تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه پیام نور / انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور

انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور

زمان و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 99
انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در مرداد ماه، نوبت به اعلام نتایج اولیه و انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 می رسد. آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شوند، چنانچه هنگام ثبت نام این آزمون، شماره سریال “علاقه مندی به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی” را خریداری کرده باشند، می توانند نسبت به انتخاب رشته دانشگاه پیام نور اقدام کنند. البته پس از انتشار کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد برای داوطلبانی که در زمان ثبت نام سریال علاقه مندی انتخاب رشته دانشگاه پیام نور را خریداری نکرده باشند و مجاز به انتخاب رشته در این دوره های تحصیلی شده باشند، امکانی فراهم می شود که بتوانند نسبت به خرید سریال مذکور اقدام نمایند.

از آن جایی که انتخاب رشته یکی از مراحل حساس و سرنوشت ساز پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد به شمار می آید، توصیه می کنیم که به هیچ وجه آن را به تنهایی انجام ندهید و از افراد با تجربه و خبره در این زمینه راهنمایی بگیرید.

انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با انتخاب رشته دانشگاه روزانه همزمان و در قالب یک انتخاب رشته انجام می شود.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 99

داوطلبانی که قصد دارند مقطع کارشناسی ارشد خود را در یکی از دانشگاه های پیام نور تحصیل نمایند، می بایست در آزمون سراسری کارشناسی ارشد که در تاریخ های 2 و 3 مرداد ماه برگزار می شود، شرکت کنند و هنگام ثبت نام ارشد علاقه مندی خود را به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی اعلام نمایند.

پس از اعلام نتایج ارشد 99 داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته ارشد 99 شوند، می بایست اطلاعات و آگاهی های لازم را نسبت به گرایش های رشته آزمایشی خود به دست آورند تا پس از انتشار دفترچه و آغاز انتخاب رشته، به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

دفترچه انتخاب رشته ارشد 99، پس از اعلام نتایج اولیه آزمون آن و از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. از آن جایی که انتخاب رشته دانشگاه پیام نور همزمان با انتخاب رشته دانشگاه سراسری صورت می گیرد، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری، می توانند در موعد مقرر نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند.

معمولا برای آن دسته از داوطلبانی که در بازه زمانی تعیین شده موفق به ثبت کد رشته محل های انتخابی خود نمی شوند، جای نگرانی وجود ندارد؛ زیرا سازمان سنجش آموزش کشور معمولا فرصتی را جهت انتخاب رشته این افراد در نظر می گیرد و آن ها می توانند در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد، فرم انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند. بازه زمانی انتخاب رشته سال 98 یک مرتبه تمدید شد و داوطلبان تا پایان روز 25 تیرماه فرصت داشتند تا نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. برای اطلاع از تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد در سال جاری می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شده و از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید.

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 99

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سال جاری مجاز به انتخاب رشته شوند، می توانند مطابق مراحل زیر نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند:

  • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید.
  • گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی موجود در قسمت راست سایت انتخاب نمایید.
  • بر روی عبارت “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99” کلیک کنید.
  • در این مرحله وارد صفحه جدیدی خواهید شد که پس از مطالعه نکات مطرح شده در صفحه باید بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.
  • جهت ورود به سیستم انتخاب رشته معمولا به دو طریق می توانید وارد صفحه خود شوید:
  1. وارد نمودن شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام
  2. درج شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد ملی
  • پس از ورود به صفحه انتخاب رشته، می توانید حداکثر 100 کد رشته محل ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد را ثبت کنید.
  • پس از اطمینان نسبت به درستی کد رشته محل هایی که در فرم انتخاب رشته وارد نموده اید، نوبت به ثبت آن ها می رسد. توجه داشته باشید که سامانه پس از ثبت انتخاب رشته، یک کد 15 رقمی در اختیار شما قرار می دهد، عدم دریافت این کد به منزله عدم ثبت و تکمیل انتخاب رشته توسط فرد متقاضی می باشد.

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 99

همان طور که پیش تر به آن اشاره شد، آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت نام خود، شماره سریال علاقه مندی به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی را خریداری ننمایند، می توانند در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد مبلغ 13 هزار و 800 تومان را پرداخت کنند و کد رشته های ارائه شده در این واحدهای دانشگاهی را نیز به لیست خود اضافه نمایند.

همان طور که می دانید این مرحله از مهم ترین و حساس ترین مراحل آزمون کارشناسی ارشد است؛ زیرا یک اولویت بندی اشتباه می تواند شانس شما را در پذیرش رشته و دانشگاه مورد علاقه تان کاهش دهد. بنابراین لازم است تا نکاتی را در این مرحله حساس در نظر بگیرید و از طریق مشورت با افراد خبره و آگاه انتخاب رشته خود را انجام دهید.

در انتخاب رشته دانشگاه پیام نور، بهتر است تا از میان 100 کد رشته محلی که در فرم انتخاب رشته باید وارد کنید، حدود 30 درصد را به انتخاب های خوش بینانه (انتخاب هایی که به آن ها علاقه دارید اما شانس قبولی شما در آن ها کم است.)، 40 درصد را به انتخاب های واقع بینانه (انتخاب هایی که علاوه بر علاقه در آن ها شانس قبولی نیز دارید.) و مابقی را به انتخاب های بدبینانه اختصاص دهید. (انتخاب های بدبینانه نیز انتخاب هایی هستند که شانس قبولی شما در آن ها بالاست اما علاقه کمتری برای تحصیل در آن ها دارید.)

انتخاب رشته دانشگاه پیام نور از طریق سایت انتخاب رشته ارشد 99 انجام می شود و داوطلبان می بایست پس از دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند. شما عزیزان می توانید با کلیک بر روی مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه انتخاب رشته و نکات لازم آن بپردازید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور چه زمانی انجام می شود؟

از آن جا که دانشگاه پیام نور جزو دانشگاه های سراسری محسوب می شود، بنابراین همزمان با انتخاب رشته کارشناسی ارشد سایر دانشگاه های سراسری آغاز می شود.

2- مسئولیت اجرای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری بر عهده کدام سایت است؟

سایت سازمان سنجش آموزش کشور عهده دار مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور و سایر دانشگاه های سراسری می باشد.

3- حداکثر رشته هایی که داوطلبان می توانند در لیست انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور خود جای دهند؟

تعداد کل انتخاب ها برای دانشگاه های سراسری 100 کد رشته محل است که در میان آن ها می توان به تعداد دلخواه کد رشته های مربوط به دانشگاه های پیام نور را نیز جای داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره