شنبه , ۲۶ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

اعتراض به نتایج تیزهوشان
اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

مدارس تیزهوشان مدارسی هستند که به لحاظ امکانات علمی و پرورشی نسبت به مدارس عادی درجه بالاتری دارند. دانش آموزان برای تحصیل در این مدارس باید در آزمونی که هرساله برگزار می شود شرکت کنند. از جمله ویژگی های برجسته مدارس استعدادهای درخشان ( سمپاد ) این است که در این مدارس از دانش آموزان خواسته می شود که از تمام توانایی ها و استعداد هایشان استفاده کنند، زمان بیکاری در این مدارس کم می باشد. دانش آموزان این مدارس انگیزه و هدف های بزرگی دارند به همین دلیل حس رقابت در این دانش آموزان بیشتر از دانش آموزان دیگر است. مسئولان و کادر آموزشی توجه بسیار زیادی به توانایی ها ذهنی دانش آموزان دارند. این آزمون در پایه ششم و نهم برگزار می گردید که آزمون دوره ششم بنابر تصمیمات اخیر آموزش و پرورش حذف شده است. لازم به ذکر است برای آگاهی از آخرین اخبار مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی می توانید عضو کانال تلگرام تیزهوشان و یا کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

مدت زمان رسیدگی به اعتراض داوطلبان 10 الی 15 روز می باشد.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 97 – 98

طبق روال سال های گذشته معمولا نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 4 تا 6 هفته بعد از برگزاری آن یعنی حدودا اوایل مرداد ماه اعلام می شود همچنین فرم درخواست تجدید نظر به نتایج آزمون همان روز یا چند روز بعد روی سایت قرار می گیرد. داوطلبان بعد از مشاهده کارنامه و نتایج آزمون و بعد از بررسی تعداد پاسخ های درست و غلط خود تا یک هفته فرصت دارند به نتایج آزمون اعتراض کنند بسیاری از داوطلبان در سال های گذشته بعد از بررسی های لازم به نتایج آزمون اعتراض کرده اند و در نتیجه نمره قبولی را دریافت نموده اند. شایان ذکر است که این فرصت برای اعتراض محدود می باشد که توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام می گردد.

نحوه ی اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان  

پس از مشخص شدن مهلت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان و باز شدن سامانه با مراجعه به سایت استعدادهای درخشان و و وارد کردن مشخصات و کلیک کردن بر روی اعتراض به نتایج آزمون، امکان اعتراض به نتایج برای شما فراهم می گردد. یکی از مواردی که داوطلبان می توانند نسبت به آن اعتراض داشته باشند مطابقت نداشتن پاسخنامه با کارنامه داوطلب می باشد. با ورود به قسمت اعتراض به نتایج آزمون، برگه ای که شامل پاسخ های غلط و صحیح و پاسخ داده نشده می باشد، قابل رویت خواهد بود که در صورت تطابق نداشتن این دو مورد می توانید اعتراض خود را نسبت به نتایج آزمون، اعلام نمایید.

مواردی که می توان با توجه به آن ها به نتایج آزمون تیزهوشان اعتراض کرد :

  • غلط محاسبه شدن نمره کل
  • عدم مطابقت تعداد پاسخ های درست و غلط و پاسخ های داده نشده ی کارنامه با پاسخ برگی که در سایت وجود دارد.
  • اعمال نشدن قانون پذیرش مربوط به دوقلو ها
  • مطابقت نداشت اولویت های ثبت شده در کارنامه و برگه ورود به جلسه دانش آموز
  • سایر موارد

تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان 

بعد از اعلام نتایج و اعتراض دانش آموزان به نتیجه آزمون تیزهوشان در صورت تکمیل نشدن ظرفیت مدارس، مسئولان اقدام به ثبت نام داوطلبان در تکمیل ظرفیت می کنند در این صورت از داوطلبان ذخیره ثبت نام به عمل می آید. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است ظرفیتی که توسط این مدارس اعلام می شود محدود است جهت اطلاع از زمان و نحوه اعتراض و ثبت نام از ذخیره ها در تکمیل ظرفیت می توانید با مشاوران ما در مرکز  مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مرکز راهنمایی های لازم را انجام دهند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید