تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

راهنمای اعتراض به نتایج استخدامی آموزش و پرورش 1401
اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

داوطلبانی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 شرکت کرده اند، می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش نتایج اولیه آزمون خود را مشاهده و دریافت نمایند. به طور معمول سازمان سنجش امکانی را ایجاد می نماید تا متقاضیانی که از نتایج آزمون ناراضی هستند، بتوانند درخواست بررسی مجدد نمره خود را در سایت این سازمان به نشانی request.sanjesh.org ثبت کنند. چنانچه تقاضای داوطلبان با دلایل منطقی همراه باشد، نسب به آن ترتیب اثر داده شده و نتیجه نهایی اطلاع رسانی می گردد.

لینک مستقیم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

لینک مستقیم ورود به سایت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

تقاضای تجدید نظر نسبت به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

مهلت ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

پس از اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401، زمینه ای ایجاد می شود تا داوطلبانی که نسبت به نتایج آزمون خود معترض هستند، با مراجعه به سایت ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش درخواست تجدید نظر خود را ارسال نمایند. داوطلبان می توانند پس از اعلام نتایج تا یک ماه اعتراضات خود را نسبت به نتایج آزمون ثبت کنند. با توجه به آن که مهلت اختصاص یافته برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش حدوداً یک ماه است بنابراین   متقاضیان زمان کافی برای انجام این کار دارند.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

از آن جایی که سازمان سنجش آموزش کشور مجری برگزاری این آزمون می باشد، تمامی فرآیندهای مربوط به آن از طریق سایت این سازمان انجام می شود. بنابراین شرکت کنندگان می بایست در موعد مقرر با مراجعه به سایت مذکور به مشاهده اسامی پذیرفته شدگان در مرحله اول پذیرش بپردازند. روند انجام این فرآیند به صورت مراحل موجود در راهنمای زیر می باشد.

 • پس از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org از منوی “سیستم پاسخگویی” که در قسمت چپ سایت موجود است گزینه “ارسال درخواست” را انتخاب نمایید.

مرحله اول اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 • در این صفحه دکمه ورود به سیستم را بفشارید. توجه داشته بلاشید برای ثبت درخواست خود، می بایست در این سایت عضویت داشته باشید.

مرحله دوم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 • جهت وارد شدن به سیستم نیاز به نام کاربری و رمز عبور خواهید داشت و پس از درج این اطلاعات باید کلید “ورود” را بفشارید. نام کاربری به صورت پست الکترونیکی تعریف شده است و رمز عبور نیز در هنگام عضویت در سایت، به تلفن همراه شما ارسال می گردد. چنانچه این رمز را فراموش کرده اید، می توانید با استفاده از لینک “رمز عبور را فراموش نموده ام؟” آن را بازیابی نمایید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 • پس از ظاهر شدن منوی سمت راست در این صفحه، گزینه “درخواست جدید” را برگزینید.

مرحله چهارم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 • در این مرحله، کادری با عنوان “درخواست جدید” مشاهده می کنید که حاوی دو مولفه آزمون و سال می باشد. با توجه به ادغام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و دستگاه های اجرایی، برای گزینه آزمون ، عبارت “استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی” را برگزینید و برای مولفه سال، عدد “1401” را درج کنید. سپس گزینه “جستجو” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 •  لیست درخواست هایی که می توان برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش ثبت کرد، قابل مشاهده می باشد. جهت انتخاب هر یک از آن ها، کلیدانتخاب” که در مقابل هر عنوان وجود دارد را بفشارید.

مرحله ششم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 • اگر گزینه “تقاضای بررسی مجدد نمره” را انتخاب کنید، با صفحه ای به شکل زیر مواجه می شوید که در آن مشخصاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و کد ملی شما نمایش داده می شود. اکنون باید در کادرهای مشخص شده، شماره داوطلبی و شماره پرونده خود را ثبت کرده و گزینه “جستجو” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی

 • پس از انتقال به صفحه اصلی، می توانید متن اعتراض یا درخواست خود را همراه با دلایل قابل قبول به ثبت برسانید.

