تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

تاریخ اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 98
اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مسئول برگزاری کنکور سراسری ، سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و همه ی مراحل مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته کنکور به جز انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد باید از طریق سایت این سازمان پیگیری و انجام شود. کارنامه اولیه کنکور سراسری شامل رتبه و تراز کسب شده در هر یک از زیر گروه ها می باشد ، همچنین وضعیت مجاز بودن هر داوطلب برای انتخاب رشته هر دانشگاه در این کارنامه مشخص شده است. از جمله آنکه کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه درج می شود که داوطلبان می توانند با این کد برای انتخاب رشته این دانشگاه اقدام کنند.

نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری در قالب یک کارنامه مشترک و توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

زمان و نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 98

نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد هم زمان و مشترک با نتایج کنکور سراسری و در نیمه دوم مرداد ماه اعلام می شود. داوطلبانی که ثبت نام کنکور سراسری را انجام داده اند، برای مشاهده نتایج اولیه می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. داوطلبان با سه روش قادر به مشاهده نتایج اولیه خواهند بود :

  1. از طریق شماره داوطلبی و اطلاعات فردی
  2. از طریق شماره پرونده ، کد رهگیری و اطلاعات شناسنامه ای
  3. از طریق شماره پرونده ، شماره سریال پیگیری و اطلاعات فردی

چنانچه اطلاعات ثبت نامی مانند شماره پرونده یا کدرهگیری خود را فراموش کرده اید ، می توانید با ایجاد یک حساب کاربری در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست خود را مبنی بر دریافت اطلاعات فوق ثبت نمایید. برای اطلاع از  نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش  بر روی لینک کلیک کنید.

اعتراض به نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 98

در بعضی موارد داوطلبان با مشاهده کارنامه خود ، معترض به نتایج درج شده در آن هستند. لازم به ذکر است که داوطلبان فقط در صورت داشتن دلایل منطقی می توانند اعتراض به نتایج کنکور سراسری را انجام دهند. دلایلی که از نظر سازمان سنجش قابل بررسی است به صورت زیر می باشد:

اشتباه در محاسبه درصد هر درس در مقایسه با پاسخ های داوطلب: داوطلبان اگر گمان می کنند که درصد دروس آنها اشتباه محاسبه شده ، ابتدا باید پاسخنامه آزمون خود را که چند روز بعد از انتشار کارنامه اولیه بر روی سایت سازمان سنجش قابل مشاهده است ، دریافت نمایند و آن را با پاسخنامه کلیدی کنکور مقایسه و بررسی کنند و در صورت وجود مغایرت در نحوه محاسبه درصد ها ، اعتراض خود نسبت به این موضوع را اعلام نمایند.

عدم لحاظ سهمیه داوطلب در نتیجه آزمون: در سال های اخیر مشاهده شده که یکی از دلایل اعتراض داوطلبان ، عدم تاثیر سهمیه (ایثارگری ، رزمندگان و ..) در نتیجه آزمون می باشد. از آن جایی که سهمیه ها می توانند تاثیر مثبتی در قبولی داوطلبان داشته باشند ، لحاظ نکردن آن ها می تواند دلیل قابل توجهی برای اعتراض باشد. ممکن است اعتراضات شما جزء دو مورد مطرح شده نباشد در این صورت باید دقت کنید که اعتراضات شما کاملا منطقی باشد تا مورد بررسی سازمان سنجش قرار بگیرد.

نحوه اعتراض به نتایج کنکور دانشگاه آزاد

داوطلبانی که به نتایج اولیه کنکور خود اعتراض دارند به این نکته توجه داشته باشند که اعتراض تنها به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد. به تمامی داوطلبان معترض توصیه می شود که از مراجعه حضوری به سازمان سنجش آموزش کشور خودداری نمایند. نحوه اعتراض به صورت زیر می باشد:

  • بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری  به آدرس اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و سپس گزینه ورود به سیستم پاسخگویی را انتخاب کنید.

  • داوطلبانی که قبلا در این سیستم عضو بوده اند می توانند با وارد کردن رمز عبور و نام کاربری ، بر روی گزینه ثبت درخواست جدید کلیک کنند و با انتخاب موضوع کنکور سراسری 98 اعتراضات خود را ثبت کنند. اما چنانچه در سیستم عضو نبوده اند باید در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش عضو و طبق توضیحات گفته شده اعتراض خود را ثبت کنند.

نتایج اعتراضات 24 تا 72 ساعت بعد از ثبت اعتراض قابل مشاهده می باشد.

داوطلبان بعد از مشاهده نتایج ، بایستی با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انتخاب رشته خود را انجام دهند. برای این منظور باید پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد  از این سایت ، رشته های مورد علاقه و مرتبط با گروه آزمایشی خود را انتخاب نمایند. سپس با واریز هزینه به سایت و خرید کارت اعتباری ، می توانند برای تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند. هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته می باشد. لازم به ذکر است نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از طریق همین سایت قابل دریافت می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره