خانه تیزهوشان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1402 - 1403
اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

مطابق با مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان برای پذیرفته شدگان آزمون مدارس تیزهوشان 1402 کارنامه ای منتشر نخواهد شد اما برای داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، کارنامه ای از طریق سایت مربوطه صادر می گردد. دانش آموزانی که پس از اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نسبت به کارنامه و نتیجه آزمون خود معترض باشند، این امکان را دارند که درخواست اعتراض خود را در موعد مقرر و با ارائه دلایل قانع کننده از طریق سامانه پادا به آدرس pada.medu.ir به ثبت رسانند.

مدت زمان رسیدگی به اعتراض داوطلبان و اعلام نتایج آن، معمولا دو تا سه هفته پس از اتمام مهلت اعتراض می باشد.

زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

پس از انتشار نتایج آزمون تیزهوشان، داوطلبانی که پذیرفته نشده اند می توانند با مراجعه به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و مشاهده کارنامه آزمون، اعتراض خود را نسبت به نتایج ثبت نمایند.

به دلیل آن که تاکنون زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1402 فرا نرسیده است لذا موعد ثبت اعتراض به نتایج نیز مشخص نمی باشد اما در دوره گذشته افراد می توانستند فرم درخواست تجدید نظر به نتایج آزمون را در اوایل مرداد ماه در سایت مربوطه تکمیل نمایند که پیش بینی می شود زمان ثبت درخواست اعتراض برای آزمون سال 1402 نیز در همان ماه مذکور باشد. چنانچه اطلاعیه ای در این خصوص منتشر شود، اخبار آن از طریق این مقاله و کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره، در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

داوطلبانی که در آزمون تیزهوشان جهت ورود به هر یک از دوره های اول و دوم متوسطه شرکت کرده اند، بعد از مشاهده کارنامه و بررسی تعداد پاسخ های درست و غلط خود، 5 روز فرصت دارند تا درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج آزمون را مطابق با راهنمای موجود در این بخش به ثبت برسانند.

نکته: نحوه اعتراض به نتایج مطابق با دوره گذشته بوده و درصورتی که فرایند و یا راهنمای تصویری آن تغییر کند، این قسمت از مقاله به روز رسانی می شود.

 • جهت ورود به پنل شخصی خود، نام کاربری و کلمه عبور را در کادرهای مشخص شده وارد نموده و سپس کلید “ورود کاربران” را بفشارید.

مرحله دوم اعلام نتایج آزمون تیزهوشان

 • پس از وارد شدن به پنل کاربری خود، مطابق عکس زیر، بر روی گزینه “مدیریت” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله چهارم 99

 • در این مرحله می بایست فرم تجدید نظر را تکمیل کرده و متن اعتراض خود را که دربردارنده دلیل شما برای اعتراض می باشد، تایپ نمایید تا توسط کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار گیرد. بخش اول فرم مربوطه شامل اعتراض به خطا در تعداد پاسخ ها، خطا در محاسبه نمره کل آزمون و مطابقت نداشتن الویت های مندرج در کارنامه با الویت های درج شده در کارت ورود به جلسه می شود.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله پنجم 99

 • بخش دوم فرم تجدید نظر نیز شامل مواردی مانند اعمال نشدن ضابطه پذیرش دوقلوها، سایر موارد و پیشنهادات و نظرات اصلاحی می شود. در صورتی که دلیل اعتراض شما، شامل هر کدام از موارد مندرج در دو بخش فرم می گردد، می توانید با انتخاب بخش مورد نظر و تایپ کردن توضیحات خود اعتراض خود را ثبت نمایید. فراموش نکنید که در آخر دکمه “ذخیره” را بفشارید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله ششم 99

در نهایت سیستم کد پیگیری مربوط به اعتراض را در اختیار شما قرار خواهد داد که ضروری است جهت آگاهی از وضعیت تجدید نظر خود این کد را یادداشت نمایید.

موارد قابل قبول جهت ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

همان طور که گفته شد، پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج، پاسخ برگی که شامل پاسخ های صحیح آزمون تیزهوشان می باشد در سایت مربوطه قرار می گیرد. داوطلبان پس از بررسی نتیجه آزمون خود با استناد به یکی از دلایل زیر، می توانند اعتراض خود را به ثبت برسانند.

موارد قابل قبول جهت ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403
 • اشتباه در محاسبه نمره کل آزمون
 • عدم مطابقت تعداد پاسخ های درست و غلط و تعداد پرسش های پاسخ داده نشده در کارنامه داوطلب با توجه به پاسخ برگی که در سایت وجود دارد.
 • اعمال نشدن قانون پذیرش مربوط به دوقلو ها و چند قلو ها
 • مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه و برگه ورود به جلسه دانش آموز
 • از پاسخ برگ سفید بی نام استفاده شده و جز غایبین اعلام شده ام
 • در جلسه آزمون حضور داشته ام اما جز غایبین اعلام شده ام

پیگیری ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

متقاضیانی که به ثبت درخواست مبنی بر اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان پرداخته اند، بی صبرانه منتظر پاسخ کارشناسان مربوطه می باشند تا اگر اعتراض آن ها مورد قبول واقع شود بتوانند در این مدارس به ادامه تحصیل بپردازند.

متقاضیان جهت پیگیری و مشاهده نتایج اعتراضات به جواب آزمون تیزهوشان خود می بایست مطابق با مراحل زیر عمل نمایند:

 • به سامانه پادا به آدرس الکترونیکی pada.medu.ir مراجعه نمایید.
 • کد ملی و رمز عبور خود را به جهت ورود به پورتال شخصی وارد کنید.
 • گزینه اعلام نتایج تیزهوشان را انتخاب کرده و پس از ورود به صفحه مربوطه، از ستون “نتیجه اعتراض”، جواب کارشناسان را مشاهده نمایند.

نکته: چنانچه جز پذیرفته شدگان واقع نگشته باشید با پیام اعتراض شما منجر به پذیرش نشده است مواجه خواهید شد.

5 نکته مهم پیرامون ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

پیش از آن که به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان به آدرس pada.medu.ir مراجعه نموده و به تکمیل فرم تجدید نظر جهت ثبت اعتراض اقدام نمایید می بایست به نکات زیر توجه کنید.

 1. شما تنها یک مرتبه فرصت اعتراض به نتایج آزمون را خواهید داشت، بنابراین فرم اعتراض را با دقت بالا تکمیل کنید.
 2. یک هفته پس از اعلام نتایج، کارنامه عدم قبولی داوطلبان صادر می گردد و آن ها در صورت دارا بودن دلایل موجه می توانند اعتراض خود را ثبت کنند.
 3. داوطلبان حداکثر 3 دلیل قانع کننده از دلایل مندرج در فرم را می توانند انتخاب کنند و برای هر مورد نیاز است در حداکثر 4 خط، توضیحات خود را بیان نمایند.
 4. پس از ثبت درخواست و اعتراض داوطلبان، نتایج بررسی آن ها در فاصله زمانی حدود 2 الی 3 هفته ای پس از پایان مهلت، از طریق سایت مربوطه اعلام می گردد.
 5. تنها راه اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه به سامانه پادا به آدرس pada.medu.ir و تکمیل فرم درخواست تجدید نظر مربوطه می باشد.

 

سوالات متداول

1- آیا می توان نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان 1402 - 1403 اعتراض نمود؟

بله، به طور معمول فرصتی در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود تا نسبت به موارد قابل قبول و با ارائه ادله منطقی نسبت به ثبت تقاضای بررسی مجدد نتایج اقدام نمایند.

2- چه زمانی می توان نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان اعتراض کرد؟

تاکنون زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان مشخص نشده است اما در دوره گذشته این فرصت در اوایل مرداد ماه به داوطلبان داده شده بود.

3- از چه طریقی می توان نسبت به اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان اقدام نمود؟

ثبت تقاضای بررسی مجدد نسبت به نتایج این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت پادا به آدرس pada.medu.ir امکان پذیر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر
 1. سلام از کجا کارنامه آزمون را ببینیم
  لطفا بگویید
  در سایت تنها نوشته وضعیت قبولی در مدارس استعداد های درخشان عدم پذیرش

 2. سلام
  برای اعتراض به نتایج تیزهوشان پاسخ برگ آزمونی که دادیم رو باید از کجا ببینیم تا با کارنامه مطابقت بدیم و اینکه در بخش توضیحات اعتراض چجوری باید از اعتراضمون دفاع کنیم

مشاوره تیزهوشان پیج سمپاد