9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه آزمون استخدامی اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

راهنمای اعتراض به نتایج استخدامی آموزش و پرورش 1402
اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

داوطلبانی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کرده اند، می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش نتایج اولیه آزمون خود را مشاهده و دریافت نمایند. به طور معمول سازمان سنجش امکانی را ایجاد می نماید تا متقاضیانی که از نتایج آزمون ناراضی هستند، بتوانند درخواست بررسی مجدد نمره خود را در سایت این سازمان به نشانی request.sanjesh.org ثبت کنند. چنانچه تقاضای داوطلبان با دلایل منطقی همراه باشد، نسب به آن ترتیب اثر داده شده و نتیجه نهایی اطلاع رسانی می گردد.

 

✅لینک مستقیم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزگاری آموزش و پرورش ۱۴۰۲

(به محض آغاز فرآیند لینک فوق فعال می گردد.)

لینک مستقیم ورود به سایت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

 

تقاضای تجدید نظر نسبت به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

مهلت ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 

پس از اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، زمینه ای ایجاد می شود تا داوطلبانی که نسبت به نتایج آزمون خود معترض هستند، با مراجعه به سایت ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش درخواست تجدید نظر خود را ارسال نمایند. داوطلبان می توانند به فاصله یک ماه از زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعتراضات خود را نسبت به نتایج آزمون ثبت کنند. با توجه به آن که مهلت اختصاص یافته برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش حدوداً یک ماه است بنابراین متقاضیان زمان کافی برای انجام این کار دارند. البته این مهلت بسته به زمان اعلام نتایج آزمون در دو حوزه مختلف متفاوت می باشد که به محض انتشار نتایج، بازه ثبت اعتراض آن نیز مشخص می شود..

مهلت ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402
آموزگار ابتدایی و استثنائیدبیری و هنرآموزی
مشخص نمی باشد.مشخص نمی باشد.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

از آن جایی که سازمان سنجش آموزش کشور مجری برگزاری این آزمون می باشد، تمامی فرآیندهای مربوط به آن از طریق سایت این سازمان انجام می شود. بنابراین شرکت کنندگان می بایست در موعد مقرر با مراجعه به سایت مذکور به مشاهده اسامی پذیرفته شدگان در مرحله اول پذیرش بپردازند. روند انجام این فرآیند به صورت مراحل موجود در راهنمای زیر می باشد.

 • پس از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مطابق تصویر زیر بر روی آیکون مشخص شده کلیک نمایید.

مرحله اول اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • از بین گزینه های نمایش داده شده “ورود به سیستم پاسخگویی” را برگزینید.

مرحله دوم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • ارگ اولین بار است که از این بخش سایت استفاده می کنید، لازم است ابتدا در سامانه عضویت داشته باشید که این امر با کلیک بر روی آیکون “عضویت در سامانه” محقق می شود؛ در صورتی که در از قبل در سامانه عضویت داشته اید گزینه “ورود به سیستم” را انتخاب کرده و با درج کدملی و رمز بور وارد حساب کاربری خود شوید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • در صورتی که اقدام به ثبت نام در سامانه کردید صفحه زیر برایتان نمایش داده می شود که لازم است با تکمیل اطلاعات هویتی خود و فعال نمودن تیک گزینه موافقت با ضوبط، نام نویسی خود را در سامانه به اتمام برسانید.

مرحله چهارم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • پس از ورود به سامانه از منوی موجود در سمت راست گزینه “درخواست جدید” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • در اداومه فیلدهای مربوط به نوع و سال آزمون را با عبارات «استخدامی وزارت  آموزش و پرورش» و «1402» به دقت کامل کرده و بر روی گزینه “جست و جو” کلیک کنید.

مرحله ششم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • در صورتی که علت اعتراض خود را در بین موارد ذکر شده در صفحه زیر یافتید، با انتخاب آن مورد بررسی کارشناسان قرار خواهد گرفت. چنانچه ایراد وارده در بین گزینه های مذکور نبود می توانید با انتخاب مورد “عمومی” عنوان اعتراض خود را شرح دهید.

مرحله هفتم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

پس از ثبت و ارسال اعتراض خود یا ورود به سامانه پاسخگویی سنجش و مراجعه به بخش “درخواست ها و پاسخ ها” نتیجه اعتراض خود را مشاهده نمایید.

موارد مجاز ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

تمامی کسانی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کرده اند می توانند ابهامات و سوالات خود در مورد نتایج آزمون را در سیستم پاسخگویی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی request.sanjesh.org به ثبت برسانند. اما این نکته بسیار قابل توجه است که همه مواردی که داوطلبان به آن معترض هستند مجاز نبوده و فقط یک سری از موارد شامل اعتراض به نتایج آزمون استخدامی می شوند.

 • داشتن مغایرت در اطلاعات شخصی داوطلب مانند: رشته، شغل، وضعیت معلولیت و یا سهمیه های اختصاص یافته
 • رتبه و نمره کسب  شده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

راهنمای پیگیری درخواست اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

پس از اینکه داوطلبان درخواست اعتراض خود را به ثبت رساندند، می بایست مجددا وارد سیستم شده و طبق مراحل زیر آن را پیگیری نمایند تا از نتیجه مطلع گردند.

 •  وارد سایت سازمان سنجش شده و گزینه “ورود به سیستم پاسخگویی” را انتخاب کنید.
 •  با وارد کردن رمز عبور ارسال شده به صفحه اصلی سیستم پاسخگویی منتقل شوید.
 • در صورتی که در صفحه اصلی لیست درخواست ها نمایش داده نشد، از منوی سمت راست صفحه گزینه ” درخواست ها و پاسخ ها “ را انتخاب نمایید.
 •  در صورتی که عنوان درخواست یعنی جمله “تقاضای بررسی مجدد نمره آزمون” آبی رنگ باشد یعنی درخواست در صف بررسی است.
 • در صورتی که زرد رنگ باشد در حال بررسی و تصمیم گیری بوده و در صورت سبز رنگ بودن یعنی به درخواست اعتراض پاسخ داده شده است.
 • شما می توانید با کلیک بر روی عنوان درخواست “تقاضای بررسی مجدد نمره آزمون” پاسخ کارشناسان را مشاهده کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا می توان نسبت به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ اعتراض نمود؟

بله، به طور معمول فرصتی فراهم می شود تا داوطلبانی که نسبت به نمره و یا سایر مندرجات کارنامه خود اعتراضی داشته باشند، بتوانند تقاضای بررسی مجدد نمایند.

2- مهلت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ چه زمانی آغاز می گردد؟

داوطلبان تا یک ماه بعد از اعلام نتایج مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش امکان اعتراض خواهند داشت.

3- ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ از چه طریقی انجام می گیرد؟

برای انجام این فرآیند می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ نظر
 1. سلام وقت بخیر من به صورت کتبی اعتراض زدم به مصاحبه مثل اینکه نتایج الان در وزارت آموزش پرورش اایا باید حضوری برم یا خودشون تماس می‌گیرند

  • با سلام و درود، می توانید نسبت به ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش اقدام نمایید و یا با بخش مربوطه تماس حاصل نمایید.

 2. سلام ببخشیدمن واسه عدم قبولی تو مصاحبه اعتراض زدم ولی نتایجش نیومده.خواستم بپرسم نتیجه اعتراض به مصاحبه کی میادآیا توسایت سازمان سنجش میزنند؟یابایدحضوری برم دنبالش

  • با سلام و درود، در صورتی که نسبت به ثبت اعتراض در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش اقدام کرده اید، پاسخ شما نهایتا طی دو یا ۳ روز کاری در سایت سنجش منتشر می شود.

 3. سلام من اعتراض ندادم فعلا چون تا تهران فاصلمون زیاد من شهرستانی هستم تهران و زدم ولی بعد مصاحبه رد شدم حالا اصلا نمیدونم مصاحبه چند گرفتم ک اعتراض کنم..چطور از جزیات امتیازات و مصاحبه با خبر بشم…

  • سلام ، وقتتون بخیر. جزئیات این مرحله در هیچ سامانه ای وارد نمی شود و تنها راه متوجه شدن آن مراجعه حضوری می باشد.

 4. سلام من برای شهری قبول شده بودم که هیچکدوم از سه نفری که قبول شده بودیم بومی نبودیم ولی یکی از رقیبا بومی زده و مدرکشم جور کرده حالا من میخام اعتراض کنم شکایت کنم چیکار باید بکنم آیا نتیجه میده؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با آخرین اطلاعیه ها، رسیدگی مجدد به اعتراض مصاحبه، مستلزم مراجعه شما به اداره کل آموزش و پرورش و ارائه و ثبت درخواست کتبی در مهلت مقرر می باشد.

 5. سلام
  من برای آزمون آموزش و پرورش ۹۹ موقع ثبت نام اولیه بومی زده ام ولی در مرحله دوم چون اطلاع نداشتم تیک بومی نزده ام.

  آیا به دیوان عدالت اداری شکایت کنم امکانش هست رای به نفع من باشد؟

  • با سلام و درود، با توجه به آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور، در حال حاضر زمان اعتراض به اعمال سهمیه بومی به اتمام رسیده است.

 6. سلام من زمان موردنظر درخواست بررسی نمره رودادم برای اینک تیک بومی زده نشده وسهمیم آزادحساب شده احتمال داره برگرده و چ زمانی نتایج اعتراض میاد

  • با سلام و درود، بستگی به نظر کارشناسان سازمان سنجش داشته و در حال حاضر اطلاعیه ای من باب اعلام نتایج اعتراضات در دسترس نیست.

مشاوره استخدامی پیج استخدامی