تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه غیرانتفاعی / ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد دارالعلم

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد دارالعلم

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 98 - 99
ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد دارالعلم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هر ساله تعداد رشته هایی که بدون نیاز به شرکت در کنکور ، توسط دانشگاه ها و مراکز سراسر کشور ارائه می شوند ، رو به افزایش است. “موسسات غیرانتفاعی” نیز یکی از مراکزی هستند که صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیز به پذیرش دانشجو می پردازند. افرادی که در کنکور سراسری شرکت ننموده و یا شرکت کرده و قبول نشده باشند ، می توانند در رشته های مشخصی از هر واحد دانشگاهی ثبت نام به عمل آورند. علاقه مندان می توانند با در دست داشتن یکی از مدارک پیش دانشگاهی ، دیپلم نظام قدیم ، مدرک کاردانی و دیپلم دوره آموزشی نظام جدید در رشته دلخواه ارائه شده در واحد مورد نظر ، ثبت نام نمایند.

داوطلبان می توانند بدون توجه به نوع مدرک فارغ التحصیلی شان ، در رشته های مورد علاقه خود ثبت نام نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد دارالعلم 98 – 99

موسسات غیرانتفاعی ، معمولا در دو نیمسال مهر و بهمن ماه به پذیرش دانشجویان در رشته های بدون کنکور می پردازند. آن دسته از داوطلبان که تمایل دارند از مهرماه شروع به تحصیل نمایند از 20 اسفند ماه سال 97 لغایت 28 شهریور سال 98 مهلت دارند که از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند. دقت کنید که ثبت نام نیمسال تحصیلی اول ، به صورت اینترنتی صورت گرفته و نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد.

اما در رابطه با زمان ثبت نام در رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی بهمن پیش بینی می شود که از روزهای پایانی دی ماه سال 98 آغاز گردد. زمان دقیق آن با انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی اعلام خواهد شد. داوطلبان دقت داشته باشند که نحوه ثبت نام در رشته های نیمسال دوم به طور دقیق مشخص نمی باشد و ممکن است به یکی از روش های اینترنتی ، حضوری و یا شاید هر دو انجام شود. جهت اطلاع دقیق از نحوه ثبت نام و زمان آن در نیمسال تحصیلی بهمن ماه می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی عضو شوید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد دارالعلم 98 – 99

شرایطی که علاقمندان به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی باید داشته باشند به شرح زیر می باشد.

  • داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم ، مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا 3 ساله نظام جدید و مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری
  • دارا بودن کارت پایان خدمت ، گواهی معافیت از خدمت و یا هر مدرک تعیین کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا
  • به اتمام رسیدن دوره تعهد خدمت دانشجویان فارغ التحصیل از مقطع کاردانی رشته های علوم پزشکی
  • انصراف قطعی دانشجویان دوره های روزانه از دانشگاه محل تحصیل ، قبل از ثبت نام در رشته های بدون آزمون موسسه غیرانتفاعی
  • امکان انصراف از دانشگاه محل تحصیل برای دانشجویان فاقد معافیت تحصیلی و در حال تحصیل در یکی از دوره های غیر روزانه ، پس از ثبت نام و قبولی در موسسات بدون کنکور غیرانتفاعی

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد دارالعلم 98 – 99

افرادی که تمایل به تحصیل در رشته های بدون کنکور دارند ، می توانند از طریق ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی به صورت اینترنتی و از سایت سازمان سنجش ، اقدام نمایند. ثبت نام در این رشته ها نیازمند ارائه برخی مدارک می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم. توجه داشته باشید که درصورت ناقص بودن مدارک ، ثبت نام فرد متقاضی لغو خواهد شد.

مدارک لازم جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 98 – 99
یک قطعه عکس 4*3 مربوط به سال جاری داوطلب و با فرمت jpg
معدل کل آخرین مدرک فارغ التحصیلی
کد پیگیری 12 رقمی مخصوص متقاضیان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری
کدرهگیری 13 رقمی داوطلبان تبعه غیرایرانی

شهریه دانشگاه غیرانتفاعی واحد دارالعلم 98 – 99

مبلغ شهریه دانشگاه غیرانتفاعی بسته به عوامل مختلف ، متغیر است. این که در هر ترم چند واحد توسط دانشجو اخذ شود ، رشته تحصیلی چه باشد ، سال ورودی و نوع واحدها (نظری ، عملی) کدامند ، همه در میزان شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی موثر هستند. هم چنین لازم به ذکر است که با شروع هر سال تحصیلی 10 الی 15 درصد به نرخ مصوب شهریه تمام واحدهای دانشگاهی اضافه می شود.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ارائه می شوند. پرداخت شهریه در این دو مقطع به ترتیب تا 4 و 8 ترم ادامه دارد.

میزان شهریه برای رشته های علوم انسانی و رشته های فنی مهندسی و علوم پایه ، کمی باهم تفاوت دارند.

جدول شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی
شهریه رشته های علوم انسانی
حداقل 1 میلیون تومان و حداکثر 1 میلیون و 500 هزار تومان
شهریه رشته های فنی مهندسی و علوم پایه
حداقل 1 میلیون و 500 هزار تومان و حداکثر 2 میلیون تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی واحد دارالعلم 98 – 99

همان طور که گفته شد ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های غیرانتفاعی در دو نیمسال مهر و بهمن ماه صورت می گیرد. اما رشته هایی که در این دو ترم ارائه می شوند همواره ثابت نبوده و ممکن است متفاوت باشند. از همین رو باید دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و به دقت بررسی کنید که آیا رشته دلخواهتان در واحد مورد نظر ارائه شده است یا خیر. از همین رو رشته های ارائه شده در نیمسال مهر موسسه دارالعلم را در ادامه بیان کرده ایم.

علوم انسانی

  • باستان شناسی – 60 نفر ظرفیت پذیرش
  • روان شناسی – 60 نفر ظرفیت پذیرش
  • مدیریت بازرگانی – 60 نفر ظرفیت پذیرش

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد دارالعلم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره