تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

انتشار کارنامه بدون کنکور پیام نور 1400
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

در سال های اخیر امکانی برای داوطلبان ایجاد شده که از طریق ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور بتوانند به ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری اعم از پیام نور بپردازند. بر این اساس علاقه مندانی که با توجه به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور پیام نور 1400 برای این منظور اقدام نموده اند، منتظر اعلام نتایج آن می باشند.

داوطلبان می توانند در زمان اعلام نتایج بدون کنکور پیام نور به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و از قبولی یا عدم قبولی خود مطلع گردند. اعلام نتایج بدون کنکور سراسری در نیمسال تحصیلی مهر و یا بهمن ماه به صورت اینترنتی منتشر می شود اما تکمیل فرآیند نام نویسی، مطابق با اطلاعیه های دانشگاه محل قبولی داوطلب ممکن است به صورت حضوری و یا اینترنتی انجام شود.

نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور در موعد مقرر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در دوره های روزانه و شبانه (نوبت دوم)، پیام نور، غیرانتفاعی و… معمولا در دو نیمسال مهر و بهمن ماه انجام می شود. از این رو، زمان اعلام نتایج بدون کنکور سراسری هر دو نیمسال تحصیلی متفاوت بوده اما قبولی و یا عدم قبولی داوطلبان به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

زمان اعلام نتایج مهر ماه

داوطلبانی که ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1400 نیمسال مهر ماه را به انجام رسانده اند، می توانند در زمان مشخص شده با ورود به سایت سازمان سنجش، نتایج انتخاب رشته خود را مشاهده نمایند. پس از دریافت آن، در صورت قبولی در یکی از رشته های بدون کنکور، به سایت دانشگاه محل پذیرش مراجعه کرده تا از نحوه تکمیل فرآیند ثبت نام (حضوری یا اینترنتی) اطلاعات لازم را کسب کنند.

در سال جاری سازمان سنجش آموزش کشور، متقاضیان پذیرش بدون کنکور را به دو دسته ثبت نام کنندگان در آزمون سراسری و افرادی که نام نویسی نکرده اند، تقسیم بندی نمود. بر همین اساس، برای هر یک از آن ها دفترچه و زمان انتخاب رشته مجزایی در نظر گرفته شد اما بنا به اطلاعیه های این سازمان، نتایج هر دو گروه که قرار بود اواخر شهریور ماه منتشر شود، به هفته اول مهر ماه موکول شده است. دلیل این تاخیر فراگیری بیماری کرونا و لغو آزمون های عملی رشته های دارای شرایط خاص می باشد.

زمان اعلام نتایج بهمن ماه

به طور معمول ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن به صورت حضوری و اعلام نتایج آن اینترنتی انجام می گرفت اما در سال گذشته به سبب شیوع ویروس کرونا، هر دو فرآیند مذکور اینترنتی صورت پذیرفت. به دلیل عدم انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن 1400 هنوز تاریخ دقیق اعلام نتایج این نیمسال مشخص نشده است. در سال گذشته اعلام نتایج بدون کنکور پیام نور بهمن ماه در دهه دوم دی ماه منتشر شد که پیش بینی می شود برای سال جاری نیز به همین منوال باشد. در صورت انتشار هر گونه خبر، این مقاله بروز شده و در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین پیشنهاد می کنیم در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضویت داشته باشید تا در اسرع وقت از آخرین اخبار در این زمینه آگاه شوید.

نحوه مشاهده اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

در صورتی که ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر یا بهمن ماه را انجام داده اید، می توانید در زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و مطابق با راهنمایی که در ادامه متن درج شده، نسبت به مشاهده نتیجه انتخاب رشته بدون آزمون اقدام نموده و از وضعیت قبولی خود مطلع گردید.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و بر روی گزینه “سراسری” کلیک کنید.مرحله اول مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه
 • لینک فعال “اعلام نتایج پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 1400” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه

 • حال با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده می توانید وارد پورتال شخصی خود شده و با استفاده از روش های موجود، از نتیجه آزمون خود مطلع شوید.
 1. روش اول: از طریق درج کردن نام ،نام خانوادگی، سال تولد و شماره شناسنامه
 2. روش دوم: با وارد کردن شماره پرونده و شماره شناسنامهمرحله سوم مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه

مدارک لازم ثبت نام برای پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور 1400

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور، در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شده اند، لازم است به منظور اطلاع از ادامه فرآیند ثبت نام و ارائه مدارک لازم، به سایت رسمی دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند. ممکن است مدارک مورد درخواست در دانشگاه های مختلف اندکی با هم متفاوت باشند اما به طور معمول مدارکی که در ادامه مطلب ذکر شده، برای نام نویسی لازم است.

 • اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • تهیه کپی از کارت ملی و همراه داشتن اصلا آن
 • 6 الی 12 قطعه عکس 4*3
 • گواهی مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم و کپی آن
 • نسخه کپی به همراه اصل مدرک دیپلم نظام جدید
 • اصل گواهی مدرک پیش دانشگاهی و کپی آن
 • مدرک نظام وظیفه ویژه آقایان
 • رسید تائیدیه تحصیلی دوره دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلب
 • گزارش کلی سوابق تحصیلی 3 سال دوره متوسطه دوم برای داوطلبان نظام جدید

داوطلبانی که پس از ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400، در رشته مورد نظر خود پذیرفته نشوند، این فرصت را خواهند داشت که برای نام نویسی ورودی بهمن ماه این دانشگاه اقدام کنند. معمولا لیستی از رشته های بدون کنکور پیام نور برای هر دو نیمسال تحصیلی در دفترچه انتخاب رشته مربوط به آن ترم ارائه می شود. در صورتی که ظرفیت رشته ای در نیمسال اول تکمیل نشود، برای بهمن ماه به صورت تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه پیام نور در آن رشته اقدام به جذب دانشجو می کنند. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود نسبت به ثبت نام بدون کنکور پیام نور و انتخاب رشته آن اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- نتایج بدون کنکور پیام نور سال 1400 نیمسال اول چه زمانی اعلام خواهد شد؟

این نتایج در تاریخ هفته اول مهر ماه در دسترس داوطلبان قرار داده می شود.

2- از چه طریقی می توان نسبت به مشاهده نتایج بدون کنکور پیام نور سال 1400 اقدام کرد؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توان نتایج را مشاهده و دریافت نمود.

3- جهت مشاهده نتایج بدون کنکور پیام نور نیاز به ثبت کردن چه اطلاعاتی است؟

مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری به دو صورت امکان پذیر است که در مقاله فوق آن را شرح داده ایم.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره