چهارشنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 98
اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داوطلبان علاقمند به شرکت در آزمون دانشگاه آزاد سال 98 ،می بایست هم زمان با ثبت نام کنکور سراسری گزینه علاقمندی تحصیل در دانشگاه آزاد را در فرم مربوطه فعال کنند. زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد در نیمه اول تیر ماه است و پس از برگزاری، داوطلبان گرامی می بایست منتظر اعلام نتایج اولیه باشند. در زمان اعلام نتایج، برای هر دو دانشگاه سراسری و آزاد تنها یک کارنامه صادر می شود و داوطلبان مجاز شده می توانند اقدام به انتخاب رشته کنند. انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 جدا از انتخاب رشته دانشگاه های سراسری می باشد و در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می گیرد.

نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری در قالب یک کارنامه مشترک و توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

زمان و نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 98

نتایج اولیه دانشگاه آزاد هم زمان و مشترک با نتایج کنکور سراسری، در نیمه دوم مرداد ماه اعلام می شود. داوطلبانی که ثبت نام کنکور سراسری 98 انجام داده اند، برای مشاهده نتایج اولیه خود می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. داوطلبان با سه روش قادر به مشاهده نتایج اولیه خود هستند:

  1. از طریق شماره داوطلبی و اطلاعات فردی
  2. از طریق شماره پرونده، کد رهگیری و اطلاعات شخصی (در صورت فراموشی شماره داوطلبی)
  3. از طریق شماره پرونده، شماره سریال پیگیری و اطلاعات فردی (در صورت عدم دسترسی به کد رهگیری)

اگر داوطلبان موفق به مشاهده نتایج خود از طریق روش های گفته شده نشدند، می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه و تقاضای دریافت شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را با ایجاد یک حساب کاربری در بخش سیستم پاسخگویی ،مطرح کنند. در کارنامه اولیه داوطلبان، رتبه و نمره تراز در هر زیر گروه مشخص شده است، هم چنین کد دسترسی به انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه اولیه درج شده است که داوطلبان با داشتن این کد می توانند در سایت مربوطه برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

اعتراض به نتایج اولیه کنکور 

در بعضی موارد داوطلبان با مشاهده نتایج اولیه کارنامه خود، معترض به نتایج درج شده در آن هستند. لازم به ذکر است که داوطلبان فقط در صورت داشتن دلایل منطقی می توانند اعتراض به نتایج کنکور سراسری 98 را انجام دهند. دلایلی که از نظر سازمان سنجش قابل بررسی است به صورت زیر می باشد:

اشتباه در محاسبه درصد هر درس در مقایسه با پاسخ های داوطلب: داوطلبان اگر گمان می کنند که درصد دروس آنها اشتباه محاسبه شده، ابتدا باید پاسخنامه آزمون خود را که چند روز بعد از انتشار کارنامه اولیه بر روی سایت سازمان سنجش قابل مشاهده است، دریافت نمایند و آن را با پاسخنامه کلیدی کنکور مقایسه و بررسی کنند و در صورت وجود مغایرت در نحوه محاسبه درصد ها، اعتراض خود نسبت به این موضوع را اعلام نمایند.

عدم لحاظ سهمیه داوطلب در نتیجه آزمون: در سال های اخیر مشاهده شده که یکی از دلایل اعتراض داوطلبان، عدم تاثیر سهمیه (ایثارگری، رزمندگان و ..) آنها در نتیجه آزمون می باشد. در مقاله های پیشین در ارتباط با میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد و تاثیر آن در پذیرفته شدن داوطلبان در انتخاب رشته صحبت کرده ایم که می توانید با کلیک بر روی لینک آن را مطالعه نمایید. از آن جایی که سهمیه ها می توانند تاثیر مثبتی در قبولی داوطلبان داشته باشند، لحاظ نکردن آن ها می تواند دلیل قابل توجهی برای اعتراض باشد. ممکن است اعتراضات شما جزء دو مورد مطرح شده نباشد در این صورت باید دقت کنید که اعتراضات شما کاملا منطقی باشد تا مورد بررسی سازمان سنجش قرار بگیرد.

چگونه به نتایج کنکور اعتراض کنیم؟

داوطلبانی که به نتایج اولیه کنکور خود اعتراض دارند به این نکته توجه داشته باشند که اعتراض تنها به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد. به تمامی داوطلبان معترض توصیه می شود که از مراجعه حضوری به سازمان سنجش آموزش کشور خودداری نمایند. نحوه اعتراض به صورت زیر می باشد:

  • سپس گزینه ورود به سیستم پاسخگویی را انتخاب کنید.

  • داوطلبانی که قبلا در این سیستم عضو بوده اند می توانند با وارد کردن رمز عبور و نام کاربری بر روی گزینه ثبت درخواست جدید، کلیک کنند و با انتخاب موضوع کنکور سراسری 98 اعتراضات خود را ثبت کنند. اما چنانچه در سیستم عضو نبوده اند باید در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش عضو و طبق توضیحات گفته شده اعتراض خود را ثبت کنند.

نتایج اعتراضات 24 تا 72 ساعت بعد از ثبت اعتراض قابل مشاهده می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید