خانه کارشناسی ارشد اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

نحوه دریافت نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد آزاد 1402
اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

علاقه مندان به رشته محل های ارائه شده در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پس از این که در آزمون کتبی سراسری این مقطع شرکت می کنند، نتایج خود را در دو مرحله دریافت می نمایند. نتیجه مرحله اول مشخص کننده تراز، رتبه و وضعیت مجاز یا غیر مجاز شدن برای انتخاب رشته بوده و نتایج نهایی، نشان دهنده وضعیت قبولی یا عدم قبولی داوطلب در هر کدام از کد رشته محل های انتخابی می باشد.

بنابراین اطلاع از کارنامه اولیه و اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 برای متقاضیان، یکی از مهم ترین دغدغه های آن ها محسوب می شود.

نتایج اولیه و نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است.

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

با توجه به اینکه هرساله آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با کنکور ارشد سراسری ادغام می شود، بنابراین زمان اعلام نتایج آن ها نیز یکسان خواهد بود.

نتایج اولیه

در دوره گذشته به علت تاخیر در برگزاری آزمون، نتایج اولیه در شهریور ماه اعلام شد. هنوز تاریخ اعلام نتایج دوره پیش رو مشخص نشده است اما با توجه به تغییرات به وجود آمده، انتظار می رود که نتایج اولیه در فروردین ماه اعلام گردد، چرا که آزمون مورد نظر در اسفند ماه برگزار خواهد شد. در صورت انتشار اخبار مرتبط، این مقاله بروزرسانی شده و اطلاعات لازم از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره در اختیار کاربران قرار می گیرد.

نتایج نهایی

پس از اتمام فرصت انتخاب رشته ارشد آزاد 1402، متقاضیان تا مدتی در انتظار اعلام نتایج نهایی به سر می برند. بالطبع، هنوز زمان اعلام نتایج نهایی نیز مشخص نیست اما پیش بینی می کنیم که تقریبا دو ماه پس از انتخاب رشته داوطلبان، شاهد انتشار کارنامه نهایی داوطلبان باشیم. توجه داشته باشید که به محض انتشار اخبار مرتبط، اطلاع رسانی لازم انجام می شود. 

نحوه مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش صورت می پذیرد اما داوطلبان جهت مشاهده نتیجه نهایی کنکور این دانشگاه می بایست در زمان مقرر به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 مراجعه نموده و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده، به صفحه اعلام نتایج دسترسی یابند. همچنین شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و درج اطلاعات خواسته شده، به کارنامه اولیه و همچنین نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) دست یابند. در ادامه به شرح نحوه دریافت کارنامه از هر دو سایت مذکور می پردازیم.

 • به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایید و بر روی لینک فعال “کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد 1402” کلیک نمایید.

مرحله اول نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 • کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید و کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

همان گونه که گفته شد احتمال فعال شدن لینک دریافت کارنامه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر روی سایت سازمان سنجش نیز وجود دارد.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شده و از منوی سمت راست گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید.

مرحله اول اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 1401

 • بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 (اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته)” کلیک کرده تا بتوانید کارنامه نهایی کنکور ارشد سراسری 1402 (در رشته های مذکور) را مشاهده نمایید.

مرحله دوم اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد

 • هم اکنون بر روی کلید “ورود به سیستم” که با فلش به آن اشاره شده است کلیک کنید.

در این قسمت به دو روش می توانید نتایج کنکور کارشناسی ارشد خود را با تکمیل اطلاعات خواسته شده مشاهده نمایید.

 1. روش اول: وارد کردن کد پیگیری ثبت نام و شماره پرونده
 2. روش دوم: اطلاعاتی همچون شماره پرونده، سال تولد و کد ملی

پس از درج هر کدام از این اطلاعات، مجددا دکمه “ورود به سیستم” را بفشارید تا کارنامه برایتان نمایش داده شود. توجه داشته باشید که مشاهده نتایج اولیه نیز از طریق سنجش و مطابق با راهنمای فوق است.

بعد از مشاهده نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد چه اقداماتی باید انجام داد؟

تمامی افرادی که در پی کسب اطلاعات درباره نتایج اولیه و همچنین کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستند، می بایست بعد از دریافت نتایج خود به یک سری اقدامات بپردازند که دارای محدودیت زمانی می باشد.

