تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1400

تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1400

 مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1400
تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1400

کنکور سراسری هر ساله در پنج گروه آزمایشی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان های خارجی و هنر برگزار می گردد. آزمون گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی به صورت شناور بوده و داوطلبان علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی مربوط به رشته خود، می توانند در کنکور هنر یا کنکور منحصرا زبان شرکت نمایند. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور می بایست در مهلت ثبت نام کنکور، اقدامات لازم از جمله پرداخت هزینه آزمون را جهت ثبت نام به انجام برسانند. هر ساله سازمان سنجش فرصت مجددی را برای متقاضیانی که در بازه زمانی معین موفق به ثبت نام نشده اند، در نظر می گیرد.

ثبت نام کنکور سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد.

تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1400

برخی از داوطلبان ممکن است پس از اتمام زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، تصمیم به شرکت در کنکور بگیرند و یا به دلایلی همچون عدم آگاهی از زمان ثبت نام، موفق به نام نویسی در موعد مقرر نشده باشند. این دسته از داوطلبان می توانند پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

با توجه به این که در حال حاضر، تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری معین نشده است اما با توجه به سال گذشته که پس از اتمام بازه زمانی تعیین شده برای این فرآیند که در 16 بهمن ماه آغاز شد و تا 24 بهمن ماه ادامه داشت؛ فرصت ثبت نام تا دو سری دیگر و در تاریخ های 27 بهمن 98 و  12 اسفند تا 15 اسفند ماه 98 تمدید شد و بنا بر زمان ثبت نام این آزمون برای سال 1400 که از روز یکشنبه 12 بهمن ماه آغاز می شود و تا روز شنبه 18 بهمن ماه 99 ادامه خواهد  داشت؛ احتمال می رود که طبق روال سال های پیش سازمان سنجش فرصت مجددی را برای داوطلبان جا مانده در نظر بگیرد. علاقه مندان می توانند در کانال تلگرام کنکور عضو شوند و در جریان تمامی اخبار مربوط به آزمون سراسری و تاریخ تمدید مهلت آن قرار گیرند.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1400

ثبت نام کنکور سراسری 1400 به صورت اینترنتی انجام می پذیرد و متقاضیان می بایست در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه و فرآیند ثبت نام خود را آغاز نمایند. اولین قدم جهت نام نویسی کنکور سراسری، پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری و خرید کارت اعتباری است. برای ثبت نام در این آزمون به ترتیب زیر عمل کنید.

 •  ابتدا به سایت رسمى سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست سایت انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری

 

 • بر روی لینک فعال “ثبت نام کنکور سراسری 1400 ” کلیک فرمایید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • پیش از اقدام به تکمیل فرم نام نویسی، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و یک سریال ثبت نام خریداری کنید. بدین منظور از “منوی اصلی” موجود در قسمت راست صفحه، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نمایید. همچنین اگر تمایل دارید که کد رشته های مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را در انتخاب رشته خود داشته باشید، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید.

مرحله چهارم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • پس از انتخاب نوع سریال ثبت نام، صفحه ای برای شما نمایان می شود که باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • در این مرحله اطلاعات ثبت شده نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک عبارت پایین جدول را علامت بزنید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.

مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • اکنون شما وارد درگاه پرداخت اینترنتی شده اید و لازم است با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتابی که رمز پویای آن فعال است، هزینه لازم را پرداخت نمایید. در صورتی که پرداخت هزینه ثبت نام را با موفقیت انجام دهید، شماره پیگیری پرداخت به شما ارائه می شود که باید آن را حفظ و در صورت نیاز پرینت کنید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • حال می توانید به صفحه اول سامانه ثبت نام زیر بازگردید و بر روی دکمه تایید و ادامه – گام بعدی کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • در اولین مرحله سریال ثبت نام خریداری شده را در قسمت های مربوطه درج کنید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • در این قسمت باید نوع مدرک دیپلم خود را انتخاب کنید.

مرحله دهم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • در قسمت های خواسته شده سوابق تحصیلی خود را به ثبت رسانده و سپس دکمه بررسی و مشاهده را بفشارید. (برای دارندگان مدرک پیش دانشگاهی کد سوابق پیش دانشگاهی نیز مورد نیاز می باشد.)

مرحله یازدهم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • اطلاعاتی برایتان نمایان می شود که از قسمت های مربوطه باید آن ها را تایید کنید تا به مرحله بعد راه یابید.

مرحله دوازدهم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • عکس خود را در قسمت تعیین شده بارگذاری نمایید.

مرحله سیزدهم ثبت نام کنکور سراسری

پس از انجام هر یک از مراحل فوق، روی گزینه “تایید نهایی” کلیک کنید. فرآیند ثبت نام شما در همین مرحله به پایان رسیده و لازم است که از فرم ثبت نام خود به همراه شماره پرونده و کد پیگیری، پرینت تهیه نمایید و تا پایان مراحل آزمون و اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

نکات مهم

 • پرداخت هزینه آزمون تنها به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و دارای رمز پویا امکان پذیر است.
 • چنانچه تمایل به انتخاب کد رشته های دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی را در هنگام انتخاب رشته کنکور سراسری دارید، می بایست شماره سریال ثبت نام جداگانه خریداری نمایید.
 • حتما پیش از ثبت نام، دفترچه ثبت نام کنکور را برای آگاهی از شرایط و ضوابط آزمون به دقت مطالعه نمایید.
 • توجه داشته باشید که جهت شرکت در کنکور سراسری هنر و زبان، باید به صورت جداگانه کارت اعتباری خریداری کنید.

هنگام تمدید مهلت ثبت نام، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری برای داوطلبانی که در زمان مقرر نام نویسی خود را انجام داده اند، فراهم می گردد. شایان ذکر است برای داوطلبان شرکت در کنکور سراسری امتیازات و سهمیه هایی در نظر گرفته شده است که می توانند در صورت داشتن شرایط لازم، از سهمیه های کنکور استفاده نمایند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر، به لینک های مربوطه مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور سراسری 1400 از چه زمانی آغاز می شود؟

این فرآیند از روز یکشنبه 12 بهمن ماه آغاز شده و تا روز چهارشنبه 18 بهمن ماه 99 ادامه دارد.

2- ثبت نام کنکور سراسری از چه طریقی انجام می شود؟

ثبت نام کنکور سراسری و آزاد از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1400 وجود دارد؟

بله، شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از آخرین اخبار مرتبط با این مبحث مطلع شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر

 1. سلام من از ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ جاموندم بازم تمدید میشه ؟

  • با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای در این زمینه منتشر نشده است. شما می توانید در سایت سازمان سنجش، ارسال درخواست انجام دهید.

 2. سلام ببخشید من میخواستم فقط کنکور منحصرا زبان ثبت نام کنم، آیا لازم هست که یکی از گروه های اصلی هم ثبت نام کنم؟؟؟

 3. سلام و با عرض خسته نباشید،
  دانشجوی روزانه ورودی ۹۶ هستم و این ترم سه مشروطه میشم، تمایل دارم دوباره کنکور بدم و دانشگاه آزاد ثبت نام کنم در این صورت انصراف بدم بهتره یا اخراج شم؟ و اینکه جریمه اش چه فرقی داره؟

  • با سلام ،
   مطابق با قوانین نظام وظیفه ، در حال حاضر چنانچه شما از واحد دانشگاهی اخراج شوید مشمول خدمت سربازی می باشید ، و در صورت تمایل به ادامه تحصیل می بایست در حین خدمت سربازی پذیرش دانشگاه را کسب نمایید تا مجاز به استفاده از شرایط ایست از خدمت شوید.درصورتی که تمایل به ثبت درخواست انصراف در واحد دانشگاهی را داشته باشید ، اگر برای اولین بار درخواست داده باشید ، ۶ الی ۱۲ ماه فرصت دارید پذیرش دانشگاه را کسب کنید و مشمول خدمت سربازی نمی شوید.لازم به ذکر است درصورتی که درخواست انصراف ثبت کنید می بایست هزینه آن را بپردازید.

دریافت مشاوره تخمین رتبه