خانه مشاوره تحصیلی بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی 1400 – 1401

بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی 1400 – 1401

نمره امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی 1400 - 1401
بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی 1400 – 1401

تقریبا تمامی دانش آموزان در فصل امتحانات دچار استرس می شوند و همین موجب می شود که تمرکز کافی برای مطالعه و یا پاسخگویی به سوالات در جلسه امتحان را نداشته باشند. یکی از مسائلی که بیشتر دانش آموزان از آن غافل می شوند، عدم همراهی با معلمان در طول سال تحصیلی می باشد.

این دسته از محصلین که اصطلاحا شب امتحانی هستند، تمامی مطالب درسی را برای آخرین روزهای منتهی به امتحانات انباشته می کنند و بدیهی است که این حجم از مباحث را نمی توان به صورت کامل و در طی یک روز ب ذهن سپرد. بنابراین توصیه می کنیم برای رفع این دغدغه در طول سال تحصیلی به مطالعه مباحث درسی بپردازید تا در فصل امتحانات دچار مشکل نشوید.

از دیگر عواملی که می تواند در کاهش استرس تاثیرگذار باشد، داشتن یک برنامه ریزی منسجم و دقیق برای دوران امتحانات می باشد. آگاهی از بارم و ارزش هر یک از فصل های دروس مختلف تاثیر شایانی در راستای برنامه ریزی درسی دارد، چرا که شما می توانید متناسب با نمره هر درس، میزان دقت و زمانی که برای تمرین و مطالعه به آن را اختصاص می دهید، تعیین کنید.

آگاهی از بارم امتحانات نهایی پایه دوازدهم و برنامه ریزی براساس آن می تواند در کسب نتیجه مطلوب موثر باشد.

بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی 1400 – 1401

مقادیر بارم بندی اعمال شده در امتحانات نهایی معمولا هر ساله از طریق فایلی که توسط سایت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشى وزارت آموزش و پرورش به آدرس aee.medu.ir منتشر می شود، در اختیار افراد قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که دانش آموزان جهت کسب نتیجه بهتر در امتحانات می توانند لیست حذفیات را نیز از طریق سایت رسمی آموزش و پرورش دریافت نموده و مطابق با برنامه ای اصولی خود را برای شرکت در آزمون دروس مختلف آماده سازند. در صورت داشتن هر گونه سوال در این خصوص، شما می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

همچنین فایل بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم رشته ریاضی به دلیل بیماری ناشی از ویروس کرونا در سه وضعیت عادی، زرد و قرمز کرونایی کشور از طریق جدول زیر در اختیار شما قرار داده شده است که در صورت کلیک بر روی لینک های مربوطه، می توانید پی دی اف هر کدام را دانلود کنید.

بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی 1400 – 1401
دانلود فایل بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

بارم هر یک از دروس هندسه 3، فارسی 3، فیزیک 3، ریاضیات گسسته، سلامت و بهداشت، شیمی 3، حسابان 2، عربی و زبان قرآن 3، علوم اجتماعی، دین و زندگی 3 و زبان انگلیسی 3 صرفا برای رشته ریاضی فیزیک از طریق دریافت لیست موجود در در جدول فوق امکان پذیر می باشد.

شما می توانید با توجه میزان اهمیت هر درس، دقت و زمان مطالعه خود را مطابق با ارزش آن مدیریت کنید تا بتوانید با اولویت بندی و به کارگیری برنامه ریزی درسی اصولی، علاوه بر کاهش استرس به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا نمایید. همچنین شایان ذکر است که دانش آموزان پایه دوازدهم بایستی به صورت حضوری امتحانات خود را سپری کنند که شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم مدارس 1401، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان به بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی 1400 - 1401 دسترسی یافت؟

فایل بارم بندی از طریق این مقاله و همچنین سایت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشى وزارت آموزش و پرورش قابل دریافت می باشد.

2- فصل اول ریاضیات گسسته شامل چند نمره در امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی 1400 - 1401 می باشد؟

این درس شامل 5 نمره در نوبت دوم سال تحصیلی 1400 - 1401 می شود.

3- فصل اول درس هندسه 3 شامل چند نمره در امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی 1400 - 1401 می باشد؟

این درس شامل 4 نمره در نوبت دوم سال تحصیلی 1400 - 1401 می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره