سه شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99
اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

وزارت بهداشت به منظور جذب نیروی متعهد و متخصص در بخش های مختلف، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می نماید. وظیفه انجام تمامی مراحل این آزمون از جمله ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت و اعلام نتایج، بر عهده مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می باشد. پس از اعلام نتایج اولیه لازم است تا پذیرفته شدگان این مرحله، مدارک خود را جهت بررسی ارائه نمایند.

نتایج اولیه آزمون وزارت بهداشت در زمان مقرر و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می شود.

اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

این مرحله از اعلام نتایج صرفا شامل صدور کارنامه اولیه و قبولی و یا عدم قبولی شرکت کنندگان می باشد. پس از بررسی مدارک و اعمال سهمیه های مورد تایید، نتایج مربوطه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام می گردد.

زمان اعلام نتایج اولیه

با توجه به زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت بهداشت که مورخ 24 مهر ماه بوده است، نتایج اولیه آن نیز در روز چهارشنبه مورخ 3 دی ماه 99 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. 

نتایج اولیه آزمون استخدامی وزارت بهداشت به صورت اینترنتی منتشر می شود و شرکت کنندگان می توانند در موعد مقرر با مراجعه به صفحه کاربری خود در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، نتایج آزمون را مشاهده نمایند و اقدامات مربوطه مانند ارسال مدارک خود در سایت به انجام برسانند. لازم به ذکر است، در صورت شرکت نمودن در رشته های دارای مصاحبه (فوریت پزشکی و نگهبانی)، پس از بررسی مدارک داوطلبان، تاریخ و محل برگزاری مصاحبه حضوری آن ها اعلام می گردد.

نحوه پذیرش داوطلبان

داوطلبانی که حدنصاب نمره آزمون کتبی را کسب نمایند، به عنوان پذیرفته شدگان این مرحله معرفی می شوند. تعیین حدنصاب و اعلام نتیجه به ترتیب زیر صورت می گیرد.

 • محاسبه نمره کل اولیه شرکت کنندگان بر اساس ضرایب دروس عمومی و اختصاصی
 • نمره فوق ملاک تعیین حدنصاب می باشد.
 • تعیین حدنصاب نمره علمی لازم برای داوطلبان آزاد و معلولین جهت معرفی به موسسه برای بررسی مدارک، بر اساس کسب حداقل 50 درصد میانگین مجموع نمره عمومی و اختصاصی آزمون کتبی با اعمال ضرایب مربوطه، سه نفر دارای بالاترین امتیاز در هر یک از مشاغل هر موسسه می باشد که با روش زیر تعیین می گردد.

حدنصاب = 50 % * میانگین نمره کل اولیه سه نفر دارای بالاترین امتیاز در هر شغل هر موسسه

 • ارائه کارنامه اولیه به تمامی داوطلبان صرفا جهت اطلاع از وضعیت نمره ها و کسب یا عدم کسب حدنصاب
 • اعمال سهمیه های قانونی توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، محاسبه نمره نهایی و اعلام فهرست معرفی شدگان مرحله اول بر اساس نمره مکتسبه
 • اعلام نتیجه با توجه به ظرفیت پذیرش هر یک از مشاغل
 • اعمال تغییرات و سهمیه های تایید شده بر اساس مدارک و مستندات لازم توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور و اعلام نتیجه

ناگفته نماند که نوع و محتوای مصاحبه این دسته از مشاغل، در جداول مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت اعلام شده است. شایان ذکر است که اعلام نتایج با توجه به ظرفیت پذیرش، با رعایت هر یک از موارد زیر انجام می پذیرد.

 • دعوت پذیرفته شدگان مرحله اول جهت بررسی مدارک و مستندات استخدامی در زمان تعیین شده توسط موسسه مربوطه
 • انطباق سوابق و مدارک ارائه شده با اظهارات داوطلبان در تقاضانامه ثبت نام که به تایید (اثر انگشت و امضا) متقاضی رسیده باشد و تایید آن از سوی موسسه مربوطه
 • برای مشاغلی که شیوه پذیرش آن ها “بدون انجام مصاحبه” می باشد، صرفا بر اساس نمره کل نهایی به میزان یک و نیم برابر ظرفیت
 • برای مشاغلی که پذیرش آن ها “با انجام مصاحبه” صورت می گیرد، به میزان سه برابر ظرفیت

نحوه مشاهده نتایج اولیه

شرکت کنندگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت می توانند با طی نمودن مراحل زیر نسبت به مشاهده نتایج اولیه آزمون استخدامی وزارت بهداشت اقدام نمایند.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjeshp.ir
 • انتخاب گزینه “آزمون استخدامی” از منوی سمت راست
 • کلیک روی عبارت “کارنامه آزمون استخدامی متمرکز دانشگاه های اجرایی کشور (مختص وزارت بهداشت) سال 1399”
 • پس از طی هر یک از مراحل فوق، به دو روش می توانید نتایج اولیه آزمون را مشاهده کنید.

روش اول : جست و جوی نتیجه با استفاده از نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد و شماره داوطلبی 

روش دوم : جست و جوی نتیجه با استفاده از شماره پرونده و شماره شناسنامه یا کد ملی

 • با وارد کردن کد امنیتی موجود در صفحه و کلیک روی عبارت “ورود به سیستم”، نتایج آزمون کتبی وزارت بهداشت قابل مشاهده خواهد بود.

با توجه به این که معرفی افراد بر اساس اطلاعات ثبت نامی و سهمیه های قانونی انتخاب شده توسط آن ها صورت می گیرد، قبولی داوطلبان در این مرحله به هیچ وجه به معنای پذیرش نهایی آن ها نبوده و استخدام نهایی مشروط به قبولی در مصاحبه (برای مشاغلی که دارای مصاحبه هستند) و تایید مدارک آن ها می باشد. بنابراین هر گونه تغییر در اطلاعات وارد شده هنگام بررسی مدارک امکان پذیر نخواهد بود. بدیهی است که در صورت عدم ارائه مدارک و مستندات لازم در زمان بررسی مدارک، امتیازات و سهمیه های انتخاب شده توسط داوطلبان مورد قبول نخواهد بود.

اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

برای آن دسته از داوطلبانی که پذیرش آن ها بدون شرکت در مصاحبه صورت می گیرد، نتایج آزمون کتبی و تایید مدارک پس از بررسی، به عنوان نتایج نهایی تلقی شده و می توانند در موعد مقرر نسبت به تکمیل روند استخدام خود اقدام نمایند. اما داوطلبانی که دارای مصاحبه می باشند، می بایست به منظور استخدام در موسسه مورد نظر در جلسه مصاحبه حضور پیدا کنند. پذیرش نهایی برای شغل هایی که دارای مصاحبه می باشند، بر اساس وزن 70 درصد نمره کل برای آزمون کتبی و 30 درصد نمره کل برای مصاحبه انجام می شود. توجه داشته باشید که کاهش حدنصاب نمره آزمون در صورت عدم تامین نیروی مورد نیاز در هر رشته شغلی بر عهده معاونت توسعه وزارت مربوطه خواهد بود.

زمان اعلام نتایج نهایی

پس از طی مراحل مصاحبه، نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت اعلام می گردد و داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی در این مرحله شوند، برای استخدام در شغل مورد نظر خود معرفی می شوند. نتایج نهایی آزمون مذکور از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می گردد و داوطلبان می تواننددر زمان مقرر با مراجعه به این سایت، نتایج خود را مشاهده نمایند.

شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره به محض اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت، اخبار مربوطه را در کانال تلگرام مذکور دریافت نمایید.

نحوه مشاهده نتایج نهایی

به منظور مشاهده نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت می توانید به ترتیب زیر عمل کنید.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjeshp.ir و انتخاب گزینه “آزمون استخدامی” از منوی سمت راست
 • کلیک روی عبارت “اعلام نتیجه نهایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی سال 1399”
 • در صفحه پیش رو می توانید با استفاده از دو روش زیر و وارد کردن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه، نتایج خود را مشاهده کنید.

روش اول: شماره پرونده، شماره شناسنامه و کد امنیتی

روش دوم: نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، کد امنیتی

پس از اعلام نتایج اولیه توسط سایت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت داوطلبان می توانند در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در نمرات اعلام شده، نسبت به ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir اقدام نمایند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات در زمینه رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی وزارت بهداشت می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 درچه زمانی است؟

نتایج این آزمون در تاریخ 3 دی ماه 99 منتشر شد.

2- نتایج آزمون استخدامی علوم پزشکی از طریق چه سایتی اعلام می گردد؟

اعلام نتایج اولیه و نهایی این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشی کشور به نشانی sanjeshp.ir منتشر می گردد.

3- آیا اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی وزارت بهداشت به معنی پذیرش نهایی داوطلبان شرکت کننده می باشد؟

خیر، با انتشار نتایج نهایی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان مشخص خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی