چهارشنبه , ۲۸ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد
اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همانطور که می دانید ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، امسال نیز مانند سال های گذشته ادغام گردیده و دانشگاه آزاد کنکور جداگانه ای برگزار نمی کند. ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98  نیمه دوم بهمن ماه و از طریق سایت سنجش انجام می شود و کسانی که ثبت نام خود را انجام دهند، مجاز به حضور در آزمون می باشند. پس از برگزاری کنکور سراسری گروه های آزمایشی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان در روز های سیزدهم و چهاردهم تیر ماه، داوطلبان منتظر اعلام نتایج اولیه می باشند تا با توجه به کارنامه خود، برای انتخاب رشته اقدام نمایند. به دلیل آن که ثبت نام و برگزاری کنکور دانشگاه آزاد با سایر دانشگاه ها ادغام شده است، ممکن است این ابهام برای آنها ایجاد شود که انتخاب رشته دانشگاه آزاد با سایر دانشگاه ها یکسان شده است یا خیر. به همین دلیل تصمیم گرفتیم با ارائه این مطلب، به بررسی جزئیات مربوط به ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد از جمله زمان اعلام نتایج دانشگاه آزاد، زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد و … بپردازیم تا شما بتوانید با مطالعه آن پاسخ تمام سوالات خود را بیابید.

اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد نیمه دوم مرداد ماه و از طریق سایت سازمان سنجش می باشد.

اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

به دلیل برگزاری همزمان کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، نتایج اولیه کنکور تحت عنوان یک کارنامه اولیه و از طریق سایت sanjesh.org منتشر می شود و داوطلبان می توانند با یکی از روش هایی که در ادامه مطلب ذکر می شود، کارنامه خود را دریافت نمایند:

  1. شماره پرونده + شماره سریال ثبت نام + شماره شناسنامه
  2. شماره پرونده + کد رهگیری + شماره شناسنامه
  3. شماره داوطلبی + شماره شناسنامه + سال تولد

برای دریافت کارت ورود به جلسه، باید حتما شماره پرونده یا شماره داوطلبی خود را داشته باشید. در صورتی که یکی از اطلاعات فوق را فراموش کرده اید، می توانید به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مراجعه کنید و با ارسال درخواستی مبنی بر دریافت شماره پرونده و شماره داوطلبی، منتظر پاسخگویی سیستم باشید.

درصورتی که موفق به دریافت کارنامه خود نشدید یا قصد ارسال درخواست به سازمان سنجش داشتید، می توانید با مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را از مشاوران دریافت نمایید.

زمان اعلام نتایج و انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

همانطور که در مطلب فوق ذکر شد، اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری همزمان می باشد و درسال گذشته روز چهارشنبه 10 مرداد ماه، نتایج اولیه بر روی سایت قرار گرفت. درحاضر اطلاع دقیقی از زمان اعلام نتایج کنکور 98  در دسترس نمی باشد و به محض مشخص شدن زمان دقیق، این مطلب به روز رسانی خواهد شد. اگر پس از منتشر شدن کارنامه اولیه، نسبت به هریک از اطلاعات مندرج در کارنامه اعتراضی داشتید می توانید اعتراض خود را در سیستم پاسخگویی سایت سنجش، ثبت نمایید. پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبان یاید برای انتخاب رشته اقدام نمایید به همین منظور لیست رشته های تحصیلی تمام دانشگاه ها ی آزاد کشور در دفترچه ای تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد در سایت دانشگاه آزاد، منتشر می شود و متقاضیان انتخاب رشته همه ی گروه های آزمایشی، بایستی با دریافت این دفترچه و مطالعه کامل آن، برای انتخاب رشته اقدام نمایند. در واقع برای همه ی گروه های آزمایشی یک دفترچه منتشر می شود و اسامی رشته ها به تفکیک گروه های آزمایشی، در داخل دفترچه قرار دارد. بنابراین انتخاب رشته دانشگاه آزاد از سایر دانشگاه ها جدا و از طریق سایت azmoon.org می باشد.

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

همه ی داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام نموده اند، می توانند انتخاب رشته دانشگاه آزاد را انجام دهند و برای انتخاب رشته این دانشگاه نیازمند به مجاز بودن نمی باشید. برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به ترتیپ مراحل زیر اقدام نمود:

  1. مراجعه به سایت azmoon.org
  2. دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری و پیداکردن کدرشته های موردنظر
  3. واریز هزینه و خرید کارت اعتباری
  • از آنجایی که در زمان ثبت نام کنکور سراسری، هیچ هزینه ای برای دانشگاه آزاد پرداخت نشده است بنابراین داوطلبان باید در زمان انتخاب رشته، با خرید کارت اعتباری مبلغ مربوطه را واریز نمایند.
  • پرداخت هزینه به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب می باشد و روش دیگری برای پرداخت وجود ندارد.

4. وارد کردن کد ملی + شناسه دانشگاه آزاد

شناسه دانشگاه آزاد، در قسمت پائین کارنامه اولیه درج شده است.

5. دریافت فرم انتخاب رشته و تکمیل آن

داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد، مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته مرتبط با رشته امتحانی خود می باشند. بهتر است داوطلبان 100 رشته انتخابی خود را به 3 قسمت خوش بینانه، واقع بینانه و بدبینانه دسته بندی کنند. در بخش خوش بینانه کد رشته های قرار داده شود که داوطلب علاقمند به آن می باشد ولی با توجه به رتبه و تراز داوطلب، احتمال قبولی در آن رشته ها کم می باشد. بخش واقع بینانه مختص به رشته هایی است که شانس پذیرش داوطلب در آنها، معقول است و و بیش از نیمی از انتخاب های داوطلب باید در این بخش قرار داده شود. و در انتها در بخش بدبینانه رشته هایی قرار داده شود که احتمال قبولی داوطلب در آن ها خیلی بالاست و اگر داوطلب در رشته های بخش اول و دوم پذیرفته نشود، متمایل به تحصیل در رشته های بخش سوم می باشد. در صورتی که رشته ها به ترتیب فوق چیده شوند، شانس پذیرش بیشتر می شود. جهت دریافت مشاوره تحصیلی کنکور و مشاوره تحصیلی انتخاب رشته با مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره  تماس بگیرید همچنین جهت اطلاع از آخرین جزئیات مربوط به کنکور سراسری، درکانال تلگرام کنکور عضو شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید