تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99
اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

وزارت بهداشت به منظور جذب نیروی متعهد و متخصص در بخش های مختلف، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می نماید. وظیفه انجام تمامی مراحل این آزمون از جمله ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت و اعلام نتایج، بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. پس از اعلام نتایج اولیه لازم است تا پذیرفته شدگان این مرحله، مدارک خود را جهت بررسی ارائه نمایند.

نتایج اولیه آزمون وزارت بهداشت از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

اعلام نتایج اولیه صرفا شامل صدور کارنامه اولیه و قبولی و یا عدم قبولی شرکت کنندگان می باشد که پس از بررسی مدارک و اعمال سهمیه های مورد تایید، نتایج مربوطه در تاریخ 23 اسفند ماه 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

بعد از طی مراحل مصاحبه، نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت اعلام می گردد و داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی در این مرحله شوند، برای استخدام در شغل مورد نظر خود معرفی می شوند. نتایج نهایی دوره دوم از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد و داوطلبان می توانند در زمان مقرر با مراجعه به این سایت، نتایج خود را مشاهده نمایند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر زمان اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت برای سال 99 مشخص نمی باشد. شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره به محض اعلام نتایج نهایی دومین دوره آزمون استخدامی وزارت بهداشت، اخبار مربوطه را در کانال تلگرام مذکور دریافت نمایید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

برای آن دسته از داوطلبانی که پذیرش آن ها بدون شرکت در مصاحبه صورت می گیرد، نتایج آزمون کتبی و تایید مدارک پس از بررسی، به عنوان نتایج نهایی تلقی شده و می توانند در موعد مقرر نسبت به تکمیل روند استخدام خود اقدام نمایند.

اما داوطلبانی که دارای مصاحبه می باشند، می بایست به منظور استخدام در موسسه مورد نظر در جلسه مصاحبه حضور پیدا کنند. پذیرش نهایی برای شغل هایی که دارای مصاحبه می باشند، بر اساس وزن 70 درصد نمره کل برای آزمون کتبی و 30 درصد نمره کل برای مصاحبه انجام می شود. توجه داشته باشید که کاهش حدنصاب نمره آزمون در صورت عدم تامین نیروی مورد نیاز در هر رشته شغلی بر عهده معاونت توسعه وزارت مربوطه خواهد بود.

دوره دوم آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد. از همین رو انتظار می رود که نتایج آن نیز مانند نتایج اولیه، از طریق پایگاه اینترنتی این سازمان به آدرس sanjesh.org در اختیار شرکت کنندگان قرار بگیرد. به منظور مشاهده نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت می توانید به ترتیب زیر عمل کنید.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “آزمون استخدامی” از منوی سمت راست
 • کلیک روی عبارت “اعلام نتیجه نهایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی سال 1399”
 • در صفحه پیش رو می توانید با استفاده از دو روش زیر و وارد کردن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه، نتایج خود را مشاهده کنید.

روش اول: شماره پرونده، شماره شناسنامه و کد امنیتی

روش دوم: نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، کد امنیتی

نحوه پذیرش داوطلبان در آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

داوطلبانی که حدنصاب نمره آزمون کتبی را کسب نمایند، به عنوان پذیرفته شدگان مرحله مصاحبه معرفی می شوند. تعیین حدنصاب و اعلام نتیجه به ترتیب زیر صورت می گیرد.

 • محاسبه نمره کل اولیه شرکت کنندگان بر اساس ضرایب دروس عمومی و اختصاصی
 • نمره فوق ملاک تعیین حدنصاب می باشد.
 • تعیین حدنصاب نمره علمی لازم برای داوطلبان آزاد و معلولین جهت معرفی به موسسه برای بررسی مدارک، بر اساس کسب حداقل 50 درصد میانگین مجموع نمره عمومی و اختصاصی آزمون کتبی با اعمال ضرایب مربوطه، سه نفر دارای بالاترین امتیاز در هر یک از مشاغل هر موسسه می باشد که با روش زیر تعیین می گردد.

حدنصاب = 50 % * میانگین نمره کل اولیه سه نفر دارای بالاترین امتیاز در هر شغل هر موسسه

 • ارائه کارنامه اولیه به تمامی داوطلبان صرفا جهت اطلاع از وضعیت نمره ها و کسب یا عدم کسب حدنصاب
 • اعمال سهمیه های قانونی توسط سازمان سنجش آموزش کشور، محاسبه نمره نهایی و اعلام فهرست معرفی شدگان مرحله اول بر اساس نمره مکتسبه
 • اعلام نتیجه با توجه به ظرفیت پذیرش هر یک از مشاغل
 • اعمال تغییرات و سهمیه های تایید شده بر اساس مدارک و مستندات لازم توسط سازمان سنجش آموزش کشور و اعلام نتیجه

ناگفته نماند که نوع و محتوای مصاحبه این دسته از مشاغل، در جداول مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت اعلام شده است. شایان ذکر است که اعلام نتایج با توجه به ظرفیت پذیرش، با رعایت هر یک از موارد زیر انجام می پذیرد.

 • دعوت پذیرفته شدگان مرحله اول جهت بررسی مدارک و مستندات استخدامی در زمان تعیین شده توسط موسسه مربوطه
 • انطباق سوابق و مدارک ارائه شده با اظهارات داوطلبان در تقاضانامه ثبت نام که به تایید (اثر انگشت و امضا) متقاضی رسیده باشد و تایید آن از سوی موسسه مربوطه
 • برای مشاغلی که شیوه پذیرش آن ها “بدون انجام مصاحبه” می باشد، صرفا بر اساس نمره کل نهایی به میزان یک و نیم برابر ظرفیت
 • برای مشاغلی که پذیرش آن ها “با انجام مصاحبه” صورت می گیرد، به میزان سه برابر ظرفیت

پس از اعلام نتایج اولیه توسط سایت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت داوطلبان می توانند در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در نمرات اعلام شده، نسبت به ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدام نمایند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات در زمینه رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی وزارت بهداشت می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- اعلام نتایج اولیه دوره دوم آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 درچه زمانی است؟

نتایج این آزمون در تاریخ 23 اسفند ماه 99 منتشر می شود.

2- نتایج آزمون استخدامی علوم پزشکی از طریق چه سایتی اعلام می گردد؟

اعلام نتایج اولیه و نهایی این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد.

3- آیا اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی وزارت بهداشت به معنی پذیرش نهایی داوطلبان شرکت کننده می باشد؟

خیر، با انتشار نتایج نهایی در سایت سنجش آموزش کشور، پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان مشخص خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  عالی هستید.مرسی از اطلاعات دقیق. اونجا که نوشتید ۷۰ درصد ازمون کتبی و ۳۰ درصد مصاحبه. منظورتون از ازمون کتبی همون ازمون تستی هست که بهمن ماه دادیم؟یا یه ازمون کتبی دیگه قبل از مصاحبه گرفته میشه؟

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی