تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

نحوه دریافت نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد آزاد 1400
اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

علاقه مندان رشته محل های ارائه شده در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پس از این که در آزمون کتبی سراسری این مقطع شرکت می کنند، نتایج خود را در دو مرحله دریافت می کنند. نتیجه مرحله اول مشخص کننده تراز، رتبه و وضعیت مجاز یا غیر مجاز شدن برای انتخاب رشته بوده و نتایج نهایی، نشان دهنده وضعیت قبولی یا عدم قبولی داوطلب در هر کدام از کد رشته محل های انتخابی می باشد. بنابراین اطلاع از نتایج هر دو مرحله برای متقاضیان دارای اهمیت بوده و یکی از مهم ترین دغدغه های آن ها محسوب می شود.

در ادامه مطلب قصد داریم جزئیات مربوط به اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را در اختیار شما قرار دهیم. داوطلبانی که در موعد مقرر اقدام به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود در سایت دانشگاه آزاد می نمایند، چه زمانی و چگونه می توانند به مشاهده اسامی پذیرفته شدگان این مرحله بپردازند؟

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد احتمالا در اواخر مهر یا اوایل آبان ماه به کارنامه انتخاب رشته خود دست می یابند.

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال جاری شرکت کرده بودند، در روز 8 شهریور ماه کارنامه اولیه خود را دریافت نمودند. افرادی که رتبه و تراز قابل قبولی کسب نموده و مجوز انتخاب رشته برای آن ها صادر شده بود، با فرا رسیدن مهلت انجام این فرآیند در روز 10 شهریور به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مراجعه نموده و به دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 و ثبت کد رشته های مورد علاقه خود پرداختند. 

با اتمام فرصت انتخاب رشته ارشد آزاد 1400 در روز 19 شهریور، متقاضیان تا مدتی در انتظار زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 به سر می برند تا وضعیت پذیرش نهایی آن ها مشخص شود. در حال حاضر تاریخ دقیق انتشار نتایج این مرحله در دست نیست اما بر اساس روال معمول هر ساله، می توان پیش بینی کرد که کارنامه انتخاب رشته ارشد این دانشگاه حدودا دو ماه پس از اتمام مهلت فرآیند مذکور در اواخر مهر یا اوایل آبان ماه منتشر گردد. شما می توانید عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره باشید و از جدیدترین خبرها در این حوزه مطلع شوید.

نحوه مشاهده نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

در چندین سال اخیر، علاوه بر این که شرکت کنندگان مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد می بایست نتایج خود را از طریق سایت این دانشگاه دریافت کنند، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نیز می توانند به نتیجه نهایی کنکور ارشد خود دست یابند. در این بخش مراحل دریافت نتایج انتخاب رشته از طریق هر کدام از سامانه های نام برده به همراه راهنمای تصویری آن ارائه شده است.

مشاهده نتایج از طریق سایت دانشگاه آزاد

 • وارد سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شوید و سپس بر روی لینک فعال “کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 1400” کلیک نمایید.

مرحله اول نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 • اکنون لازم است اطلاعات کاربری شامل کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را در محل مشخص شده درج کرده و کلید “ورود” را بفشارید تا به صفحه اعلام نتایج هدایت شوید.

مرحله دوم نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مشاهده نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور

 •  به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و وارد قسمت “کارشناسی ارشد” در منوی سمت راست صفحه شوید.

مرحله اول مشاهده نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد

 • در این مرحله می بایست بر روی لینک “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 (اعلام نتایج نهایی رشته محل های تابعه وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی + کارنامه نهایی رشته محل های تابعه وزارت علوم)” کلیک نمایید.

مرحله دوم مشاهده نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد

 • اکنون کلید “ورود به سیستم” را بفشارید تا به صفحه کاربری خود هدایت شوید.

مرحله سوم مشاهده نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد

 • به صفحه ای هدایت می شوید که در آن دو مسیر برای دستیابی به نتایج پیش رو دارید.
  1. از طریق وارد کردن اطلاعات شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
  2. از روش درج کردن اطلاعات مربوط به شماره پرونده، کد ملی و سال تولد

  نهایتا بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید و به مشاهده کارنامه خود بپردازید.

مرحله چهارم مشاهده نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد

پس از اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با دو دسته از داوطلبان رو به رو هستیم. گروهی از متقاضیان ثمره تلاش و زحمت خود را دریافت نموده و از رشته و دانشگاه پذیرفته شده رضایت دارند که این افراد می توانند به سایت دانشگاه محل قبولی مراجعه نموده و با کسب اطلاعات کامل اقدام به ثبت نام نمایند. آن دسته از افرادی که نتیجه مطلوبی به دست نیاورده اند نیز در صورت تمایل می توانند به سامانه ارسال درخواست دانشگاه آزاد به نشانی ticket.azmoon.iau.ac.ir مراجعه کرده و اقدام به ثبت تقاضای بررسی مجدد نمایند.

 

سوالات متداول

1- نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد آزاد 1400 چه زمانی اعلام می شوند؟

نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد سال جاری این دانشگاه در اواخر مهر یا اوایل آبان ماه منتشر می شود.

2- از چه طریقی می توان به نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 دست یافت؟

مشاهده این نتایج هم از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و هم از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه امکان پذیر می باشد.

3- آیا می توان نسبت به نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 اعتراض نمود؟

بله امکان درخواست تجدید نظر نسبت به نتایج این مرحله از آزمون کارشناسی ارشد از طریق سیستم ارسال درخواست دانشگاه آزاد به نشانی ticket.azmoon.iau.ac.ir وجود دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. سلام توروخدا جواب بدین تراز زیر گروه یکم ۶۹۰۰ و ماکزیمم ۷۷۵۰ تمام هوشبری و اتاق عمل و پرستاری مازادای ازادو زدم ب نظرتون میارم؟علی ابادکتول سراب شاهرودخوی یزد شهرکردلاهیجان خلخال استاراکاشان بابل اراک میبدرشت ساری سنندج اباده ملایرورامین خرم ابادقم زنجان سمنان قزوین فیروزاباد بهبهان ابادان اهواز مهاباد دزفول کرمان بناب الیگودرزفردوس و…همه اینارو زدم

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد