خانه کارشناسی ارشد تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99

تاریخ تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور 99
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99

پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد و منتشر شدن اسامی پذیرفته شدگان در دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی توسط سازمان سنجش، همه ی داوطلبان پذیرفته شده باید در تاریخ تعیین شده توسط دانشگاه پذیرفته شده برای ثبت نام خود اقدام کنند. بدیهی است عدم مراجعه داوطلب به دانشگاه مورد نظر در تاریخ تعیین شده به منزله انصراف او تلقی می شود و حق اعتراضی وجود ندارد.

در صورتی که پذیرفته شدگان برای ثبت نام حضوری اقدام نکنند ظرفیت رشته ها خالی باقی می ماند و دانشگاه اقدام به انتشار دفترچه ای تحت عنوان دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری می نماید که این دفترچه شامل تمامی رشته هایی است که ظرفیتشان تکمیل نشده است. تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد یک فرصت عالی برای داوطلبانی است که از رشته قبولی خود در انتخاب رشته اصلی رضایت ندارند یا اصلا در رشته ای پذیرفته شده اند.

برخلاف سال های گذشته که دوره تکمیل ظرفیت تنها برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد مقدور بود، در سال 99 این امکان برای داوطلبان محیا شد تا به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی (معدل تراز شده کارشناسی) در دوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت نمایند.

زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99

طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی در رشته های دارای ظرفیت دانشگاه های کارشناسی ارشد از جمله پیام نور انجام خواهد گرفت که می توان گفت همان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری بهمن ماه محسوب می گردد. از این رو دانشگاه پیام نور امسال در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به تکمیل ظرفیت کد رشته محل های باقی مانده کرده است. بنابراین علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه پیام نور می توانند از تاریخ 25 لغایت 30 آذر ماه 99 به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و پس از دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت و مطالعه آن و اطلاع از تمامی شرایط و ضوابط، شانس خود را برای پذیرش در این دانشگاه امتحان کنند.

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99

نکته قابل توجه و مهم برای متقاضیان شرکت در دوره تکمیل ظرفیت این است که قبل از ثبت نام و انتخاب رشته ابتدا به طور دقیق دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری بر اساس سوابق تحصیلی را مطالعه کنند تا علاوه بر کسب اطلاعات از شرایط و ضوابط ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد، از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی که در سال 99 ارائه شده نیز مطلع شوند. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام در دوره تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه های پیام نور می توانند در تاریخ تعیین شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، به سایت مربوطه مراجعه کنند و پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد پیام نور 99، برای انتخاب رشته اقدام نمایند و شانس قبولی خود را در رشته مورد علاقه مجدد امتحان کنند. به منظور تسیل روند دسترسی به دفترچه مذکور، لینک آن در جدول زیر قرار داده شده است.

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه های پیام نور 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

(به جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99

علاقه مندان شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور، می توانند پس از بررسی دقیق دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری (بر اساس سوابق تحصیلی)، در زمان مقرر نسبت به نام نویسی در این مرحله اقدام نمایند. تکمیل ظرفیت سال 99 بر اساس معدل تراز شده دوران کارشناسی انجام خواهد شد که مراحل آن به ترتیب موارد ذیل می باشند.

 • برای ثبت نام و انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت، ابتدا باید وارد سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی سمت راست سایت انتخاب کنید.مرحله اول ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • در این مرحله، وارد صفحه حاوی لینک های مقطع کارشناسی ارشد می شوید که باید بر روی عبارت “سامانه ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل) مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته – 1399” کلیک کنید.مرحله دوم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • صفحه ای برای شما نمایان می شود که مطابق با تصویر زیر، باید بر روی دکمه “خرید کارت” کلیک نمایید تا وارد سامانه مربوطه شوید.مرحله سوم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • در این مرحله می بایست تیک گزینه ای که با فلش نشان داده شده را اعمال نمایید و پس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.
  مرحله چهارم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • کادرهای مربوط به مشخصات خود را تکمیل نمایید و سپس گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله پنجم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • در صورتی که اطلاعات نشان داده شد در صفحه پیش رو را تایید می کنید، عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط شماره پیگیری را نیز یادادشت نموده ام” را تیک بزنید و سپس گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.
  مرحله ششم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • مشخصات مربوط به کارت عضو شبکه شتاب خود را وارد نموده و سپس دکمه “پرداخت” را انتخاب کنید.
  مرحله هفتم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
  مرحله هفتم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • مجددا وارد صفحه اول شوید و سپس دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.مرحله هشتم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • “سریال ثبت نام (12 رقمی)” که در هنگام خرید کارت دریافت کرده اید و “عبارت امنیتی” را در کادر های مربوطه وارد نموده و سپس گزینه “تایید” را انتخاب کنید.
  مرحله نهم ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی
 • در مرحله بعد مشخصات ثبت نامی خود را به طور صحیح در کادرهای مربوطه وارد نمایید و سپس عکس پرسنلی خود را مطابق با ویژگی های موجود در سایت بارگذاری کنید. بعد از انتخاب رشته های مورد نظر خود و به اتمام رسیدن مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی (دوره تکمیل ظرفیت)، یک کد پیگیری ارائه خواهد شد که می بایست به منظور حفظ این کد، توصیه می شود یک نسخه چاپ شده از آن را تهیه کرده و تا پایان مراحل نزد خود حفظ کنید.

 مدارک لازم برای ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور 99

متقاضیان شرکت در دوره تکمیل ظرفیت بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی ارشد می بایست پس از مراجعه به سایت sanjesh.org اطلاعات خواسته شده (هویتی و تحصیلی) را وارد نمایید تا وارد صفحه انتخاب رشته شوید. علاوه بر پرداخت هزینه 61 هزار و ششصد برای ثبت نام، قبل از انتخاب رشته باید عکس پرسنلی خود را بارگذاری نمایید تا بتوانید وارد مراحل بعدی شوید پس از بارگذاری عکس می توانید حداکثر 20 کد رشته انتخابی خود را انتخاب کرده و درنهایت تایید کنید. در ضمن حتما در انتها کدرهگیری را دریافت نمایید تا در زمان اعلام نتایج با استفاده از آن از وضعیت قبولی خود مطلع شوید. در وارد کردن اطلاعات خواسته شده توسط سایت، دقت کافی را داشته باشید زیرا ممکن است امکان ویرایش اطلاعات وجود نداشته باشد و در این صورت مسئولیت اشتباه به عهده خودتان است و حق اعتراضی وجود ندارد.

پس از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری و مشخص شدن رشته قبولی، باید برای ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده اقدام کنید تا نام نویسی نهایی شما تایید شود. برای ثبت نام حضوری باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و از تاریخ دقیق ثبت نام اطلاع یافته و سپس مدارک لازم برای ثبت نام را به صورت حضوری یا اینترنتی در دسترس دانشگاه قرار دهید.

 

 سوالات متداول

1- تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 در چه زمانی انجام می گیرد؟

ثبت نام دوره تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه های پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی از 25 لغایت 30 آذر ماه 99 صورت می پذیرد.

2- نام نویسی و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 از طریق چه سایتی انجام می گیرد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org فرآیند مربوطه را به انجام برسانید.

3- دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی 99 در چه زمان و از طریق چه ساینی منتشر می شود؟

این دفترچه در تاریخ 25 آذر ماه 99 و از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کنکور