جمعه , ۲ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / تاثیر سهمیه 5 درصد ایثارگران و جانبازان در انتخاب رشته کنکور سراسری 98

تاثیر سهمیه 5 درصد ایثارگران و جانبازان در انتخاب رشته کنکور سراسری 98

تاثیر سهمیه 5 درصد ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری
تاثیر سهمیه 5 درصد ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاثیر سهمیه 5 درصد ایثارگران و جانبازان در انتخاب رشته کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

معمولا در مدت زمانی که داوطلبان به انجام انتخاب رشته مشغول هستند ، یکی از مهمترین سوالاتی که برایشان مطرح می شود ، آگاهی از میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد می باشد. اما یکی از سهمیه هایی که در زمان انتخاب رشته ذهن داوطلبان را به خود درگیر کرده است آگاهی از میزان تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور 98 می باشد و اینکه منظور از سهمیه 5 درصد ایثارگران چیست؟ چه تاثیری در انتخاب رشته کنکور سراسری دارد؟ و این نوع سهمیه متعلق به چه کسانی است؟ در پاسخ به این سوالات لازم است به اطلاعتان برسانیم که سهیه 5 درصدی ایثارگران به فرزندان و همسران جانبازان با جانبازی کمتر از 25 درصد و فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل 6 ماه مدت حضور داوطلبانه در جبهه تعلق می گیردبنابراین 5 درصد از ظرفیت هر رشته محل به این داوطلبان اختصاص پیدا می کند و در حال حاضر 30 درصد از کل ظرفیت دانشگاه ها به سهمیه ایثارگران اختصاص دارد.

چنانچه ظرفیت سهمیه 25 درصدی تکمیل نشود ، اولویت بعدی تکمیل این ظرفیت با داوطلبان سهمیه 5 درصدی ایثارگران و در مرحله بعدی با داوطلبانی است که دارای سهمیه مناطق می باشند .

پاسخ به سوالات داوطلبان در خصوص سهمیه 5 درصدی ایثارگران

1) سهمیه 5 درصدی ایثارگران متعلق به چه کسانی است؟ سهمیه ایثارگران به جانبازان ، همسر و فرزندان جانبازان با جانباز زیر 25 درصد تعلق می گیرد و این افراد تـابع ضـوابط مربوط بـه سهمیه ایثارگران هستند.

2) سهمیه 5 درصدی ایثارگران چه تاثیری در انتخاب رشته کنکور سراسری دارد؟ در صورتی که داوطلبان سهمیه ایثارگران (5 درصدی و 25 درصدی) 70 درصد نمره آخرین نفر قبولی در هر رشته محل را کسب کنند و آن رشته ظرفیت پذیرش داشته باشد ، قبول می شوند.

3) ظرفیت پذیرش برای داوطلبان سهمیه 5 درصدی چه میزان است؟ ظرفیت در نظر گرفته شده برای داوطلبان سهمیه 5 درصدی ، یک پنجم ظرفیت مربوط به سهمیه 25 درصدی است.

4) سهمیه 5 درصدی ایثارگران چه تاثیری در میزان شهریه دارد؟ برای مشمولان سهمیه 5 درصدی ایثارگران حداقل 30 درصد تخفیف یا معافیت شهریه در دوره های شبانه دانشگاه های دولتی ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور و دیگر دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی هستند ، تعلق خواهد گرفت.

5) مازاد ظرفیت به چه کسانی تعلق می گیرد؟ در صورت عدم تکمیل ظرفیت 25 درصدی مربوط به همسران و فرزندان جانبازان بالای 25 درصد آزادگان و شهدا ، مازاد ظرفیت به همسران و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه تعلق می گیرد. با توجه به اینکه معمولا تعداد شرکت کنندگان سهمیه ایثارگران ، کمتر از 5 درصد کل شرکت کنندگان کنکور سراسری می باشد ، بنابراین امسال ظرفیت مازادی که به داوطلبان سهمیه 25 درصدی ایثارگران اختصاص پیدا می کرد به داوطلبان سهمیه 5 درصدی ایثارگران (به همسر و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگانی که سابقه حضور در جبهه به مدت شش ماه را دارند) تعلق خواهد گرفت.

