اقدامات لازم را به عمل خواهد آورد. در این مرحله و پس از اعلام نتایج نهایی ، داوطلبان حق خواهند داشت تا نسبت به تصحیح پاسخنامه ، شمارش پاسخ ها و … اعتراضات خود را ثبت کنند تا در اسرع وقت به آن ها رسیدگی شود.
  • توجه داشته باشید که به تمامی این اعتراضات رسیدگی می شود و در صورت لزوم ، نتایج آن روی پاسخنامه های داوطلبان اعمال خواهد شد.
  • داوطلبان پیش از ثبت و ارسال درخواست اعتراض خود این نکته را در نظر داشته باشند که ملاک اصلی در برگزاری این آزمون ، سوالات و پاسخ های آن ، مقررات ملی ساختمان ها ، آیین نامه ها و قوانین موجود می باشد و روش های حل مسائل موجود در کتاب های چاپ شده اساتید ایرانی و یا خارجی مورد استناد نخواهد بود.

با توجه به نکات بیان شده ، در ادامه مطلب به بیان زمان و نحوه ثبت اعتراضات آزمون نظام مهندسی می پردازیم.

زمان ثبت اعتراضات به نتایج آزمون نظام مهندسی 98

آزمون نظام مهندسی دو بار در هرسال و با فاصله زمانی 6 ماه ، معمولا در مردادماه و بهمن ماه برگزار می شود. نتایج این آزمون نیز معمولا 3 الی 4 ماه پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد. آن دسته از داوطلبانی که پس از مشاهده کلید سوالات ، نسبت به سوالات آزمون و پاسخنامه آن اعتراض دارند و یا متقاضیانی که حدنصاب نمره قبولی در آزمون را کسب نکرده اند و تقاضای بازنگری در نتایج آزمون نظام مهندسی را دارند. می توانند در زمانی که از طریق سایت رسمی  inbr.ir اعلام می شود نسبت به ثبت و ارسال اعتراضات خود اقدام کنند.

زمان در نظر گرفته شده جهت ثبت اعتراضات به نتایج آزمون برگزار شده در بهمن ماه 97 ، از روز اعلام نتایج آغاز می شود و تا 11 خردادماه 98 ادامه خواهد داشت. داوطلبانی که به نتایج آزمون خود اعتراض دارند می توانند مطابق آنچه که در قسمت بعدی بیان خواهیم کرد ، نسبت به ثبت یا ارسال اعتراض خود اقدام کنند.

در ضمن در صورتی که داوطلبان نسبت به نتایج و یا پاسخنامه آزمون نظام مهندسی اعتراض داشته باشند، می بایست در زمان مقرر ، نسبت به ثبت و یا ارسال اعتراض خود اقدام کنند ، زیرا به درخواست های که پس از پایان مهلت اعتراض ، ارسال می شوند هیچ گونه ترتیب اثری داده نخواهد شد.

نحوه ثبت اعتراضات مربوط به آزمون نظام مهندسی

همان طور که گفته شد داوطلبان می توانند اعتراض خود را نسبت به سوالات و پاسخنامه آن ها و یا نسبت به نمره و نتیجه نهایی آزمون ثبت کنند. در این قسمت به چگونگی ثبت اعتراضات آزمون نظام مهندسی می پردازیم.

نحوه اعتراض به نتیجه آزمون نظام مهندسی

متقاضیانی که پس از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی ، نسبت به نتایج آزمون خود رضایت کافی را ندارند و حدنصاب کافی را در آزمون کسب نکرده اند ، در صورتی که درخواست بازنگری در نتایج آزمون را داشته باشند می توانند اعتراض و درخواست خود را صرفا به صورت کتبی و به همراه ذکر مشخصات کامل (نام و نام خانوادگی ، شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه ، تاریخ تولد ، رشته آزمون ، آدرس دقیق و شماره تماس) ، تا پایان مهلت مقرر اعتراض و از طریق پست به آدرس های زیر ارسال نمایند :

متقاضیان می بایست برگ اعتراض و درخواست خود برای آزمون های تستی را به آدرس : تهران ، صندوق پستی به شماره 355- 17775  ، شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش ارسال کنند.

داوطلبانی که در آزمون طراحی معماری شرکت کرده اند و نسبت به نتایج آزمون خود اعتراض دارند نیز ، می بایست درخواست کتبی خود را به نشانی : تهران ، صندوق پستی به شماره 573- 19935 ارسال کنند.

توجه داشته باشید که بر روی پاکت مربوطه حتما ذکر شود که درخواست شما مربوط به ” کدام بخش از آزمون های ورود به حرفه مهندسان “ بهمن 97 (به طور مثال) می باشد.

نحوه اعتراض به سوالات و کلید آزمون نظام مهندسی

پس از انتشار پاسخنامه آزمون نظام مهندسی و پیش از اعلام نتایج ، داوطلبانی که نسبت به سوالات و پاسخنامه آن ها اعتراض داشته باشند می توانند در خواست های خود را مطابق با فرمت فایلی که در سایت قرار داده می شود ، تکمیل کنند و به آدرس ایمیل درج شده در سایت مربوطه ارسال کنند. شرکت کنندگان توجه داشته باشند که از ارسال درخواست های تکراری خودداری نمایند. سوال هایی که حتی یک نفر معترض داشته باشند نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در صورت صحت اعتراض ، نتیجه مربوطه روی پاسخنامه های تمامی شرکت کنندگان لحاظ خواهد شد.

توجه داشته باشید که پس از بررسی اعتراض ها نتایج قطعی خواهد بود و داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمرات نشده اند می توانند خود را برای آزمون سال آینده آماده کنند.

نحوه ارسال درخواست :

  • فرمت فایل مورد نظر باید pdf باشد.
  • درصورتی که به چند سوال اعتراض داشتید بهتر است همه درخواست های خود را در یک فایل وارد و ارسال نمایید. دقت کنید که از ارسال چند فرم درخواست جداگانه خودداری کنید.
  • نام فایل درخواست خود را با شماره موبایلتان نام گذاری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره