تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / تاریخ آزمون دکتری 1401

تاریخ آزمون دکتری 1401

مهلت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1401
تاریخ آزمون دکتری 1401

اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارید و می خواهید در آزمون ورودی این مقطع تحصیلی شرکت کنید، لازم است بدانید که طبق مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی، آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و ازاد از سال 96 تا به امروز ادغام شده و داوطلبان جهت تحصیل در هر یک دانشگاه های مذکور می بایست با شرکت در یک آزمون به رقابت بپردازند. جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام در آزمون ورودی این مقطع تحصیلی می توانید به مطالعه ادامه این مقاله بپردازید.

فرآیند ثبت نام آزمون دکتری به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

مهلت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1401

طبق اعلام سازمان سنجش و آموزش کشور و اطلاعیه منتشر یافته در پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی sanjesh.org، ثبت نام در آزمون ورودی مقطع دکتری از تاریخ 1 آذر ماه آغاز شده و تا روز 8 آذر ماه 1400 نیز ادامه داشت. در بازه زمانی مذکور، داوطلبین هم امکان ثبت نام آزمون دکتر داشتند و هم در صورت نیاز می توانستند به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری بپردازند. پس از پایان این مهلت ثبت نام، سازمان سنجش برای آن دسته از متقاضیانی که از مهلت اولیه نام نویسی به هر دلیلی جا مانده بودند نیز مجددا لینک ثبت نام آزمون دکتری را تا تاریخ 12 آذر ماه فعال کرد. همچنین توجه نمایید که لینک نام نویسی با تاخیر در این آزمون تا روز 10 دی ماه 1400 قابل دسترس است.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1401

توجه داشته باشید که می بایست پیش از شروع ثبت نام دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری را دانلود نموده و با دقت مطالعه کنید. پس از اطلاع از ضوابط شرکت در این آزمون، در صورتی که جزو واجدین شرایط ثبت نام آزمون دکتری می باشید، می توانید مراحل نام نویسی خود را مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله تکمیل نمایید.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و از منوی سمت راست سایت، گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب نمایید.
  • در صفحه جدید، بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1401” کلیک کنید.
  • در این مرحله می بایست با کلیک بر روی گزینه “خرید کارت”، هزینه ثبت نام آزمون دکتری  به مبلغ 150 هزار تومان را پرداخت نمایید.
  • تیک مربوط به عبارت “سریال ثبت نام دکتری و علاقه مند به دریافت پیامک اطلاع رسانی بابت مراحل مختلف آزمون” را علامت گذاری کنید.
  • اکنون شما وارد صفحه پرداخت الکترونیکی شده اید که باید اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نموده و مبلغ مشخص شده را واریز نمایید.
  • در نهایت نیز سامانه یک شماره سریال 12 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را دریافت نموده و تا پایان مراحل آزمون نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید تنها در صورتی که از شرایط ثبت نام آزمون دکتری  اطلاع کافی دارید نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری و نام نویسی اقدام نمایید. چرا که در صورت مشخص شدن عدم انطباق وضعیت داوطلب با شرایط مذکور، ثبت نام وی در هر یک از مراحل پذیرش لغو شده و همچنین هزینه واریز شده قابل بازگردانی نیست.

توجه داشته باشید برای این که با آمادگی کامل در این آزمون ظاهر شوید، می بایست نسبت به انجام برنامه ریزی آزمون دکتری  اقدام نموده و با استفاده از یک برنامه معقول و اصولی به مطالعه دقیق منابع آزمون دکتری  بپردازید. با کلیک برروی هر یک از لینک های موجود می توانید اطلاعات کاملی در حوزه مربوطه کسب نمایید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان تا چه تاریخی مهلت دارند تا در آزمون دکتری 1401 ثبت نام کنند؟

متقاضیان می توانند همچنان تا تاریخ 10 دی ماه 1400 نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام کنند.

2- ثبت نام آزمون دکتری 1401 چگونه انجام می شود؟

افراد جهت ثبت نام می بایست در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

3- چه زمانی می توانیم برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1401 اقدام کنیم؟

این کارت حدودا 3 الی 4 روز پیش از زمان برگزاری آزمون منتشر می گردد. بر همین اساس، داوطلبان باید در اوایل اسفند ماه به دیافت کارت خو بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری