تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور

انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور

زمان و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 98
انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 98 در روزهای 23 و 24 خرداد ماه ، نوبت به اعلام نتایج اولیه و انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98 می رسد. آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند و در هنگام ثبت نام کارشناسی ارشد ، شماره سریال ” علاقه مندی به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی “ را نیز خریداری نموده اند ، می توانند نسبت به انتخاب رشته دانشگاه پیام نور نیز اقدام نمایند.

از آن جایی که انتخاب رشته یکی از مراحل حساس و سرنوشت ساز پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد به شمار می آید ، توصیه می کنیم که به هیچ وجه آن را به تنهایی انجام ندهید و از افراد با تجربه و خبره در این زمینه راهنمایی بگیرید.

انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با انتخاب رشته دانشگاه روزانه هم زمان و در قالب یک انتخاب رشته انجام می شود.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 98

داوطلبانی که قصد دارند مقطع کارشناسی ارشد خود را در یکی از دانشگاه های پیام نور تحصیل نمایند ، می بایست در آزمون سراسری کارشناسی ارشد که در تاریخ های 23 و 24 خرداد ماه برگزار شد شرکت کرده و پیش از آن نیز علاقه مندی خود به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی را هنگام ثبت نام اعلام کرده باشند.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند ، پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98 که در روز دوشنبه 17 تیرماه 98 صورت می گیرد ، می بایست اطلاعات و آگاهی های لازم را نسبت به گرایش های رشته آزمایشی خود به دست آورند تا پس از انتشار دفترچه و آغاز انتخاب رشته ، به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال 98 ، پس از اعلام نتایج اولیه آزمون ، در تاریخ 18 تیر ماه 98 و از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. از آن جایی که انتخاب رشته دانشگاه پیام نور به صورت هم زمان با انتخاب رشته دانشگاه سراسری صورت می گیرد ، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند از تاریخ 19 تیر ماه لغایت پایان روز 23 تیر ماه 98 ، نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند.

آن دسته از داوطلبانی که در بازه زمانی تعیین شده موفق به ثبت کد رشته محل های انتخابی خود نشده اند نگران نباشند ، زیرا سازمان سنجش آموزش کشور معمولا فرصتی را جهت انتخاب رشته این افراد در نظر می گیرد و آن ها می توانند در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ، فرم انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند. بازه زمانی انتخاب رشته سال 98 نیز یک مرتبه تمدید شد و داوطلبان تا پایان روز 25 تیرماه فرصت داشتند تا نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 98

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد 98 مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند مطابق مراحل زیر نسبت به انتخاب رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند :

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.
  • گزینه ” کارشناسی ارشد “ را از منوی سمت راست سایت انتخاب نمایید.
  • روی عبارت ” انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 98 “ کلیک کنید.
  • حال وارد صفحه جدیدی خواهید شد ، در این صفحه باید پس از مطالعه نکات مطرح شده در صفحه ، بر روی گزینه ” تایید و ادامه – گام بعدی “ کلیک کنید.
  • جهت ورود به سیستم انتخاب رشته ، به دو طریق می توانید وارد صفحه خود شوید :
  1. در روش اول شما عزیزان می توانید با وارد نمودن شماره پرونده ، شماره پیگیری ثبت نام و هم چنین عبارت امنیتی سایت ، وارد پنل کاربری خود شوید.
  2. در روش دوم که برای ورود به صفحه انتخاب رشته خود در سایت سازمان سنجش پیش رو دارید نیز می بایست شماره پرونده ، شماره داوطلبی ، کد ملی و عبارت امنیتی را وارد نمایید.
  • پس از ورود به صفحه انتخاب رشته ، داوطلبان می بایست نسبت به ثبت حداکثر 100 کد رشته محل انتخابی خود اقدام نمایند.
  • پس از اطمینان از درستی کد رشته محل هایی که در فرم انتخاب رشته وارد نموده اید ، نوبت به ثبت آن می رسد. توجه داشته باشید که سامانه پس از ثبت انتخاب رشته ، یک کد 15 رقمی در اختیار داوطلبان قرار خواهد داد ، عدم دریافت این کد به منزله ی عدم ثبت و تکمیل انتخاب رشته متقاضی می باشد.

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 98

همان طور که پیش تر به آن اشاره شد ، آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت نام خود ، شماره سریال علاقه مندی به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی را خریداری نکرده اند ، در صورتی که تمایل به انتخاب رشته محل های این دانشگاه ها دارند می بایست با پرداخت مبلغ 13 هزار و 800 تومان ، علاقه مندی خود به انتخاب رشته این دانشگاه ها را اعلام نمایند.

داوطلبان می توانند 100 کد رشته محل را در انتخاب رشته کارشناسی ارشد انتخاب نمایند ، همان طور که می دانید این مرحله از مهم ترین و حساس ترین مراحل آزمون است زیرا یک اولویت بندی اشتباه می تواند شانس شما را در پذیرش رشته و دانشگاه مورد علاقه تان کاهش دهد. بنابراین لازم است تا نکاتی را در این مرحله حساس در نظر بگیرید و از طریق مشورت با افراد خبره و آگاه انتخاب رشته خود را انجام دهید.

در انتخاب رشته دانشگاه پیام نور ، بهتر است تا از میان 100 کد رشته محلی که در فرم انتخاب رشته باید وارد کنید ، حدود 30 درصد را به انتخاب های خوش بینانه (انتخاب هایی که به آن ها علاقه دارید اما شانس قبولی شما در آن ها کم است.) اختصاص دهید. هم چنین 40 درصد انتخاب های خود را به انتخاب های واقع بینانه (انتخاب هایی که علاوه بر علاقه در آن ها شانس قبولی نیز دارید.) و مابقی را به انتخاب های بدبینانه اختصاص دهید. (انتخاب های بدبینانه نیز انتخاب هایی هستند که شانس قبولی شما در آن ها بالاست اما علاقه ای به تحصیل در آن ها ندارید.)

انتخاب رشته دانشگاه پیام نور از طریق سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98 انجام می شود و داوطلبان می بایست پس از دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند. شما عزیزان هم چنین می توانید جهت دریافت مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد ، با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره درارتباط باشید و از تجربه مشاوران تحصیلی خبره این مرکز استفاده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از موارد فوق نیز می توانید روی لینک های فوق کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره