تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

تاریخ اعلام نتایج آزمون دکترا دانشگاه آزاد 1400
اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از برگزاری آزمون دکتری، داوطلبان منتظر نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد هستند. به همین دلیل یکی از سوالات پر تکراری که در تماس با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره مطرح می شود در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400، نحوه مشاهده اعلام نتایج و زمان انتخاب رشته آن می باشد. مخصوصا به دلیل ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد برای بیشتر داوطلبان این سوال به وجود آمده است که با توجه به انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری مشترک، آیا نتایج آزمون دکتری آن ها نیز از یک سایت و در یک زمان اعلام می شود یا خیر؟ به همین دلیل این مقاله را تحت عنوان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد آماده کرده ایم تا در آن به تمامی موضوعات فوق بپردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید.

نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد سال جاری در روز 24 مرداد ماه منتشر شد.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

مطابق با آن چه در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1400 قید شده است، نتایج اولیه آزمون دکتری در قالب کارنامه ای در فاصله زمانی تقریبا یک تا دو ماه پس از برگزاری آن در تاریخ 29 فروردین ماه منتشر شد. داوطلبانی که موفق به کسب امتیاز لازم جهت انجام فرآیند انتخاب رشته شده بودند، در اواسط اردیبهشت ماه اقدامات مربوط به این فرآیند را انجام دادند و نتایج انتخاب رشته خود را در تاریخ 28 اردیبهشت ماه دریافت نمودند.

در این مرحله، از متقاضیانی که در هر کدام از کد رشته محل های انتخابی خود پذیرفته شده بودند، جهت شرکت در فرآیند مصاحبه و گزینش دعوت به عمل آورده شد و اسامی پذیرفته شدگان نهایی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 نیز در روز 24 مرداد ماه بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار گرفت. این دسته از افراد می بایست در روزهای 6 و 7 شهریور ماه با مراجعه به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد ثبت نام خود در رشته محل قبولی را به انجام برسانند.

نحوه مشاهده نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

شرکت کنندگان آزمون دکتری می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد، نتیجه عملکرد خود در آزمون کتبی و انتخاب رشته آن را مشاهده نمایند.

  • پس از مراجعه به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org و کلیک بر روی لینک “نتیجه نهایی آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۰”

دریافت نتایج مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد مرحله اول 1400

  • وارد کردن اطلاعات خواسته شده (کد ملی و کد دسترسی) و سپس فشردن کلید “ورود”

دریافت نتایج مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد مرحله دوم 1400

اعتراض به نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از مشخص شدن نتایج آزمون دکتری آزاد همانند سایر آزمون ها، شما نیز در صورت داشتن اعتراض به نتایج آزمون اعم از اعمال نشدن سهمیه ها، رتبه و نمره درج شده در کارنامه اولیه خود و… می توانید اعتراض خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت و پیگیری نمایید. بدین منظور لازم است به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و پس از ورود به بخش پاسخگویی اینترنتی سایت، اعتراض خود را با ذکر دلیل ثبت کنند.

لازم به ذکر است که به منظور مشاهده نتایج اعتراض خود بایستی مجددا به سامانه مذکور مراجعه نمایید. چنانچه در هر یک از مراحل ثبت اعتراض به نتایج آزمون دکتری 1400 با مشکلی مواجه شدید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

توجه داشته باشید داوطلبانی که در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 و همچنین مصاحبه دانشگاه سراسری شرکت نموده و در هر دو پذیرفته شوند، صرفا امکان ثبت نام در یکی از واحدهای محل قبولی را دارند و در غیر این صورت پذیرش آن ها در هر دو رشته محل لغو می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک های موجود در متن مقاله مراجعه کنید.

سوالات متداول

1- چه زمانی نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 منتشر می شود؟

نتایج این مرحله از آزمون دکتری در 24 مردادماه منتشر شد.

2- نتایج آزمون دکتری آزاد 1400 از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

با مراجعه به سایت مرکز سنجش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org می توان به مشاهده نتایج اقدام کرد.

3- جهت مشاهده نتایج مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 باید به چه اطلاعاتی دسترسی داشته باشیم؟

داوطلبان باید با استفاده از کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود به مشاهده نتایج بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری