تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

تمدید مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 99
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

دانشگاه های سراسری هر ساله در دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، مجازی، پردیس خودگردان و هم چنین دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور از طریق آزمون سراسری و از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، ثبت نام به عمل می آورند. لازم است بدانید که اکثر رشته های با کنکور به صورت بدون آزمون نیز ارائه می شوند. بنابراین در صورتی که موفق به پذیرش در رشته های بدون کنکور سراسری شوید، دیگر نیازی به انجام فرآیند نام نویسی برای آزمون ندارید و می توانید بدون حضور در جلسه امتحان در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنید.

هر ساله پس از اتمام زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری، با داوطلبانی مواجه هستیم که موفق به طی مراحل ثبت نام در مهلت اولیه نشده اند و درخواست تمدید آن را دارند. سازمان سنجش نیز معمولا با انتشار اطلاعیه ای مبنی بر تمدید زمان ثبت نام، فرصت مجددی را در اختیار این دسته از متقاضیان قرار می دهد.

تکمیل فرم ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم دانشگاه سراسری به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

تمدید زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

بسیاری از داوطلبانی که تصمیم دارند به صورت بدون کنکور، وارد دانشگاه های سراسری شوند، همواره به دنبال اطلاع از زمان ثبت نام می باشند، تا بتوانند در اسرع وقت، اقدامات لازم را انجام دهند. با توجه به این که ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم انجام می شود، در این مقاله قصد داریم به صورت مجزا به تمدید زمان ثبت نام هر یک از این مراحل بپردازیم.

تمدید مهلت نام نویسی مهر ماه

مطابق با اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، علاقه مندان می توانند همزمان با فرآیند انتخاب رشته کنکور رشته های با آزمون نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون خود نیز اقدام کنند. همچنین ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 99 دانشگاه های سراسری در تاریخ، 5 مرداد ماه شروع شد و تا 1 شهریور ماه ادامه داشت.

همچنین زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، برای کسانی که تا تاریخ مذکور اقدام ننموده‌اند، تا روز دوشنبه مورخ 7 لغایت 14 مهر ماه 99، تمدید شد. در نتیجه متقاضیان می توانستند تا این زمان، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

تمدید مهلت نام نویسی بهمن ماه

پذیرش داوطلبان در نیمسال تحصیلی دوم که تحت عنوان ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری نیز شناخته می شود، با هدف پر کردن ظرفیت خالی رشته های مختلف دانشگاه سراسری انجام می پذیرد. متقاضیان می توانستند، از تاریخ 30 آذر ماه لغایت 3 دی ماه، نسبت به تکمیل مراحل نام نویسی و ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند. البته این مهلت تا 6 دی ماه 99 نیز تمدید شد.

شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره، از آخرین اخبار پیرامون پذیرش بدون کنکور این دانشگاه مطلع گردید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

داوطلبانی که تمایل دارند در هر یک از رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری به تحصیل بپردازند، لازم است در مدت زمان مقرر نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند. ثبت نام داوطلبان در مرحله پذیرش مهر و بهمن ماه سال جاری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، انجام می شود. بنابراین لازم است متقاضیان پیش از مراجعه به سایت و ورود به سیستم نام نویسی، دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 را از سایت فوق دریافت کرده و مطالعه نمایند. حال می توانید پس از کسب اطمینان از احراز شرایط مورد نیاز و یادداشت نمودن کد رشته های مورد نظر خود، اقدامات مندرج در ادامه مقاله را به منظور ثبت نام خود انجام دهید.

  • ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست صفحه
  • کلیک روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی 99”
  • انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” از منوی اصلی موجود سمت راست صفحه
  • پرداخت هزینه ثبت نام، از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و دریافت شماره سریال کارت اعتباری
  • بازگشت مجدد به صفحه نخست و کلیک روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی”
  • وارد نمودن شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی مندرج در صفحه
  • بارگذاری عکس پرسنلی داوطلب مطابق با مشخصات قید شده در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته
  • تکمیل فرم تقاضانامه و درج حداکثر 100 کد رشته با توجه به علاقه و اولویت بندی داوطلب
  • دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی

صدور شماره های فوق از سوی سامانه به منزله تکمیل فرآیند ثبت نام بوده و ارائه آن ها به منظور مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99 الزامی است. بنابراین این کدها را یادداشت نموده و تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

چنانچه داوطلبی در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری مورد پذیرش قرار گرفته باشد و پس از اعلام نتایج کنکور 99 نیز قبول شده باشد، تنها می تواند به انتخاب خود در یکی از رشته های مورد نظر به تحصیل بپردازد. بسیاری از افرادی که متقاضی تحصیل در رشته های بدون کنکور هستند، به دنبال تفاوت مدرک رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه ها می باشند. در صورتی که این مسئله ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده است، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک نموده تا به اطلاعات مربوطه دست پیدا کنید.

 

سوالات متداول

1- تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 99، در چه زمانی می باشد؟

تاریخ این ثبت نام تا 6 دی ماه 99، تمدید شده است.

2- آیا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 99، به صورت اینترنتی می باشد؟

بله، این فرآیند به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

3- آیا امکان تمدید مجدد مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری دوره بهمن 99 وجود دارد؟

در حال حاضر زمانی مبنی بر تمدید مجدد مهلت ثبت نام اعلام نشده است اما در صورت تمدید دوباره، تاریخ دقیق آن از طریق کانال تلگرام ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره