تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / تاریخ آزمون دکتری 1402

تاریخ آزمون دکتری 1402

مهلت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1401
تاریخ آزمون دکتری 1401

اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارید و می خواهید در آزمون ورودی این مقطع تحصیلی شرکت کنید، لازم است بدانید که طبق مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی، آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و ازاد از سال 96 تا به امروز ادغام شده و داوطلبان جهت تحصیل در هر یک دانشگاه های مذکور می بایست با شرکت در یک آزمون به رقابت بپردازند. جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام در آزمون ورودی این مقطع تحصیلی می توانید به مطالعه ادامه این مقاله بپردازید.

فرآیند ثبت نام آزمون دکتری به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 1402

داوطلبین واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1402 که در مهلت تعیین شده نسبت به انجام نام نویسی خود اقدام کرده اند، می بایست مدام پیگیر اخبار مربوط به تاریخ برگزاری این آزمون از طریق سایت ثبت نام کنکور دکتری 1402 باشند. هنوز زمان برگزاری این آزمون در سال 1402 مشخص نمی باشد، اما پیش بینی می شود مانند سال گذشته در اسفند ماه برگزار شود. شرکت کنندگان باید کارت ورود به جلسه خود را از سایت مذکور دریافت نموده و در موعد مقرر، به نشانی محل برگزاری آزمون که بر روی کارت ورود به جلسه کنکور دکتری 1402 نوشته شده است، مراجعه کنند. همچنین شما می توانید جهت اطلاع از زمان دقیق برگزاری این آزمون و اخبار مربوطه، در  کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

منابع آزمون دکتری سراسری 1401

اطلاع از منابع آزمون و مطالعه آنها، کمک شایانی به موفقیت داوطلبان خواهد کرد و تمامی افرادی که قصد شرکت در آزمون دکتری را دارند، می بایست طبق برنامه ریزی دقیق به مطالعه منابع آزمون دکتری بپردازند که لیست آنها از طریقدفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. با توجه به اینکه این منابع برای هرکدام از رشته های گروه های آزمایشی مختلف، متفاوت می باشد، امکان ذکر همه آنها در متن این مقاله وجود ندارد و شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از منابع رشته مورد نظر خود، مقاله منابع آزمون دکتری 1402 را مطالعه نمایید.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سراسری 1401

تمامی داوطلبینی که قصد شرکت در آزمون دکتری سراسری را دارند، می بایست جهت دریافت کارت ورود به جلسه خود، اقدام نموده و در روز آزمون به همراه داشته باشند.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست آیکون “دکترای تخصصی” را انتخاب کنید.
 • پس از ورود به صفحه جدید، بر روی لینک فعال “کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری PH.D (نیمه متمرکز) سال 1402” کلیک نمایید.
 • اطلاعات خود را به یکی از 4 روش زیر وارد کرده و پس ازدرج عبارت امنیتی مطابق تصویر، گزینه “جستجو” را بفشارید.
  1. شماره پرونده و سریال ثبت نامی
  2. شماره پرونده و کد پیگیری
  3. شماره پرونده و کد ملی
  4. شماره پرونده و شماره داوطلبی
 • کلیک بر روی “لینک مشاهده و دیافت کارت ورود به جلسه ازمون دکتری سراسری 1402”

در صورتی که پس از دریافت کارت ورود به جلسه مغایرتی در اطلاعات درج شده وجود داشت، باید برای رفع نقص کارت خود در زمان تعیین شده، به باجه های رفع نقص مراجعه نمایید. همچنین برای اطلاع از آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه دکتری 1402  می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. همچنین اگر در دریافت کارت خود نیاز به راهنمایی و کمک داشتید می توانید در هر ساعتی از روز با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان تا چه تاریخی مهلت دارند تا در آزمون دکتری 1402 ثبت نام کنند؟

هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نمی باشد اما به محض اعلام آن، متن مقاله به روز رسانی می گردد.

2- ثبت نام آزمون دکتری 1402 چگونه انجام می شود؟

افراد جهت ثبت نام می بایست در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

3- چه زمانی می توانیم برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1402 اقدام کنیم؟

این کارت حدودا 3 الی 4 روز پیش از زمان برگزاری آزمون منتشر می گردد. بر همین اساس، داوطلبان باید در اوایل اسفند ماه به دریافت کارت خو بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری