پنج شنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور

انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور

انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 98
انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اگر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی هستید و قصد ادامه تحصیل کارشناسی ارشد را در دانشگاه پیام نور دارید این مطلب را دنبال کنید تا از شرایط ثبت نام در این دانشگاه اطلاع یابید.

برای تحصیل در دانشگاه پیام نور برای مقطع کارشناسی ارشد بایستی در کنکور سراسری کارشناسی ارشد گروه آزمایشی خود شرکت کنید و پس از انجام انتخاب رشته و پذیرش در دانشگاه مورد نظر، برای ثبت نام حضوری اقدام کنید.

داوطلبان باید در نیمه دوم آذز ماه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و پس از پرداخت مبلغی به صورت اینترنتی، با ارائه مدارک لازم ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهند. قبل از انجام ثبت نام اینترنتی باید دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری  دریافت شود و پس از مطالعه کامل آن و اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام، اقدام به ثبت نام اینترنتی در گروه آزمایشی مربوطه نمود. داوطلبان علاقمند به تحصیل در دانشگاه پیام نور باید در فرم ثبت نام اینترنتی خود گزینه علاقمندی به دانشگاه پیام نور را فعال نمایند. زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد گروه های آزمایشی مختلف طبق روال هرساله 6 و 7 اردیبهشت ماه می باشد و زمان اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد نیمه دوم خرداد ماه است که داوطلبان باید در این تاریخ برای انتخاب رشته خود اقدام کنند. برای انجام  انتخاب رشته کارشناسی ارشد باید دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد از سایت sanjesh.org دریافت شود و بعدا از مطالعه آن انتخاب رشته انجام داد.

انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با انتخاب رشته دانشگاه روزانه همزمان و در قالب یک انتخاب رشته می باشد.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور

همان طور که در متن فوق توضیح داده شد، ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد گروه آزمایشی خود را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنید و سپس برای انتخاب رشته اقدام کنید. لیست رشته های دانشگاه پیام نور نیز در داخل این دفترچه قرار دارد در واقع انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با انتخاب رشته دانشگاه روزانه همزمان و در قالب یک انتخاب رشته انجام می شود و داوطلبان می توانند در 100 رشته انتخابی خود کد رشته های دانشگاه پیام نور را نیز قرار دهند. برای انجام انتخاب رشته، باید انتخاب های خود را به 3 بخش خوش بینانه، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم کنید 20 درصد از انتخاب های خود را به بخش خوش بینانه اختصاص دهید در واقع کد رشته هایی را که به آنها علاقه دارید ولی با توجه به رتبه تان شانس پذیرش کمتری دارید، در این قسمت بگنجانید. در بخش واقع بینانه کد رشته هایی را قرار دهید که براساس رتبه تان، شانس پذیرش منطقی دارید و در قسمت بدبینانه نیز رشته هایی را قرار دهید که شانس قبولیتان در این رشته ها حتمی است. اشتباهی که بسیاری از داوطلبان انجام می دهند این است که انتخاب رشته خود را براساس شانس قبولی در یک رشته خاص انجام می دهند.در واقع آنها رشته ای را که شانس پذیرششان در آن حتمی است در اولویت های اول خود قرار می دهند ولی اگر انتخاب رشته خود را به ترتیبی که در مطلب فوق ذکر شد، انجام دهید احتمال قبولی در رشته مورد علاقتان افزایش می یابد.

شرایط ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد

  • فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی یا دانشجویانی که تا 31 شهریور فارغ التحصیل می شوند، می توانند در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند.
  • اگر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد هستید از دانشگاه پیام نور هستید و قصد تحصیل مجدد کارشناسی ارشد را در دانشگاه پیام نور دارید، دیگر نمی توانید در همان رشته خود ثبت نام نمایید و باید رشته دیگری را انتخاب کنید.
  • اگر دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور هستید و قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد را دارید، می توانید همزمان با تحصیل خود، در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنید و پس از قبولی قطعی در یک رشته، از رشته قبلی خود انصراف دهید.
  • اگر فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه روزانه هستید، و قصد شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد دارید، در صورت پذیرش در رشته های دانشگاه روزانه ملزم به پرداخت شهریه دوره شبانه هستید.
  • داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد سال قبل ثبت نام نموده و در یک رشته محل روزانه پذیرفته شده اند، برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری سال بعد، ابتدا باید از دانشگاه خود انصراف دهند و سپس در کنکور شرکت کنند هم چنین  منعی برای انتخاب رشته های دانشگاه پیام نور ندارند ولی مجاز به انتخاب رشته های دانشگاه روزانه نمی باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری را مطالعه کنید و در صورت وجود ابهام، با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره