تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 99
اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 99

مسئول برگزاری کنکور سراسری، سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و همه ی مراحل مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته کنکور به جز انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد باید از طریق سایت این سازمان پیگیری و انجام شود. کارنامه اولیه کنکور سراسری شامل رتبه و تراز کسب شده در هر یک از زیر گروه ها می باشد.همچنین وضعیت مجاز بودن هر داوطلب برای انتخاب رشته هر دانشگاه در این کارنامه مشخص شده است. از جمله کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه درج می شود که داوطلبان می توانند با این کد برای انتخاب رشته این دانشگاه اقدام کنند.

نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری در قالب یک کارنامه مشترک و توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

انتخاب رشته کنکور 99 به روایت آمار و ارقام

زمان و نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 99

نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد هم زمان و مشترک با نتایج کنکور سراسری اعلام می شود. کنکور سراسری در سال های گذشته در تیر ماه برگزار می شد و نتایج آن در نیمه دوم مرداد ماه به اطلاع شرکت کنندگان می رسید اما در سال جاری به علت مناسب نبودن شرایط کشور در نتیجه همه گیر شدن بیماری کرونا و تغییر در تاریخ اجرای آن، شاهد برگزاری کنکور سراسری در فاصله زمانی بین 29 مرداد تا 1 شهریور 99 بودیم. بنابراین در خصوص زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 99 تا کنون اطلاعاتی در دست نداریم. شما می توانید در کانال تلگرام کنکورایران مشاوره عضو باشید تا به محض دریافت اولین اخبار در این زمینه، در جریان آن قرار بگیرید. داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده بودند، برای مشاهده نتایج اولیه می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه می نمودند. سه روش دسترسی به نتایج شامل موارد زیر می باشد.

  1. از طریق شماره داوطلبی و اطلاعات فردی
  2. از طریق شماره پرونده ، کد رهگیری و اطلاعات شناسنامه ای
  3. از طریق شماره پرونده، شماره سریال پیگیری و اطلاعات فردی

چنانچه اطلاعات ثبت نامی مانند شماره پرونده یا کدرهگیری خود را فراموش کرده اید، می توانید با ایجاد یک حساب کاربری در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست خود را مبنی بر دریافت اطلاعات فوق ثبت نمایید. برای اطلاع از  نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

اعتراض به نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 99

در بعضی موارد داوطلبان با مشاهده کارنامه خود، معترض به نتایج درج شده در آن هستند. لازم به ذکر است که داوطلبان فقط در صورت داشتن دلایل منطقی می توانند اعتراض به نتایج کنکور سراسری را انجام دهند. دلایلی که از نظر سازمان سنجش قابل بررسی است شامل موارد زیر می باشد.

اشتباه در محاسبه درصد هر درس در مقایسه با پاسخ های داوطلب: داوطلبان اگر گمان می کنند که درصد دروس آنها اشتباه محاسبه شده، ابتدا باید پاسخنامه آزمون خود را که چند روز بعد از انتشار کارنامه اولیه بر روی سایت سازمان سنجش قابل مشاهده است، دریافت نمایند و آن را با پاسخنامه کلیدی کنکور مقایسه و بررسی کنند و در صورت وجود مغایرت در نحوه محاسبه درصد ها، اعتراض خود نسبت به این موضوع را اعلام نمایند.

عدم لحاظ سهمیه داوطلب در نتیجه آزمون: در سال های اخیر مشاهده شده که یکی از دلایل اعتراض داوطلبان، عدم تاثیر سهمیه (ایثارگری، رزمندگان و ..) در نتیجه آزمون می باشد. از آن جایی که سهمیه های کنکور می توانند تاثیر مثبتی در قبولی داوطلبان داشته باشند، لحاظ نکردن آن ها می تواند دلیل قابل توجهی برای اعتراض باشد. ممکن است اعتراضات شما جزء موارد مطرح شده نباشد. در این صورت باید مطمئن شوید که اعتراضات شما کاملا منطقی هستند تا مورد بررسی سازمان سنجش قرار بگیرد.

نحوه اعتراض به نتایج کنکور دانشگاه آزاد

داوطلبانی که به نتایج اولیه کنکور خود اعتراض دارند به این نکته توجه داشته باشند که اعتراض تنها به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد. به تمامی داوطلبان معترض توصیه می شود که از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری نمایند. نحوه اعتراض در راهنمای تصویری زیر نشان داده شده است. این راهنما مربوط به سال 98 می باشد که جهت آشنایی شما با انجام این فرآیند قرار داده ایم. به محض اعلام نتایج کنکور 99 این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

  • بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری  به آدرس اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و سپس گزینه “ورود به سیستم پاسخگویی” را انتخاب کنید.

  • چنانچه قبلا در این سیستم عضو بوده اید می توانید با وارد کردن رمز عبور و نام کاربری، بر روی گزینه “ثبت درخواست جدید” کلیک نمایید و با انتخاب موضوع کنکور سراسری 99 اعتراضات خود را ثبت کنید. در غیر این صورت باید در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش عضو شده و طبق توضیحات گفته شده اعتراض خود را ثبت نمایید.

نهایتا به صفحه ای هدایت می شوید که درخواست یا اعتراض شما نمایش داده خواهد شد.

پس از ثبت و ارسال اعتراض، نتیجه آن 24 تا 72 ساعت بعد از ثبت اعتراض قابل مشاهده می باشد.

شرکت کنندگان بعد از مشاهده نتایج کنکور، می بایست با مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ  التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir، انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد خود را انجام دهند. برای این منظور باید پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، رشته های مورد علاقه و مرتبط با گروه آزمایشی خود را انتخاب نمایند. سپس با واریز هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد و خرید کارت اعتباری، می توانند برای تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند. متقاضیان مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته می باشد. نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از طریق سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد قابل دریافت می باشد. چنانچه پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اسم داوطلبی در لیست پذیرفته شدگان قرار نگرفته باشد، می تواند برای پذیرش در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام نماید.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام خواهد شد؟

با توجه به تاخیر در روند برگزاری کنکور سراسری سال جاری، در خصوص اعلام نتایج آن اطلاعاتی منتشر نشده است. اخبار آن پس به محض انتشار، در کانال تلگرامی کنکور ایران مشاوره قرار می گیرد.

2- اعتراض به نتایج کنکور دانشگاه آزاد از چه طریقی انجام می شود؟

در صورتی که داوطلبان نسبت به نتایج خود معترض باشند و دلایل اعتراض آن ها منطقی و قابل قبول باشد می توانند در زمان تعیین شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش اعتراض خود را ثبت نمایند.

3- نتایج اعتراض چه زمانی مشخص می شود؟

پس از ثبت و ارسال اعتراض، نتیجه آن 24 تا 72 ساعت بعد از ثبت اعتراض قابل مشاهده می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج کنکور