تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس شاهد / تمدید مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

تمدید مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

تمدید زمان ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 - 1401
تمدید مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

پیدا کردن مدرسه مناسب برای تحصیل فرزندان همواره یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها می باشد. مدارس شاهد که در سال 65 به فرمان امام برای تحصیل فرزندان شاهد راه اندازی شد، امروزه به علت کاهش تعداد دانش آموزان شاهد، از دانش آموزان غیر شاهد نیز دانش آموز می پذیرد. تحصیل در این مدارس به دلیل برخورداری از امکانات آموزشی مناسب، از جمله انتخاب های والدین برای ادامه تحصیل فرزندان آن ها می باشد.

مدارس مذکور در تمامی پایه های تحصیلی اقدام به پذیرش می نماید اما متقاضیان پایه های ورودی هر مقطع می بایست در موعد مقرر فرآیند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد به انجام برسانند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 و نحوه تکمیل مراحل آن برای ورود به پایه اول ابتدایی این مدارس ارائه نماییم.

ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی به صورت اینترنتی از طریق سامانه سجا انجام می پذیرد.

تمدید مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

ثبت نام داوطلبان واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 جهت ورود به پایه اول این مدارس به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد به نشانی saja.medu.ir انجام می شود. با توجه به این که تا کنون اطلاعیه ای در خصوص مهلت نام نویسی مدارس مذکو اعلام نشده است، نمی توان زمان دقیقی برای آغاز این فرآیند اعلام کرد.

اما با توجه به روند ثبت نام این مدارس در سال گذشته که ثبت نام این پایه از 1 تا 17 خرداد در نظر گرفته شد، انتظار می رود فرآیند نام نویسی علاقه مندان از خرداد ماه سال 1400 آغاز شود که طبق روال هر سال، مهلت ثبت نام داوطلبان طی چند رو تمدید می گردد تا جاماندگان نیز بتوانند اقدامات لازم را در این راستا به انجام برسانند و این روند در سال گذشته تا 20 خرداد 99 تمدید شد. همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط مبحث فوق، ما را در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره همراهی نمایید.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

فرآیند ثبت نام مدارس شاهد با توجه به امتیاز بندی مدارس شاهد برای دانش آموزان از طریق سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران به صورت اینترنتی انجام می پذیرد. بنابراین داوطلبان واجد می بایست با مراجعه به سامانه مربوطه در زمان مقرر، نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه خود، به شرح مراحلی که در قسمت زیر ذکر شده است، اقدام فرمایند.

  • پس از ورود به سایت ثبت نام مدارس شاهد به نشانی saja.medu.ir از منوی موجود در سمت چپ، بر روی کلید “ورود دانش آموزان” کلیک نمایید.
  • در این مرحله لازم است اطلاعات دانش آموز که شامل کد ملی و شماره سریال شناسنامه وی می باشد را در کادر های مربوطه وارد نمایید و پس از آن کلید “ورود” را بفشارید.
  • پس از ورود به صفحه کاربری دانش آموز می بایست طلاعات لازم از قبیل شماره تماس و آدرس محل زندگی را وارد نمایید.
  • در صورت تایید صحت اطلاعات ثبت شده باید مدرسه مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس بر روی عبارت “مدرسه انتخابی ام را تایید می کنم” کلیک نمایید.
  • در این مرحله، یک فرم امتیازبندی به نمایش در خواهد آمد که لازم است امتیازات خود را در قسمت های مربوطه وارد نمایید تا بدین ترتیب امتیازات شما از طریق سامانه جمع و محاسبه شود.

پس از تکمیل تمامی مراحل فوق، سامانه یک کد پیگیری صادر می کند که لازم است آن را تا پایان فرآیند پذیرش در مدرسه مورد نظر، نزد خود نگه دارید. توجه داشته باشید که ثبت نام دانش آموزان شاهد پس از تایید صحت مدارک مبنی بر شاهد بودن، قطعی بوده و نیازی به کسب امتیاز در سامانه سجا نمی باشد اما دانش آموزان غیر شاهد در مرحله اول به صورت موقت و سپس پس از کسب امتیاز و احراز سایر شرایط لازم، ثبت نام آن ها قطعی خواهد شد.

علاقه مندان می توانند جهت اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 نسبت به دانلود دفترچه راهنمای آن اقدام نمایند. دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 شامل اطلاعاتی از جمله زمان و نحوه نام نویسی، شرایط ثبت نام و همچنین مدارک ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 می باشد. شما می توانید جهت اطلاع از نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد و همچنین میزان شهریه مدارس شاهد روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 - 1401 از چه زمانی آغاز می شود؟

زمان نام نویسی این مدارس هنوز اعلام نشده است اما مطابق با روند سال گذشته پیش بینی می شود این فرآیند در خرداد ماه سال 1400 آغاز شود.

2- ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 - 1401 از چه طریقی صورت می گیرد؟

ثبت نام داوطلبان به صورت اینترنتی از طریق سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir صورت می پذیرد.

3- آیا در بازه زمانی ثبت نام در مدارس شاهد، امکان ویرایش اطلاعات ذخیره شده در سامانه وجود دارد؟

بله داوطلبان می توانند در صورت نیاز، به اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود در سامانه اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد