تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

تمدید زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400
تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

وزارت علوم قصد دارد در سال جاری حدود سه هزار نفر نیرو عمدتاً در رشته های فنی، تخصصی و آزمایشگاهی از طریق برگزاری آزمون استخدامی جذب نماید که بدین منظور بزرگ ترین مجری آزمون های استخدامی یعنی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعیه ای در خصوص زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400 منتشر کرد. پس از پایان مهلت نام نویسی هر یک از آزمون هایی که هر ساله در کشور شاهد برگزاری آن ها می باشیم، معمولا مهلت مجددی در اختیار علاقه مندان واجد شرایط قرار می گیرد که موفق به نام نویسی در مدت زمان مقرر نشده اند.

ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت علوم به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

همان طور که می دانید، فرآیند استخدامی وزارت علوم برخلاف سال گذشته که از طریق ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی صورت می گرفت، در سال جاری به صورت آزمونی مجزا توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد. شایان ذکر است که مهلت نام نویسی در این آزمون برای متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400، ۱۸ الی ۲۲ خرداد ماه می باشد.

با اتمام مهلت مذکور، سازمان سنجش آموزش کشور امکان نام نویسی را مجددا در اختیار آن دسته از داوطلبانی که در بازه زمانی اولیه موفق به انجام این فرآیند نشده بودند قرار داد. بر همین مبنا، متقاضیان می توانند تا روز چهارشنبه 26 خرداد ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. همچنین به دلیل اصلاحات اعلام شده و تغییراتی که در تعدادی از کد رشته های موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام ایجاد گردیده است، مهلت مذکور برای دومین بار تا روز جمعه 28 خرداد ماه تمدید شد. داوطلبانی که قبلا نام نویسی نموده اند نیز می توانند در فرصت مجدد تعیین شده، به ویرایش کد رشته محل هایی که در فرم انتخاب رشته درج کرده اند و همچنین اطلاعات ثبت نامی خود بپردازند.

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

افراد متقاضی به منظور ثبت نام در آزمون استخدامی دانشگاه ها، موسسات و پارک‌ های علم و فناوری وزارت علوم می توانند پس از مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400 در تاریخ اعلام شده توسط سازمان سنجش، اقدامات لازم را طبق مراحل زیر انجام دهند.

 1. ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی ‏sanjesh.org
 2. انتخاب گزینه “سایر آزمون های استخدامی” و کلیک بر روی لینک فعال “سیستم ثبت نام آزمون استخدام پیمانی دانشگاه ها، موسسات آموزشی، پژوهشی و پارک‌ های علم و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری سال ۱۴۰۰”
 3. پرداخت هزینه آزمون از طریق انتخاب “خرید کارت اعتباری” از منوی سمت راست
 4. انتخاب عبارت “سریال ثبت نام آزمون استخدام پیمانی دانشگاه ها، موسسات آموزشی، پژوهشی و پارک‌ های علم و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری سال ۱۴۰۰” و فشردن دکمه “تایید و ادامه”
 5. وارد کردن اطلاعات لازم در کادرهای مشخص شده و کلیک مجدد روی گزینه “تایید و ادامه”
 6. فعال نمودن تیک جمله “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” در صفحه باز شده جدید و سپس انتخاب عبارت “ادامه روند پرداخت”
 7. وارد کردن مشخصات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و فشردن دکمه “پرداخت”
 8. بازگشت به مرحله چهارم و انتخاب گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی”
 9. درج کردن “کد امنیتی” و “سریال ثبت نام” آزمون استخدامی وزارت علوم در کادر مربوطه و شروع فرآیند ثبت نام
 10. وارد نمودن اطلاعات شخصی نظیر نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، نام پدر، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، وضعیت ایثارگری، آدرس محل سکونت، انتخاب کد شغل موردنظر و… در جایگاه های مشخص
 11. انتخاب دکمه “ثبت” جهت نهایی نمودن فرآیند نام نویسی

با صدور کد پیگیری ثبت نام از طریق سایت مذکور فرآیند نام نویسی شما به پایان می رسد که بهتر است با تهیه یک نسخه پرینت شده، این کد را تا زمان دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج  نزد خود نگهداری نمایید.

همه ساله آزمون های استخدامی مختلفی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور در حال برگزاری هستند که در این بین برخی افراد در بازه زمانی معین موفق به ثبت نام در آزمون مورد نظر نمی شوند. در این صورت فرصتی برای این گونه اشخاص فراهم می گردد تا در مهلت مجدد ثبت نام، اقدام به نام نویسی نمایند. انتظار می‌ رود این امکان برای ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم نیز از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور فراهم گردد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۰ در چه تاریخی به پایان می رسد؟

ثبت نام این آزمون از روز 18 خرداد ماه آغاز شده و در تاریخ 22 خرداد ماه سال جاری به پایان می رسد.

2- ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۰ از طریق کدام سایت انجام می شود؟

این فرآیند از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

3- آیا مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۰ تمدید می شود؟

بله‏، فرصت اولیه نام نویسی و همچنین ویرایش اطلاعات ثبت نامی برای متقاضیان تا روز چهارشنبه 26 خرداد ماه و در نوبتی دیگر تا 28 خرداد مورد تمدید قرار گرفت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی