تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

انتشار کارنامه بدون کنکور پیام نور 99
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

در سال های اخیر امکانی برای داوطلبان ایجاد شده است که از طریق ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور بتوانند به ادامه تحصیل در دانشگاه بپرداند. دانشگاه پیام نور یکی از این دسته دانشگاه ها می باشد و علاقه مندانی که با توجه به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99 برای این منظور اقدام نموده اند،

داوطلبان می توانند در زمان اعلام نتایج بدون کنکور پیام نور به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و از قبولی یا عدم قبولی خود در نیمسال اول یا دوم تحصیلی پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری مطلع گردند پس از آن در زمان مقرر فرآیند نام نویسی در رشته دانشگاه محل قبولی خود را مطابق با اعلام و تصمیم دانشگاه به صورت حضوری یا اینتنرتی آغاز کنند.

نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور، در موعد مقرر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

نیمسال تحصیلی مهر ماه

نتایج داوطلبانی که ثبت نام بدون کنکور پیام نور (نیمسال اول) را به صورت اینترنتی و از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام رسانده بودند، می توانستند در تاریخ 24 مهر ماه 99 و با ورود به سایت مذکور کارنامه انتخاب رشته پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه پیام نور را مشاهده نمایند. پس از آن، در صورت قبولی یکی از رشته های بدون کنکور سراسری، به سایت دانشگاه محل پذیرش مراجعه کرده و از شرایط و نحوه ثبت نام (حضوری یا اینترنتی) اطلاعات لازم را کسب می نمودند تا در زمان مشخص جهت تکمیل فرآیند نام نویسی، اقدامات لازم را به انجام برسانند.

نیمسال تحصیلی بهمن ماه

به طور معمول ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن به صورت حضوری انجام می گرفت اما در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا، این فرآیند به صورت اینترنتی صورت می گیرد. مطابق با تاریخ درج شده در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور قرار بود نتایح این دوره در نیمه دوم دی ماه 99 اعلام گردد که سرانجام نتایج مذکور در تاریخ 17 دی ماه 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. پس از اعلام نتایج، متقاضیان می بایست در موعد مقرر یعنی از روز 20 دی ماه 99، با آماده کردن مدارک مورد نیاز به سایت رسمی محل دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کرده و به صورت اینترنتی روند نام نویسی را انجام  دهند.

نحوه مشاهده اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

در صورتی که در زمان مقرر، در ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه یا بهمن (نیمسال دوم) شرکت نموده اید، می توانید در زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و مطابق راهنمای زیر نسبت به مشاهده نتیجه آزمون اقدام نموده و از وضعیت قبولی خود مطلع گردید.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و در صفحه جدید، بر روی گزینه “سراسری” کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به آن شوید.مرحله اول مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه

 

 • اگر در زمان مقرر به سایت مراجعه نموده باشید، لینک فعال “اعلام نتایج پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری (بهمن ماه) سال 1399” را مشاهده می کنید که می بایست آن را انتخاب کنید.مرحله دوم مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه

 

 • حال با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده می توانید وارد پورتال شخصی خود شده و با استفاده از یکی از روش های موجود، از نتیجه آزمون خود مطلع شوید.
 1. روش اول: از طریق درج کردن نام ،نام خانوادگی، سال تولد و شماره شناسنامه
 2. روش دوم: با وارد کردن شماره پرونده و شماره شناسنامهمرحله سوم مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه

 

مدارک لازم ثبت نام برای پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور 99

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج، در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شده اند، لازم است به منظور ارائه مدارک به صورت اینترنتی به سایت رسمی آن مراجعه کنند. بنابراین توضیه می شود به منظور کسب اطلاعات مورد نیاز بعد سایت دانشگاه محل پذیرش مراجعه نمایید. این مدارک به شرح زیر هستند.

 • اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن (2 نسخه)
 • اصل کارت ملی و کپی از آن (2 نسخه)
 • 6 قطعه عکس 4*3
 • اصل یا گواهی مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 • اصل یا گواهی مدرک دیپلم نظام جدید
 • اصل یا گواهی مدرک پیش دانشگاهی
 • مدرک نظام وظیفه برای داوطلبان مشمول
 • ارائه مدرک کاردانی برای دارندگان دیپلم نظام قدیم

داوطلبانی که پس از ثبت نام در ترم بهمن ماه دانشگاه پیام نور، در رشته مورد نظر خود پذیرفته نشوند این فرصت را خواهند داشت که برای ثبت نام ورودی مهر ماه سال بعد این دانشگاه اقدام کنند. معمولا لیستی از رشته های بدون کنکور پیام نور در هر دو نیمسال تحصیلی ارائه می شود و داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و انتخاب رشته آن اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- نتایج بدون کنکور پیام نور سال 99 نیمسال دوم چه زمانی اعلام خواهد شد؟

این متایج در تاریخ 17 دی ماه 99 در دسترس داوطلبان قرار داده شد.

2- از چه طریقی می توان نسبت به مشاهده نتایج بدون کنکور پیام نور سال 99 اقدام کرد؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توان کارنامه قبولی را مشاهده و دریافت نمود.

3- جهت مشاهده نتایج بدون کنکور پیام نور نیاز به ثبت کردن چه اطلاعاتی داریم؟

مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری به دو صورت امکان پذیر می باشد که در مقاله به آن اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره