خانه کارشناسی ارشد تمدید مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

تمدید مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

زمان تمدید مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1400
تمدید مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

متقاضیانی که موفق به پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد نشده اند و یا به هر دلیلی تمایلی به شرکت در این آزمون ندارند، می توانند بر اساس سوابق تحصیلی و یا سهمیه استعداد درخشان، نسبت به ثبت نام در فرآیند پذیرش بدون آزمون این مقطع اقدام نمایند. با اتمام زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور نیز آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر نام نویسی نکرده و یا در این روند دچار اشتباه شده اند، می توانند با توجه به اطلاعیه موجود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه مورد نظر در خصوص تمدید مهلت ثبت نام، نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام نموده و یا در صورت نیاز، به ویرایش اطلاعات ثبت نامی و یا کدرشته های انتخابی خود بپردازند.

علاوه بر ثبت نام جدید، امکان ویرایش اطلاعات نیز در بازه زمانی تمدید مهلت نام نویسی بدون کنکور کارشناسی ارشد نیز وجود دارد.

تمدید مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

آن دسته از داوطلبان واجد شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور که نتوانسته اند در موعد مقرر فرآیند نام نویسی بر اساس سوابق تحصیلی خود را به انجام برسانند و یا پس از تکمیل فرم انتخاب رشته خود نیاز به ویرایش اطلاعات آن دارند، می توانند در بازه زمانی تعیین شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، اقدامات لازم را در این راستا به انجام برسانند.

تمدید مهلت ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی

در سال 1400، بدلیل این که اطلاعیه ای در خصوص زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور اعلام نشده است، نمی توان تاریخ دقیقی برای تمدید مهلت آن در نظر گرفت اما به محض انتشار اخباری در این خصوص، از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اطلاع رسانی های لازم انجام می شود.

قابل ذکر است در سال گذشته، داوطلبان کارشناسی ارشد برای اولین بار فرصت پذیرش و ثبت نام بر اساس معدل و سوابق تحصیلی در این مقطع را در اختیار داشتند که پس از اتمام مهلت نام نویسی کارشناسی ارشد بدون کنکور، فرصت مجددی تا اوایل دی ماه در اختیار علاقه مندان قرار گرفت و از همین رو، انتظار می رود این روند برای سال جاری نیز تکرار شود.

تمدید مهلت ثبت نام بر اساس سهمیه استعداد درخشان

در رابطه با پذیرش داوطلبان در مقطع ارشد بر اساس سهمیه استعداد درخشان نیز باید گفت که مهلت نام نویسی در هر یک از دانشگاه های کشور متفاوت می باشد و برای تمامی متقاضیان، زمان مشخصی برای ثبت نام در نظر گرفته نمی شود. بدین ترتیب دانشجویان بایستی برای اطلاع از تمدید زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس این سهمیه به سایت اختصاصی دانشگاه مورد نظر مراجعه کنند و از این طریق، پیگیر اخبار مربوطه باشند.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

بر خلاف فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری با توجه به سهمیه استعداد درخشان که معمولا به صورت اینترنتی از طریق سایت اختصاصی هر یک از واحدهای دانشگاه انجام می شود، داوطلبان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی می بایست از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مطابق با راهنمای زیر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

  • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” از منوی موجود در سمت راست صفحه
  • کلیک روی لینک فعال “سامانه ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل) مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته 1400”
  • انتخاب گزینه “خرید کارت”
  • پرداخت هزینه نام نویسی از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و دریافت شماره سریال 12 رقمی خریداری شده
  • مراجعه به صفحه ابتدایی ثبت نام و درج سریال 12 رقمی و کد امنیتی موجود در صفحه در کادرهای مربوطه
  • تکمیل فرم تقاضانامه و ثبت کدرشته های مورد نظر

داوطلبان پس از انجام فرآیند ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی می توانند در بازه های زمانی اعلام شده به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور خود را مشاهده کنند.

 

سوالات متداول 

1- فرآیند ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 تا چه تاریخی تمدید شده است؟

با توجه به عدم انتشار اطلاعیه ای در این خصوص، نمی توان در رابطه با زمان دقیق آن اظهار نظر کرد.

2- ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1400 از طریق کدام سایت انجام می گیرد؟

این فرآیند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات در مهلت تمدید شده ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش (بر اساس سوابق تحصیلی) و یا سایت دانشگاه مورد نظر (سهمیه استعداد درخشان) به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود بپردازند.

 سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد