تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400

انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400

زمان و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400

آن دسته از داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شوند، می توانند در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد نسبت به انجام این فرآیند اقدام کنند. هر ساله دانشگاه های سراسری از جمله پیام نور در دوره های روزانه و غیر روزانه به پذیرش داوطلبان در این مقطع به صورت با آزمون و از طریق طرح فراگیر می پردازند. داوطلبانی که در زمان ثبت نام سریال علاقه مندی انتخاب رشته این دانشگاه را خریداری کرده باشند، می توانند در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور کد رشته های مورد نظر را انتخاب کنند. اما به طور معمول امکانی فراهم می شود تا متقاضیانی که قبلا شماره سریال مذکور را خریداری نکرده اند، بتوانند نسبت به خرید آن اقدام نمایند.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در زمانی مشترک با  انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری انجام می گیرد.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400

سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور بر پایه یک نظام منحصر به فرد پایه ریزی شده است به نحوی که؛ حضور دانشجویان الزامی برای شرکت در در کلاس های خود نداشته و می توانند فقط در امتحان های پایان ترم شرکت نمایند. همان طور که اشاره شد، پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد متقاضیان با توجه به کارنامه خود می توانند در دوره هایی که مجاز شده اند، به انتخاب رشته بپردازند. علاقه مندان به شرکت در رشته های دانشگاه پیام نور نیز می بایست با در دست داشتن سریال اعتباری مربوطه که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و یا پس از اعلام نتایج خریداری کرده اند، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و اقدامات لازم را به انجام رسانند.

مطابق با اطلاع رسانی های این سازمان، انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 در دهه اول تیر ماه انجام می گیرد. پس از اتمام مهلت انجام فرآیند مذکور معمولا فرصت مجددی در اختیار افرادی که موفق به انجام آن در مهلت اولیه نشده اند قرار داده می شود که برای اطلاع از زمان و جزئیات آن می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضویت داشته باشید.

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400

مهم ترین اقدام در راستای انتخاب رشته دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد 1400 می باشد. این دفترچه در تیر ماه بر روی سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد منتشر می گردد و داوطلبان می توانند پس از بررسی تمامی مندرجات آن مطابق مراحل زیر نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام کنند.

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.
  • وارد بخش “کارشناسی ارشد” در منوی موجود در قسمت راست سایت شوید.
  • بر روی عبارت “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400” کلیک کنید.
  • در این مرحله وارد صفحه جدیدی خواهید شد که پس از مطالعه نکات مطرح شده در صفحه، کلید “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.
  • جهت ورود به سیستم انتخاب رشته به دو طریق زیر می توانید عمل کنید.
  1. وارد نمودن شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام
  2. درج شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد ملی
  • اکنون باید فرم انتخاب رشته مربوطه را تکمیل نمایید. توجه نمایید که شما مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل می باشید.
  • نهایتا کد 15 رقمی صادر شده از سوی سامانه را دریافت و نزد خود حفظ کنید.

در انتخاب رشته دانشگاه پیام نور، بهتر است از میان 100 کد رشته محلی که در فرم مربوطه ثبت می کنید، حدود 30 درصد را به انتخاب های خوش بینانه (انتخاب هایی که به آن ها علاقه دارید اما شانس قبولی شما در آن ها کم است.)، 40 درصد را به انتخاب های واقع بینانه (انتخاب هایی که علاوه بر علاقه در آن ها شانس قبولی نیز دارید.) و مابقی را به انتخاب های بدبینانه اختصاص دهید. (انتخاب های بدبینانه نیز انتخاب هایی هستند که شانس قبولی شما در آن ها بالاست اما علاقه کمتری برای تحصیل در آن ها دارید.) با توجه به حساسیت و اهمیتی که شیوه صحیح انجام این فرآیند دارد، توصیه می کنیم از مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد کمک بگیرید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور چه زمانی انجام می شود؟

از آن جا که دانشگاه پیام نور جزو دانشگاه های سراسری محسوب می شود، بنابراین همزمان با انتخاب رشته کارشناسی ارشد سایر دانشگاه های سراسری آغاز می شود.

2- مسئولیت اجرای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری بر عهده کدام سایت است؟

سایت سازمان سنجش آموزش کشور عهده دار مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور و سایر دانشگاه های سراسری می باشد.

3- حداکثر رشته هایی که داوطلبان می توانند در لیست انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور خود جای دهند؟

تعداد کل انتخاب ها برای دانشگاه های سراسری 100 کد رشته محل است که در میان آن ها می توان به تعداد دلخواه کد رشته های مربوط به دانشگاه های پیام نور را نیز جای داد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد