تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

تاریخ اعلام نتایج آزمون دکترا دانشگاه آزاد 1400
اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از برگزاری آزمون دکتری، داوطلبان منتظر نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد هستند. به همین دلیل یکی از سوالات پر تکراری که در تماس با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره مطرح می شود در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400، نحوه مشاهده اعلام نتایج و زمان انتخاب رشته آن می باشد. مخصوصا به دلیل ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد برای بیشتر داوطلبان این سوال به وجود آمده است که با توجه به انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری مشترک، آیا نتایج آزمون دکتری آن ها نیز از یک سایت و در یک زمان اعلام می شود یا خیر؟ به همین دلیل این مقاله را تحت عنوان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد آماده کرده ایم تا در آن به تمامی موضوعات فوق بپردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید.

نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد سال 1400، به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

مطابق با آن چه در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1400 قید شده است، نتایج اولیه آزمون دکتری در قالب کارنامه ای در فاصله زمانی تقریبا یک تا دو ماهه پس از برگزاری آن اعلام می گردد و چند روز پس از اعلام نتایج نیز فرآیند انتخاب رشته پذیرفته شدگان آغاز می گردد. از همین رو، داوطلبانی که بر اساس کارنامه منتشر شده، مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند نسبت به انتخاب رشته در سایت مرکز سنجش پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org اقدام نمایند که طی آن داوطلبان از میان لیست دروس ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته دکتری مجاز به انتخاب 80 کد درس می باشند.

زمان اعلام نتایج اولیه

با تمامی این تفاسیر، نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد در روز 29 فروردین 1400 منتشر گردید. توجه داشته باشید که به دلیل ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری، فقط یک کارنامه برای داوطلبان صادر خواهد شد و شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت مذکور، نسبت به مشاهده نتایج و دریافت کارنامه اولیه خود اقدام نمایند. هر یک از داوطلبانی که موفق به کسب امتیاز لازم جهت انجام فرآیند انتخاب رشته شدند، می توانند در زمان مقرر، نسبت به تکمیل فرآیند مربوطه بپردازند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته

با گذشت بازه زمانی مشخصی از فرآیند انتخاب رشته، نتایج آن به صورت اینترنتی اعلام می شود. فرآیند انتخاب رشته این آزمون از روز دوشنبه 30 فروردین ماه آغاز شده و تا روز پنجشنبه 2 اردیبهشت ادامه دارد.

زمان اعلام نتایج نهایی

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری، معمولا دانشگاه‌ ها یک ماه فرصت دارند تا نسبت به برگزاری مصاحبه اقدام نمایند. پس از برگزاری جلسه مصاحبه، نتایج نهایی پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی اعلام می شود. طبیعتا با توجه به تعویق زمان برگزاری آزمون دکتری، می توان دریافت که زمان مشخصی برای اعلام نتایج مصاحبه دانشگاه آزاد در نظر گرفته نشده باشد. از این رو پیش بینی می شود که تا اواخر مهر ماه 1400 نتایج نهایی پذیرفته شدگان دکتری در سایت سنجش اعلام شود.

همچنین شما عزیزان می توانید برای اطلاع از زمان اعلام نتایج نهایی دکتری آزاد و دیگر اخبار پیرامون آن، در کانال تلگرام دکتری عضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

شرکت کنندگان آزمون دکتری می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، کارنامه اولیه خود را مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله مشاهده نمایند.

  1. پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “دکترای تخصصی” را انتخاب نمایید.

مرحله اول دریافت نتایج دکتری سراسری

2. در صفحه جدید بر روی لینک “پاسخنامه، کلید نهایی و کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1400” کلیک کنید.

مرحله دوم دریافت نتایج دکتری سراسری

 

3. با وارد شدن به صفحه زیر دو روش برای مشاهده نتایج وجود دارد که با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز هر یک از آن ها، کارنامه شما نمایش داده خواهد شد.

مرحله سوم دریافت نتایج دکتری سراسری

  • روش اول: شماره داوطلبی + نام و نام خانوادگی + شماره شناسنامه + سال تولد + کد امنیتی
  • روش دوم: شماره پرونده + شماره شناسنامه + کد امنیتی 

مرحله سوم دریافت نتایج آزمون دکتری سراسری

تصویر زیر نمونه ای از کارنامه اولیه آزمون دکتری می باشد. کلیه داوطلبان پس از مشاهده وضعیت قبولی خود در قسمت “وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره” و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400، می توانند نسبت به ثبت کد رشته های انتخابی خود از طریق سایت “مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی” به نشانی azmoon.org اقدام نمایند. همچنین نتایج انتخاب رشته داوطلبان عمدتا از طریق سامانه مذکور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از مشخص شدن نتایج آزمون دکتری آزاد 1400 همانند سایر آزمون ها، شما نیز در صورت داشتن اعتراض به نتایج آزمون اعم از اعمال نشدن سهمیه ها، رتبه و نمره درج شده در کارنامه اولیه خود و… می توانید اعتراض خود را از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور ثبت و پیگیری نمایید. بدین منظور لازم است به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و پس از ورود به بخش پاسخگویی اینترنتی سایت، اعتراض خود را با ذکر دلیل ثبت نمایید.

لازم به ذکر است که به منظور مشاهده نتایج اعتراض خود بایستی مجددا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور (بخش پاسخگویی اینترنتی) مراجعه نمایید. چنانچه در هر یک از مراحل ثبت اعتراض به نتایج آزمون دکتری 1400 با مشکلی مواجه شدید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

پس از فرا رسیدن زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، مرحله دوم آزمون یعنی مصاحبه دکتری و بررسی سوابق علمی و پژوهشی پذیرفته شدگان آغاز می شود. لازم است بدانید که برای حضور در جلسه مصاحبه می بایست مبلغی را به عنوان هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.org پرداخت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر کدام از موارد فوق می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی نتایج اولیه آزمون دکتری آزاد 1400 منتشر می شود؟

این نتایج در 29 فروردین ماه 1400 منتشر شد.

2- نتایج آزمون دکتری آزاد 1400 از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

با مراجعه به سایت مرکز سنجش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org می توان به مشاهده نتایج اقدام کرد.

3- شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را گم کرده ام؛ آیا امکان باز پس گیری آن وجود دارد؟

بله، باید از طریق سامانه ارسال درخواست سایت سازمان سنجش و یا سامانه پیشخوان الکترونیک (darkhast.sanjesh.org) این سازمان اقدام نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج دکتری