تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1401

تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1401

علت تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1401
تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1401

چند وقتی است که به دلیل حضور میهمان ناخوانده ای به نام ویروس کرونا، سبق و سیاق زندگی افراد نه تنها در ایران بلکه در تمامی نقاط جهان، شکل و شمایل دیگری به خود گرفته است. شیوع این بیماری در کنار تهدید سلامت افراد جامعه، امور دیگری را نیز در بخش اقتصادی، آموزشی، اداری و… دچار اختلال نموده و برگزاری آزمون ها، امتحانات، استخدامی ها و… را نیز تحت الشعاع قرار داده است. تعطیلی مدارس و تعطیلی دانشگاه ها از جمله اولین اقداماتی می باشد که مراجع ذی ربط در راستای مهار بیماری کویید 19 و جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر آن اتخاذ نموده اند اما با توجه به خطر آفرین بودن این بیماری و ایجاد سویه های جدید از آن، می بایست مانند قبل به اهمیت فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی توجه نمود که تعویق آزمون های مختلف کشور نیز از جمله تبعات آن می باشد.

تاکنون هیچ اطلاعیه ای در خصوص تعویق کنکور ارشد 1401 منتشر نشده است و انتظار می رود که این آزمون در بازه زمانی 28 لغایت 30 اردیبهشت ماه 1401 برگزار گردد.

آیا کنکور کارشناسی ارشد 1401 به تعویق می افتد؟

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در شرایطی که کشور با اپیدمی بیماری کووید 19 مواجه است، تصمیمی مهم و اساسی محسوب می شود که اتخاذ آن حاصل بر هم کنش نظرات نهادهای مختلفی از جمله سازمان سنجش آموزش کشور، ستاد ملی مبارزه با کرونا، وزارت علوم، وزارت بهداشت و… است.

بر اساس جدول زمان بندی کنکور ارشد 1401 که در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری به چشم می خورد، این آزمون برای رشته های وزارت علوم در روزهای 28، 29 و 30 اردیبهشت ماه و برای رشته های وزارت بهداشت در تاریخ 5 و 6 خردادماه 1401 برگزار می شود و به نظر می رسد که مانند سال گذشته، شاهد تعویق زمان برگزاری کنکور ارشد نباشیم. البته با توجه به این که کشور ایران هنوز درگیر بیماری کرونا می باشد، این احتمال وجود دارد که در صورت تشدید وضعیت بیماری در کشور، منتظر تصمیم گیری مراجع ذی صلاح در خصوص تعویق امتحانات و آزمون های مختلف باشیم اما تا این لحظه هیچ گونه اخبار یا اطلاعیه معتبری در این زمینه منتشر نشده است. شما می توانید برای آگاهی از آخرین و جدیدترین خبرها در خصوص زمان برگزاری آزمون ارشد 1401 در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضو شوید.

نکات مهم در خصوص برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1401

  • در صورت تعویق کنکور ارشد 1401، احتمال تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای آن دسته از داوطلبانی که از روند نام نویسی جامانده اند، وجود خواهد داشت.
  • در سال گذشته شاهد انعقاد کمپینی جهت تعویق آزمون های تحت نظارت سازمان سنجش بودیم اما این کمپین برای آزمون های سال 1401، تا این لحظه هیچ گونه فعالیتی نداشته است.
  • در صورت تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1401، این تصمیم به احتمال قوی برای همه آزمون های مرتبط با وزارت علوم و وزارت بهداشت در مقطع مذکور لحاظ خواهد شد.
  • برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، مطابق کلیه آئین نامه های بهداشتی و پروتکل های مراقبتی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا منعقد می شود و رعایت تمامی توصیه نامه ها از جمله استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی برای شرکت کنندگان الزامی است.
  • متقاضیان شرکت در کنکور ارشد 1401 می بایست چند روز پیش از برگزاری آزمون نسبت به دریافت و چاپ کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد اقدام نموده و آن را به همراه مدارک هویتی (کارت ملی و شناسنامه عکس دار) در روز آزمون با خود به همراه داشته باشند.
  • متقاضیانی که مبتلا به بیماری کرونا هستند و در عین حال، قصد شرکت در کنکور ارشد را دارند، می بایست به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد مراجعه نموده و فرم خوداظهاری را تکمیل کنند تا سازمان سنجش، اقدامات لازم جهت تخصیص محیط مجزا، ایزوله و ایمن برای این داوطلبان در روز آزمون را به انجام رساند.

اطلاع از زمان دقیق برگزاری آزمون ارشد و احتمال تعویق آن، به شرکت کنندگان در طراحی یک برنامه ریزی درسی منظم و حساب شده و جمع بندی اصولی منابع کنکور کارشناسی ارشد کمک می کند که در صورت انتشار هرگونه اخبار جدید در این خصوص، مقاله فوق بروز خواهد شد.

نکته: با توجه به تعداد کم شرکت کنندگان این آزمون به نسبت کنکور سراسری و همچنین به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله 1/5 متری بین داوطلبان در حوزه های امتحانی اعمال خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- آیا احتمال تعویق آزمون کارشناسی ارشد 1401 وجود دارد؟

تاکنون هیچ اطلاعیه ای در خصوص تعویق کنکور ارشد 1401 منتشر نشده است اما لازم به ذکر است که احتمال تعویق این آزمون بسیار کم است.

2- کنکور کارشناسی ارشد 1401 در چه شرایطی برگزار می شود؟

آزمون مذکور مطابق با دستورالعمل های مراقبتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و همراه با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به منظور حفظ سلامت داوطلبان برگزار خواهد شد.

3- آخرین تاریخ اعلام شده برای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1401 چه زمانی می باشد؟

بر اساس جدول زمان بندی آزمون ارشد 1401، کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم در بازه زمانی 28 لغایت 30 اردیبهشت ماه و آزمون ارشد وزارت بهداشت نیز در تاریخ 5 و 6 خردادماه منعقد می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد