تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 1401
اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

با توجه به اینکه در سال های گذشته کنکور دانشگاه های آزاد و سراسری ادغام شده است، در نتیجه اعلام نتایج اولیه آنها نیز به صورت مشترک و از سایت سازمان سنجش می باشد.

پس از این که نتایج اولیه کنکور اعلام می گردد، کارنامه ای شامل رتبه و تراز اکتسابی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و داوطلبانی که از رتبه و تراز مکتسبه رضایت داشته باشند، نسبت به انجام انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری و آزاد اقدام می کنند. پس از آن نتایج نهایی و یا همان نتایج انتخاب رشته داوطلبان خواهد بود، از طریق سامانه های مربوطه به اطلاع آن ها خواهد رسید.

لینک مستقیم مشاهده نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

لینک مستقیم مشاهده نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 1401 روز سه شنبه 11 مرداد ماه سال جاری از سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

نتایج اولیه

نتایج اولیه کنکور این دانشگاه حدودا یک ماه پس از زمان برگزاری کنکور سراسری 1401 منتشر می گردد. این نتایج به صورت کارنامه ای شامل رتبه، تراز، درصد دروس و وضعیت داوطلب از نظر مجاز به انتخاب رشته بودن یا نبودن را مشخص می کند. لذا متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند،می بایست در زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401 کد رشته محل های مورد نظر خود را با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد ثبت نمایند. نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 1401 روز سه شنبه 11 مرداد ماه سال جاری از سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر گشت.

نتایج نهایی

پس از انجام فرآیند انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، نتایج نهایی آن در نیمه دوم شهریور ماه ازطریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر خواهد شد و هر داوطلب می تواند با توجه به محل و رشته قبولی خود، همراه با مدارک لازم و در تاریخ تعیین شده به دانشگاهی که در آن پذیرفته شده است، مراجعه نماید تا ثبت نام خود را به انجام برساند. البته با توجه به مشخص نبودن زمان دقیق این فرآیند، در صورت اعلام آن، متن مقاله به روز رسانی خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

شرکت کنندگان کنکور دانشگاه آزاد که می خواهند نتایج اولیه و نهایی کنکور خود را مشاهده نمایند، می بایست در بازه زمانی مربوطه و به صورت اینترنتی به سایت مورد نظر مراجعه نمایند و طبق مراحل زیر عمل کنند.

مشاهده نتایج اولیه

جهت دریافت اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و با طی مراحل زیر کارنامه خود را دریافت نمایید.

 • در مرحله اول باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شوید و گزینه “سراسری” را از قسمت سمت راست صفحه انتخاب نمایید.

مرحله اول اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

 • بر روی عبارت “اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری 1401” کلیک نمایید.

مرحله دوم اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

 • در این مرحله لازم است که  اطلاعات کاربری خواسته شده را به یکی از شیوه های زیر در کادرهای مربوطه وارد نموده و با کلیک بر روی گزینه “جستجو” به کارنامه خود دست یابید.
 1. روش اول: داوطلبان می توانند از طریق وارد کردن “شماره داوطلبی”، “شماره شناسنامه” و “کد امنیتی” نتایج خود را مشاهده نمایند.
 2. روش دوم: از طریق درج “شماره پرونده”، “کد پیگیری” و “کد امنیتی” در کادرهای مربوطه امکان مشاهده نتایج فراهم می گردد.
 3. روش سوم: همچنین می توان با ثبت “شماره پرونده”، شماره سریال و کد امنیتی کارنامه را دریافت نمود.

مرحله سوم اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

مشاهده نتایج نهایی

برای مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، داوطلبان می توانند از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی اقدام نمایند. البته لازم به ذکر می باشد که ممکن است مانند سال گذشته این نتایج از طریق سایت سازمان سنجش نیز منتشر گردد.

 • در ابتدا وارد سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir و یا azmoon.org شوید و بر روی گزینه “اعلام نتیجه آزمون سراسری 1401 دانشگاه آزاد اسلامی” کلیک کنید.

مرحله اول دریافت نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد

مرحله دوم دریافت نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد

متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی این دانشگاه می بایست در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه نموده و پس از ورود به لینک “نتایج نهایی آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال 1401″، اطلاعات مورد نیاز را جهت دریافت نتایج درج نمایند.

اعتراض به نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

داوطلبانی که به نتایج کنکور خود اعتراض دارند، تنها هنگامی که دلایل معقول و منطقی داشته باشند، می توانند در مهلت تعیین شده و از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اقدامات لازم را در جهت ثبت درخواست خود به انجام برسانند. همچنین لازم به ذکر می باشد که ثبت درخواست اعتراض در این بخش، نیاز به عضویت دارد و متقاضیان می بایست ابتدا با مراجعه به نشانی request.sanjesh.org در این سامانه عضو شوند.

موارد قابل اعتراض

 • عدم اعمال سوابق تحصیلی
 • مسائل مربوط به نظام وظیفه داوطلبان مرد
 • اعمال نکردن سهمیه ها
 • اشتباه در احتساب نمره و تراز

سوالات متداول

1- نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 1401 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 1401 در روز سه شنبه 11 مرداد ماه سال جاری از سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر گشت.

2- از چه طریقی می توان به نتایج کنکور دانشگاه آزاد دست یافت؟

این نتایج بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد.

3- آیا می توان نسبت به نتایج کنکور دانشگاه آزاد اعتراض ثبت نمود؟

بله، در صورتی که داوطلبان نسبت به نتایج خود معترض باشند و دلایل اعتراض آن ها قابل قبول باشد می توانند در زمان تعیین شده با مراجعه به سیستم پاسخگویی اعتراض خود را ثبت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶ نظر

 1. سلام نتایج کنکور کی میاد؟

 2. سلام برای انتخاب رشته تجربی این چندتا رشته اصلی رو واقعا باید از سایت سنجش بزنیم؟

  • با سلام، انتخاب ۴ رشته ی اصلی ( پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و دام پزشکی) گروه علوم تجربی، از طریق سایت سازمان سنجش انجام میشود.

 3. سلام خوبین؟ شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد همون کد دسترسیه که تو کارنامه میزنه؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با سنوات گذشته، کد دسترسی انتخاب رشته یا شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کارنامه اولیه درج خواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور