تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 99
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

با توجه به این که دانشگاه آزاد طی چند سال اخیر اقدام به جذب دانشجو به صورت بدون آزمون می کند، افراد زیادی این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می کنند. رشته های ارائه شده توسط این دانشگاه برای پذیرش بدون کنکور بسیار متنوع می باشند و داوطلبان پس از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 می توانند از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اطلاع پیدا کرده و ثبت نام خود را از طریق  سایت دانشگاه آزاد انجام دهند.

داوطلبان می توانند در زمان مقرر و با مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، نتایج ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه را مشاهده نمایند.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

متقاضیان تحصیل در رشته های بدون کنکور آزاد پس از انتخاب رشته منتظر زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 می باشند تا در صورت پذیرفته شدن نسبت به ثبت نام حضوری در دانشگاه ها اقدام نمایند. دانشگاه های آزاد در دو دوره مهر و بهمن به جذب دانشجو به صورت بدون کنکور اقدام می کنند.

توجه نمایید که نتایج رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد (نیمسال اول) در تاریخ 24 مهر ماه 99 اعلام شد. داوطلبان پذیرفته شده می توانستند از روز دوشنبه مورخ 28 مهر ماه 99، با مراجعه به سایت آموزشیار از زمان و نحوه فرآیند نام نویسی مطلع شوند. همچنین داوطلبانی که در رشته های مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه (نیمسال دوم) شرکت کردند، می توانستند با مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد از تاریخ 17 دی ماه 99، از نتایج مربوطه مطلع شوند. 

لازم به ذکر است، شرکت کنندگان پذیرفته شده در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می بایست از ساعت 14 روز شنبه 20 تا 24 دی ماه، به منظور اطلاع از جدول زمانی ثبت نام اینترنتی و انجام آن، به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد به نشانی edu.iau.ac.ir مراجعه نمایند. داوطلبان می توانند به منظور اطلاع از زمان و چگونگی تحویل مدارک، به سایت دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه کنند و همچنین دریافت دفترچه راهنما که دارای شرایط و ضوابط ثبت نام در این دوره می باشد نیز از طریق سامانه sanjesh.iau امکان پذیر است.

علاوه بر زمان های ذکر شده فوق، نتایج مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز در تاریخ 7 بهمن ماه 99 و مقطع کاردانی پیوسته در تاریخ 9 بهمن ماه 99 در دسترس داوطلبان قرار گرفت. پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ناپیوسته می توانند با مراجعه به سامانه آموزشیار از ساعت 14 روز 12 تا 15 بهمن ماه و پذیرفته شدگان کاردانی پیوسته از ساعت 14 روز 13 تا 18 بهمن ماه، فرآیند نام نویسی خود را طی کرده و به منظور آگاهی از زمان و نحوه تحویل مدارک، به سایت رسمی دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نمایند.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

پس از اعلام زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد، داوطلبان می توانند از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir نتایج خود را مشاهده نمایند.

مراحل مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد به شرح زیر می باشد.

  • ابتدا وارد سایت azmoon.iau.ac.ir شوید . سپس بر روی لینک “اعلام نتیجه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم مقطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته” کلیک نمایید.مرحله اول مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های آزاد بهمن ماه
  • پس از ورود به سایت فوق، صفحه ای شامل اعلام نتایج نهایی برای دوره های پیوسته و ناپیوسته مقاطع کاردانی و کارشناسی که به صورت جداگانه ارائه شده است را مشاهده می کنید که می بایست دوره ای که در آن انتخاب رشته کرده اید را انتخاب نمایید.مرحله دوم مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های آزاد بهمن ماه
  • اگر می خواهید نتایج بدون کنکور مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد خود را مشاهده کنید. پس از پر کردن قسمت مورد نظر، با اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی گزینه “جستجو” از نتایج نهایی آگاه شوید.مرحله سوم مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های آزاد بهمن ماه
  • در صورتی که انتخاب رشته خود را در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد به انجام رسانده اید، با صفحه زیر مواجه خواهید شد که می توانید بعد از تکمیل کادر های مربوطه و انتخاب گزینه “جستجو” از نتایج این دوره مطلع گردید.مرحله چهارم مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های آزاد بهمن ماه

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه آزاد محل پذیرش

جهت آگاهی شما عزیزان، لیست مدارک ثبت نام و لازم برای ارائه حضوری یا اینترنتی در دانشگاه آزاد را در دو مقطع کاردانی و کارشناسی در جداول زیر معرفی کرده ایم. توجه کنید که نوع ارائه مدرک، به دانشگاه محل قبولی بستگی دارد؛ بنابراین داوطلبان پذیرفته شده در این مرحله می بایست به سایت رسمی دانشگاه مورد پذیرش مراجعه و از جزئیات ثبت نام خود آگاهی لازم را کسب کنند. 

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی
دیپلم در یکی از شاخه های فنی و حرفه ای یا دیپلم سه ساله متوسط نظری یا دیپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه و ریز نمرات آن (کاردانی پیوسته)
دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و ریز نمرات آن (کاردانی ناپیوسته)
اصل و دو برگ کپی از کارت ملی
اصل و دو برگ کپی از شناسنامه
12 قطعه عکس پرسنلی
کارت پایان خدمت یا معافیت (موقت یا دائم)
مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی
اصل دیپلم کامل یا اصل گواهی پایان تحصیلات نظام قدیم متوسطه، اصل گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی و یا اصل دیپلم کامل یا اصل گواهی قبولی پایان تحصیلات نظام جدید متوسطه به همراه کپی آن ها
ارائه موافقیت نامه رسمی از وزارت خانه و یا سازمان مربوطه برای مشمولان دیپلمه ای که با تعهدات خدمتی سازمان های دولتی و وزارت خانه ها، معاف شده اند و معافیت آن ها پس از انجام تعهد، صادر می گردد.
اصل و دو برگ کپی از مدرک مشخص کننده وضعیت خدمت وظیفه عمومی پذیرفته شدگان مرد و ارائه فرم درخواست ثبت نام
اصل و یک کپی از کارت ملی
شش قطعه عکس پرسنلی 3*4 مربوط به سال جاری (12 قطعه برای مشمولین)
اصل شناسنامه و دو برگ کپی از تمام صفحات آن
اصل مدرک کاردانی و ریز نمرات آن (کارشناسی ناپیوسته)

دانشگاه آزاد هر ساله در دو نیمسال مهر و بهمن دانشجو می پذیرد. متقاضیان پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه یا مهر ماه، در صورت پذیرفته شدن می بایست برای تکمیل ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه نمایند.

ثبت نام بدون کنکور پیام نور، ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی و ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی از دیگر راه های تحصیل بدون آزمون برای افرادی می باشند که به هر دلیل در کنکور سراسری شرکت نکرده اند و یا موفق به پذیرش در دانشگاه های دولتی نشده اند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- نتایج بدون کنکور مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد نیمسال دوم 99 در چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج بدون کنکور مقطع کارشناسی ناپیوسته در 7 بهمن ماه 99 منتشر شد.

2- اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد در چه سایتی صورت می گیرد؟

شما می توانید در زمان مقرر و با مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir نتایج خود را مشاهده کنید.

3- ثبت نام پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه آزاد به چه صورت می باشد؟

به احتمال زیاد مراحل نام نویسی داوطلبان به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام بپذیرد که توسط دانشگاه محل قبولی مشخص می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. Avatar

    سلام خسته نباشید من کارشناسی ناپیوسته شرکت کردم هنوز ثبتنام حضوری نکردم میتونم شنبه برم برای ثبتنام ؟ ممنون

دریافت مشاوره