 اقدامات لازم در صورت قبولی داوطلبان

در صورت قبولی داوطلب در مرحله اول (مجاز شدن) لازم است که فرد با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته و با استفاده از کد مندرج در کارنامه اولیه، به انجام فرآیند حساس و مهم انتخاب رشته بپردازد. چنانچه در مرحله بعدی، داوطلب در رشته و دانشگاه مدنظر پذیرفته شده باشد، می بایست فرآیند ثبت نام خود را آغاز کرده و مدارک خواسته شده توسط دانشگاه را تهیه نموده و آن را به دانشگاه محل پذیرش تحویل نماید.

 اقدامات لازم در صورت عدم قبولی داوطلبان

در صورتی که داوطلب در مرحله ابتدایی، به کارنامه اولیه خود (رتبه، تراز و…) اعتراض منطقی داشته باشد، می تواند بر اساس روشی که در ادامه ذکر کرده ایم، درخواست بررسی مجدد خود را به گوش مسئولین مربوطه برساند. همچنین افراد شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در صورتی که پس از دیدن نتایج نهایی خود دریابند که موفق نشده اند تا در رشته و دانشگاه انتخابی خود پذیرفته شوند، می توانند در صورت وجود تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شانس خود را امتحان نمایند، زیرا در غیر این صورت فرصت تحصیل در دانشگاه آزاد را برای سال جاری را از دست خواهند داد اما می توانند در آزمون سال بعد ثبت نام نموده تا در رشته های دلخواه به ادامه تحصیل بپردازند.

اعتراض به نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

همانطور که گفتیم، ممکن است افرادی پس از دریافت نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نسبت به بعضی موارد اعتراض داشته و خواستار آن باشند که مجددا آن موارد بررسی شوند. این دسته از متقاضیان می توانند به دو روش اعتراض خود را در سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به ثبت برسانند. 

روش اول

 •  به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir مراجعه کرده و از منوی سمت راست سایت گزینه “ارتباط با ما” را کلیک نمایید.

مرحله اول ثبت اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد

 • ثبت اعتراض به سه روش تماس تلفنی، ورود به سامانه پرسش و پاسخ (ارتباط اینترنتی) و یا مراجعه حضوری به آدرس درج شده می باشد.

مرحله دوم ثبت اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد

 • در صورتی که بر روی گزینه “ورود به سامانه پرسش و پاسخ” کلیک نموده اید، کلید “طرح پرسش” را در صفحه پیش رو بفشارید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج دکتری دانشگاه آزاد

 • در این مرحله فرم نشان داده شده را تکمیل نموده و با انتخاب گزینه “ارسال” می توانید درخواست خود را ثبت کنید.

مرحله چهارم ثبت اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد

برای مشاهده نتایج درخواست ارسال شده می بایست پس گذشت حداکثر 72 ساعت پس از ثبت اعتراض، از طریق فشردن کلید “دریافت پاسخ”، درج کد پرسش مطرح شده و در نهایت کلیک بر روی گزینه “مشاهده پاسخ” جواب اعتراض خود را دریافت نمایند.

روش دوم

مراجعه به سامانه ساپ دانشگاه آزاد به نشانی ticket.iau.ir، درج اطلاعات خواسته شده و فشردن کلید “ورود”

ثبت اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد آزاد 1402 چه زمانی اعلام می شوند؟

هنوز تاریخ دقیق اعلام نتایج این آزمون مشخص نمی باشد.

2- از چه طریقی می توان به نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 دست یافت؟

این نتایج از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد و سایت سازمان سنجش (مطابق با مراحل ذکر شده در مقاله) قابل دریافت است.

3- آیا می توان نسبت به نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعتراض نمود؟

بله، متقاضیان می توانند اعتراض خود را در سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به ثبت برسانند. 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر
 1. سلام توروخدا جواب بدین تراز زیر گروه یکم ۶۹۰۰ و ماکزیمم ۷۷۵۰ تمام هوشبری و اتاق عمل و پرستاری مازادای ازادو زدم ب نظرتون میارم؟علی ابادکتول سراب شاهرودخوی یزد شهرکردلاهیجان خلخال استاراکاشان بابل اراک میبدرشت ساری سنندج اباده ملایرورامین خرم ابادقم زنجان سمنان قزوین فیروزاباد بهبهان ابادان اهواز مهاباد دزفول کرمان بناب الیگودرزفردوس و…همه اینارو زدم

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد