پنج شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کنکور / تاثیر معدل در کنکور

تاثیر معدل در کنکور

میزان تاثیر معدل در کنکور 98
تاثیر معدل در کنکور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاثیر معدل در کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در سال های اخیر عبارت تاثیر معدل در کنکور به یکی از عبارات آشنا برای داوطلبان تبدیل شده است. به همین دلیل هر سال داوطلبانی که برای اولین بار قرار است در کنکور سراسری شرکت کنند با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس می گیرند و از تاثیر معدل در کنکور سراسری می پرسند. طبق روال سال های گذشته در کنکور سراسری 98 نیز نمرات نهایی و سوابق تحصیلی داوطلبان تاثیرگذار خواهد بود. با توجه با اینکه از نیمه دوم دهه 80 خبر حذف تدریجی کنکور ، ذهن داوطلبان را به خود درگیر کرده است اما خبر قطعی حذف این آزمون هنوز از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است.

در سال های اخیر شاهد افزایش میزان درصد تاثیر مثبت سوابق تحصیلی بر قبولی داوطلبان کنکوری بوده ایم. در واقع معدل دانش آموزانی که دیپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ کرده اند، در کنکور سراسری موثر خواهد بود. ممکن است برخی از افراد با نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در نتایج کنکور سراسری به طور دقیق آشنا نباشند ، به همین منظور می خواهیم شما داوطلبان گرامی را در جریان تمام جزئیات این موضوع قرار دهیم.

میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 حداکثر 30 درصد با تاثیر مثبت اعمال می شود.

میزان تاثیر معدل در کنکور 98

افرادی که از سال 1384 به بعد دیپلم خود را در رشته های ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی گرفته اند معدل آن ها در کنکور سراسری موثر خواهد بود. در سال 94 بر اساس طرحی که تصویب شد معدل داوطلبان تاثیر قطعی در رتبه داوطلبان داشت. یعنی در صورت کسب معدل پایین در رتبه داوطلب تاثیر منفی داشت ، ولی خوشبختانه از سال 95 باز هم این تاثیر منفی لغو شد و تنها در صورت کسب نمره خوب در رتبه داوطلبان تاثیر مثبت خواهد داشت. از امسال شاهد تاثیر مثبت 25 درصدی سوابق تحصیلی دبیرستان و تاثیر مثبت 5 درصدی نمره دروس نهایی پیش دانشگاهی داوطلبان خواهیم بود. داوطلبانی که نمرات خوبی کسب نکرده اند نباید نگران تاثیر منفی نمراتشان در کنکور 98 باشند چرا که تاثیر معدل در کنکور سراسری 98 حداکثر 30 درصد با تاثیر مثبت اعمال می شود. 

چه کسانی مشمول تاثیر مثبت 5 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 98 می شوند؟ 

چنانچه داوطلبان مدرک پیش دانشگاهی خود را در هر یک از رشته های ریاضی ، انسانی ، تجربی و معارف اسلامی از سال 1390 – 1391 به بعد دریافت نموده باشد ، در صورتی که یک یا چند درس از دروس پیش دانشگاهی خود را به صورت نهایی (کشوری) گذرانده باشد ، مشمول اعمال 5 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری خود می شوند ، به عبارت دیگر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی این داوطلبان به میزان 5 درصد به صورت مثبت بر رتبه فرد اثر گذار خواهد بود. چنانچه نمرات نهایی فرد پایین باشد این تاثیر ، منفی نخواهد شد چرا که قانون تاثیر منفی این نمرات لغو شده است.

چه کسانی مشمول تاثیر مثبت 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 98 می شوند؟ 

داوطلبانی که دیپلم ریاضی ، انسانی ، تجربی و علوم معارف اسلامی خود را از سال 1384 تا 1397 در نظام آموزشی قدیم دریافت نموده باشند در صورتی که یک یا چند درس از دروس خود را به صورت نهایی (کشوری) گذرانده باشند ، مشمول اعمال 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری خود می شوند ، به عبارت دیگر سوابق تحصیلی دیپلم این دسته از افراد به میزان 25 درصد به صورت مثبت بر رتبه داوطلب اثر گذار خواهد بود. چنانچه نمرات نهایی فرد پایین باشد این تاثیر منفی نخواهد شد چرا که قانون تاثیر منفی این نمرات لغو شده است.

چه کسانی مشمول تاثیر مثبت 30 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 98 می شوند؟ 

اگر داوطلبی یک یا چند درس خود را هم در مقطع دیپلم  و هم در مقطع پیش دانشگاهی به صورت نهایی گذرانده باشد مشمول تاثیر حداکثر 30 درصدی می باشد که این تاثیر به صورت مثبت بر رتبه وی اثر خواهد گذاشت. همچنین آن دسته از داوطلبانی که دیپلم هر یک از رشته های ریاضی ، انسانی ، تجربی و علوم معارف اسلامی خود را در نظام آموزشی جدید دریافت نموده باشند و یک یا چند درس از دروس پایه دوازدهم آن ها به صورت نهایی و کشوری برگزار شده باشد ، سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی آن ها به میزان 30 درصد قطعی و مثبت بر نمره کل نهایی وی اثر خواهد گذاشت.

تاثیر سوابق تحصیلی همه دانش آموزان به صورت مثبت خواهد بود و داوطلبانی که سوابق تحصیلی مناسبی ندارند ، نگران تاثیر منفی سوابق تحصیلی نباشند و تمرکز خود را بر روی مطالعه مناسب ، برنامه ریزی درست و گرفتن نتیجه مطلوب از کنکور بگذارند و با دست یافتن به کارنامه ای قابل قبول از کنکور خود ، 70 درصد تاثیر کنکور را به صورت مستقیم به دست آورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاثیر معدل در کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره