تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / اعتراض به نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 1401 – 1402

اعتراض به نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 1401 – 1402

نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 1401 - 1402
اعتراض به نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 1401 – 1402

المپیادهای علمی دانش آموزی هر ساله در رشته های ادبیات، ریاضی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر، نجوم ، سلول های بنیادی و پزشکی و جغرافیا برگزار می شوند. هدف از برپایی این رقابت های علمی، شکوفایی استعداد و ارتقاء سطح علمی دانش آموزان می باشد. این آزمون ها توسط باشگاه دانش پژوهان جوان طسی چند مرحله اجرا می گردند و دانش آموزانی که در مرحله اول موفق به کسب حدنصاب نمره لازم نشوند، مجاز به شرکت در مراحل بعدی نخواهند بود.

چرا که نتایج هر یک از مراحل تعیین کننده راهیابی یا عدم راهیابی مراحل بعدی هستند؛ بنابراین پس از اعلام نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 99 – 1400 اگر داوطلبی نسبت به کارنامه خود معترض باشد، می تواند با مراجعه به سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی اعتراض خود را اعلام نماید.

چنانچه دانش آموزان قصد اعتراض به نتایج المپیادهای علمی دانش آموزی را داشته باشند، دراسفند ماه 1400 می توانند اقدامات لازم را به انجام رسانند.

زمان اعتراض به نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزان 99 – 1400

مرحله اول آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی هر ساله در بهمن ماه برگزار می گردد و مدتی پس از آن در اواخر اسفندماه کارنامه اولیه دانش آموزان بر روی سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی قرار داده می شود.

اعتراض به نتایج مرحله اول

آن دسته از شرکت کنندگانی که از نتیجه آزمون مرحله اول خود رضایت ندارند، می توانند در اردیبهشت ماه 1402 همزمان با اعلام نتایج نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

اعتراض به نتایج مرحله دوم

آزمون مرحله دوم از سوالات چندگزینه ای، عملی، تشریحی و کوتاه پاسخ تشکیل شده و از سطح دشواری و پیچیدگی بیشتری نسبت به آزمون مرحله اول برخوردار است. چنانچه دانش آموزان پس از مشاهده نتایج این مرحله نسبت به آن معترض باشند، می توانند درخواست بررسی مجدد خود را ثبت نمایند. بدیهی است که این مرحله از اعتراض نیز مانند مرحله اول، از طریق سایت oly.medu.ir انجام می گیرد و نتیجه آن در تیر ماه اطلاع رسانی خواهد شد.

اعتراض به نتایج آزمون دوره آموزشی تابستان

تمامی پذیرفته شدگان نهایی مرحله دوم به جز افرادی که در آزمون المپیاد رشته های فیزیک، کامپیوتر و تفکر و کارآفرینی شرکت کرده اند، به دوره آموزشی تابستان راه می یابند. داوطلبان رشته های مذکور برای این که به دوره تابستان وارد شوند، می بایست در یک آزمون دیگر شرکت کرده و نمره قبولی را کسب نمایند. در این دوره آموزش های لازم به این دانش آموزان داده می شود و نهایتا از آن ها در شهریور ماه 1400 یک آزمون به عمل آورده می شود و شرکت کنندگان بر اساس نتایج مکتسبه خود مدال های طلا، نقره و برنز دریافت می کنند.

برندگان مدال طلا در رشته هایی که المپیاد جهانی دارند به عنوان اعضای تیم ملی برای حضور در المپیاد جهانی معرفی می شوند. چنانچه داوطلبی نسبت به نتیجه عملکرد خود در آزمون دوره آموزشی تابستان اعتراض داشته باشد، می تواند در شهریور 1402 اعتراض خود را اعلام داشته و پاسخ خود را در کمتر از یک ماه مشاهده کند.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 99 – 1400

با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 99 – 1400 پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان این مسابقات علمی، دانش آموزان می توانند در فرصت تعیین شده از سوی باشگاه دانش پژوهان جوان با طی مراحل موجود در راهنمای زیر تقاضای بررسی مجدد خود را ارسال کنند.

  1. مراجعه به سایت رسمی المپیادهای علمی دانش آموزان به نشانی oly.medu.ir
  2. درج اطلاعات کاربری شامل کدملی و رمز ورود همگام
  3. دریافت فرم درخواست رسیدگی مجدد به نتیجه آزمون
  4. تکمیل فرم و ثبت و ذخیره آن

توجه کنید که ثبت اعتراضات فقط به صورت اینترنتی و در بازه زمانی تعیین شده امکان پذیر خواهد بود و به اعتراضاتی که به صورت حضوری و یا از طریق ارسال ایمیل ثبت می شوند رسیدگی نخواهد شد. پس از پاسخ دهی تقاضای بررسی مجدد دوره آموزشی تابستان، دانش آمورانی که باز هم وضعیت علمی و آمادگی آن ها برای شرکت در المپیاد بین المللی به اثبات نرسیده باشد، می بایست خود را به مدرسه محل تحصیل معرفی نمایند.

 

سوالت متداول

1- دانش آموزان چه زمانی می توانند نسبت به نتایج مرحله اول المپیادهای دانش آموزی 99 - 1400 اعتراض نمایند؟

در اسفند ماه سال 1400 داوطلبان می توانند اعتراض خود را به ثبت رسانده و پاسخ آن را در فروردین ماه دریافت کنند.

2- اعتراض به نتایج المپیادهای علمی دانش آموزی 99 - 1400 از چه طریقی ممکن می باشد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سامانه ثبت نام المپیادهای دانش آموزی به نشانی oly.medu.ir انجام می گیرد.

3- افرادی ک نسبت به نتایج آزمون مرحله دوم خود معترض هستند، چه زمانی می توانند اعتراض خود را اعلام دارند؟

این دسته از افراد در تیر ماه 1400 اعتراض خود را مطرح کرده و نتایج آن را در همان ماه دریافت می نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج مدارس