تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1401 - 1402
اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

مدارس تیزهوشان مدارسی هستند که به لحاظ امکانات علمی و پرورشی نسبت به مدارس عادی دارای رتبه بالاتری می باشند. دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در این مدارس باید در آزمون ورودی آن که هرساله برگزار می شود، شرکت کرده و حدنصاب نمره قبولی را کسب نمایند. مطابق با مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان برای پذیرفته شدگان این آزمون کارنامه ای منتشر نخواهد شد اما برای داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، کارنامه ای از طریق سایت مربوطه صادر می گردد.

دانش آموزانی که پس از اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نسبت به کارنامه و نتیجه آزمون خود معترض باشند، این امکان را دارند که درخواست اعتراض خود را از طریق سامانه سنجش و پذیرش مدارس استعدادهای درخشان ثبت کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی زمان و نحوه ثبت اعتراض در سامانه مذکور بپردازیم.

مدت زمان رسیدگی به اعتراض داوطلبان و اعلام نتایج آن، معمولا دو تا سه هفته پس از اتمام مهلت اعتراض می باشد.

زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

معمولا نتایج آزمون مدارس تیزهوشان برای آزمون دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم، به طور همزمان اعلام می شود. داوطلبان به محض اعلام نتایج می توانند پس از ورود به سایت اعلام نتایج تیزهوشان و مشاهده کارنامه خود، در صورت عدم پذیرش و همچنین ارائه دلایل قانع کننده می توانند اعتراض خود را نسبت به نتایج آزمون ثبت نمایند. با توجه به برگزاری آزمون تیزهوشان 1401 – 1402 در روزهای 26 و 27 خرداد ماه 1401 و مشخص نبودن زمان اعلام نتایج آن، پیش بینی می کنیم انتشار اسامی پذیرفته شدگان مطابق روند سال پیش صورت گیرد.

متقاضیان آزمون تیزهوشان از شرکت در آزمون در خرداد ماه 1401 و دریافت نتایج در کمتر از دو ماه پس از برگزاری، می بایست جهت ثبت درخواست اعتراض خود “فرم درخواست تجدید نظر به نتایج آزمون” را از طریق سایت مذکور و در زمان مقرر، تکمیل کنند.

با توجه به مشخص نبودن زمان دقیق این فرآیند برای اطلاع از تاریخ معین و همچنین زمان انتشار نتایج و ثبت تقاضای بررسی مجدد و می توانید به کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره بپیوندید. شایان ذکر است که این فرصت برای اعتراض محدود می باشد، بنابراین هرچه سریع تر نسبت به ثبت درخواست خود در زمان مقرر اقدام نمایید.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

داوطلبانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان جهت ورود به هر یک از دوره های اول و دوم متوسطه شرکت کرده اند، بعد از مشاهده کارنامه و بررسی تعداد پاسخ های درست و غلط خود، حدود یک هفته فرصت دارند تا درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج آزمون را مطابق با راهنمای موجود در این بخش به ثبت برسانند.

 • ابتدا لازم است به “سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان” به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه کرده و بر روی “سمپاد پایه مورد نظر” کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله اول

 • جهت ورود به پنل شخصی خود، کد ملی و رمز ورود همگام را در کادرهای مشخص شده وارد نموده و سپس کلید “ورود” را بفشارید.

ثبت نام مدارس تیزهوشان مرحله دوم

 • در این مرحله “نقش خود” و “عنوان سازمان” را با توجه به اطلاعات نمایش داده شده، انتخاب نمایید، سپس بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله سوم 99

 • پس از وارد شدن به پنل کاربری خود، مطابق عکس زیر، بر روی گزینه “مدیریت” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله چهارم 99

 • در این مرحله می بایست فرم تجدید نظر را تکمیل کرده و متن اعتراض خود را که دربردارنده دلیل شما برای اعتراض می باشد، تایپ نمایید تا توسط کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار گیرد. بخش اول فرم مربوطه شامل اعتراض به خطا در تعداد پاسخ ها، خطا در محاسبه نمره کل آزمون و مطابقت نداشتن الویت های مندرج در کارنامه با الویت های درج شده در کارت ورود به جلسه می شود.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله پنجم 99

 • بخش دوم فرم تجدید نظر نیز شامل مواردی مانند اعمال نشدن ضابطه پذیرش دوقلوها، سایر موارد و پیشنهادات و نظرات اصلاحی می شود. در صورتی که دلیل اعتراض شما، شامل هر کدام از موارد مندرج در دو بخش فرم می گردد، می توانید با انتخاب بخش مورد نظر و تایپ کردن توضیحات خود اعتراض خود را ثبت نمایید. فراموش نکنید که در آخر دکمه “ذخیره” را بفشارید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله ششم 99

در نهایت سیستم کد پیگیری مربوط به اعتراض را در اختیار شما قرار خواهد داد که ضروری است جهت آگاهی از وضعیت تجدید نظر خود این کد را یادداشت نمایید. توجه کنید که شما تنها یک مرتبه فرصت اعتراض به نتایج آزمون را خواهید داشت، بنابراین فرم اعتراض را با دقت بالا تکمیل کنید.

داوطلبان حداکثر 3 دلیل قانع کننده از دلایل مندرج در فرم را می توانند انتخاب کنند و برای هر مورد نیاز است در حداکثر 4 خط، توضیحات خود را بیان نمایند. همچنین پس از ثبت درخواست و اعتراض داوطلبان، نتایج بررسی آن ها در فاصله زمانی حدود 2 الی 3 هفته ای پس از پایان مهلت، از طریق سایت مذکور اعلام می گردد.

موارد قابل قبول جهت ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

همان طور که گفته شد، پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج، پاسخ برگی که شامل پاسخ های صحیح آزمون تیزهوشان می باشد در سایت مربوطه قرار می گیرد. داوطلبان پس از بررسی نتیجه آزمون خود با استناد به یکی از دلایل زیر، می توانند اعتراض خود را به ثبت برسانند.

 • اشتباه در محاسبه نمره کل آزمون
 • عدم مطابقت تعداد پاسخ های درست و غلط و تعداد پرسش های پاسخ داده نشده در کارنامه داوطلب با توجه به پاسخ برگی که در سایت وجود دارد.
 • اعمال نشدن قانون پذیرش مربوط به دوقلو ها و چند قلو ها
 • مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه و برگه ورود به جلسه دانش آموز

یک هفته پس از اعلام نتایج، کارنامه عدم قبولی داوطلبان صادر می گردد و آن ها در صورت دارا بودن دلایل موجه می توانند نسبت به یکی از مواردی که در قسمت فوق اشاره کردیم اعتراض ثبت کنند. توجه داشته باشید که تنها راه اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه به سایت اعلام نتایج تیزهوشان و تکمیل فرم درخواست تجدید نظر مربوطه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید بر روی هر یک از لینک های موجود کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا می توان نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 - 1402 اعتراض نمود؟

بله، به طور معمول فرصتی در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود تا نسبت به موارد قابل قبول و با ارائه ادله منطقی نسبت به ثبت تقاضای بررسی مجدد نتایج اقدام نمایند.

2- چه زمانی می توان نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 - 1402 اعتراض کرد؟

با توجه به مشخص نبودن زمان اعلام نتایج آزمون این دوره، تاریخی برای زمان ثبت اعتراض آن نیز در نظر گرفته نشده است، اخبار مربوطه به محض انتشار در کانال تیزهوشان ایران مشاوره قرار می گیرد.

3- از چه طریقی می توان سبت به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 - 1402 اقدام نمود؟

ثبت تقاضای بررسی مجدد نسبت به نتایج این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.medu.ir امکان پذیر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۳ نظر

 1. سلام از کجا کارنامه آزمون را ببینیم
  لطفا بگویید
  در سایت تنها نوشته وضعیت قبولی در مدارس استعداد های درخشان عدم پذیرش

 2. سلام
  برای اعتراض به نتایج تیزهوشان پاسخ برگ آزمونی که دادیم رو باید از کجا ببینیم تا با کارنامه مطابقت بدیم و اینکه در بخش توضیحات اعتراض چجوری باید از اعتراضمون دفاع کنیم

دریافت مشاوره پیج سمپاد