تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

اعلام نتایج آزمون استعداد درخشان هفتم 1400 - 1401
اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

آزمون تیزهوشان هر ساله برای شناسایی دانش آموزان مستعد برگزار می شود و از همین طریق رقابت سختی میان آن ها جهت ورود به مدارس سمپاد، شکل می گیرد. پس از برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم دانش آموزان و والدین آن ها همواره به دنبال کسب اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی می باشند تا در صورت عدم قبولی، بتوانند نسبت به ثبت نام خود در دیگر مدارس دولتی یا غیردولتی کشور اقدام نمایند. در این مقاله قصد داریم به بررسی زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ورود به دوره اول متوسطه بپردازیم.

نتایج آزمون تیزهوشان سال جاری در 12 مرداد ماه از طریق سامانه سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعداد درخشان منتشر شد.

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان که در مدت زمان مقرر در جلسه آزمون حضور پیدا کردند، می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان، نتایج را مشاهده نمایند. سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، نتیجه دانش آموزانی که در روز 20 خرداد ماه در آزمون شرکت کرده بوند را در روز 12 مرداد ماه از طریق سایت مذکور اعلام کرد. شرکت کنندگان می توانند مطابق با راهنمای ارائه شده در ادامه مطلب، کارنامه خود را دریافت نموده و در صورت پذیرش، پیگیر اخبار مربوط به جزئیات ثبت نام خود در دبیرستان استعداد درخشان محل قبولی باشند.

نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

نتایج آزمون تیزهوشان پایه ششم ابتدایی به صورت اینترنتی از طریق “سامانه سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان” در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. مراحلی که لازم است به منظور مشاهده نتایج خود طی نمایید، به شرح زیر می باشند.

 •  ابتدا به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه کنید و عبارت “سمپاد پایه هفتم” را انتخاب نمایید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان هفتم مرحله اول 99

 • کد ملی و رمز ورود همگام خود را در کادرهای ظاهر شده در صفحه برای ورود به سایت درج نمایید و سپس دکمه “ورود” را بفشارید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان هفتم مرحله دوم 99

 • نقش خود (دانش آموز) و عنوان سازمانی (محل تحصیل کنونی) را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان هفتم مرحله سوم 99

 • پس از ورود به پنل کاربری، نتایج آزمون برای شما ظاهر خواهد شد که شامل دو حالت زیر می باشد.
 1. پذیرفته شده: چنانچه در آزمون تیزهوشان نمره قبولی را کسب کرده باشید، نام مدرسه قبولی در کادر “محل پذیرش” برای شما نشان داده خواهد شد.
 2. پذیرفته نشده: داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمره نشده باشند، در کادر “وضعیت قبولی” کارنامه خود، عبارت “پذیرفته نشده” را مشاهده خواهند کرد.
همچنین پذیرفته شدگان این آمون با کلیک بر روی ” دریافت کارنامه” می توانند تعداد پاسخ های غلط و صحیح خود را مشاهده کنند.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان هفتم مرحله چهارم 99

توجه داشته باشید که برای پذیرفته شدگان کارنامه ای منتشر نمی گردد. چنانچه رمز ورود همگامی را که هنگام ثبت نام از مدرسه دریافت کرده بودید، گم کرده اید می بایست برای اخذ مجدد آن به صورت حضوری به مدرسه یا آموزش و پرورش محل زندگی خود مراجعه کنید.

اعتراض به اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

مطابق با آنچه در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی ذکر شده است، برای دانش آموزانی که نتوانسته اند نمره قبولی کسب کنند، کارنامه ای شامل تعداد پاسخ های صحیح و غلط، نمره مکتسبه، امتیاز کل متقاضی و امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در هر یک از مدارس انتخابی وی صادر می شود. داوطلبانی که به هر یک از دلایل مندرج در ادامه مقاله نسبت به اعلام نتایج معترض هستند، می توانند نسبت به ثبت درخواست تجدید نظر خود اقدام نمایند.

 • عدم محاسبه صحیح تراز و نمره
 • مطابقت نداشتن تعداد پاسخ های درست و نادرست در کارنامه و پاسخبرگ
 • عدم اعمال قانون پذیرش مربوط به دانش آموزان همزاد (دوقلو یا چند قلو، همجنس یا غیرهمجنس)
 • عدم تطابق اولویت های ثبت شده در کارنامه
 • سایر موارد

معمولا چند روز بعد از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان، فرم درخواست تجدید نظر در سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان قرار می گیرد و داوطلبان می توانند پس از بررسی های لازم و آگاهی کامل از تعداد پاسخ های درست و نادرست، در صورتی که اعتراضی داشته باشند، در زمان مشخص شده اعتراضات خود را به ثبت برسانند. به دلیل آن که مدت زمان در نظر گرفته شده برای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 محدود می باشد، توصیه می شود در همان روزهای اول که لینک مربوطه فعال می شود، برای ثبت درخواست خود اقدام کنید.

دانش آموزانی که پس از پذیرفته شدن در آزمون سنجش هوش و انجام ثبت نام حضوری در مدرسه، قصد تغییر شهرستان محل سکونت خود را دارند، در صورتی مجاز به انتقال به مدرسه ای دیگر خواهند بود که امتیاز پذیرش مدرسه شهرستان مقصد و موافقت نامه آموزش و پرورش شهرستان مبدا و مقصد را داشته باشند. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نقل و انتقال مدارس تیزهوشان هفتم می باشید، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 - 1401 در چه تاریخی اعلام می شود؟

نتایج این آزمون در روز 12 مرداد ماه در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

2- نتایج آزمون هوش تیزهوشان ششم به هفتم 1400 - 1401 از چه طریقی به اطلاع داوطلبان می رسد؟

کارنامه و نتایج داوطلبان آزمون تیزهوشان این مقطع، از طریق سامانه azmoon.medu.ir اعلام می شود.

3- داوطلبان از چه طریقی می توانند به نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 - 1401 اعتراض نمایند؟

با مراجعه به سامانه سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان ثبت اعتراض به نتایج برای دانش آموزان امکان پذیر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۵ نظر

 1. سلام خسته نباشید آیا نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم منتشر شده است؟

  • با سلام. با توجه به اطلاعیه های منتشر شده از سوی سازمان آموزش و پرورش کل کشور نتایج آزمون تیزهوشان پایه ی هفتم تا تاریخ دهم شهریور منتشر می شود. لازم به ذکر است با عضویت در کانال تلگرام تیزهوشان از آخرین اخبار مرتبط به آزمون تیزهوشان مطلع شوید .

 2. باسلام وخسته نباشید
  ببخشید نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم که ۹ مرداد دادیم چه زمانی هست ونتایج را کی اعلام میکنن؟؟؟؟!

  • با سلام، تاکنون اطلاعیه ای مبنی براعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم، در سامانه سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعداد درخشان، منتشر نشده است.

 3. باتقدیم سلام واحترام فراوان؛خواستم بپرسم:آیاکارنامه ای که رتبه ،نمره ی کل ومیزان درصدپاسخهای قبول شدگان پایه یششم به هفتم رانشان دهد،در اختیارآنان قرار می گیرد؟درچه تاریخی؟خیلی متشکرم!

 4. نتایج تیز هوشان نیومده؟

 5. چه کسانی در آزمون تیزهوشان چهاردانگه قبول شده اند

 6. بدون همگام نمیشه نتایج رو دید؟؟؟

 7. سلام ببخشید قرار بود نتایج ۲۱ شهریور زده بشه ولی هنوز اعلام نشده. پارک هم سرکار گذاشتن. میشه بگید زمان دقیق اعلام نتایج کی خواهد بود؟

 8. سلام
  ببخشید نتایج چه زمانی می آید؟؟؟

 9. امروز ۲۱شهریوره پس چرا هنوز نتایج نیومده دیوونه شدیم بابا

 10. امروز ۲۱شهریوره و هنوز نتایج تیزهوشان نیومده

 11. با سلام نتایج امروز چه زمانی اعلام میشود

 12. سلام.چرا هنوز نتایج نیومده؟

 13. سلام ببخشید من از ۶۰سوال تستی فقط یک نزده دارم در تهران به نظرتون قبول میشم .

 14. نتایج تیزهوشان درچه زمانی اعلام میشود.

 15. سلام ببخشید راسته که میگن آزمون تیزهوشان ششم ۳ برابر ظرفیت ۱۰۰ زدند. مدیر لطفاااا ثبت کن

 16. سلام دوستان من در آزمون تیزهوشان ثبت نام کردم و از ۶۰ تا سوال ۵۶ تا درست و ۵ تا نزده و در کرمانشاه بین حدودا ۷ شهر ۱۲۰ نفر میخواد تشریحی هم خوب دادم به نظر شما قبول میشم؟؟ مدیرثبت کن لطفااااااا

  • باسلام شما ازمون خود را بسیار خوب سپری کرده اید و مسلما از شانس بسیار بالایی برای قبولی در ازمون تیزهوشان برخوردار هستید

 17. سلام ببخشید هنوز نتایج نیومده؟
  درسته که قراره چهارشنبه بباد؟

 18. سلام ببخشید اگه از ۶۰ سوال ۲ تا غلط زده باشم برای اصفهان قبولم؟؟؟؟؟البته مدارس تیزهوشان پارتی بازی هم میکنن و من هم پارتی ندارم:-(

 19. ایا کنکور زبان با کنکور منحصرا زبان فرق دارند باهم؟یا هر دو یکی هستن؟

 20. با سلام میخواستم بدونم زمان دقیق اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم چه روزی است و اینکه یکجا خونده بودم بین ۱۰ تا ۱۵ شهریور است،ایا درست است؟

  • با سلام در حال حاضر زمان دقیقی برای اعلام نتایج منتشر نشده است . به طور کلی تا پایان این هفته ( ۱۶ شهریور ) نتایج اعلام خواهد شد .

 21. سلام شما رو به خدا جواب بدین!!
  بنده شنیده بودم که افراد با ضریب هوشی ۱۳۰ پذیرفته خواهند شد…..خب حالا چنتا سوال درست از تست هوش ریون نشان دهنده ضریب هوشی ۱۳۰ هست؟!!………آیا سوالات تشریحی هم در این آزمون تاثیری خواهد داشت؟!!………شما رو به خدا من خیلی استرس دارم……بخدا ثوابه جواب بدین

  • با سلام . آزمون تیزهوشان معمولا براساس آزمون هایی از قبیل آزمون کتبی که شامل درسنامه های خود آن مقطع میباشد و معمولا یه نمونه آزمون شفاهی نیز در مورد ضریب هوشی در برخی مواقع انجام میشود .

 22. سلام یه سوال داشتم اگر از ۶۰ تا سوال ۵۶ تا درست و ۴ تا نزده در سنجش هوش هفتم بزنی در کرمانشاه قبول میشی؟

 23. سلام یه سوال داشتم اگه از ۶۰ تا ۵۶ تا سوال رو در سنجش هوش هفتم درست بزنی و غلط نزنی در کرمانشاه قبول میشوم؟

دریافت مشاوره پیج مدارس