خانه کارشناسی ارشد تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد
تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

یکی از آزمون های سراسری پرطرفدار در بین داوطلبان، کنکور کارشناسی ارشد می باشد و شرکت کنندگانی که در این آزمون با کسب نمره قبولی لازم، مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند در موعد مقرر کد رشته های مورد نظر خود را از دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402 استخراج نموده و در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد به ثبت برسانند. سازمان سنجش آموزش کشور معمولا هر ساله مدت زمانی که جهت انتخاب رشته ارشد در اختیار متقاضیان قرار می دهد را تمدید می کند.

با توجه به این که ممکن است برخی از افراد موفق به انتخاب رشته در زمان اعلام شده نشده باشند و یا می خواهند آن را ویرایش کنند، می بایست از اول تیرماه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و نسبت به انتخاب کد رشته محل مورد علاقه خود اقدام نمایند.

پس از پایان مدت زمان درنظر گرفته شده برای انتخاب رشته، معمولا این فرآیند به مدت چند روز برای جاماندگان تمدید می گردد.

مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402

معمولا یک الی دو روز پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری، لینک انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org فعال شده و شرکت کنندگانی که مجاز به انجام این فرآِیند شده باشند، می بایست در بازه زمانی مشخص شده به صفحه کاربری خود مراجعه کرده و کد رشته های انتخابی مورد نظر را در فرم اینترنتی انتخاب رشته درج نمایند. موعد مقرر شده برای انتخاب رشته 1402 با انتشار اطلاعیه از سایت مربوطه اعلام خواهد شد. به منظور آگاهی هرچه سریع تر از تازه ترین اخبار مربوط به این امر می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضو شوید.

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

همان طور که در متن بالا ذکر شد، زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 ملزم به اطلاعیه ایست که توسط سازمان سنجش منتشر می شود. داوطلبان در این فرصت می توانند علاوه بر نام نویسی، به ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402 نیز بپردازند. البته با پایان یافتن این زمان، امکان تمدید مهلت مجدد نیز وجود داشته که در این صورت اعلام خواهد شد.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

لازم است دفترچه راهنمای انتخاب رشته مربوطه را که علاوه بر کد رشته ها، شامل ضوابط پذیرش دانشجویان نیز می باشد، دریافت کرده و با دقت مورد مطالعه و بررسی قرار دهید. سپس طبق مراحل زیر اقدام به انتخاب رشته نمایید.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید.مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • در صفحه پیش رو، روی لینک فعال “انتخاب رشته های تحصیلی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” کلیک نمایید.مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • اطلاعات مورد درخواست را به یکی از روش های زیر در کادرهای مربوطه وارد کرده و کلید “جستجو” را بفشارید.
  1. از طریق درج کردن شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام
  2. به روش وارد نمودن شماره پرونده و شماره داوطلبی و کد ملیمرحله چهارم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • پس از ورود به میز کاربری گزینه “انتخاب رشته” را انتخاب کرده و کد رشته های مورد نظر را به ترتیب اولویت بندی در فرم انتخاب رشته خود ثبت کنید و در نهایت دکمه ” تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله هشتم انتخاب رشته کارشناسی ارشد

توجه داشته باشید که پس از تایید نهایی رشته های انتخابی، سامانه یک کد 16 رقمی در اختیارتان قرار می دهد و عدم دریافت آن، به منزله عدم تکمیل روند انتخاب رشته می باشد.

برای این که شانس موفقیت خود در قبولی رشته مورد نظر را افزایش دهید، می توانید از مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد کمک بگیرید. در صورتی که علی رغم تلاش بسیار، در هیچ یک از انتخاب های خود مورد پذیرش قرار نگرفتید و یا از رشته محل پذیرفته شده رضایت ندارید، چنانچه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور برای سال جاری اجرا شود، می توانید در این مرحله شرکت نموده و در یکی از رشته های ارائه شده در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402 به تحصیل بپردازید. با کلیک بر روی لینک های مربوطه، اطلاعات کاملی در خصوص عناوین مطرح شده به دست می آورید.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان ایجاد مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402 وجود دارد؟

بله،مهلت مجدد در نظر گرفته با انتشار بیانه ای اطلاع رسانی خواهد شد.

2- چگونه می توان در فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402 شرکت نمود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد.

3- چه اطلاعاتی جهت شرکت در فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402 نیاز می باشد؟

شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام یا شماره پرونده و کد ملی جهت ورود به سامانه انتخاب رشته نیاز است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
  1. سلام من الان متوجه شدم که تا ۱۶ وقت ثبتنام داشم باید چیکار کنم

    • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر مهلت انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری به اتمام رسیده است؛ می توانید نسبت به ثبت درخواست خود در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد