تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

تمدید مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 99
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه های سراسری هر ساله در دوره های روزانه ، شبانه (نوبت دوم) ، مجازی ، پردیس خودگردان و هم چنین دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور از طریق آزمون سراسری و از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 ثبت نام به عمل می آورند. لازم است بدانید که اکثر رشته های با کنکور به صورت بدون آزمون نیز ارائه می شوند. بنابراین در صورتی که موفق به پذیرش در رشته های بدون کنکور سراسری 99 شوید ، دیگر نیازی به ثبت نام کنکور سراسری نداشته و می توانید بدون حضور در جلسه آزمون در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنید.

هر ساله با اتمام زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری با داوطلبانی مواجه هستیم که موفق به طی مراحل ثبت نام در مهلت اولیه نشده و درخواست تمدید آن را دارند. سازمان سنجش نیز معمولا با انتشار اطلاعیه ای مبنی بر تمدید زمان ثبت نام ، فرصت مجددی را در اختیار این دسته از متقاضیان قرار می دهد.

معمولا زمان ثبت نام داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری در هر دو نوبت مهر و بهمن ماه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور تمدید می گردد.

تمدید زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

بسیاری از داوطلبانی که تصمیم دارند به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه های سراسری شوند ، همواره به دنبال اطلاع از زمان ثبت نام می باشند تا بتوانند در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهند. با توجه به این که ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم انجام می شود ، در این مقاله قصد داریم به صورت مجزا به تمدید زمان ثبت نام هر یک از این مراحل بپردازیم.

تمدید مهلت نام نویسی مهر ماه

ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 99 دانشگاه های سراسری که قرار بود از روز سه شنبه مورخ 20 اسفند ماه 98 آغاز شود و تا پایان شهریور ماه 99 ادامه داشته باشد ، لغو شد و در روز 18 فروردین ماه 99 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، اعلام شد که علاقه مندان می توانند همزمان با فرآیند انتخاب رشته کنکور رشته های با آزمون نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون خود نیز اقدام کنند. این فرآیند از 5 مرداد ماه آغاز گشت و تا 1 شهریور ماه ادامه داشت.

همچنین زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، برای کسانی که تا تاریخ مذکور برای نام نویسی اقدام ننموده‌اند، تا روز دوشنبه مورخ 7 مهرماه 99 تمدید شده است. لازم به ذکر است که این بازه زمانی دوباره تمدید گشته، در نتیجه متقاضیان می توانند تا روز دوشنبه مورخ 14 مهر ماه 99 نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند. شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره ، از آخرین اخبار پیرامون پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری مطلع گردید. 

تمدید مهلت نام نویسی بهمن ماه

پذیرش داوطلبان در نیمسال تحصیلی دوم که تحت عنوان ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری نیز شناخته می شود ، با هدف پر کردن ظرفیت خالی رشته های مختلف دانشگاه سراسری انجام می پذیرد. تا به این لحظه اطلاعات دقیقی در رابطه با تمدید زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 99 در دست نیست و از همین رو ، نمی توان در مورد آن اظهار نظر نمود. با توجه به این که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری سال 98 در 30 دی ماه پایان پذیرفت و سازمان سنجش آموزش کشور با تمدید آن تا 15 بهمن ماه ، مهلت مجددی را در اختیار علاقه مندان قرار داد ، انتظار داریم در سال 99 نیز شاهد تمدید مهلت اولیه ثبت نام باشیم. توجه داشته باشید که به محض انتشار اطلاعیه مربوطه ، اخبار آن از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 در تمدید مهلت نام نویسی

راهنمای ثبت نام مهر ماه

داوطلبانی که تمایل دارند در هر یک از رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری به تحصیل بپردازند ، لازم است در مدت زمان مقرر نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند. ثبت نام داوطلبان در مرحله پذیرش مهر ماه معمولا به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. بنابراین لازم است متقاضیان پیش از مراجعه به سایت و ورود به سیستم نام نویسی ، دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 را از سایت فوق دریافت کرده و مطالعه نمایند. حال می توانید پس از کسب اطمینان از احراز شرایط مورد نیاز و یادداشت نمودن کد رشته های مورد نظر خود ، اقدامات مندرج در ادامه مقاله را به منظور ثبت نام خود انجام دهید.

  • ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست صفحه
  • کلیک روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99)”
  • انتخاب گزینه خرید کارت اعتباری از منوی اصلی موجود سمت راست صفحه
  • پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ 37 هزار و 600 تومان از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و دریافت شماره سریال کارت اعتباری
  • بازگشت مجدد به صفحه نخست و کلیک روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99)”
  • وارد نمودن شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی مندرج در صفحه
  • بارگذاری عکس پرسنلی داوطلب مطابق با مشخصات قید شده در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته
  • تکمیل فرم تقاضانامه و درج حداکثر 100 کد رشته با توجه به علاقه و اولویت بندی داوطلب
  • دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی

صدور شماره های فوق از سوی سامانه به منزله تکمیل فرآیند ثبت نام بوده و ارائه آن ها به منظور مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99 الزامی است. بنابراین این کدها را یادداشت نموده و تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

راهنمای ثبت نام بهمن ماه

ثبت نام داوطلبانی که قصد دارند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کرده و در بهمن ماه وارد دانشگاه شوند ، معمولا به صورت حضوری صورت می گیرد. در شرایطی که ثبت نام متقاضیان به شکل حضوری انجام شود ، لازم است ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را از سایت sanjesh.org و بخش “سراسری” دریافت نموده و با بررسی آن ، از لیست رشته های ارائه شده مطلع گردید.

پس از انتخاب رشته مورد نظر خود و تکمیل فرم تقاضانامه ای که از طریق سایت مذکور در دسترس شما قرار می گیرد ، لازم است هزینه ثبت نام را با مراجعه به درگاه اینترنتی پرداخت سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری واریز نمایید. این هزینه در سال 98 برابر با 27 هزار 500 تومان بود که احتمال افزایش آن در سال 99 وجود دارد. حال می توانید به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و با ارائه مدارک ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 ، روند ثبت نام خود را به صورت حضوری پیگیری نمایید.

چنانچه داوطلبی در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 مورد پذیرش قرار گرفته و پس از اعلام نتایج کنکور 99 نیز قبول شده باشد ، تنها می تواند به انتخاب خود در یکی از رشته های مورد نظر به تحصیل بپردازد. بسیاری از افرادی که متقاضی تحصیل در رشته های بدون کنکور هستند ، به دنبال تفاوت مدرک رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه ها می باشند. در صورتی که این مسئله ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده است ، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک نموده تا به اطلاعات مربوطه دست پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره