تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

همان طور که می دانید دانشگاه غیرانتفاعی یکی از دوره های دانشگاه های سراسری است که به دلیل ارائه تعداد زیادی از رشته های بدون آزمون دارای طرفداران زیادی است. متقاضیان واجد شرایطی که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی اقدام نموده اند، بی صبرانه منتظر دریافت نتایج و اطلاع از رشته محل پذیرفته شده خود می باشند.

سازمان سنجش آموزش کشور انتخاب های داوطلبان را بررسی نموده و یکی از آن ها را به عنوان رشته و دانشگاه محل تحصیل آن ها اعلام می نماید. جهت کسب اطلاع از زمان و نحوه دسرسی به این نتایج به ادامه مطلب توجه کنید.

نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

گفتیم که پذیرش دانشجو در اغلب رشته های دانشگاه غیرانتفاعی بر اساس سوابق تحصیلی و با معدل کتبی دیپلم و یا معدل کل مقطع کاردانی انجام می گیرد. متقاضیانی که در فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون این دانشگاه در هر یک از ورودی های مهر و بهمن ماه شرکت کرده باشند، می توانند مطابق با زمان بندی اعلام شده اقدام به دریافت نتیجه خود نمایند.

زمان دریافت نتایج بدون کنکور مهر ماه

سازمان سنجش آموزش کشور زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی هر یک از نیمسال های مهر یا بهمن را مشخص می کند. مطابق با مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته این پذیرش، نتایج بدون کنکور نیمسال اول دانشگاه های سراسری از جمله موسسات و مراکز آموزش غیرانتفاعی، احتمالا مطابق روند سال های گذشته هفته اول مهر ماه سال جاری از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی sanjesh.org منتشر گردد.

البته به دلیل آن که هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نیست، توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام بدون آزمون تلگرام عضو شوید.

زمان دریافت نتایج بدون کنکور بهمن ماه

با توجه به این که در سال های اخیر نحوه پذیرش دانشجو در ترم بهمن ماه دانشگاه غیرانتفاعی به شیوه غیرحضوری تغییر یافته است، انتشار نتایج این نیمسال نیز به صورت اینترنتی انجام می گیرد که بر این اساس، جواب پذیرش در دوره بدون آزمون این دانشگاه برای نیمسال دوم احتمالا بنابر روند سال 1400، اواخر دی ماه 1401 در اختیار شرکت کنندگان قرار گیرد.

البته با توجه به اینکه هنوز زمان مشخصی برای نیم سال دوم نیز اعلام نشده است، در صورت معین شدن آن جزئیات از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

همان طور که اشاره شد، اعلام اسامی پذیرفته شدگان بدون کنکور غیرانتفاعی توسط سازمان سنجش صورت می گیرد. لذا داوطلبان باید در موعد مقرر به سایت این سازمان مراجعه نموده و با طی مراحل زیر، نتیجه پذیرش خود در نیمسال مربوطه را دریافت نمایند.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و بر روی گزینه “سراسری” کلیک کنید.

مرحله اول اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

  • در این قسمت با کلیک بر روی گزینه“نتایج نهایی آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1401″، وارد صفحه اعلام نتایج خواهید شد.

مرحله دوم اعلام نتایج بدون کنکور غیر انتفاعی

  • اکنون وارد پورتال شخصی خود شده و با درج شماره پرونده و شماره شناسنامه، سپس فشردن کلید “مشاهده نتیجه” از وضعیت پذیرش خود مطلع شوید.

مرحله سوم اعلام نتایج بدون کنکور غیر انتفاعی

  • در نهایت مطابق تصویر ذیل، وضعیت قبولی شما قابل مشاهده خواهد بود.

مرحله چهارم اعلام نتایج بدون کنکور غیر انتفاعی

افرادی که موفق به قبولی در یکی از کد رشته محل های مورد علاقه شده اند، می توانند در زمان اعلام شده اقدامات مربوط به ثبت نام خود در واحد دانشگاهی پذیرفته شده را به انجام برسانند. داوطلبانی که از نتیجه انتخاب رشته خود رضایت ندارند نیز می توانند شانس خود را جهت پذیرش در سایر دانشگاه های بدون کنکور را نیز امتحان نمایند. جهت آشنایی با فهرست این دانشگاه ها و شرایط ثبت نام در آن ها می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1401 چه زمانی صورت می گیرد؟

هنوز زمان دقیقی برای اعلام نتایج این فرآیند مشخص نیست، اما به محض انتشار جزئیات از طریق همین مقاله اطلاع رسانی می گردد.

2- نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 از چه طریقی اعلام می شود؟

این نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انتشار می یابد.

3- جهت ورود به سیستم اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به چه اطلاعاتی نیازمندیم؟

داوطلبان می توانند با استفاده از شماره پرونده و شماره شناسنامه خود به مشاهده نتایج خود بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

  1. باسلام.ایا کسانی ک در شهریور ۹۸ دروسی را نتوانسته اند پاس کنند میتوانند در دی ماه مجددا امتحان دهند؟ و از ترم بهمن ماه وارد دانشگاه غیرانتفاعی شوند؟

    • سلام , در صورتی که در شهریور ماه موفق به کسب نمره قبولی نشده باشید , می توانید در امتحانات دی ماه شرکت نمایید و چنانچه نمره قبولی را کسب نمودید , امکان ورود به دانشگاه در بهمن ماه , در صورت دارا بودن شرایط مندرج در دفترچه مربوط به بهمن ماه , وجود خواهد داشت.

دریافت مشاوره