تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

نحوه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

یکی از راه هایی که داوطلبان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد به ادامه تحصیل بپردازند، شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد می باشد. دانشگاه آزاد هر ساله رشته های متعددی را در مقاطع مختلف از جمله کارشناسی ارشد ارائه می کند. داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده و پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب رشته شوند، می توانند در این فرآیند شرکت نمایند. در این مطلب قصد داریم شما را از زمان، نحوه، شرایط و نکات مهم انتخاب رشته ارشد آزاد مطلع کنیم.

نکات مهم در فرآیند انتخاب رشته ارشد 1400

کد دسترسی به انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در کارنامه اولیه داوطلبان درج می شود.

زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

مدتی بعد از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد نتایج اولیه داوطلبان در قالب یک کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته ارشد شده باشند، می توانند به انجام این فرآیند در دانشگاه های سراسری بپردازند. متقاضیانی که قصد انتخاب کد رشته محل های ارائه شده در این مقطع در دانشگاه آزاد را دارند نیز می توانند در کنار انتخاب رشته دانشگاه های سراسری (در دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان) نسبت به ثبت کد رشته های مربوط به دانشگاه آزاد در سایت مربوطه نیز اقدام نمایند.

متقاضیانی که قصد انتخاب رشته های ارائه شده در مقطع ارشد دانشگاه آزاد را دارند، می بایست از روز 10 الی 19 شهریور ماه به سامانه انتخاب رشته مراجعه نموده و این فرآیند را به انجام برسانند. همچنین بازه زمانی مذکور توسط مرکز ثبت نام الکترونیکی این دانشگاه تا روز جمعه 26 شهریور ماه مورد تمدید قرار گرفت. با توجه به این که امکان تمدید مجدد فرصت انتخاب رشته بسیار کم است، داوطلبان می بایست در اسرع وقت نسبت به ثبت یا ویرایش کد رشته محل های انتخابی خود اقدام نمایند.

نحوه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

برای ورود به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیازمند کد دسترسی انتخاب رشته آن می باشید. این کد در پایین کارنامه اولیه داوطلبان ثبت شده است. با استفاده از این کد می توانید در زمان مقرر به سایت مذکور مراجعه نموده و به ثبت حداکثر 100 کد رشته محل را از میان رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد بپردازید. لازم به ذکر است که انجام این فرآیند مستلزم پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد 1400 می باشد که روش پرداخت این وجه و راهنمای انتخاب رشته در بخش زیر آورده شده است.

 • ورود به سایت مرکز سنجش، پذیرش و مرکز فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir و کلیک بر روی گزینه “سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 دانشگاه آزاد اسلامی”

مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400

 • وارد کردن کد ملی و کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد (مندرج در قسمت پایین کارنامه) و کلیک بر روی گزینه “ورود”

مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400

 • تایید اطلاعات فردی و مجموعه امتحانی نمایش داده شده و فشردن دکمه “پرداخت”

مرحله سوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400

 • درج اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و مجددا کلیک بر روی گزینه “پرداخت”

مرحله چهارم انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400

فراموش نکنید شناسه پرداختی که در نتیجه واریز هزینه برای شما صادر می گردد را دریافت نموده و برای پیگیری در مراحل بعدی نزد خود نگهدارید.

پس از تکمیل فرآیند پرداخت فرم انتخاب رشته برای شما نمایان می گردد که می بایست به تکمیل آن به وسیله حداکثر 100 کد رشته بپردازید و نهایتا رسید انتخاب رشته خود و شماره پیگیری مندرج بر روی آن را از سایت مذکور دریافت نمایید.

معمولا یک بار فرصت ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا در صورت نیاز بتوانند تغییرات مورد نظر را در فرم خود اعمال نمایند.

با توجه به این که انتخاب رشته حساس ترین مرحله در پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشد، لازم است که با کسب اطلاعات کامل نسبت به انجام این امر اقدام کنید. به همین منظور دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 را در جدول زیر قرار داده ایم تا با استفاده از آن از ضوابط پذیرش در هر رشته محل و لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آگاه شوید. توجه داشته باشید که این لینک به محض انتشار دفترچه مذکور، فعال خواهد شد.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400
دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

مهم ترین نکته ای که در مورد فرآیند انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد، چینش کد رشته محل های مورد نظر است که باید بر اساس علاقه و معیارهای هر داوطلب صورت گیرد. به این صورت که اگر حداکثر تعداد انتخاب های مجاز را 100 کد رشته محل در نظر بگیریم، شما باید این تعداد را به سه قسمت تقسیم کنید. بخش اول انتخاب های خود را بدون توجه به رتبه و ترازتان به رشته هایی که مورد علاقه شما هستند، اختصاص دهید؛ حتی اگر شانس قبولی شما در آن ها بسیار کم است.

قسمت دوم انتخاب های خود را نیز توسط رشته هایی که بر اساس رتبه و ترازتان امکان قبولی در آن ها وجود دارد، تکمیل کنید و در نهایت دسته پایانی انتخاب های خود را مختص رشته هایی قرار دهید که امکان قبولی شما در آن رشته ها بسیار بالا است. به این ترتیب احتمال بیشتری برای کسب نتیجه مطلوب در این فرآیند وجود خواهد داشت.

قبولی یا عدم قبولی هر داوطلب در کد رشته مورد نظر در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 مشخص می گردد. متقاضیانی که نتیجه مطلوب را کسب کرده و موفق به پذیرش در یکی از انتخاب های خود شده باشند، می بایست در موعد مقرر با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر از زمان و نحوه ثبت نام آگاه شده و اقدامات لازم را انجام دهند.

دسته ای دیگر از داوطلبان نیز در انتظار زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستند تا در یکی از رشته های ارائه شده در این مرحله تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد آغاز نمایند. برای اطلاع از این که فرآیند تکمیل ظرفیت در کدام دوره ها برگزار می گردد و همچنین آگاهی از شرایط تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند در روزهای بین 10 الی 19 شهریور ماه انجام شد و بازه زمانی مذکور تا روز جمعه 26 شهریور ماه مورد تمدید قرار گرفت.

2- از چه طریقی می توان نسبت به انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 اقدام نمود؟

انجام انتخاب رشته این دانشگاه از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir صورت می گیرد.

3- از چه طریقی می توان به کد دسترسی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد دسترسی یافت؟

این شناسه در قسمت پایین کارنامه اولیه داوطلبان درج می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ نظر

 1. سلام .
  شهریه کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات آلمانی دانشگاه علوم و تحقیقات چقدره؟ و زمان اعلام نتایج کی هست؟
  ممنون

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته ی ذکر شده حدود ۵/۷۰۰/۰۰۰ الی ۶/۷۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 2. سلام .
  شهریه کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات آلمانی دانشگاه علوم و تحقیقات چقدره؟
  ممنون

  • با سلام و درود، شهریه حدودی هر ترم رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (۵/۷۰۰/۰۰۰_ ۶/۷۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 3. لینک انتخاب رشته دانشگاه ازاد ارشد کی باز میشه

  • با سلام، دفترچه و لینک انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد اسلامی مقطع کارشناسی ارشد، درسایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد از تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ قرار گرفته است.

 4. سلام ، من از انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد جاموندم و مهلتش تموم شد. اگر کاری هست که بتونم انجام بدم لطفا راهنماییم کنین؟

 5. سلام
  وقت بخیر
  شرایط قبولی در تمامی گرایش های برق قدرت در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران چیه؟
  مثلا با رتبه ۱۱۰۰۰

 6. زمان ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور

  • سلام زمان ثبت نام کارشناسی ارشد،اواسط آذرماه است وزمان برگزاری آزمون اوایل اردیبهشت است.وزمان ثبت نام کارشناسی ارشدفراگیر،مهرماه وزمان برگزاری آزمون،دی ماه است

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد