دوشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98
انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

از سال 96 تا کنون فقط یک آزمون برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در کشور برگزار می گردد. علاوه بر دانشگاه های سراسری ، دانشگاه آزاد با توجه به مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، در دوره های تحصیلات تکمیلی و در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته اقدام به جذب دانشجو می نماید.

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ، که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار گردید ، شرکت کرده اند ، چنانچه واجد شرایط باشند می توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت نمایند. آگاهی از زمان ، نحوه ، شرایط و نکات مهم پیرامون انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از نکات مهمی است که داوطلبان علاقمند به تحصیل در واحد های دانشگاه آزاد باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور در کارنامه اولیه داوطلبان درج گردیده است.

زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

هر ساله تقریبا سه هفته بعد از برگزاری آزمون نتایج اولیه داوطلبان در قالب کارنامه منتشر می شود و بعد از آن انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری آغاز می گردد. بعد از پایان یافتن انتخاب رشته دانشگاه های سراسری اعم از دانشگاه های روزانه ، شبانه (نوبت دوم) ، غیر انتفاعی ، پیام نور و پردیس خودگردان انتخاب رشته دانشگاه آزاد شروع می شود.

امسال به دلیل جاری شدن سیل در برخی از استان های کشور بنا بر مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد به تعویق افتاد. به همین دلیل تقویم برگزاری آزمون دچار تغییر گردیده است.

بر همین اساس پیش بینی می شود انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 در اواخر تیرماه یا اوایل مرداد ماه انجام بگیرد. اما شما داوطلبان می توانید برای دریافت جدیدترین اخبار تحصیلی از جمله زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد عضو  کانال تلگرام کارشناسی ارشد شده و آخرین اطلاعیه ها را در اسرع وقت دریافت کنید.

نحوه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

برای ورود به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیازمند کد دسترسی خواهید بود. تمامی داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد 98 شرکت کرده اند در زمان دریافت کارنامه اولیه خود ، چنانچه مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شده باشند کد دسترسی به انتخاب رشته آنان در سامانه دانشگاه آزاد ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور در پایین کارنامه اولیه و در کادر قرمز رنگ درج گردیده است.

داوطلبان واجد شرایطی که علاقمندند تا در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از واحد های دانشگاه آزاد به ادامه تحصیل بپردازند باید در زمان مقرر به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. هر داوطلب مجاز است حداکثر 100 کد رشته محل را از میان رشته های ارائه شده انتخاب کند.

توصیه می کنیم پیش از اقدام به انتخاب رشته ابتدا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دانلود کرده و به دقت آن را مطالعه نمایید تا از شرایط و ضوابط انتخاب رشته آگاهی کسب کنید. برای سهولت دسترسی به این دفترچه ، لینک آن را در جدول پایین قرار داده ایم که فقط کافیست برای دریافت آن ، بر روی لینک کلیک نمایید.

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

(برای دانلود ، بر روی لینک کلیک نمایید)

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

(به محض انتشار ، به روز رسانی می شود)

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 با طی کردن دو مرحله انجام می گیرد ؛ اول پرداخت هزینه انتخاب رشته و دریافت شناسه و رمز عبور و دوم ورود به سامانه و ثبت کد رشته های مورد نظر. که در این قسمت ما به صورت گام به گام به شرح این مراحل پرداخته ایم.

مراحل پرداخت هزینه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 • ورود به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org  و کلیک بر روی گزینه “خرید کارت اعتباری ثبت نام”
 • در این صفحه بر روی گزینه “خرید کارت” که در مقابل عبارت “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته98″  قرار دارد ، کلیک نمایید.
 • با ورود به صفحه جدید بعد از طی کردن دو مرحله ، به صفحه مربوط به خرید کارت اعتباری هدایت می شوید که باید اطلاعات فردی خود را وارد نموده و بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک نمایید.
 • اکنون اگر اطلاعات خود را درست وارد کرده اید بر روی گزینه “تایید و پرداخت” کلیک نمایید ، در غیر این صورت می بایست با کلیک بر روی گزینه “مرحله قبل” به صفحه قبلی برگشته و اطلاعات خود را تصحیح نمایید.
 • با ورود به صفحه پرداخت ، شما باید هزینه انتخاب رشته (در سال 97 هزینه انتخاب رشته 46 هزار تومان بود که احتمالا برای سال 98 این هزینه افزایش یابد) را توسط کارت بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید. اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.
 • با کلیک بر روی گزینه “پرداخت” ، در صورتی که پرداخت شما با موفقیت انجام شده باشد ، شناسه و رمز شما نمایان خواهد شد. که با دریافت آن ها قادر خواهید بود به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود در سایت مربوطه بپردازید.

مراحل ورود به سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 

 • مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به نشانی azmoon.org .
 • کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 98” .
 • وارد کردن شناسه و رمز ثبت نام و شناسه انتخاب رشته (همان کد دسترسی که در کارنامه اولیه درج شده است.)
 • با ورود به صفحه جدید مشخصات فردی ، کد و رشته امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد.
 • اکنون می توانید اقدام به انتخاب 100 کد رشته محل متناسب با رشته امتحانی خود نمایید.
 • در پایان و بعد از ثبت کد رشته های مورد نظر خود حتما رسید انتخاب رشته خود را در قالب یک شماره پیگیری از سایت دریافت نمایید. بدیهی است در صورت عدم دریافت کد پیگیری انتخاب های شما در سیستم ثبت نشده اند و باید مجددا به ثبت آن ها بپردازید.

مشاوره انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

مطمئنا همه شما عزیزان مستحضر هستید که انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین با مطالعه این قسمت و در صورت نیاز و تماس با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره می توانید یک انتخاب رشته ایده آل و مطلوبی داشته باشید. توجه کنید که مهم ترین نکته ای که بایستی هنگام انتخاب رشته رعایت کنید چینش کد رشته محل ها بر اساس علاقه تان می باشد.

به این صورت که 100 انتخاب خود را به سه قسمت تقسیم کنید و چند انتخاب اول خود را به رشته های مورد علاقه خود و بدون توجه به رتبه و ترازتان اختصاص دهید. چند انتخاب بعدی را نیز به رشته هایی که با توجه به رتبه و ترازتان امکان قبولی در آن ها وجود دارد اختصاص دهید و چند انتخاب آخر را نیز مختص رشته هایی قرار دهید که امکان قبولی شما در آن رشته ها بسیار بالاست ولی علاقه چندانی به آن ها ندارید و تنها در صورت اجبار و عدم قبولی در دو دسته اول مایل به ادامه تحصیل در آن رشته ها هستید.

توجه کنید که انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی انجام می شود و شما داوطلبان گرامی تنها در صورت خرید شناسه و رمز اینترنتی می توانید نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه انتخاب رشته می توانید عضو کانال تلگرام انتخاب رشته شده و از اطلاعات این کانال بهره مند گردید.

همانطور که اشاره کردیم انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 از اواخر تیرماه و یا اوایل مردادماه آغاز خواهد شد. اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  نیز نهایتا سه هفته الی 4 هفته پس از انتخاب رشته بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار می گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص زمان و نحوه اعلام نتایج می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  زمان ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور

  • Avatar

   سلام زمان ثبت نام کارشناسی ارشد،اواسط آذرماه است وزمان برگزاری آزمون اوایل اردیبهشت است.وزمان ثبت نام کارشناسی ارشدفراگیر،مهرماه وزمان برگزاری آزمون،دی ماه است

دریافت مشاوره