چه زمانی باید برای تکمیل فرم تقاضانامه سهمیه 5 درصدی ایثارگران اقدام کنیم؟

توجه داشته باشید که اعمال تاثیر سهمیه پس از بررسی و تایید از سوی ارگان ذیربط صورت خواهد گرفت. بنابراین در صورت تایید و اعمال سهمیه ، باید از درج سهمیه ایثارگران در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری و یا در کارنامه کنکور سراسری مطمئن شوید در غیر این صورت تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد اعمال نخواهد شد. در رابطه با زمان تکمیل فرم تقاضانامه سهمیه 5 درصد ایثارگران هم لازم است بدانید که مشمولان سهمیه 5 درصدی ایثارگران (همسر و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد ، رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه داوطلبانه در جبهه) می بایست در نیمه دوم خرداد ماه (زمان دقیق آن را پس از اعلام در همین صفحه و کانال تلگرام کنکور قرار خواهیم داد) با مراجعه به سایت سازمان سنجش ، نسبت به ثبت درخواست خود و تکمیل فرم مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند.

زمان ویرایش اطلاعات سهمیه 5 درصدی ایثارگران در کنکور 98

داوطلبانی که در ثبت نام کنکور سراسری شرکت نموده اند می بایست از نیمه دوم خرداد ماه (18 لغایت 21 خرداد) به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و کد پیگیری 12 رقمی آن را وارد کنند در غیر این صورت سهمیه اعمال نخواهد شد.

سهیه 5 درصدی ایثارگران به فرزندان و همسران جانبازان با جانبازی کمتر از 25 درصد و فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل 6 ماه مدت حضور داوطلبانه در جبهه تعلق می گیرد بنابراین 5 درصد از ظرفیت هر رشته محل به این داوطلبان اختصاص پیدا می کند. شما می توانید برای اطلاع از تاثیر سهمیه مناطق، ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا و رزمندگان در کنکور سراسری و تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاثیر سهمیه 5 درصد ایثارگران و جانبازان در انتخاب رشته کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۵۹ نظر

 1. سلام.ایا داوطبان سهمیه ۵ درصد در منطقه خود نیز گزینش میشوند؟

 2. سلام.پدر من کارت ایثارگری داره چون ۱۸ماه خدمت سربازی بعلاوه ی ۷ماه که چون در دوران بوده باید بیشتر از ۱۸ماه خدمت میکرده..توی کارتش زدن مدت حضور در جبهه ۷ماه.ایا من سهمیه ۵درصد دارم؟سایت اجا هم کدرهگیری هم بهم داده.
  این ۷ماه اضافه که بابام رفته جبهه حضور داوطلبانه محسوب میشه؟لطفا جواب بدید

 3. سلام ، میخواستم بدونم برای قبولی رشتهدی هوشبری دانشگاه گیلان رشت باید چه رتبه ای بیارم، شهر رشت منطقه ۲ حساب میشه و اینکه من از این سهمیه ۵٪ ایثارگران برخورد دار هستم ..

 4. سلام آیا سهمیه ۵درصد شامل سربازان وظیفه ای که در زمان جنگ در ژاندارمری خدمت کرده اند و کارت ایثار هم ندارند تعلق می گیرد

 5. سلام ببخشید پدر من ۱۱ماه خدمت سربازیشونو تو جبهه بودن و کارت ایثارگری دارن ما میتونیم از سهمیه پنج درصدی استفاده کنیم.

 6. سلام مگه سهمیه ۵ درصدی و۲۵ درصدی ادغام نشدند لطفا پاسخ بدین ممنون میشم

 7. سلام من میخوام اتاق عمل همدان قبولشم منطقه سه ام با سهمیه ی ۵درصدی به چه رتبه ای نیازه؟ممنون میشم جواب بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما با توجه به سهمیه ۵ درصدی برای قبولی در رشته اتاق عمل دانشگاه سراسری(علوم پزشکی همدان) به تراز بالای ۷۰۰۰ نیازمند هستید.

 8. سلام قبولی تو رشته فیزیوتراپی و پزشکی حدودا چند میخواد با سهمیه ۵ درصدی بعد با سهمیه ۵ چقدر تخفیف شهریه تو بین الملل و ازاد میدن

  • با سلام
   در صورت استفاده از سهمیه ۵ درصد رتبه شما در بین داوطلبان با سهمه محاسبه خواهد شد، جهت پذیرش برای رشته پزشکی و فیزیوتراپی در دوره های روزانه لازم به کسب رتبه زیر ۳ و ۲ هزار است،دانشگاه آزاد معمولا با تراز پذیرش میکند، برای قبولی در دانشگاه آزاد نیاز به تراز بالای ۹ هزار می باشد. دانشگاه ازاد فقط به جانبازان بالای ۲۵ درصد تخفیف میدهد.

 9. سلام میخواستم بپرسم پدر من داوطلبانه نرفته و سرباز بوده میتونم از سهمیه ۵ درصدی استفاده کنم؟

 10. باتشکر از پاسخگویی شما. ببخشید علی رغم اینکه من غیر روزانه آوردم ، باز هم امکان استفاده مجدد از سهمیه ۵ درصدی برای بنده وجود ندارد؟ چون همه میگن اگه رشته محل روزانه بیاری، سهمیه ت خراب میشه فقط!و این منو گیج کرده!

  • باسلام
   داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران در دوره های نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفـاعی، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد آزمون سراسری پذیرفته شوند، در صورت انصراف از قبولی اولیه، منحصراً یک بار دیگر مجـاز بـه اسـتفاده از سهمیه خود خواهند بود.

 11. با سلام. من امسال کنکور تجر بی شرکت کردم پشت کنکوری بودم و جزو سهمیه ۵ درصدی. صنایع شبانه آوردن‌ها نام کردم اما بنا ب دلایلی انصراف دادم. حالا سؤالم اینه: برای شرکت در کنکور ۹۸ مجددا میتونم از سهمیه ۵ درصدی استفاده کنم؟ اصلا جزو چ سهمیه ای خواهم شد؟ با تشکر از پاسخگویی شما.

  • با سلام
   با توجه به اینکه شما در کنکور ۹۷ از سهمیه خود استفاده کرده و قبولی داشته‌اید امکان استفاده از سهمیه برای شما در کنکور ۹۸ وجود ندارد.

 12. سلام. ببخشید برادر من از سهمیه ۵ درصد پدرم استفاده کرد و به دانشگاه دولتی رفت . آیا این سهمیه برای من اعمال خواهد شد؟

 13. سلام آیا سهمیه ایثارگر۵ درصد برای ورود به دانشگاه فرهنگیان اعمال میشه؟

 14. با سلام و خسته نباشید
  سهمیه ۵درصدی در مورد شرایط سنی یا تاریخ اخذ دیپلم محدودیتی نداره؟ پدر من ۱۳ ماه جبهه داره .من ۲۸سالمه و دیپلمم رو سال ۸۷ گرفتم . دانشگاه رفتم ولی از سهمیه استفاده نکردم. اگر بخوام دوباره کنکور بدم، این سهمیه به منم تعلق میگیره؟

 15. سلام. وقت بخیر. پدر من شش ماه ایثارگری داره، که طبق گفته شما میتونم از سهمیه پنج درصدی استفاده کنم، اما توی سایت اجا نوشته که نیروهای وظیفه حداقل باید دوازده ماه سابقه جبهه داشته باشن! ممکنه بگید چجوریه جریانش؟ یا شما که بیشتر در جریانید بررسی کنید. ممنونم

  • با سلام
   طبق قوانین تصویب شده توسط مجلس در سال ۹۵ و با توجه به اشاره سازمان سنجش به سهمیه ایثارگران در دفترچه ازمون سراسری ،پنج درصد ظرفیت هر کد رشته محل به جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان و همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص دارد.

 16. سلام ،پدر من با دوران سربازی ۲۱ ماه منطقه بوده ایا سهمیه ۵ درصدی شاملم میشه؟!

  • با سلام کسانی که بیش از ۱۲ ماه دوران خدمت ضرورت خود را در منطقه جنگی بوده اند شامل سهمیه ۵ درصد میشوند .

 17. سلام خسته نباشید
  میشه بگید برای قبولی پزشکی دولتی(هر شهری بغیر از دانشگاه ی سیستان)با سهمیه ۵درصد منطقه۱ حداقل چه رتبه ای لازمه؟؟ برای دانشگاه های خودگردان چی؟؟
  خیلی ممنون

 18. سلام استاد میشه لطفا راهنمایی کنید من با رتبه ۴۴۰۸۸ سهمیه ایثارگران و با تراز ۴۰۷۰ در زیر گروه یک احتمال قبولی پرستاری در تکمیل ظرفیت کدام شهر را دارم البته روزانه و اینکه بجز پرستاری کدام رشته روزانه قبول میشم با نهایت تشکر بخدا دارم میمیرم که برای ساله دیگه بشینم دوباره بخونم

 19. باسلام بنده پدرم ۲۴ ماه مناطق جنگی بوده و هم سهمیه ۵ درصدی دارم و هم مناطقه ۳ و ۹۸ میخام کنکور انسانی شرکت کنم وعلاقه خاصی به تربیت معلم دارم رتبه ام چند باید باشد تا دانشگاه فرهنگیان قبول شوم؟

 20. سلام
  شهریه ۵درصدیا رو همه جا زدن که حداقل ٣٠٪؜رو بنیاد میده
  ولى تاخالا همچین اتفاقى نیوفتاده

  امسال چى میشه اوضاع شهریه ما؟

 21. سلام..می بخشید من مدرک دیپلم ریاضی و پیش دانشگاهی هم ریاضی خوندم..میتونم ۹۸کنکور انسانی بدم؟

  • با سلام خیر مشکلی وجود ندارد و شما میتوانید در کنکور ۹۸ در گزوه انسانی ثبت نام کنید و کنکور انسانی را شرکت کنید .

 22. سلام. اگر کسی برای مصاحبه دانشگاه خاص دعوت بشه یعنی در کدرشته های بالاتر از اون هیچ شانسی برای قبولی نداشته؟؟

  • با سلام . شما میتوانید انتخاب های بالاتر از انتخاب رشته دانشگاه شرایط خاص را بررسی کنید و بعد از قبولی در یکی از آن ها برای ثبت نام اقدام کنید .

 23. با سلام
  با رتبه ۳۲۰۰ منطقه سه سهمیه ایثارگران شانس قبولی برا پزشکی تعهدی چقدره؟

 24. سلام…خسته نباشین…لطفا اگ میشه سئوالمو جواب بدین
  رتبه من ۱۴۰۰سهمیه ۵درصدی شده و ترازم۹۳۰۰هست
  ب من گفتن احتمال کم میتونم ۳رشتبه اول تجربی رو در پردیس و مازاد بیارم…آیا این درسته؟شما میگین با این رتبه چی قبول میشم

  • با سلام . با توجه به رتبه و شرایط موجود شما در کنکور سراسری شانس قبولی شما در ۳ رشته ی تجربی زیاد نمیباشد ولی مقداری میتوانید شانس در رشته ی داروسازی را داشته باشید .

 25. سلام .من پدرم دوران ۶ماه سربازی خودش رو در مناطق جنگی بوده .آیا سهمیه ۵درصدی شامل من میشه؟

  • باسلام،بله.
   براساس سال۹۶ کسانی که حضور وظیفه هم داشتندسهمیه برای انها اعمال شده است و همچنین شما میتوانید به ارگان مربوطه مراجعه کنید.

 26. سلام ببخشید میخواسم بدونم با رتبه ۵۰۰۰سهمیه ۵ درصدی با نمره تراز ۸۱۰۰ امکان آوردن رادیولوژی هر شهری و اتاق عمل و هوشبری کلان شهر ها هست؟ لطفا میشه جواب بدید ممنون

 27. سلام.من با چه رتبه ای میتونم دندونپزشکی تهران یا شهید بهشتی وپزشکی بقیه الله قبول بشم؟سهمیه ۵ درصدی

  • با سلام . رشته ی دندانپزشکی جزو رشته های برتر زیر گروه تجربی میباشد و معمولا رتبه های زیر ۳۰۰ را برای دانشگاه های تهران یا شهید بهشتی قبول مینمایند .

 28. با سلام.
  ۱٫ رتبه من در زیر گروه دو سهمیه ۵ درصد ایثارگران ۴۳۰۰ شده و ترازم ۸۲۰۰ احتمال قبولی داروسازی در واحد های خودگردان دانشگاه آزاد وجود دارد؟؟
  ۲٫اگر برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت شویم،آیا شانسی در قبولی کد رشته های بالاتر داریم؟

  • با سلام شما رتبه مناسبی را کسب کرده اید ولی با رتبه اکتسابی شما شانس قبولی برای رشته داروسازی بسیار کم میباشد برای مثال میتوان گفت مرز تراز قبولی برای پردیس دانشگاه ازاد رشته داروسازی ۹۰۰۰ میباشد

 29. با سلام،سوال دارم، میگم راسته که میگن امسال پذیرش دانشگاه ازاد براساس تراز نیست و بر اساس رتبه ست؟ درضمن راستع که. میگن ۴درصد پذبرش دانشجو با ازمون و ۹۶درصد بدون ازمونه؟ و اینکه بنظرتون با تراز۶۷۵۸مامایی ازاد یا مازاد سانشانس دارم ؟؟لطفا پاسخ بدید ،تشکر

  • با سلام.
   دانشگاه آزاد برای رشته های گروه با آزمون برحسب تراز پذیرش انجام میدهد. و درصد خاصی جهت پذیرش صورت نگرفته است. با توجه به تراز عنوان شده شانس قبولی شما برای ظرفیت خودگردان آزاد نسبتا بهتر از ازاد عادی می باشد. در نظر داشته باشید، شانس پذیرش شما علاوه بر تراز انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه بستگی خواهد داشت.

 30. سلام.من با سهمیه پنج درصدی و رتبه١١٠٠٠و تراز٧١٠٠ احتمال قبولی پرستاری و مامایی و اتاق عمل رو دارم؟؟؟آزاد چی شانس اونا رو دارم؟؟؟؟

  • سلام احتمال قبولی برای شما در قسمت های جنوبی کشور وجود دارد و پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه ها و انتخاب رشته ی شما نیز دارد.

 31. سلام ایا با رتبه ی ۱۷۶۰۰وتراز ۷۷۰۰ شانس قبولی برای رشته ی مامایی یا مدارک پزشکی یا بهداشت رو دارم؟ بومی خراسان جنوبی ام و دانشگاه زابل رو هم انتخاب کردم

  • سلام
   با توجه به رتبه ی شما،احتمال قبولی در دانشگاه های سراسری نسبتا پایین می باشد.اما با توجه به تراز شما احتمال قبولی در این رشته ها در واحدهای دانشگاه آزاد نسبتا خوب است .بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص علاوه بر رتبه ی شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که رتبه ی بهتری از شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در رشته های انتخابی شما بستگی دارد.

 32. با چه رتبه وترازی در سهمیه ۵ درصدی میشود دندانپزشکی ارومیه قبول شد؟

 33. سلام. خواهش میکنم به سئوالم جواب بدین با تراز ۶۷۵۴ سهمیه۵ درصد زیرگروه یک انسانی با توجه به اینکه ایثارگران باید ۷۰درصد تراز اخرین فرد قبولی رو کسب کنن امکانش هست حقوق روزانه شهر تهران قبول بشم؟

 34. سلام و عرض ادب
  شا فرمودین در سهمیه ۵ درصدی حداکثر رتبه قبولی سه رشته اصلی تجربی ۲۰۰۰ می باشد .آیا امسال که شرکت کنندگان این سهمیه نسبت به پارسال تقریبا دو برابر شده بازم حداکثر رتبه قبولی سه رشته اصلی تجربی همون ۲۰۰۰ هست؟

 35. با رتبه ی ۲۵۰۰سهمیه ۵درصد دامپزشکی دولتی میتونم قبول شم؟ممنون

  • باسلام.بله احتمال قبولی شما در کل کشور نسبتا بالا می باشد اما برای مثال اگر شما در انتخاب رشته خود فقط شهرهای بزرگ را انتخاب کرده باشید ماند تهران،البرز،اصفهان،شیراز و….شانس شما به نسبت پایین تر خواهد آمد.

 36. سلام خسته نباشید پارسال من با رتبه ۴٣٠٠ سهمیه ۵درصد فقط ١٠ نفر تا اخرین نفر قبولی پزشکی تعهدی شهرمون فاصله داشتم .امسالاین رتبه رو نصف کردم و از طرفی ظرفیت تعهدی شهرمون دو برابر شده . چند درصد احتمال داره امسال قبول بشم ؟؟ممنون

  • با سلام احتمال قبولی شما در رشته های تعهدی حدود ۷۰ درصد افزایش یافته است و امیدوارم امسال بتوانید در رشته مورد علاقعه خود قبول شوید

 37. سلام با تراز ۹۰۳۷ زیرگروه یک منطقه دو و رتبه کل ۷۲۰۰ و رتبه کشوری ۱۵۰۰۰ رتبه م در سهمیه ۵درصدی چند میشه؟ پزشکی فیزیوتراپی و بینایی سنجی روزانه؟

  • با سلام . با توجه به اطلاعات فوق رتبه حدودی شما بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ قرار میگیرد . شانس قبولی شما برای فیزیوتراپی و بینایی سنجی بالا میباشد.

   • با سلام . لطفا جزییات و اطلاعات دقیق تری را بیان نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی کنیم .

    • رتبه در منطقه دو و زیر گروه یک شده ۶۹۰۰ . و اینکه من بعد از تومان نتایج اقدام کردم برای سهمیه پنج درصدی و از طرف سازمان سنجش هم برام پیام اومده که اعمال میشه. ادبیات ۵۱ عربی ۷۰ دینی ۶۴ زبان ۸۴ ریاضی ۳۵ زیست ۵۱ شیمی ۵۴ فیزیک ۲۶٫

    • احتمال قبولی شما برای بینایی سنجی بیشتر از فیزوتراپی میباشد. اگر متقاضی این رشته ها هستید بهتر است شبانه ی دانشگاه ها را نیز انتخاب کنید.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید