شنبه , ۲۶ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / تاثیر معدل در کنکور

تاثیر معدل در کنکور

تاثیر معدل در کنکور
تاثیر معدل در کنکور

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاثیر معدل در کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در سال های اخیر عبارت تاثیر معدل در کنکور به یکی از عبارات آشنا برای داوطلبان تبدیل شده است. به همین دلیل هر سال داوطلبانی که برای اولین بار قرار است در کنکور سراسری شرکت کنند با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس می گیرند و از تاثیر معدل در کنکور آن سال می پرسند. امسال نیز داوطلبان کنکور سراسری 97 با همین عنوان سوال با مرکز تماس می گیرند. به دلیل تعدد سوالات تصمیم گرفتیم این مقاله را به تاثیر معدل در کنکور 97 اختصاص دهیم. اگر شما هم داوطلب شرکت در کنکور 97 هستید پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید تا با میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور 97 مطلع شوید.

معدل دانش آموزانی که دیپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ کرده اند، در کنکور سراسری موثر خواهد بود.

تاثیر معدل در کنکور

دانش آموزانی که از سال 1384 به بعد دیپلم خود را در رشته های ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی گرفته اند معدل آن ها در کنکور سراسری موثر خواهد بود. جالب است بدانید قبل از سال 1394 تاثیر معدل در کنکور صرفا به صورت مثبت بود یعنی داوطلب در صورت کسب معدل پایین در رتبه کسب شده داوطلب بلا اثر بود و تنها در صورت کسب نمره خوب تاثیر مثبت بر رتبه وی داشت در آن سال معدل دیپلم تاثیری 25 درصدی بر رتبه داوطلبان داشت. در سال 94 بر اساس طرحی که تصویب شد معدل داوطلبان تاثیر قطعی در رتبه داوطلبان داشت. یعنی در صورت کسب معدل پایین در رتبه داوطلب تاثیر منفی داشت. ولی خوشبختانه از سال 95 باز هم این تاثیر منفی لغو شد و تنها در صورت کسب نمره خوب در رتبه داوطلبان تاثیر مثبت خواهد داشت.

میزان تاثیر معدل در کنکور 97

امسال نیز همچون سال 96 شاهد تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی دبیرستان و تاثیر 5 درصدی نمره معدل پیش دانشگاهی داوطلبان خواهیم بود. لازم به ذکر است که هم تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی دبیرستان و هم تاثیر 25 درصدی معدبل پیش دانشگاهی داوطلبان در کنکور 97 به صورت مثبت خواهد بود و داوطلبانی که نمرات خوبی کسب نکرده اند نباید نگران تاثیر منفی نمراتشان در کنکور 97 باشند. در صورت تغییر در میزان تاثیر معدل در کنکور 97 حتما در همین صفحه و همچنین کانال تلگرام کنکور اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد. بنابراین پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره از آخرین اخبار مربوط به ” میزان تاثیر معدل در کنکور 97 ” آگاه گردید.

جبران معدل پایین در کنکور 97

برخی از داوطلبان که معدل دیپلم آن ها پایین است با ناراحتی با مشاوران ما در مرکزب مشاوره تماس می گیرند و به دنبال راهی برای جبران معدل پایین در کنکور می گردند. نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر شما معدل بالایی کسب کنید تاثیر مثبتی بر روی رتبه شما خواهد داشت ولی معدل پایین هیچ تاثیر منفی بر روی رتبه شما در کنکور 97 نخواهد گذاشت و اگر معدل دیپلم شما پایین است تنها راه جبران آن تلاش بسیار جهت آمادگی در کنکور و کسب رتبه بالاست چرا که تنها ملاک شما در پذیرش، رتبه ای خواهد بود که در کنکور 97 کسب خواهید کرد. شاید جالب باشد بدانید که در سال های گذشته بسیاری از پذیرفته شدگان دانشگاه های برتر معدل دایپلم پایینی داشته و معدل آن ها هیچ تاثیر مثبتی در پذیرش آن ها نداشت و تنها با تلاش و در نتیجه کسب رتبه خوب در کنکور توانستند در بهترین رشته و دانشگاه ها پذیرفته شوند.

تاثیر معدل دیپلمه های قبل از سال 84 در کنکور 97

برخی از داوطلبان کنکور 97 که دیپلم خود را قبل از سال 84 و مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 اخذ کرده اند با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس می گیرند و در رابطه با تاثیر و یا عدم تاثیر معدلشان در کنکور می پرسند. در رابطه با این موضوع باید بگوییم که اگر شما نیز جزو داوطلبانی هستید که دیپلم خود را قبل از سال 84 و مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 دریافت کرده اید، معدل شما هیپگونه تاثیری در کنکور 97 نخواهد داشت و رتبه ای که در کارنامه شما درج خواهد شد همان ترازی است که در کنکور بدست آورده اید. بنابراین جه معدل بالایی داشته باشید و چه معدل پایینی می بایست با تلاش بسیار در کنکور رتبه لازم جهت قبولی در رشته محل مورد علاقه خود را کسب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاثیر معدل در کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید