خانه مدارس اعلام نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 1401 – 1402

اعلام نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 1401 – 1402

اعلام نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 1401 - 1402
اعلام نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 1401 – 1402

المپیادهای علمی دانش آموزی هر ساله جهت گسترش دانش، عمق بخشیدن به یادگیری های دانش آموزان و آشنایی با علوم روز دنیا برگزار می شوند و دارای چند مرحله تا رسیدن به المپیادهای جهانی می باشند. مرحله اول المپیادهای علمی دانش آموزی در تمامی رشته های ریاضی، ادبی، فیزیک، شیمی، کامپیوتر، زیست شناسی، نجوم و اخترفیزیک، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، جغرافیا، اقتصاد و مدیریت، تفکر و کار آفرینی، علوم فناوری نانو، علوم زمین و پژوهشی در بهمن ماه 1400 برگزار خواهد شد و طبق مندرجات دفترچه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی، نتایج این مرحله در اسفندماه 99 اعلام می شود که با مطالعه ادامه مقاله می توانید اطلاعات تکمیلی در این زمینه را کسب کنید.

پس از اعلام نتایج هر یک از مراحل آزمون، داوطلبان در صورت داشتن هر گونه اعتراض نسبت به نتایج نهایی، می توانند نسبت به ثبت اعتراض خود از طریق سایت ثبت نام مربوطه اقدام نمایند.

زمان اعلام نتایج مراحل مختلف آزمون المپیاد های علمی دانش آموزی 99 – 1400

دانش آموزانی که در آزمون المپیادهای دانش آموزی شرکت کرده اند، قطعا علاقه دارند که در مورد زمان اعلام نتایج این آزمون اطلاعاتی را کسب کنند. این المپیادها توسط باشگاه دانش پژوهان جوان (بخشی از معاونت استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان که بخشی از وزارت آموزش و پرورش است) در چندین رشته ی درسی و طی چند مرحله برگزار می شوند و در نهایت منتخبان هر مرحله به مسابقات بعدی راه پیدا می کنند. در ادامه به زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی و زمان اعلام نتایج مربوط به آن، می پردازیم.

مرحله اول المپیادهای علمی دانش آموزی

مرحله ی اول المپیادهای علمی دانش آموزی با تعداد 1819 دانش آموز از 38 منطقه آموزشی، در بهمن ماه برگزار می شود. این مرحله به صورت آزمون کتبی و با سوالات چند گزینه ای برگزار می شود و معمولا حدود 10 تا 15 درصد داوطلبان شرکت کننده در این مرحله موفق به ورود به مرحله ی دوم می شوند. نتایج اولین مرحله از این المپیادها در روز چهارشنبه 1 اردیبهشت ماه 1400 اعلام شد. دانش آموزانی که در آزمون یک یا چند المپیاد شرکت نموده و در هر یک پذیرفته نشده اند، می توانند تصویر کارنامه و پاسخ برگ خود را در سامانه مشاهده نمایند.

مرحله دوم المپیادهای علمی دانش آموزی

پذیرفته شدگان مرحله ی اول المپیاد های علمی دانش آموزی می بایست در آزمون مرحله دوم این المپیادها حضور پیدا کنند. این مرحله در اردیبهشت ماه 1400 برگزار می شود و نتایج آن در تیر ماه 1400 اعلام خواهد شد. مرحله دوم به صورت عملی و کتبی برگزار می شود. آزمون کتبی شامل سوالات چند گزینه ای، سوالات با پاسخ کوتاه و سوالات تشریحی می باشد. پس از اعلام نتایج این مرحله، بین 40 تا 50 نفر اول هر رشته به دوره تابستانی باشگاه دانش پژوهان جوان راه پیدا می کنند.

مرحله سوم المپیادهای علمی دانش آموزی (دوره تابستان)

راه یافتگان به دوره آموزشی تابستان در یک بازه ی زمانی کوتاه مدت، به طور رایگان و متمرکز در محل باشگاه دانش پژوهان جوان آموزش می بینند و پس از پشت سر گذاشتن آزمون های تئوری و عملی مختلف در این دوره آموزشی، بر اساس نمرات کسب شده رتبه بندی می شوند. نتایج برگزیدگان دوره آموزشی تابستان شهریور ماه 1400 اعلام می شود. تعدادی از نفرات اول هر رشته موفق به کسب مدال طلا و شماری از نفرات بعدی به ترتیب موفق به کسب مدال های نقره و برنز می شوند. (تعداد دریافت کنندگان مدال های طلا، نقره و برنز در هر رشته متغیر می باشد.) به افرادی که موفق به دریافت مدال نشده اند، به جهت حضورشان و راهیابی به این مرحله لوح تقدیر اهدا می شود.

مرحله چهارم المپیادهای علمی دانش آموزی (دوره جهانی)

در دوره آموزشی تابستان، کسانی که مدال های طلای هر رشته را کسب کرده اند (ریاضی، زیست شناسی، شیمی، جغرافیا،
علوم زمین، نجوم واخترفیزیک، کامپیوتر و فیزیک) می بایست در یک دوره آموزشی چند ماهه پاییز و زمستان شرکت کنند، معمولا زمان آغاز دوره در آذر ماه می باشد. شرکت کنندگان در طی این دوره، مورد ارزیابی های متعدد قرار می گیرند و سپس نتایج آن اعلام می شود. که با توجه به سال های گذشته احتمال می رود در نیمه ی دوم اسفند ماه باشد. پذیرفته شدگان نهایی این دوره آموزشی در هر رشته، سرانجام به عضویت تیم ملی المپیاد (در رشته خود) در می آیند و جهت شرکت در المپیاد های جهانی که در تابستان برگزار می شود آماده می شوند.

نکته قابل توجه

دارندگان مدال طلای المپیادهای علمی جهانی ریاضی، فیزیک و کامپیوتر پایه یازدهم امکان ادامه تحصیل در رشته های گروه پزشکی بدون شرکت در کنکور سراسری 1402 را دارا می باشند.

نحوه مشاهده اعلام نتایج المپیادهای علمی دانش آموزی 99 – 1400

اعلام نتایج مراحل مختلف المپیاد های علمی دانش آموزی به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی به آدرس oly.medu.ir انجام می شود. به این صورت که دانش آموزان طبق دستور عمل زیر، پس از مراجعه به سایت مذکور می بایست با وارد کردن اطلاعات خواسته شده وارد صفحه ی خود شده تا بتوانند نتایج را مشاهده نمایند.

 • وارد سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی به آدرس oly.medu.ir شوید.
 • کد ملی و رمز عبور همگام خود را در فیلد های مربوطه وارد کنید.
 • سپس گزینه “المپیاد دانش آموزی” را انتخاب نموده و نتایج خود را مشاهده نمایید.

همانند تمام آزمون های دیگر امکان این وجود دارد که برخی از شرکت کنندگان پس از اعلام نتایج آزمون المپیاد دانش آموزی، نسبت به نتیجه کارنامه دریافتی خود اعتراض داشته باشند. به همین علت در صورت قابل قبول بودن دلایل این افراد، امکان درخواست تجدید نظر وجود دارد. بنابراین متقاصیان می توانند در صورت دارا بودن اعتراض به نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی درخواست تجدید نظر خود را ثبت و ارسال کنند و در بازه زمانی یک تا دو هفته پس از اعلام نتایج منتظر نتیجه آن باشند.

 

سوالات متداول

1- تاریخ اعلام نتایج مرحله اول آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 99 - 1400 به چه صورت است؟

این نتایج در روز چهارشنبه 2 اردیبهشت ماه 1400 منتشر می گردد.

2- نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 99 - 1400 از چه طریقی اعلام می شود؟

نتایج از طریق سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی به نشانی oly.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

3- زمان مشاهده نتیجه اعتراض به نتایج آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 99 - 1400 به چه صورت است؟

مشاهده اعتراض به کارنامه دریافتی، حدود یک تا دو هفته پس از اعلام نتیجه آزمون می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ نظر

 1. سلام.فروردینم داره تموم میشه.چرا نتایج نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. سلام ببخشید چرا با گذشت یک ماه ۵ روز از المپیاد ریاضی نتایج هنوز مشحص نیست ؟؟؟؟

 3. هنوز نتایج معلوم نیست کی میاد؟

 4. سلام نتایج مرحله اول کی میاد؟

 5. سلام جواب المپیاد فزیک رو کی می دن؟

 6. سلام نتایج المپیاد ریاضی کی میاد؟
  گفتن نیمه دوم اسفند ولی هنوز اعلام نشده…

 7. سلام نتایج المپیاد شیمی دقیقا کی اعلام میشود

دریافت مشاوره پیج مدارس