تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

تمدید زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 1400
تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

پس از اعلام نتایج دکتری داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمره در آزمون کتبی شده باشند، می بایست در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش، آموزش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه کرده و اقدامات لازم را در راستای انتخاب رشته دکتری به انجام برسانند. مرحله انتخاب رشته از آن جهت که تاثیر بسزایی در سرنوشت و آینده شغلی داوطلبان دارد، دارای اهمیت ویژه ای می باشد. فرصتی که جهت انجام این فرآیند به داوطلبان داده می شود، معمولا یک بار از سوی سازمان سنجش تمدید می گردد تا داوطلبانی که به هر دلیل موفق به انتخاب رشته در مهلت اولیه نشده اند، نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

داوطلبان می توانند در مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری نسبت به ویرایش کد رشته محل های انتخابی خود اقدام نمایند.

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

همزمان با صدور کارنامه اولیه داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند، دفترچه انتخاب رشته دکتری منتشر شده و معمولا چند روز پس از آن مهلت انجام این فرآیند آغاز می گردد. با وجود این که زمان و جزئیات این فرآیند از سوی سازمان سنجش اطلاع رسانی می گردد ممکن است عده ای از داوطلبان به دلایل مختلفی از انتخاب رشته در زمان اولیه جا بمانند. از همین رو به طور معمول مهلت مجددی را در اختیار این دسته از متقاضیان قرار می دهند تا کد رشته های مورد نظر خود را در سامانه انتخاب رشته به ثبت برسانند.

این فرآیند برای سال 1400 از روز دوشنبه 30 فروردین آغاز شده و تا روز پنجشنبه 2 اردیبهشت ماه ادامه داشت و مطابق روال هر سال، بازه زمانی مذکور در یک نوبت تا روز یکشنبه 5 اردیبهشت سال جاری مورد تمدید قرار گرفت.

راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

همان طور که گفته شد، متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند باید در بازه زمانی تعریف شده به سایت انتخاب رشته آزمون دکتری مراجعه نموده و پس از دریافت و مطالعه دفترچه مذکور لیستی از کد رشته های مورد علاقه خود تهیه نمایند. پس از اطمینان از تعیین اولویت و چینش این کد رشته ها نوبت به ثبت آن ها در سامانه انتخاب رشته می رسد که این کار باید با دقت زیادی صورت گیرد. راهنمای تصویری زیر می تواند به شما در انجام این فرآیند کمک کند.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست بخش “دکترای تخصصی” را انتخاب کنید.
  • روی لینک فعال “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز) ph.D سال 1400” کلیک نمایید.

مرحله دوم انتخاب رشته آزمون دکتری

  • در این صفحه، پس از مطالعه نکات مندرج، کلید “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.

  • اکنون جهت ورود به سیستم انتخاب رشته می توانید از دو روش اقدام کنید. پس وارد نمودن اطلاعاتی همچون “شماره داوطلبی”، “کد ملی”، “شماره پرونده” و یا “شماره پیگیری ثبت نام” و فشردن کلید “ورود به سیستم”، به صفحه انتخاب رشته هدایت می شوید.
  • بعد از طی کلیه مراحل فوق، می بایست کد رشته محل های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته وارد کنید. مرحله چهارم انتخاب رشته آزمون دکتری
  • در نهایت بر روی گزینه “ثبت نهایی” کلیک کرده و رسید انتخاب رشته خود را که حاوی یک کد 15 رقمی می باشد دریافت نمایید.

توجه: هر یک از داوطلبان می توانند حداکثر 50 کد رشته را از دفترچه انتخاب کرده و به ترتیب اولویت بندی در فرم انتخاب رشته ثبت نمایند.

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400 از سوی سازمان سنجش، از پذیرفته شدگان این مرحله برای بررسی سوابق علمی و پژوهشی و حضور در مصاحبه دکتری 1400 دعوت به عمل می آید. بدیهی است متقاضیانی که نتوانند از مرحله مصاحبه با موفقیت عبور کنند، مورد پذیرش قرار نخواهند گرفت. این دسته از داوطلبان می توانند پیگیر اخبار مربوط به تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 1400 باشند تا در صورتی که اجرای این طرح در دوره پیش رو به تصویب رسید، مجددا شانس خود را برای ورود به مقطع دکتری امتحان کنند.

 

سوالات متداول 

1- آیا مهلت انتخاب رشته دکتری سال 1400 تمدید می شود؟

بله، با اتمام مهلت اولیه انتخاب رشته در روز 2 اردیبهشت، این فرآیند تا روز 5 اردیبهشت ماه 1400 تمدید شد.

2- انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 1400 از طریق چه سایتی انجام می گیرد؟

انجام این فرآیند از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- آیا در مهلت تمدید انتخاب رشته آزمون دکتری می توان به ویرایش فرم انتخاب رشته پرداخت؟

بله، در این بازه زمانی متقاضیان می توانند تغییرات دلخواه را در کد رشته های مندرج در فرم مربوطه اعمال کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری