تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد
تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

یکی از آزمون های سراسری پرطرفدار در بین داوطلبان، کنکور کارشناسی ارشد می باشد و افرادی که در این آزمون شرکت کرده و با کسب نمره قبولی لازم، مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند در موعد مقرر کد رشته های مورد نظر خود را که از دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 استخراج نموده اند، در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد به ثبت برسانند. سازمان سنجش آموزش کشور معمولا هر ساله مدت زمانی که جهت انتخاب رشته ارشد در اختیار متقاضیان قرار می دهد را تمدید می کند.

با توجه به این که ممکن است برخی از افراد موفق به انتخاب رشته در زمان اعلام شده نشده باشند و یا می خواهند آن را ویرایش کنند، می بایست از اول تیرماه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و نسبت به انتخاب کد رشته محل مورد علاقه خود اقدام نمایند.

در زمان تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد امکان مشاهده و ویرایش کد رشته های انتخابی نیز فراهم می باشد.

مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

معمولا یک الی دو روز پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری، سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org فعال شده و شرکت کنندگانی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می بایست در بازه زمانی مشخص شده به صفحه کاربری خود مراجعه کرده و کد رشته های انتخابی مورد نظر را در فرم اینترنتی انتخاب رشته درج نمایند. این فرم اینترنتی بر روی سایت مذکور قرار گرفته شده است. مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال جاری از 1 لغایت 4 تیرماه تعیین شده است.

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

همان طور که در متن بالا ذکر شد، زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 ملزم به اطلاعیه ایست که توسط سازمان سنجش منتشر می شود. فرآیند انتخاب رشته ارشد برای سال جاری تا روز دوشنبه مورخ 6 تیر ماه تمدید شد. داوطلبان در این فرصت می توانند علاوه بر نام نویسی، به ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 نیز بپردازند.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

لازم است دفترچه راهنمای انتخاب رشته مربوطه را که علاوه بر کد رشته ها، شامل ضوابط پذیرش دانشجویان نیز می باشد، دریافت کرده و با دقت مورد مطالعه و بررسی قرار دهید. سپس طبق مراحل زیر اقدام به انتخاب رشته نمایید.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید.مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • در صفحه پیش رو، روی لینک فعال “انتخاب رشته های تحصیلی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401” کلیک نمایید.مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • اطلاعات مورد درخواست را به یکی از روش های زیر در کادرهای مربوطه وارد کرده و کلید “جستجو” را بفشارید.
  1. از طریق درج کردن شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام
  2. به روش وارد نمودن شماره پرونده و شماره داوطلبی و کد ملیمرحله چهارم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • پس از ورود به میز کاربری گزینه “انتخاب رشته” را انتخاب کرده و کد رشته های مورد نظر را به ترتیب اولویت بندی در فرم انتخاب رشته خود ثبت کنید و در نهایت دکمه ” تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله هشتم انتخاب رشته کارشناسی ارشد

توجه داشته باشید که پس از تایید نهایی رشته های انتخابی، سامانه یک کد 16 رقمی در اختیارتان قرار می دهد و عدم دریافت آن، به منزله عدم تکمیل روند انتخاب رشته می باشد.

برای این که شانس موفقیت خود در قبولی رشته مورد نظر افزایش دهید، می توانید از مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد کمک بگیرید. در صورتی که علی رغم تلاش بسیار، در هیچ یک از انتخاب های خود مورد پذیرش قرار نگرفتید و یا از رشته محل پذیرفته شده رضایت ندارید، چنانچه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور برای سال جاری اجرا شود، می توانید در این مرحله شرکت نموده و در یکی از رشته های ارائه شده در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401 به تحصیل بپردازید. با کلیک بر روی لینک های مربوطه، اطلاعات کاملی در خصوص عناوین مطرح شده به دست می آورید.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 وجود دارد؟

بله، این فرآیند تا تاریخ 6 تیر ماه 1401 تمدید شد.

2- چگونه می توان در فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401 شرکت نمود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد.

3- چه اطلاعاتی جهت شرکت در فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401 نیاز می باشد؟

شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام یا شماره پرونده و کد ملی جهت ورود به سامانه انتخاب رشته نیاز است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

  1. سلام من الان متوجه شدم که تا ۱۶ وقت ثبتنام داشم باید چیکار کنم

    • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر مهلت انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری به اتمام رسیده است؛ می توانید نسبت به ثبت درخواست خود در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد