تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

راهنمای اعتراض به نتایج استخدامی آموزش و پرورش 1401
اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

داوطلبانی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 شرکت کرده اند، می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش نتایج اولیه آزمون خود را مشاهده و دریافت نمایند. به طور معمول سازمان سنجش امکانی را ایجاد می نماید تا متقاضیانی که از نتایج آزمون ناراضی هستند، بتوانند درخواست بررسی مجدد نمره خود را در سایت این سازمان ثبت کنند. چنانچه تقاضای داوطلبان با دلایل منطقی همراه باشد، نسب به آن ترتیب اثر داده شده و نتیجه نهایی اطلاع رسانی می گردد.

تقاضای تجدید نظر نسبت به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

مهلت ثبت درخواست بررسی مجدد به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

به طور معمول پس از اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401، زمینه ای ایجاد می شود تا داوطلبانی که نسبت به نتایج آزمون خود معترض هستند، با مراجعه به سایت ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش درخواست تجدید نظر خود را ارسال نمایند. با توجه به مشخص نبودن تاریخ انتشار نتایج آزمون سال جاری، نمی توان راجع به زمان دقیق ثبت اعتراض آن اظهار نظر کرد. اما با توجه به برگزاری این آزمون در اواسط اردیبهشت ماه 1401 احتمال این که نتایج در اوایل خرداد ماه 1401 اعلام گردد وجود دارد. شما می توانید در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره عضو باشید تا به محض دریافت اخبار جدید در این زمینه شما را از آن آگاه نماییم.

راهنمای ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

از آن جایی که سازمان سنجش آموزش کشور مجری برگزاری این آزمون می باشد، تمامی فرآیندهای مربوط به آن از طریق سایت این سازمان انجام می شود. بنابراین شرکت کنندگان می بایست در موعد مقرر با مراجعه به سایت مذکور به مشاهده اسامی پذیرفته شدگان در مرحله اول پذیرش بپردازند. روند انجام این فرآیند به صورت مراحل موجود در راهنمای زیر می باشد.

 • پس از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org از منوی “سیستم پاسخگویی” که در قسمت چپ سایت موجود است گزینه “ارسال درخواست” را انتخاب نمایید.

مرحله اول اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 • در این صفحه دکمه ورود به سیستم را بفشارید. توجه داشته بلاشید برای ثبت درخواست خود، می بایست در این سایت عضویت داشته باشید.

مرحله دوم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 • جهت وارد شدن به سیستم نیاز به نام کاربری و رمز عبور خواهید داشت و پس از درج این اطلاعات باید کلید “ورود” را بفشارید. نام کاربری به صورت پست الکترونیکی تعریف شده است و رمز عبور نیز در هنگام عضویت در سایت، به تلفن همراه شما ارسال می گردد. چنانچه این رمز را فراموش کرده اید، می توانید با استفاده از لینک “رمز عبور را فراموش نموده ام؟” آن را بازیابی نمایید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 • پس از ظاهر شدن منوی سمت راست در این صفحه، گزینه “درخواست جدید” را برگزینید.

مرحله چهارم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 • در این مرحله، کادری با عنوان “درخواست جدید” مشاهده می کنید که حاوی دو مولفه آزمون و سال می باشد. با توجه به ادغام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و دستگاه های اجرایی، برای گزینه آزمون ، عبارت “استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی” را برگزینید و برای مولفه سال، عدد “1401” را درج کنید. سپس گزینه “جستجو” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 •  لیست درخواست هایی که می توان برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش ثبت کرد، قابل مشاهده می باشد. جهت انتخاب هر یک از آن ها، کلیدانتخاب” که در مقابل هر عنوان وجود دارد را بفشارید.

مرحله ششم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 • اگر گزینه “تقاضای بررسی مجدد نمره” را انتخاب کنید، با صفحه ای به شکل زیر مواجه می شوید که در آن مشخصاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و کد ملی شما نمایش داده می شود. اکنون باید در کادرهای مشخص شده، شماره داوطلبی و شماره پرونده خود را ثبت کرده و گزینه “جستجو” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 • پس از انتقال به صفحه اصلی، می توانید متن اعتراض یا درخواست خود را همراه با دلایل قابل قبول به ثبت برسانید.

با وجود این که احتمال بروز خطا در تصحیح آزمون های با اهمیتی مانند آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی بسیار کم است، گاها ممکن است داوطلبان احساس نمایند در محاسبه نمره و یا اعمال سهمیه آن ها اشتباهی رخ داده است. در چنین شرایطی اگر امکان ثبت اعتراض توسط سازمان سنجش فراهم شده باشد، متقاضیان می توانند با ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش تقاضای بررسی مجدد خود را اعلام کنند. پذیرفته شدگانی که موفق به کسب حدنصاب علمی لازم در آزمون کتبی شده اند، برای اطلاع از زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 می توانید بر روی همین لینک کلیک نمایید.

راهنمای پیگیری درخواست اعتراض به نتایج آزمون

پس از اینکه داوطلبان درخواست اعتراض خود را به ثبت رساندند، می بایست مجددا وارد سیستم شده و طبق مراحل زیر آن را پیگیری نمایند تا از نتیجه مطلع گردند.

 •  وارد سایت سازمان سنجش شده و گزینه “ورود به سیستم پاسخگویی” را انتخاب کنید.
 •  با وارد کردن رمز عبور ارسال شده به صفحه اصلی سیستم پاسخگویی منتقل شوید.
 • در صورتی که در صفحه اصلی لیست درخواست ها نمایش داده نشد، از منوی سمت راست صفحه گزینه ” درخواست ها و پاسخ ها “ را انتخاب نمایید.
 •  در صورتی که عنوان درخواست یعنی جمله ” تقاضای بررسی مجدد نمره آزمون ” آبی رنگ باشد یعنی درخواست در صف بررسی است.
 • در صورتی که زرد رنگ باشد در حال بررسی و تصمیم گیری بوده و در صورت سبز رنگ بودن یعنی به درخواست اعتراض پاسخ داده شده است.
 • شما می توانید با کلیک بر روی عنوان درخواست ” تقاضای بررسی مجدد نمره آزمون”پاسخ کارشناسان را مشاهده کنید.

سوالات متداول

1- آیا می توان نسبت به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 اعتراض نمود؟

به طور معمول فرصتی فراهم می شود تا داوطلبانی که نسبت به نمره و یا سایر مندرجات کارنامه خود اعتراضی داشته باشند، بتوانند تقاضای بررسی مجدد نمایند.

2- مهلت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 چه زمانی آغاز می گردد؟

با توجه به مشخص نبودن زمان انجام این فرآیند در سال جاری، می توانید در کانال آزمون های استخدامی ایران مشاوره عضو شوید تا شما را در اسرع وقت از زمان دقیق آن آگاه کنیم.

3- ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 از چه طریقی انجام می گیرد؟

برای انجام این فرآیند می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظر

 1. سلام
  من برای آزمون آموزش و پرورش ۹۹ موقع ثبت نام اولیه بومی زده ام ولی در مرحله دوم چون اطلاع نداشتم تیک بومی نزده ام.

  آیا به دیوان عدالت اداری شکایت کنم امکانش هست رای به نفع من باشد؟

  • با سلام و درود، با توجه به آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور، در حال حاضر زمان اعتراض به اعمال سهمیه بومی به اتمام رسیده است.

 2. سلام من زمان موردنظر درخواست بررسی نمره رودادم برای اینک تیک بومی زده نشده وسهمیم آزادحساب شده احتمال داره برگرده و چ زمانی نتایج اعتراض میاد

  • با سلام و درود، بستگی به نظر کارشناسان سازمان سنجش داشته و در حال حاضر اطلاعیه ای من باب اعلام نتایج اعتراضات در دسترس نیست.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی