تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

اعتراض به نتایج مدارس تیزهوشان 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مدارس تیزهوشان مدارسی هستند که به لحاظ امکانات علمی و پرورشی نسبت به مدارس عادی دارای رتبه بالاتری هستند. دانش آموزان برای تحصیل در این مدارس باید در آزمونی که هرساله برگزار می شود شرکت کنند. داوطلبانی که علاقه دارند در سال تحصیلی 98 – 99 تحصیل خود را در دوره های اول و دوم متوسطه ، در این مدارس آغاز کنند می بایست در آزمونی که در تاریخ های 30 و 31 خرداد ماه برگزار می شود شرکت نموده و حد نصاب نمره قبولی را نیز کسب کرده باشند.

در صورتی که پس از اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 98 – 99 نسبت به کارنامه و نتیجه آزمون خود اعتراض داشتید ، می توانید نسبت به ثبت درخواست اعتراض خود از طریق سامانه سنجش و پذیرش مدارس استعدادهای درخشان اقدام کنید.

مدت زمان رسیدگی به اعتراض داوطلبان ، حدود 10 الی 15 روز می باشد.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 98 – 99

طبق روال سال های گذشته معمولا نتایج آزمون مدارس تیزهوشان برای آزمون دو پایه ی ششم به هفتم و نهم به دهم ، در مرداد ماه اعلام می شود. داوطلبان پس از ورود به سایت اعلام نتایج تیزهوشان و مشاهده کارنامه خود ، در صورت عدم پذیرش و هم چنین در صورت داشتن دلایل قانع کننده می توانند اعتراض خود را نسبت به نتایج آزمون ثبت نمایند.

متقاضیان جهت ثبت درخواست اعتراض می بایست ” فرم درخواست تجدید نظر به نتایج آزمون “ را که معمولا در همان روز اعلام نتایج و یا چند روز پس از آن روی سایت قرار می گیرد ، تکمیل نمایند. داوطلبان بعد از مشاهده کارنامه و نتایج آزمون و بعد از بررسی تعداد پاسخ های درست و غلط خود ، حدود یک هفته فرصت دارند تا در خواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج آزمون را در سامانه ثبت نمایند.

بسیاری از داوطلبان در سال های گذشته بعد از بررسی های لازم به نتایج آزمون اعتراض کرده اند و در نهایت نیز نمره قبولی را دریافت نموده اند. شایان ذکر است که این فرصت برای اعتراض محدود می باشد و توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام می گردد.

نحوه ی اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

داوطلبانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان جهت ورود به پایه هفتم (دوره اول متوسطه) ، شرکت کرده اند ، پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی ، می توانند مطابق راهنمای زیر نسبت به ثبت درخواست اعتراض خود اقدام نمایند.

 • به “سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان “ به آدرس hoosh.medu.ir مراجعه کنید.
 • جهت ورود به پنل شخصی خود ، کدملی و رمز ورود همگام را وارد نمایید.
 • پس از وارد شدن به صفحه خود ، روی گزینه ” مدیریت “ کلیک کنید.
 • در این مرحله می بایست فرم تجدید نظر را تکمیل کرده و متن اعتراض خود را که شامل دلیل شما برای اعتراض می باشد را تایپ نمایید تا توسط مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار گیرد.
 • توجه داشته باشید که شما تنها یک مرتبه فرصت اعتراض به نتایج آزمون را خواهید داشت ، بنابراین در تکمیل فرم اعتراض دقت کافی را به خرج دهید.
 • پس از ثبت درخواست ها و اعتراضات داوطلبان ، نتایج بررسی آن ها حدود 10 الی 15 روز بعد از طریق سایت مذکور و صفحه شخصی داوطلبان اعلام خواهد شد.

نحوه ی اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

جهت ثبت اعتراض نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم ، می بایست در زمان مقرری که اعلام می شود نسبت به ثبت درخواست اعتراض خود مطابق راهنمای زیر ، اقدام نمایید.

 • به ” سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی “ ، به نشانی azmoon.medu.ir مراجعه کنید.
 • با وارد نمودن کدملی و رمز ورود همگام وارد صفحه شخصی خود شوید.
 • پس از مشاهده کارنامه اعلام نتایج می توانید تصویر پاسخ برگ خود را مشاهده نمایید و تعداد پاسخ های درست ، نادرست و یا پرسش های پاسخ داده نشده خود را با آنچه که در کارنامه شما درج شده است مقایسه کنید و در صورت عدم تطابق آن ها نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایید.
 • در صورتی که نسبت به نتیجه آزمون خود اعتراض دارید ، می بایست فرم درخواست تجدید نظر به نتایج آزمون را در سامانه تکمیل و ارسال کنید.
 • داوطلبان می توانند حداکثر 3 دلیل قانع کننده برای اعتراض خود در فرم وارد کنند و برای هر مورد می توانند حداکثر در 4 خط از اعتراض خود دفاع کنند.
 • پس از تکمیل فرم روی گزینه ” ذخیره “ کلیک کنید و در صفحه بعدی ، کد پیگیری مربوط به اعتراض خود را ثبت نمایید.
 • نتایج اعتراضات معمولا 10 الی 15 روز پس از ثبت درخواست از طریق سامانه مذکور اعلام می شود.

موارد قابل قبول جهت ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج ، پاسخ برگی که شامل پاسخ های صحیح آزمون تیزهوشان می باشد ، در سایت مربوطه قرار می گیرد. داوطلبان پس از بررسی نتیجه آزمون خود ، در صورت داشتن دلایل کافی و یا با استناد به یکی از دلایل زیر می توانند اعتراض خود را ثبت نمایند.

 • اشتباه در محاسبه ی نمره کل آزمون
 • عدم مطابقت تعداد پاسخ های درست و غلط و تعداد پرسش های پاسخ داده نشده در کارنامه داوطلب با توجه به پاسخ برگی که در سایت وجود دارد.
 • اعمال نشدن قانون پذیرش مربوط به دوقلو ها
 • مطابقت نداشت اولویت های ثبت شده در کارنامه و برگه ورود به جلسه دانش آموز
 • سایر موارد

همان طور که در مطلب بالا به طور کامل شرح داده شد ، پس از اعلام نتایج آزمون و در صورت داشتن حداقل یکی از دلایل فوق ، می توانید نسبت به ثبت درخواست اعتراض خود اقدام کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان اعلام نتایج سنجش هوش تیزهوشان هفتم و زمان اعلام نتایج تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم و سایر اخبار مرتبط می توانید عضو کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام
  برای اعتراض به نتایج تیزهوشان پاسخ برگ آزمونی که دادیم رو باید از کجا ببینیم تا با کارنامه مطابقت بدیم و اینکه در بخش توضیحات اعتراض چجوری باید از اعتراضمون دفاع کنیم

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99