تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد

تاریخ اعلام نتایج آزمون دکترا دانشگاه آزاد 99
اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از برگزاری آزمون دکتری ، داوطلبان منتظر نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد هستند. به همین دلیل یکی از سوالات پر تکراری که در تماس با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره مطرح می شود در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99 ، نحوه مشاهده اعلام نتایج و زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 می باشد. مخصوصا به دلیل ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد برای بیشتر داوطلبان این سوال به وجود آمده است که با توجه به انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری مشترک ، آیا نتایج آزمون دکتری آن ها نیز از یک سایت و در یک زمان اعلام می شود یا خیر؟ به همین دلیل این مقاله را تحت عنوان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد آماده کرده ایم تا در آن به تمامی موضوعات فوق بپردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چند روز پس از اعلام نتایج اولیه ، بر روی سایت azmoon.org قرار خواهد گرفت.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

با توجه به تاخیر به وجود آمده در زمان برگزاری آزمون دکتری 99 که تاریخ آن از روز جمعه 9 اسفند ماه 98 به صبح روز جمعه مورخ 9 خرداد ماه 99 موکول شد ، نمی توان زمان دقیقی را برای اعلام نتایج آن ارائه کرد. مطابق با آن چه در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 99 قید شده است ، قرار بود نتایج اولیه آزمون دکتری در قالب کارنامه ای در فاصله زمانی دو ماهه پس از برگزاری آن اعلام گردد.

با تمامی این تفاسیر ، انتظار داریم نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد نیز در فاصله زمانی مشابه و در هفته اول مرداد ماه منتشر شود. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج این آزمون و دیگر اخبار پیرامون آن ، در کانال تلگرام دکتری عضو شوید. توجه داشته باشید که به دلیل ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری ، فقط یک کارنامه برای داوطلبان صادر خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98

شرکت کنندگان آزمون دکتری می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org ، کارنامه اولیه خود را مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله مشاهده نمایند.

  1. پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org و ورود به بخش “دکترای تخصصی” از منوی موجود در سمت راست صفحه ، بر روی لینک “پاسخنامه ، کلید نهایی و کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 99” کلیک نمایید.
  2. با وارد شدن به صفحه زیر دو روش برای مشاهده نتایج وجود دارد که با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز هر یک از آن ها ، کارنامه شما نمایش داده خواهد شد.
  • روش اول: شماره داوطلبی + نام و نام خانوادگی + شماره شناسنامه + سال تولد + کد امنیتی
  • روش دوم: شماره پرونده + شماره شناسنامه + کد امنیتی 

تصویر زیر نمونه ای از کارنامه اولیه آزمون دکتری می باشد. کلیه داوطلبان پس از مشاهده وضعیت قبولی خود در قسمت “وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره” و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 ، می توانند نسبت به ثبت کد رشته های انتخابی خود از طریق سایت “مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی” به نشانی azmoon.org اقدام نمایند.

زمان و نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

چند روز پس از اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد ، فرآیند انتخاب رشته پذیرفته شدگان آغاز می گردد. همان طور که گفته شد ، شرط شرکت در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 این است که در کارنامه داوطلب قید شده باشد وی مجاز به انتخاب رشته می باشد. به این نکته هم توجه داشته باشید که به دلیل ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد ، فقط یک آزمون تحت عنوان آزمون دکتری زیر نظر سازمان سنجش برگزار می شود. بنابراین همه داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند می توانند علاوه بر انتخاب رشته دکتری سراسری ، در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز شرکت نمایند.

برای انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد لازم است ابتدا به مطالعه دفترچه مربوطه پرداخته و کد رشته محل های مورد نظر خود را انتخاب نمایید. حال می توانید با استفاده از کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد” که در کارنامه شما درج شده است ، به سایت “مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی” به آدرس azmoon.org مراجعه کرده و پس از ورود به حساب کاربری خود ، فرآیند انتخاب رشته این دانشگاه را به انجام برسانید.

پس از اتمام مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 و فرا رسیدن زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد 99 ، مرحله دوم آزمون یعنی مصاحبه دکتری و بررسی سوابق علمی و پژوهشی پذیرفته شدگان آغاز می شود. لازم است بدانید که برای حضور در جلسه مصاحبه می بایست مبلغی را به عنوان هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.org پرداخت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر کدام از موارد فوق می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی نتایج آزمون دکتری آزاد ، منتشر می شود؟

معمولا دو ماه پس از برگزاری آزمون دکتری ، نتایج و کارنامه داوطلبان قابل مشاهده می باشند.

2- برای مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد ، به سایت این دانشگاه مراجعه کردم اما لینکی فعال نبود. چه کنم؟

نتایج اولیه این آزمون (حتی برای داوطلبان دانشگاه آزاد) که وضعیت مجاز شدن افراد به انتخاب رشته را مشخص می کند ، از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می شود.

3- شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را گم کرده ام. آیا امکان باز پس گیری آن وجود دارد؟

بله ، باید از طریق سامانه ارسال درخواست سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره