تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400

تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400

علت تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400
تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400

چند وقتی است که به دلیل حضور میهمان ناخوانده ای به نام کرونا، سبق و سیاق زندگی افراد نه تنها در ایران بلکه در تمامی نقاط جهان شکل و شمایل دیگری به خود گرفته است. شیوع این ویروس در کنار تهدید سلامت افراد جامعه، امور دیگری را نیز در بخش اقتصادی، آموزشی، اداری و… کشور دچار اختلال نمود.

تعطیلی مدارس و تعطیلی دانشگاه ها از جمله اولین اقداماتی می باشند که مراجع ذی ربط تصمیم به اجرای آن در راستای مهار این ویروس در نظر گرفتند. اما با توجه به همه گیری این بیماری و روند رو به رشد تعداد مبتلایان، شاهد افزایش محدودیت ها می باشیم که تعویق آزمون های مختلف کشور نیز از جمله تبعات آن می باشد.

آزمون های کارشناسی ارشد وزارت علوم و وزارت بهداشت نیز همانند بسیاری از آزمون های دیگر در صورت نیاز با تعویق مواجه خواهد شد.

زمان جدید برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم 1400

سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مجری برگزاری کنکور ارشد همانند هر ساله زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد را از طریق اطلاعیه ها و همچنین دفترچه راهنمای نام ثبت نام مربوطه در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. اما امسال با توجه به مشکلات پیش آمده و شیوع ویروس کرونا، پیش بینی می شود روند اجرای آزمون مذکور مطابق با زمان بندی معین پیش نرود.

چرا که به دنبال افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور و نگرانی داوطلبان و والدین آن ها از برگزاری هر یک از آزمون های علمی، ستاد ملی مبارزه با این ویروس با هماهنگی و موافقت سازمان سنجش تصمیم به تعویق آزمون ها دارد. همچنین مطابق با اعلام سازمان سنجش، تنها نهادی که می‌تواند در خصوص برگزار شدن یا نشدن آزمون‌های مختلف تصمیم گیری کند، ستاد ملی مبارزه با کروناست.

بعد از تغییر زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد مقرر شد که این آزمون در روزهای 5 و 6 و 7 خرداد ماه 1400 برپا شود اما نهایتا مطابق با تصمیمات اتخاذ شده در راستای حفظ سلامت داوطلبان و رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و سازمان سنجش آموزش کشور، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1400، از روزهای 5، 6 و 7 خرداد ماه به روزهای 6، 7 و 8 مرداد ماه سال جاری تغییر پیدا کرد. در صورت انتشار اطلاعیه ای جدید در این باره، جزئیات لازم از طریق این مقاله و کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار داده خواهد شد.

زمان جدید برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

در کنار لغو آزمون هایی که وزارت علوم عهده دار برگزاری آن ها بود، آزمون های تحت نظارت وزارت بهداشت نیز از تبعات شیوع ویروس کرونا در امان نبوده و ممکن است زمان برگزاری آن ها نیز به دلیل تصمیمات ستاد مبارزه با این ویروس با تاخیر مواجه شود. طبیعتا آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و داوطلبان شرکت در آزمون مذکور نیز به احتمال زیاد تعویق چند باره این آزمون را مانند سال 99 تجربه خواهند کرد.

مطابق با اطلاعیه موجود در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های علوم پزشکی که قرار بود در روزهای 24 و 25 تیر ماه 1400 اجرا شود، تغییر کرد و تقریبا یک ماه زودتر بعنی در روزهای 30 و 31 اردیبهشت ماه 1400 برگزار می گردد. البته لازم به ذکر است که در صورت لغو این آزمون و ارائه مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400، اخبار لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال ایران مشاوره ارائه خواهد شد.

توجه نمایید که در صورتی که روند مهار ویروس کرونا در کشور رو به بهبود رشته و تمامی شرایط مورد تایید ستاد ملی مبارزه با این ویروس قرار بگیرد، هر یک از آزمون های مذکور مطابق با زمان بندی اعلام شده و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار خواهند شد.

 

سوالات متداول

1- آیا احتمال تعویق مجدد آزمون کارشناسی ارشد 1400 وجود دارد؟

با توجه به آخرین اطلاعیه های منتشر شده، آزمون مذکور در مرداد ماه سال جاری برگزار می گردد و تا کنون خبری مبنی بر لغو آن اعلام نشده است.

2- آزمون کارشناسی ارشد 1400 در چه شرایطی برگزار می شود؟

آزمون مذکور مطابق با دستورالعمل های صادره و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به منظور حفظ سلامت داوطلبان برگزار خواهد شد.

3- آخرین تاریخ اعلام شده برای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1400 چه زمانی می باشد؟

با افزایش روزهای برگزاری این آزمون، داوطلبان در طی سه روز متوالی یعنی در تاریخ های 6 و 7 و 8 مرداد ماه 1400 به رقابت می پردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد