تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته کنکور / تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400
تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

پس از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1400 که در گروه های آزمایشی فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی برگزار می گردد، نتایج آن در موعد مقرر به صورت اینترنتی اعلام می شود و داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی شده باشند، می بایست کد رشته های مورد نظر خود را با توجه به دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 انتخاب کرده و با مراجعه به سایت مربوطه، نسبت به ثبت آن ها اقدام نمایند.

با توجه به این که ممکن است برخی از افراد موفق به ثبت کدهای انتخابی خود در زمان مقرر نشوند‏، سازمان سنجش آموزش کشور معمولا هر ساله مدت زمانی که جهت انتخاب رشته ارشد 1400 در اختیار متقاضیان قرار می دهد را تمدید می کند. جهت اطلاع از تاریخ مجدد و نحوه انجام انتخاب رشته آزمون مقطع کارشناسی ارشد تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

در زمان تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد امکان مشاهده و ویرایش کد رشته های انتخابی فراهم می باشد.

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

معمولا یک الی دو روز پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400، سامانه انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش آموزش کشور فعال شده و شرکت کنندگانی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می بایست به صفحه کاربری خود مراجعه کرده و کد رشته های انتخابی خود را درج نمایند.

معمولا یک فرصت یک هفته ای الی ده روزه به داوطلبان جهت انتخاب رشته داده می شود تا اقدامات لازم را به انجام برسانند و این مدت زمان برای داوطلبانی که به هر دلیل موفق به انتخاب رشته در موعد مقرر نشده باشند، تمدید می گردد. لازم به ذکر است که در حال حاضر زمان انتخاب رشته و به تبع از آن زمان تمدید مهلت آن برای سال 1400 در دسترس نمی باشد اما با توجه به این که نتایج اولیه در دهه اول تیرماه اعلام می گردد، پیش بینی می شود که فرآیند انتخاب رشته نیز در تیر ماه انجام بگیرد. 

علاوه بر این که به محض انتشار بازه زمانی مربوطه این مقاله بروزرسانی خواهد شد‏، شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره، از آخرین اخبار مرتبط با کنکور کارشناسی ارشد مطلع شوید. همچنین در صورت انتشار اطلاعیه ای در خصوص مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد جزئیات مربوطه از طریق کانال مذکور اطلاع رسانی می گردد.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

انتخاب رشته کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود و داوطلبان پس از مشاهده کارنامه اولیه خود می توانند در صورت مجاز شدن، مراحل مربوطه را به انجام برسانند. توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی حتما دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 را که علاوه بر کد رشته ها، شامل ضوابط پذیرش دانشجویان می باشد، از سایت مذکور دریافت کرده و با دقت مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.

پس از مطالعه دفترچه، کد رشته محل های مورد نظر خود را یادداشت کرده و به منظور تکمیل فرآیند مربوطه در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد به ترتیب زیر عمل نمایید.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید.
  • در صفحه پیش رو، روی لینک فعال “انتخاب رشته های تحصیلی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400” کلیک نمایید.
  • اطلاعات مورد درخواست مانند شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام یا شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد ملی را در کادرهای مربوطه وارد کرده و کلید “جستجو” را بفشارید.
  • در این مرحله، فرم انتخاب رشته برای شما نشان داده می شود و لازم است کد رشته هایی که از دفترچه استخراج کرده اید را به ترتیب اولویت بندی در بخش های مربوطه وارد نمایید.

شایان ذکر است هر داوطلب می تواند نسبت به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل اقدام نماید. توجه داشته باشید که پس از تایید نهایی رشته های انتخابی، سامانه یک کد 16 رقمی در اختیارتان قرار می دهد و عدم دریافت آن، به منزله عدم تکمیل روند انتخاب رشته می باشد.

داوطلبانی که در مدت زمان اولیه مراحل انتخاب رشته خود را به انجام رسانده اند، می توانند در زمان تمدید مهلت ثبت نام نیز نسبت به ویرایش انتخاب های خود اقدام کنند. در واقع سازمان سنجش شرایطی را فراهم کرده تا متقاضیان بتوانند کد رشته محل های درج شده خود را تغییر داده و یا اولویت های آن ها را جا به جا کنند. ویرایش انتخاب رشته ارشد 1400 از طریق صفحه کاربری داوطلبان و مراجعه به بخش “ویرایش انتخاب رشته” فراهم می باشد.

نکات مهم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

داوطلبانی که می خواهند در فرآیند انتخاب رشته کنکور مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنند، بهتر است جهت به حداقل رساندن خطا در انتخاب رشته نکاتی را رعایت کنند که در ادامه موارد لازم شرح داده شده است.

  • قبل از تایید نهایی فرم انتخاب رشته، حتما از میزان شهریه، نوع دوره، محل تحصیل و… رشته انتخابی خود اطمینان حاصل نمایید.
  • سامانه تا حد امکان خطاهای متقاضیان را هنگام انتخاب رشته اینترنتی به آن ها تذکر می دهد، بنابراین لازم است داوطلبان نسبت به رفع خطاهای موجود اقدام نمایند.
  • متقاضیان رشته محل های بورسیه دارای شرایط خاص ضمن آگاهی از شرایط و ضوابط مربوطه، مجاز به انتخاب حداکثر دو کد رشته از میان این کد رشته ها می باشند.
  • متقاضیان کد رشته های دارای پروژه و یا آزمون عملی گروه هنر می بایست به ازای انتخاب هر پروژه و یا آزمون عملی، هزینه برگزاری آن را به صورت اینترنتی از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند و سپس فرآیند انتخاب رشته خود را پیگیری نمایند.

با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، پذیرفته شدگان پس از دریافت کارنامه اولیه، مسیر جداگانه ای را برای انتخاب رشته در پیش می گیرند. آن دسته از داوطلبانی که قصد انتخاب رشته های دانشگاه آزاد را دارند، باید به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و مطابق با مندرجات دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1400، نسبت به درج کد رشته های خود اقدام نمایند. لازم است بدانید که داوطلبان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 با استفاده از کد دسترسی موجود در کارنامه اولیه می توانند به صفحه کاربری خود در سایت مذکور دسترسی پیدا کنند.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 وجود دارد؟

بله، در صورت تمدید تاریخ آن از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرامی ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

2- چگونه می توان در فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری شرکت نمود؟

داوطلبان در صورت کسب حدنصاب کافی در آزمون می توانند به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

3- چه اطلاعاتی جهت شرکت در فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری نیاز می باشد؟

شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام یا شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد ملی جهت ورود به سامانه انتخاب رشته نیاز است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کنکور