دوشنبه , ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مشاوره انتخاب رشته ارشد آزاد 99
انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

از سال 96 تا کنون فقط یک آزمون برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در کشور برگزار می گردد. علاوه بر دانشگاه های سراسری ، دانشگاه آزاد با توجه به مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، در دوره های تحصیلات تکمیلی و در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته اقدام به جذب دانشجو می نماید.

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ، که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار گردید ، شرکت کرده اند ، چنانچه واجد شرایط باشند می توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت نمایند. آگاهی از زمان ، نحوه ، شرایط و نکات مهم پیرامون انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 99 از نکات مهمی است که داوطلبان علاقه مند به تحصیل در واحد های دانشگاه آزاد باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور در کارنامه اولیه داوطلبان درج گردیده است.

زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

هر ساله تقریبا سه هفته بعد از برگزاری آزمون نتایج اولیه داوطلبان در قالب کارنامه منتشر می شود و بعد از آن انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 دانشگاه های سراسری آغاز می گردد. بعد از پایان یافتن انتخاب رشته دانشگاه های سراسری اعم از دانشگاه های روزانه ، شبانه (نوبت دوم) ، غیر انتفاعی ، پیام نور و پردیس خودگردان انتخاب رشته دانشگاه آزاد شروع می شود.

به دلیل جاری شدن سیل اخیر در برخی از استان های کشور بنا بر مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشدسال 98 به تعویق افتاده بود که به همین دلیل تقویم برگزاری آزمون دچار تغییر گردید.

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 99 ، طبق روال سال های گذشته در اواخر خرداد ماه یا اوایل تیرماه 99 انجام می گیرد. شما داوطلبان می توانید برای دریافت جدیدترین اخبار تحصیلی از جمله زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد شده و آخرین اطلاعیه ها را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نحوه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

برای ورود به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیازمند کد دسترسی خواهید بود. تمامی داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد 99 شرکت کرده اند در زمان دریافت کارنامه اولیه خود ، چنانچه مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شده باشند کد دسترسی انتخاب رشته آنان در سامانه دانشگاه آزاد ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور و در پایین کارنامه اولیه آن ها درج خواهد شد.

داوطلبان واجد شرایطی که علاقه مند هستند تا در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از واحد های دانشگاه آزاد به ادامه تحصیل بپردازند باید در زمان مقرر به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. هر داوطلب مجاز است حداکثر 100 کد رشته محل را از میان رشته های ارائه شده انتخاب کند.

توصیه می کنیم پیش از اقدام به انتخاب رشته ابتدا دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد را دانلود کرده و به دقت آن را مطالعه نمایید تا از شرایط و ضوابط انتخاب رشته آگاهی کسب کنید. برای سهولت دسترسی به این دفترچه ، لینک آن را در جدول پایین قرار داده ایم که فقط کافیست برای دریافت آن ، بر روی لینک های زیر کلیک نمایید.

دریافت دفترچه های انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 
دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98دانلود اصلاحات دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

دانلود اصلاحات سری دوم دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

(جهت دریافت دفترچه ها ، روی لینک های فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

(به محض انتشار ، لینک فعال می شود.)

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 با طی کردن دو مرحله انجام می گیرد ؛ اول پرداخت هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 99 و دریافت شناسه و رمز عبور و دوم ورود به سامانه و ثبت کد رشته های مورد نظر. که در این قسمت ما به صورت گام به گام به شرح این مراحل پرداخته ایم.

مراحل پرداخت هزینه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ورود به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org  و کلیک بر روی گزینه ” سامانه های ثبت نام و انتخاب رشته “

مرحله اول - پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد

به محض ورود به این صفحه بر روی عبارت “خرید کارت اعتباری ثبت نام” کلیک کنید.

مرحله دوم - پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد

در این صفحه بر روی گزینه ” خرید کارت “ که در مقابل عبارت ” انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 99 ”  قرار دارد ، کلیک نمایید.

مرحله سوم - پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد

با ورود به صفحه جدید بعد از طی کردن دو مرحله ، به صفحه مربوط به خرید کارت اعتباری هدایت می شوید که باید اطلاعات فردی خود را وارد نموده و بر روی گزینه ” مرحله بعد “ کلیک نمایید.

مرحله چهارم - پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد

اکنون اگر اطلاعات خود را درست وارد کرده اید بر روی گزینه  ” تایید و پرداخت “ کلیک نمایید ، در غیر این صورت می بایست با کلیک بر روی گزینه “مرحله قبل” به صفحه قبلی برگشته و اطلاعات خود را تصحیح نمایید.

مرحله پنجم - پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد

با ورود به صفحه پرداخت ، شما باید هزینه انتخاب رشته را توسط کارت بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید. اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله ششم - پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد

با کلیک بر روی گزینه ” پرداخت ” ، در صورتی که پرداخت شما با موفقیت انجام شده باشد ، شناسه و رمز شما نمایان خواهد شد. که با دریافت آن ها قادر خواهید بود به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود در سایت مربوطه بپردازید.

مراحل ورود به سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 

مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به نشانی azmoon.org

کلیک بر روی عبارت ” انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 99 “.

مرحله دوم - پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد

وارد کردن شناسه و رمز ثبت نام و شناسه انتخاب رشته (همان کد دسترسی که در کارنامه اولیه درج شده است.)

مرحله سوم - پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد

با ورود به صفحه جدید مشخصات فردی ، کد و رشته امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد

اکنون می توانید اقدام به انتخاب 100 کد رشته محل متناسب با رشته امتحانی خود نمایید.

در پایان و بعد از ثبت کد رشته های مورد نظر خود حتما رسید انتخاب رشته خود را در قالب یک شماره پیگیری از سایت دریافت نمایید. بدیهی است در صورت عدم دریافت کد پیگیری انتخاب های شما در سیستم ثبت نشده اند و باید مجددا به ثبت آن ها بپردازید.

مشاوره انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

مطمئنا همه شما عزیزان مستحضر هستید که انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین با مطالعه این قسمت و در صورت نیاز می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید و یک انتخاب رشته ایده آل و مطلوب داشته باشید.

توجه کنید که مهم ترین نکته ای که بایستی هنگام انتخاب رشته رعایت کنید چینش کد رشته محل ها بر اساس علاقه تان می باشد ؛ به این صورت که 100 انتخاب خود را به سه قسمت تقسیم کنید و چند انتخاب اول خود را به رشته های مورد علاقه خود و بدون توجه به رتبه و ترازتان اختصاص دهید. چند انتخاب بعدی را نیز به رشته هایی که با توجه به رتبه و ترازتان امکان قبولی در آن ها وجود دارد اختصاص دهید و چند انتخاب آخر را نیز مختص رشته هایی قرار دهید که امکان قبولی شما در آن رشته ها بسیار بالاست ولی علاقه چندانی به آن ها ندارید و تنها در صورت اجبار و عدم قبولی در دو دسته اول مایل به ادامه تحصیل در آن رشته ها هستید.

توجه کنید که انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی انجام می شود و شما داوطلبان گرامی تنها در صورت خرید شناسه و رمز اینترنتی می توانید نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه انتخاب رشته می توانید عضو کانال تلگرام انتخاب رشته شده و از اطلاعات این کانال بهره مند گردید.

اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 نیز نهایتا 3 الی 4 هفته پس از انتخاب رشته بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار می گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص زمان و نحوه اعلام نتایج می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد با انتخاب رشته دانشگاه های سراسری یکسان است؟

خیر ، انتخاب رشته این دو دانشگاه به صورت جداگانه انجام می شوند.

2- انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از چه سایتی انجام می شود؟

سایت رسمی دانشگاه آزاد مسئولیت این امر را بر عهده دارد.

3- انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چه زمانی است؟

معمولا در تیر ماه فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر

 1. Avatar

  سلام ، من از انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد جاموندم و مهلتش تموم شد. اگر کاری هست که بتونم انجام بدم لطفا راهنماییم کنین؟

 2. Avatar

  سلام
  وقت بخیر
  شرایط قبولی در تمامی گرایش های برق قدرت در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران چیه؟
  مثلا با رتبه ۱۱۰۰۰

 3. Avatar

  زمان ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور

  • Avatar

   سلام زمان ثبت نام کارشناسی ارشد،اواسط آذرماه است وزمان برگزاری آزمون اوایل اردیبهشت است.وزمان ثبت نام کارشناسی ارشدفراگیر،مهرماه وزمان برگزاری آزمون،دی ماه است

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99