خانه پذیرش بدون کنکور تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

در چندین سال اخیر دانشگاه آزاد رشته های خود را در مقاطع کاردانی و کارشناسی به دو روش با آزمون و بدون آزمون ارائه می دهد. از همین رو، امکان پذیرش متقاضیان در اکثر رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیه گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی وجود دارد. داوطلبان می توانند در موعد مقرری که برای دو نوبت مهر و بهمن ماه مشخص می شود، درخواست خود مبنی بر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را با مراجعه به سایت مربوطه و درج کد رشته محل های مورد نظر خود یا به صورت غیر حضوری انجام دهند.

 

✅لینک ورورد به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

(به محض آغاز ثبت نام، لینک فوق فعال می شود.)

 

فرآیند نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد، از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش امور فارغ التحصیلی انجام می شود.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

هر کدام از علاقه مندان تحصیل در رشته های بدون کنکور می توانند در صورت احراز شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل بدون آزمون از نیمسال دوم این دانشگاه را دارند، می بایست با انتخاب یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه در زمان مقرر با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد اقدامات لازم را برای نام نویسی خود انجام دهند که در حال حاضر زمان دفیق آن برای سال 1403 معین نشده است. معمولا مقطع ثبت نامی بدون کنکور آزاد یعنی کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دارای زمان های متفاوتی برای نام نویسی می باشند که پیش بینی می شود ثبت نام در اواخر مرداد یا شهریور 1403 صورت پذیرد.

 

با اتمام بازه اولیه ثبت نام، معمولا فرصت چند روزه ای به داوطلبان جامانده داده می شود تا به تکمیل یا تصحیح فرم ثبت نام خود بپردازند. هنوز اطلاعاتی در خصوص تمدید مهلت نام نویسی نیز برای هیچ یک از دو نیمسال پذیرش منتشر نشده و شما می توانید برای پیگیری آخرین اخبار در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1403

فرآیند نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های آزاد در نیمسال اول و دوم تحصیلی به صورت اینترنتی و از طریق سایت دانشگاه آزاد انجام می شود. برای انجام فرآیند ثبت نام لازم است مطابق دستورالعمل زیر اقدام نمایید.

  • ابتدا وارد سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org شده و بر روی لینک فعال “ثبت نام بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۳” در نیمسال تحصیلی مورد نظر کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

  • سپس نوع کارت اعتباری را با توجه به مقطع تحصیلی دلخواه انتخاب نموده و کلید “خرید کارت” را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

  • هزینه ثبت نام را از طریق وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود پرداخت و شماره کارت اعتباری صادر شده از سوی سامانه را یادداشت و نزد خود نگه دارید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

  • به صفحه اصلی سامانه بازگردید و بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

  • اطلاعات مورد نیاز اعم از کد ملی، تابعیت و شماره کارت اعتباری خریداری شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و کلید “ورود به ثبت نام” را بفشارید.

مرحله دهم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

  • عکس پرسنلی خود با فرمت jpg و حجم کمتر از 70 کیلوبایت را بارگذاری کنید.
  • در نهایت می بایست حداکثر 20 کد رشته محل را از میان کد رشته های مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، در فرم انتخاب رشته خود ثبت نمایید.

توجه داشته باشید در صورتی اطلاعات وارد شده به ثبت خواهد رسید که در انتهای تکمیل مراحل فوق، بر روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید. همچنین با توجه به این که ممکن است برخی از داوطلبان به دلیل عدم آگاهی از مهلت نام نویسی از فرآیند ثبت نام جا بمانند و یا بنا بر دلایلی قصد ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را داشته باشند، هر ساله زمانی تحت عنوان مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد در اختیار آن ها قرار می گیرد تا بتوانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد، اقدامات لازم را به جهت نام نویسی و ویرایش آن را به انجام برسانند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی مهر ماه ۱۴۰۳ تا چه تاریخی انجام می شود؟

زمان ثبت نام آن در مقاطع کارشناسی و کاردانی پیوسته و ناپیوسته هنوز به طور دقیق مشخص نیست که انتظار می رود در اواخر مرداد یا اوایل شهریور صورت پذیرد.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ از چه طریقی انجام می شود؟

نام نویسی در این فرآیند به صورت اینترنتی و از طریق سایت اختصاصی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می شود.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور نیمسال اول دانشگاه آزاد وجود دارد؟

بله، مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته معمولا چند روز تمدید می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره