تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1400 - 1401
اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

مدارس تیزهوشان مدارسی هستند که به لحاظ امکانات علمی و پرورشی نسبت به مدارس عادی دارای رتبه بالاتری می باشند. دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در این مدارس باید در آزمونی که جهت ورود به این مدارس هرساله برگزار می شود، شرکت کرده و حدنصاب نمره قبولی را نیز کسب نمایند. مطابق با مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام تیزهوشان، برای پذیرفته شدگان این آزمون کارنامه ای منتشر نخواهد شد اما برای داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، کارنامه ای از طریق سایت مربوطه صادر می گردد.

در صورتی که دانش آموزان پس از اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400 نسبت به کارنامه و نتیجه آزمون خود معترض باشند، برای آن ها این امکان فراهم است که درخواست اعتراض خود را از طریق “سامانه سنجش و پذیرش مدارس استعدادهای درخشان” ثبت کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی زمان و نحوه ثبت اعتراض در سامانه مذکور بپردازیم.

مدت زمان رسیدگی به اعتراض داوطلبان و اعلام نتایج آن، معمولا دو تا سه هفته پس از اتمام مهلت اعتراض می باشد.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400

طبق روال سال های گذشته معمولا نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400 برای آزمون دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم، در مرداد ماه اعلام می شود. اما با توجه به تغییر و تعویق زمان برگزاری آزمون تیزهوشان سال 99 و برگزاری این آزمون در روز پنج شنبه 9 مرداد، به تبع زمان اعلام نتایج این آزمون نیز متفاوت از سال های گذشته خواهد بود. داوطلبان به محض اعلام نتایج می توانند پس از ورود به سایت اعلام نتایج تیزهوشان و مشاهده کارنامه خود، در صورت عدم پذیرش و همچنین ارائه دلایل قانع کننده می توانند اعتراض خود را نسبت به نتایج آزمون ثبت نمایند.

متقاضیان جهت ثبت درخواست اعتراض خود می بایست “فرم درخواست تجدید نظر به نتایج آزمون” را که از تاریخ 11 شهریور 99، از طریق سایت در اختیار کاربران قرار گرفته است، تکمیل کنند. داوطلبان بعد از مشاهده کارنامه و بررسی تعداد پاسخ های درست و غلط خود، حدود یک هفته فرصت دارند تا درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج آزمون را در سامانه ثبت نمایند. همچنین شما دانش آموزان می توانید برای اطلاع از اخبار مربوطه از طریق عضویت در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره، اطلاعات لازم را سریعا کسب کنید.

تعدادی از داوطلبان در سال های گذشته بعد از بررسی های لازم به نتایج آزمون اعتراض کرده اند و در نهایت نیز نمره قبولی را دریافت نموده اند. شایان ذکر است که این فرصت برای اعتراض محدود می باشد و زمان آن، توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام می گردد.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400

داوطلبانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان جهت ورود به هر یک از دوره های اول و دوم متوسطه شرکت کرده اند و پس از اعلام نتایج آن، مورد پذیرش قرار نگرفته اند، می توانند مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله نسبت به ثبت درخواست اعتراض خود اقدام نمایند.

راهنمای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 • ابتدا لازم است به “سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان” به آدرس hoosh.medu.ir مراجعه کنید و بر روی “سمپاد پایه هفتم” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله اول 99

 • جهت ورود به پنل شخصی خود، کد ملی و رمز ورود همگام را وارد نمایید و سپس دکمه “ورود” را بفشارید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله دوم 99

 • در این مرحله “نقش خود” و “عنوان سازمان” را با توجه به اطلاعات نمایش داده شده، انتخاب نمایید، سپس گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله سوم 99

 • پس از وارد شدن به پنل کاربری خود، مطابق عکس زیر، بر روی گزینه “مدیریت” کلیک کنید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله چهارم 99

 • در این مرحله می بایست فرم تجدید نظر را تکمیل کرده و متن اعتراض خود را که شامل دلیل شما برای اعتراض می باشد، تایپ نمایید تا توسط کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار گیرد. بخش اول فرم مربوطه شامل اعتراض به خطا در تعداد پاسخ ها، خطا در محاسبه نمره کل آزمون و مطابقت نداشتن الویت های مندرج در کارنامه با الویت های درج شده در کارت ورود به جلسه می شود.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله پنجم 99

بخش دوم فرم تجدید نظر نیز شامل مواردی مانند اعمال نشدن ضابطه پذیرش دوقلوها، سایر موارد و پیشنهادات و نظرات اصلاحی می شود. در صورتی که دلیل اعتراض شما، شامل هر کدام از موارد مندرج در دو بخش فرم می گردد، می توانید با انتخاب بخش مورد نظر و تایپ کردن توضیحات خود اعتراض خود را ثبت نمایید. فراموش نکنید که در آخر دکمه “ذخیره” را بفشارید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان هفتم مرحله ششم 99

در نهایت سیستم کد پیگیری مربوط به اعتراض را در اختیار شما قرار خواهد داد که ضروری است جهت آگاهی از وضعیت تجدید نظر خود این کد را یادداشت نمایید. توجه کنید که شما تنها یک مرتبه فرصت اعتراض به نتایج آزمون را خواهید داشت، بنابراین فرم اعتراض را با دقت بالا تکمیل نمایید.

داوطلبان حداکثر 3 دلیل قانع کننده از دلایل مندرج در فرم را می توانند انتخاب کنند و برای هر مورد نیاز است در حداکثر 4 خط، اعتراض خود را بیان نمایند. همچنین پس از ثبت درخواست و اعتراض داوطلبان، نتایج بررسی آن ها در فاصله زمانی حدود دو الی سه هفته ای پس از پایان مهلت اعتراض، از طریق سایت مذکور اعلام خواهد شد. 

راهنمای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 • ابتدا به “سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان” به نشانی azmoon.medu.ir مراجعه کنید و بر روی “سمپاد پایه دهم” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان دهم مرحله اول 99

 • بعد از وارد کردن کد ملی و رمز ورود همگام در کادرهای مربوطه، کلید “ورود” را بفشارید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان دهم مرحله دوم 99

 • حال “نقش خود” و “عنوان سازمان” را با توجه به اطلاعات نمایش داده شده، انتخاب نمایید، سپس روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان دهم مرحله سوم 99

 • پس از وارد شدن به سامانه جهت ثبت اعتراض، گزینه “مدیریت” انتخاب کنید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان دهم مرحله چهارم 99

 • در این مرحله فرم تجدید نظر برای شما قابل مشاهده است که می توانید متن اعتراض خود را به صورت کامل تایپ نمایید تا توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد. بخش اول فرم مربوطه شامل اعتراض به وجود خطا در تعداد پاسخ ها، وجود خطا در محاسبه نمره کل آزمون و مطابقت نداشتن الویت های مندرج در کارنامه با الویت های درج شده در کارت ورود به جلسه می شود.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان دهم مرحله پنجم 99

 • بخش دوم فرم تجدید نظر نیز شامل مواردی مانند اعمال نشدن ضابطه پذیرش دوقلوها، سایر موارد و پیشنهادات و نظرات اصلاحی می شود. در صورتی که دلیل اعتراض شما، شامل هر کدام از موارد مندرج در دو بخش فرم می گردد، می توانید با انتخاب بخش مورد نظر و تایپ کردن توضیحات، اعتراض خود را ثبت نمایید. فراموش نکنید که در آخر دکمه “ذخیره” را بفشارید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان دهم مرحله ششم 99

پس از تکمیل فرم، کد پیگیری مربوط به اعتراض، برای شما به نمایش در خواهد آمد که ضروری است برای آگاهی از وضعیت تجدید نظر خود این کد را نگه دارید. توجه داشته باشید که شما تنها یک مرتبه فرصت اعتراض به نتایج آزمون را خواهید داشت، بنابراین در تکمیل فرم اعتراض دقت کافی را به خرج دهید.

داوطلبان می توانند حداکثر 3 دلیل قانع کننده برای اعتراض خود در فرم وارد کنند و برای هر مورد می توانند حداکثر در 4 خط از اعتراض خود دفاع کنند. همچنین پس از ثبت درخواست و اعتراض داوطلبان، نتایج بررسی آن ها در فاصله زمانی حدود دو الی سه هفته ای پس از پایان مهلت اعتراض، به صورت اینترنتی و از طریق سایت مربوطه اعلام خواهد شد. 

موارد قابل قبول جهت ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400

پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج، پاسخ برگی که شامل پاسخ های صحیح آزمون تیزهوشان می باشد، در سایت مربوطه قرار می گیرد. داوطلبان پس از بررسی نتیجه آزمون خود، در صورت داشتن دلایل کافی و با استناد به یکی از دلایل زیر، می توانند اعتراض خود را به ثبت برسانند.

 • اشتباه در محاسبه نمره کل آزمون
 • عدم مطابقت تعداد پاسخ های درست و غلط و تعداد پرسش های پاسخ داده نشده در کارنامه داوطلب با توجه به پاسخ برگی که در سایت وجود دارد.
 • اعمال نشدن قانون پذیرش مربوط به دوقلو ها و چند قلو ها
 • مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه و برگه ورود به جلسه دانش آموز
 • سایر موارد

لازم است بدانید که یک هفته پس از اعلام نتایج، کارنامه عدم قبولی داوطلبان شامل تعداد پاسخ های درست و غلط، نمره مکتسبه در هر یک از مواد امتحانی، امتیاز کل دانش آموز و امتیاز کل آخرین فرد پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضای داوطلب صادر می گردد. همان طور که در مطلب بالا به طور کامل شرح داده شد، پس از اعلام نتایج آزمون و در صورت داشتن حداقل یکی از دلایل فوق، می توانید به طی مراحل ثبت درخواست اعتراض خود بپردازید. توجه داشته باشید که تنها راه اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400، مراجعه به سامانه مربوطه و تکمیل فرم درخواست تجدید نظر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر

 1. Avatar

  سلام از کجا کارنامه آزمون را ببینیم
  لطفا بگویید
  در سایت تنها نوشته وضعیت قبولی در مدارس استعداد های درخشان عدم پذیرش

  • خانم واحدی

   باسلام، در حال حاضر تنها وضعیت قبولی در سایت مشخص شده است، و جزئیات کارنامه هنوز درسایت بارگذاری نشده است.

 2. Avatar

  سلام
  برای اعتراض به نتایج تیزهوشان پاسخ برگ آزمونی که دادیم رو باید از کجا ببینیم تا با کارنامه مطابقت بدیم و اینکه در بخش توضیحات اعتراض چجوری باید از اعتراضمون دفاع کنیم

دریافت مشاوره