موارد مجاز ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

تمامی کسانی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کرده اند می توانند ابهامات و سوالات خود در مورد نتایج آزمون را در سیستم پاسخگویی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی request.sanjesh.org به ثبت برسانند. اما این نکته بسیار قابل توجه است که همه مواردی که داوطلبان به آن معترض هستند مجاز نبوده و فقط یک سری از موارد شامل اعتراض به نتایج آزمون استخدامی می شوند.

 • داشتن مغایرت در اطلاعات شخصی داوطلب مانند: رشته، شغل، وضعیت معلولیت و یا سهمیه های اختصاص یافته
 • رتبه و نمره کسب  شده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

راهنمای پیگیری درخواست اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

پس از اینکه داوطلبان درخواست اعتراض خود را به ثبت رساندند، می بایست مجددا وارد سیستم شده و طبق مراحل زیر آن را پیگیری نمایند تا از نتیجه مطلع گردند.

 •  وارد سایت سازمان سنجش شده و گزینه “ورود به سیستم پاسخگویی” را انتخاب کنید.
 •  با وارد کردن رمز عبور ارسال شده به صفحه اصلی سیستم پاسخگویی منتقل شوید.
 • در صورتی که در صفحه اصلی لیست درخواست ها نمایش داده نشد، از منوی سمت راست صفحه گزینه ” درخواست ها و پاسخ ها “ را انتخاب نمایید.
 •  در صورتی که عنوان درخواست یعنی جمله ” تقاضای بررسی مجدد نمره آزمون ” آبی رنگ باشد یعنی درخواست در صف بررسی است.
 • در صورتی که زرد رنگ باشد در حال بررسی و تصمیم گیری بوده و در صورت سبز رنگ بودن یعنی به درخواست اعتراض پاسخ داده شده است.
 • شما می توانید با کلیک بر روی عنوان درخواست ” تقاضای بررسی مجدد نمره آزمون”پاسخ کارشناسان را مشاهده کنید.

سوالات متداول

1- آیا می توان نسبت به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 اعتراض نمود؟

بله،به طور معمول فرصتی فراهم می شود تا داوطلبانی که نسبت به نمره و یا سایر مندرجات کارنامه خود اعتراضی داشته باشند، بتوانند تقاضای بررسی مجدد نمایند.

2- مهلت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 چه زمانی آغاز می گردد؟

داوطلبان تا یک ماه بعد از اعلام نتایج مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش امکان اعتراض خواهند داشت.

3- ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 از چه طریقی انجام می گیرد؟

برای انجام این فرآیند می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶ نظر

 1. سلام من برای شهری قبول شده بودم که هیچکدوم از سه نفری که قبول شده بودیم بومی نبودیم ولی یکی از رقیبا بومی زده و مدرکشم جور کرده حالا من میخام اعتراض کنم شکایت کنم چیکار باید بکنم آیا نتیجه میده؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با آخرین اطلاعیه ها، رسیدگی مجدد به اعتراض مصاحبه، مستلزم مراجعه شما به اداره کل آموزش و پرورش و ارائه و ثبت درخواست کتبی در مهلت مقرر می باشد.

 2. سلام
  من برای آزمون آموزش و پرورش ۹۹ موقع ثبت نام اولیه بومی زده ام ولی در مرحله دوم چون اطلاع نداشتم تیک بومی نزده ام.

  آیا به دیوان عدالت اداری شکایت کنم امکانش هست رای به نفع من باشد؟

  • با سلام و درود، با توجه به آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور، در حال حاضر زمان اعتراض به اعمال سهمیه بومی به اتمام رسیده است.

 3. سلام من زمان موردنظر درخواست بررسی نمره رودادم برای اینک تیک بومی زده نشده وسهمیم آزادحساب شده احتمال داره برگرده و چ زمانی نتایج اعتراض میاد

  • با سلام و درود، بستگی به نظر کارشناسان سازمان سنجش داشته و در حال حاضر اطلاعیه ای من باب اعلام نتایج اعتراضات در دسترس نیست.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی