خانه کنکور تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری تیر ماه 1402

تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری تیر ماه 1402

 مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1402
تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402

کنکور سراسری هر ساله در پنج گروه آزمایشی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان های خارجی و هنر برگزار می گردد. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور می بایست در مهلت ثبت نام کنکور سراسری اقدامات لازم را جهت نام نویسی به انجام برسانند. علی رغم این که سازمان سنجش کلیه اطلاعات مورد نیاز در خصوص زمان ثبت نام کنکور را در اختیار داوطلبان قرار می دهد، همواره متقاضیانی وجود دارند که به علل مختلف از انجام این فرآیند در موعد مقرر جا مانده اند. بر همین مبنا، هر ساله فرصت مجددی را برای این دسته از متقاضیان در نظر گرفته می شود تا از شرکت در کنکور باز نمانند.

 

لینک مستقیم ثبت نام نوبت اول کنکور سراسری 1402 (نوبت تیر ماه) 

(به محض آغار فرآیند ثبت نام، لینک فوق فعال می شود.)

هر ساله امکان ویرایش اطلاعات نام نویسی هنگام تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری فراهم می گردد.

مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402

اگر اخبار را دنبال کرده باشید می دانید که قرار است کنکور سراسری 1402 در دو بازه زمانی دی ماه 1401 و تیر ماه 1402، لینک مربوط به “ثبت نام کنکور سراسری” آن فعال شده تا متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری بتوانند در هر دو نوبت در سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org اقدام به نام نویسی کنند.

مهلت ثبت نام در نوبت اول

زمان ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401 که از 8 تا 14 آبان ماه سال جاری در نظر گرفته شده است فرصتی است تا متقاضیان علاقه مند به ثبت نام کنکور سراسری و شرکت در این آزمون، شانس خود را امتحان کرده تا بتوانند به رویای خود که تحصیل در رشته مورد نظرشان است، دست یابند. بدین سبب، داوطلبان می بایست در زمان مشخص شده به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org جهت نام نویسی در این آزمون مراجعه کنند.

مهلت ثبت نام در نوبت دوم

داوطلبان نه تنها می توانند در کنکور دی ماه 1401 ثبت نام کنند، بلکه می توانند در کنکور سراسری تیرماه سال 1402 نیز، نام نویسی کرده و با دیگر شرکت کنندگان این آزمون به رقابت بپردازند. بدین لحاظ متقاضیان می بایست در زمان ثبت نام کنکور ( از 15 تا 21 فروردین ماه 1402)، مدارک ثبت نام کنکور را آماده کرده و سپس نسبت به نام نویسی خود در سایت sanjesh.org اقدام نمایند.

تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402

برخی از داوطلبان ممکن است پس از اتمام زمان ثبت نام کنکور 1402 سراسری و دانشگاه آزاد، تصمیم به شرکت در این آزمون بگیرند و یا به دلایلی همچون عدم آگاهی از مهلت ثبت نام، موفق به نام نویسی در موعد مقرر نشده باشند. این دسته از داوطلبان می توانند پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام، با مراجعه به سایت سازمان سنجش، به انجام نام نویسی خود بپردازند. قابل ذکر است متقاضیانی که قبلا ثبت نام کرده اند نیز، می توانند در زمان تمدید شده نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری خود اقدام کنند.

 ثبت نام کنکور سراسری 1402
کنکور سراسری دی ماه 
ثبت نام8 تا 14 آبان ماه 1401
تمدید مهلت ثبت نامتا روز چهارشنبه 18 آبان ماه
کنکور سراسری تیر ماه 
ثبت نام15 تا 21 فرودین ماه 1402
تمدید مهلت ثبت نامهنوز مشخص نشده است.

با توجه به آخرین اطلاعیه سازمان سنجش، داوطلبانی که موفق به نام نویسی در بازه زمانی اولیه نشده اند، می توانند در زمان تمدید مهلت این آزمون اطلاعات خود را در سایت مذکور به ثبت برسانند.

نکته: امکان مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1402 نیز بعد از تمدید مهلت این آزمون وجود خواهد داشت که توصیه می کنیم جهت کسب آخرین اخبار پیرامون این مبحث، ما را در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره همراهی نمایید.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1402

ثبت نام کنکور سراسری فرآیندی اینترنتی است و متقاضیان می بایست در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و نام نویسی خود را مطابق راهنمای زیر انجام دهند.

مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 •  بر روی لینک فعال “ثبت نام کنکور سراسری 1402 (دوره اول دی ماه 1401)” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • اکنون از منوی اصلی، بر روی گزینه “خرید سریال ثبت نام” کلیک نمایید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • در مرحله بعدى نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نموده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

 • پس از انتخاب نوع سریال ثبت نام، صفحه ای برای شما نمایان می شود که باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد نموده و کلید “تایید وادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • در این مرحله اطلاعات ثبت شده نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک عبارت پایین جدول را علامت بزنید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.

مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • سپس با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود در درگاه پرداخت اینترنتی، هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402 را پرداخت نمایید و شماره پیگیری پرداخت صادر شده را دریافت نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 •  به صفحه اول سامانه ثبت نام بازگردید و دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • در این مرحله می بایست سریال ثبت نام خریداری شده و شماره تلفن همراه خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و سپس بر روی عبارت “تایید” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

پس از طی کردن مراحل فوق، لازم است به بارگذاری عکس و مدارک خود پرداخته و اطلاعات مورد نیاز را در فرم ثبت نام درج نمایید. در انتها، شماره پرونده و کد پیگیری صادر شده از سوی سامانه را چاپ یا یادداشت نموده و تا اتمام مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 1402

اگر فردی در مراحل ثبت نام کنکور سراسری، تمدید مهلت ثبت و مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1402 اطلاعات فردی خود را به اشتباه در فرم نام نویسی وارد کرده باشد و پس از بررسی مدارک توسط سازمان سنجش مغایرت آن ثابت شود، داوطلب در هر مرحله از آزمون که باشد، بی قید وشرط از ادامه فرآیند محروم خواهد شد. به همین دلیل سازمان سنجش هر ساله فرصت های متعددی در اختیار داوطلبان خود قرار می دهد که در صورت وجود خطا های اطلاعاتی هر چه سربع تر نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری و تحصحیح آن اقدامات لازم را انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402 در نوبت اول چه زمانی است؟

مهلت ثبت نام کنکور سراسری برای نوبت اول تا روز چهارشنبه مورخ 18 آبان ماه در نظر گرفته شده است.

2- از چه طریقی می توان در زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری اقدام به ثبت نام کرد؟

ثبت نام کنکور سراسری در زمان تمدید مهلت از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری وجود دارد؟

بله، شما می توانید علاوه بر مطالعه مطلب فوق با عضویت در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از آخرین اخبار مرتبط با این مبحث مطلع شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۶ نظر
 1. باسلام نتونستم کنکور دی رو ثبت نام کنم لطفا راهنمایی کنید.

 2. باسلام نتونستم کنکور دی رو ثبت نام کنم لطفا راهنمایی کنید.

  • با سلام و درود، با توجه به تمدید موعد ثبت نام شما میتوانید در تاریخ روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۸/۲۲ از ساعت ۸:۰۰ صبح لغایت ۱۷:۰۰ (۵ عصر) اقدام به ثبت نام از طریق سایت سنجش را داشته باشید.

 3. فردا آخرین روز ثبت نام هست؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با آخرین اطلاعیه های سایت سازمان سنجش تا پایان امروز ۱۴۰۱/۰۸/۱۸، امکان ثبت نام وجود دارد.

 4. سلام من کارشناسی فنی حرفه ای دارم نمیتونم ثبتنام کنم توروخدا اگه میشه کمکم کنین چیکار کنم؟ ازم کد پیش دانشگاهی میخواد درحالیکه من کاردانی و کارشناسی دارم کد پیش دانشگاهی ندارم
  لطفا کمکم کنین

 5. کد ۱۳ رقمی اتباع رو نمیدههه چیکار کنم من

 6. سلام برای ثبت نام کنکور سراسری، کد سوابق تحصیلی میخاد. من نظام قدیم درس خوندم برای کد سوابق تحصیلی حتما باید برم مدرسه؟ امکان نداره برم آموزش و پرورش ؟ یا چه کار دیگه ای میشه انجام داد

 7. سلام
  هزینه سریال دانشگاه ازاد و پیام نور پرداخت نکردم توی ثبتنام کنکور سراسری
  ولی میخوام به رتبه کنکورم توی ازاد انتخاب رشته کنم
  باید چیکار کنم؟؟؟

  • با سلام، هنگام ثبت نام آزمون سراسری برای دانشگاه آزاد لازم نبود شما اعلام علاقه مندی کنید، در زمان اعلام نتایج اولیه در صورت مجاز شدن برای این دوره می توانید نسبت به انتخاب رشته اقدام کنید.

 8. سلامم ثبت نام دوباره تمدید نمیشه؟!امکانش هست؟!

 9. سلام خواهش میکنم یه مهلت دیگه واسه ثبت نام بذارین خیلی ها جا موندن حداقل بتونیم ثبت نام کنیم.یا حداقل ثبت نام با تاخیر بذارن خیلیا جا موندن خواهش میکنم یک بار دیگه تمدید کنین

 10. کاش یک فرست دیگه بدن آخه خیلیا جا موندن تکلیفمون چی میشه اینهمه هزینه کردیم تلاش کردیم این کرونا باعث شد خیلیا جا بمونن چی میشه یه فرست دیگه بذارن

  • با سلام، شما میتوانید برای پیگیری مهلت مجدد ثبت نام از بخش سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش، درخواست خود را ثبت نمائید.

 11. سلام ببخشید ممکن سایت دوباره باز شه برای ثبت نام جامونده ها مایی که جاموندیم باید چه کار کنیم برای ثبت نام

  • با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص تمدید مجدد زمان ثبت نام کنکور سراسری منتشر نشده است؛ جهت بررسی امکان نام نویسی، می توانید نسبت به ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

 12. با عرض سلام وادب .عذرخواهی میکنم من قصد ثبت نام درکنکور سراری را دارم ولی به دلیل مشکلاتی که کرونا واپیدمی ان درهمه جا زیاد شد من فراموش کردم که ثبت نام نمایم لطف پی فرمایید به من بگید ایا من مهلت ثبت نام دارم وچگونه ثبت نام نمایم؟باتشکر

  • با سلام، با توجه به اتمام زمان ثبت نام آزمون سراسری، شما می توانید از طریق ارسال درخواست سازمان سنجش اقدام نمایید.

 13. کاش تمدید کننن کنکور رو من جاموندممم

  • با سلام و احترام، شما میتوانید از بخش سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش، درخواست خود را بابت نام نویسی ثبت نمائید.

 14. سلام واحترام خدمت مسوولان زحمتکش کنکور سراسری

  لطفا زمان ثبت نام رونمدید کنید کارگری را میشناسم که بدلیل فقر مالی نتوانسته فرزندش را ثبت نام کند الان میتونه لطفا همراهی کنید چون چندین روزه فرزندش اشک میریزه

 15. کاش حداقل تا اخره اسفند ماه تمدید بشه خیلی ها جاموندن ما خیلی زحمت کشیدیم حداقل یک بار دیگه تمدید کنین

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی منتشر شده از سوی سازمان سنجش زمان ثبت نام کنکور سال ۱۴۰۱، تمدید نخواهد شد لذا شما میتوانید برای پیگیری، از بخش سیستم پاسخگویی درخواست خود را ثبت کنید.

 16. سلام چرا تمدید نمیکنین خیلی ها جا موندن واقعا زحمت کشیدیم خواهش میکنم تمدید کنین

 17. سلام توروخدا امکان دوباره ثبت نام هست

 18. سلام
  امکان تمدید مجدد ثبت نام کنکور وجود داره؟!
  لطفا اگه امکانش هست تمدید کنید گویا فقط من جا نموندمو خیلیا هنوز ثبت نام نکردن..

 19. سلام لینک ثبتنام کنکور سراسری که فعال نیست

 20. شما میگین امروز تا ساعت ۲۴وقت داریم اما چرا نمیشه ثبت نام کرد

  لطفا پیگیری کنین

  • با سلام و درود، میتوانید از بخش سیستم پاسخگویی، درخواست خود را بابت نام نویسی کنکور سراسری سال ۱۴۰۱، ثبت کنید.

 21. سلام توروخدا تمدید کنن . منم خیلی تلاش کردم مشکل داشتم مریض بودم نتونستم ثبت نام کنن امروز بهم گفتن تموم شده

 22. سلام و درود
  لطفا اگه میشه تمدید کنید
  خیلی ها از ثبت نام جا موندن‌
  لطفا تمدید کنید لطفاً من خیلی زحمت کشیدم حیفه نتونم کنکور بدم

 23. سلام خسته نباشید
  لطفا اگه میشه حداقل یک روز تمدیدش بکنید
  اگر تا آخر اسفند تمدید بشه که بهتره
  لطفا تمدیدش کنییید

 24. سلام خسته نباشید
  چرا آخه تمدید نمیکنن زیاد ثبت نام کنکور سراسری رو کاش تا آخر اسفند ماه تمدید باشه همه ی اونایی که نتونستن ثبت نام کنند باز برن ثبت نام کنند اگه شد بازم تمدید کنید

 25. با سلام و احترام
  من از جاماندگان ثبت نام کنکوری هستم در ۴اسفند هم نتونستم ثبت نام کنم الان دوباره تمدید میشه یا راهی وجود نداره دیگه بتونم ثبت نام کنم اگه حضوری بدم سازمان سنجش چی
  خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه های سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۰۶ امکان ثبت نام وجود دارد.

 26. سلام من دانشجوی ترم ۳ دوره روزانه هستم هنوز انصرافم از دانشگاه ثبت نشده میتونم کنکور ثبت نام کنم بعدش انصرافم رو ثبت کنم؟ در این صورت موقع ثبت نام چه گزینه ای رو باید بزنم؟

 27. سلام من از ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ جاموندم بازم تمدید میشه ؟

  • با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای در این زمینه منتشر نشده است. شما می توانید در سایت سازمان سنجش، ارسال درخواست انجام دهید.

 28. سلام ببخشید من میخواستم فقط کنکور منحصرا زبان ثبت نام کنم، آیا لازم هست که یکی از گروه های اصلی هم ثبت نام کنم؟؟؟

 29. سلام و با عرض خسته نباشید،
  دانشجوی روزانه ورودی ۹۶ هستم و این ترم سه مشروطه میشم، تمایل دارم دوباره کنکور بدم و دانشگاه آزاد ثبت نام کنم در این صورت انصراف بدم بهتره یا اخراج شم؟ و اینکه جریمه اش چه فرقی داره؟

  • با سلام ،
   مطابق با قوانین نظام وظیفه ، در حال حاضر چنانچه شما از واحد دانشگاهی اخراج شوید مشمول خدمت سربازی می باشید ، و در صورت تمایل به ادامه تحصیل می بایست در حین خدمت سربازی پذیرش دانشگاه را کسب نمایید تا مجاز به استفاده از شرایط ایست از خدمت شوید.درصورتی که تمایل به ثبت درخواست انصراف در واحد دانشگاهی را داشته باشید ، اگر برای اولین بار درخواست داده باشید ، ۶ الی ۱۲ ماه فرصت دارید پذیرش دانشگاه را کسب کنید و مشمول خدمت سربازی نمی شوید.لازم به ذکر است درصورتی که درخواست انصراف ثبت کنید می بایست هزینه آن را بپردازید.

مشاوره کنکور پیج کنکور