خانه پذیرش بدون کنکور تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

تمدید مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

 همان طور که می دانید، در سال های اخیر تعداد کثیری از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مختلف کشور به صورت بدون کنکور ارائه می گردند. از آن جایی که همواره عده ای از افراد تمایلی به شرکت در کنکور سراسری و رقابت در این حوزه ندارند، ترجیح می دهند در یکی از رشته های بدون کنکور مشغول به تحصیل شوند. همچنین تعدادی از متقاضیان علی رغم شرکت در رشته های با آزمون، به نتیجه دلخواه دست نمی یابند که در این صورت می توانند نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام کنند.

این فرآیند در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد و داوطلبان می توانند در مهلت مقرر با مراجعه به این سایت اقدامات لازم در راستای نام نویسی خود را به انجام برسانند. چنانچه متقاضیان از انجام این فرآیند در فرصت اولیه جا مانده باشند، می توانند منتظر تمدید زمان ثبت نام باشند تا بتوانند نسبت به شرکت در این پذیرش اعلام علاقه مندی نمایند.

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

در زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، می توان به ویرایش اطلاعات و همچینن کد رشته های انتخابی پرداخت.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

به طور معمول هر ساله دانشگاه های سراسری در هر دو نیمسال تحصیلی اول و دوم اقدام به انتشار فراخوان پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می نمایند. لذا داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 می توانند در مهلت تعیین شده اقدام به ثبت نام کنند و در صورتی که موفق به انجام این فرآیند نشده باشند، باید پیگیر اطلاعیه های سازمان سنجش باشند تا در صورت تمدید زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در اسرع وقت نام نویسی کنند.

تمدید مهلت نام نویسی مهر ماه

پس از اعلام زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه، متقاضیان می توانند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند. داوطلبانی که لیست رشته های مورد نظر را از دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1401 استخراج نمودند، می بایست به سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری مراجعه کنند و فرم تقاضانامه الکترونیکی مربوطه را تکمیل نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه سراسری 1401
نوع ثبت نام زمان ثبت نام اولیه تمدید مهلت ثبت نام
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند. 17 تا 22 مرداد ماه تا 24 مرداد ماه
داوطلبانی که در کنکور سراسری نام نویسی ننموده اند. 18 تا 23 مرداد ماه 24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه

لازم به ذکر است در فرصت مجدد تعیین شده، افرادی که قبلا نام نویسی کرده بودند نیز امکان ویرایش اطلاعات خود را دارند.

تمدید مهلت نام نویسی بهمن ماه

پذیرش داوطلبان در نیمسال تحصیلی دوم که به عنوان ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری نیز محسوب می شود، با هدف پر کردن ظرفیت خالی رشته های مختلف دانشگاه سراسری انجام می پذیرد.  ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1401 هنوز زمان انجام این فرآیند و تمدید آن برای سال جاری مشخص نشده است اما شما می توانید جهت اطلاع از زمان دقیق آن و اخبار مربوطه، در  کانال تلگرام بدون آزمون   ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

در سال گذشته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری از دو روش انجام گرفت. به این ترتیب که دو لینک جداگانه در دو زمان متفاوت، ویژه داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده بودند و نیز متقاضیانی که نام نویسی کرده و در آزمون سراسری شرکت کرده یا نکرده بودند، فعال شد. افرادی که در کنکور ثبت نام نکرده بوند، با طی مراحل زیر، جهت شرکت در پذیرش بدون کنکور اعلام علاقه مندی نمودند.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

  • سپس بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

  • اکنون ضمن فعال نمودن عبارت مورد نظر، کادرهای مربوطه را به کمک اطلاعات مشخص شده تکمیل نموده و درگاه پرداخت مورد نظر را انتخاب کنید. سپس کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

  •  پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود در کادر های مربوطه، بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

  • اکنون می بایست به صفحه اول بازگردید و گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

  • نهایتا سریال ثبت نام خریداری شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کنید و در آخر کلید تایید را بفشارید.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

نکته: آن دسته از داوطلبانی که در ثبت نام کنکور سراسری 1401 شرکت کرده بودند، جهت نام نویسی در رشته های بدون آزمون این دانشگاه ها می بایست از طریق لینک انتخاب رشته کنکور سراسری 1401مطابق تصویر زیر اقدام می کردند. این افراد نیازی به پرداخت هزینه مجدد و جداگانه نداشتند و صرفا در صورت علاقه مندی به انتخاب رشته های ارائه شده در دوره های پیام نور و غیرانتفاعی می بایست سریال علاقه مندی تهیه می نمودند.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

داوطلبانی که در فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری شرکت نموده اما از نتیجه قبولی خود رضایت ندارند، می توانند شانس پذیرش خود در سایر دانشگاه های بدون کنکور را نیز امتحان کنند. یکی از مهم ترین دغدغه افراد برای تحصیل در این رشته ها، مسئله تفاوت مدرک رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه ها می باشد.

همچنین در خصوص پذیرش رشته های بدون کنکور در بهمن ماه نیز می توان گفت که در دوره های پیشین، داوطلبان با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه ها و موسسات مورد نظر مراجعه می کردند و ثبت نام خود را حضورا در رشته مورد نظر به انجام می رساندند. اما در سال های اخیر با توجه به وضعیت همه گیری بیماری در کشور، فرآیند انتخاب رشته در نیمسال دوم نیز به صورت الکترونیکی انجام می پذیرد.

سوالات متداول

1- تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهرماه 1401چه زمانی می باشد؟

این فرآیند برای داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند تا 24 مرداد ماه و برای افراد نام نویسی نکرده از 24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه تمدید شده است.

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 1401 اقدام کرد؟

ثبت نام بدون کنکور سراسری از طریق سایت sanjesh.org انجام می پذیرد.

3- آیا در زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 می توان اطلاعات ثبت نامی را ویرایش نمود؟

بله، در مهلت مجددی که به این منظور اعلام می شود، می توان نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی و کد رشته های انتخابی نیز اقدام کرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دریافت مشاوره