یکشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پس از برگزاری اکثر آزمون های ورودی دانشگاه ها، یک مرحله تکمیل ظرفیت نیز وجود دارد. چرا که ممکن است در برخی دانشگاه ها ظرفیت یک یا چند رشته تکمیل نشود و دانشگاه مربوطه پس از اعلام نتایج انتخاب رشته، جهت تکمیل نمودن ظرفیت رشته های دارای ظرفیت خود اقدام به ارائه لیست رشته های دارای ظرفیت خود می کند. به همین دلیل پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 داوطلبان زیادی با مشاوران بخش مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس می گیرند تا از زمان دقیق تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، رشته محل های دارای ظرفیت، شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت و زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مطلع گردند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب تا حد امکان به سوالات پر تکرار داوطلبان درمورد ” تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 ” پاسخ دهیم. بنابراین اگر شما هم در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 شرکت کرده اید، پیشنهاد می کنیم علاوه بر خواندن مطالب مربوط به اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 و انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ، این مطلب را نیز تا انتها مطالعه فرمایید.

افرادی که در مرحله نخست ( انتخاب رشته ) پذیرفته شده  و با این حال در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کرده و در هر یک از دوره های عادی یا شهریه پرداز پذیرفته شوند، پذیرش مرحله نخست آن ها لغو خواهد شد.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به شرح ذیل می باشد :

 • تمامی افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده اند ( خواه در انتخاب رشته پذیرفته شده باشند و خواه در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده باشند. ) می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت کنند.
 • افرادی که در آزمون سال 97 دوره های رایگان پذیرفته شده و ثبت نام نکنند یا انصراف دهند مجاز به شرکت در آزمون سال 97 نمی باشند. بنابراین افرادی که در مرحله تکمیل ظرفیت در دوره های رایگان پذیرفته می شوند، در صورت عدم ثبت نام یا انصراف از تحصیل، یک سال از شرکت در آزمون محروم خواهند شد.
 • هر گونه انتقال، تغییر رشته و جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع است. بنابراین در انتخاب رشته محل نهایت دقت را داشته باشید.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

همانطور که گفته شد در صورت تکمیل نشدن ظرفیت دانشگاه ها در برخی کد رشته ها، برای تکمیل نمودن صندلی های خالی، فرصت مجددی برای انتخاب رشته در اختیار داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد قرار می دهند. سال گذشته، تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از 26 مهر ماه آغاز و تا 29 مهر ادامه یافت ولی فعلا زمان دقیق آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 مشخص نیست. البته به محض اطلاع از زمان دقیق تکمیل ظرفیت، این مطلب ویرایش و بروز رسانی خواهد شد. ضمنا از طریق عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد نیز می توانید پیگیر آخرین اخبار مربوط به تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 قرار بگیرید. البته در دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 ذکر شده که در صورت عدم ثبت نام تعدادی از پذیرفته شدگان و خالی ماندن ظرفیت دانشگاه ها، مرکز سنجش آموزش پزشکی در خصوص جایگزینی ظرفیت های باقی مانده، هیچگونه تعهدی نخواهد داشت، لذا داوطلبان از هر گونه پیگیری در این رابطه خودداری نمایند.

جهت دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 کلیک کنید.

( به محض انتشار دفترچه، لینک بالا فعال خواهد شد. )

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

همانطور که اشاره کردیم فعلا زمان دقیق ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 مشخص نشده است بنابراین نمی توان تاریخ دقیقی برای اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 ذکر کرد. سال 96 نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در تاریخ 96/8/6 اعلام شد بنابراین انتظار می رود نتایج تکمیل ظرفیت سال 97 نیز اوایل آبان ماه بر روی سایت مرکز سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir قرار بگیرد. ضمنا نکته مهم دیگری که لازم است در این قسمت اشاره ای به آن داشته باشیم موضوع اعتراض به نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 است. پس از مشخص شدن نتایج تکمیل ظرفیت، چنانچه نسبت به نتایج اعلام شده اعتراضی داشتید می توانید اعتراض خود را در یک بازه زمانی مشخص که متعاقبا اعلام خواهد شد، ثبت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ثبت اعتراض نسبت به نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ نظر

 1. Avatar

  چطور میتونیم اعتراض کنیم برای دانشگاه ازاد؟ راهنمایی میکنید لطفا؟

 2. Avatar

  وزارت بهداشت بهمن تکمیل طرفیت نداره؟ چرا آخه؟ حداقل برای دانشگاه ازاد کاش داشته باشه

 3. Avatar

  سلام
  وزارت بهداشت تکمیل ظرفیت بهمن هم نداره؟
  نمیشه همگی اعتراض کنیم؟ حداقل برای دانشگاه ازاد بزاره

  • Avatar

   با سلام
   امسال تکمیل ظرفیت این مقطع حذف میباشد ولی شما میتوانید اعتراض خود را برای دانشگاه آزاد اعمال نمایید .

 4. Avatar

  تو اخبار میگن تکمیل ظرفیت نداره ارشد و دکتری وزارت بهداشت شما میگید داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. Avatar

  سلام . امسال وزارت بهداشت قرار نیست تکمیل ظرفیت بزنه؟

 6. Avatar

  سلام .بتکمیل ظرفیت قبول بشی تو بهمن ماه میتونی بر کلاس یا چه؟

 7. Avatar

  سلام من امار زیستی علوم پزشکی شهرکرد رو قبول شدم و سایر شهر ها مثل یزد و گلستان و مازندران و بابل و… ها رو هم توی کارنامه ام قبول میشدم… ولی امار زیستی علوم پزشکی اصفهان رو میخواستم…
  رتبه ام ۳۰ شده توی اصفهان ولی تا ۱۸ رو میگرفته.
  الان شرایط رفتن به خارج از شهرم برای درس رو ندارم.
  میخواستم بدونم امکانش هست توی تکمیل ظرفیت قبول بشم.
  در حال حاضر امار ریاضی اصفهان رو قبول شدم و دارم می رم…
  ولی اون رشته رو بیشتر دوست داشتم چون بسیار کاربردی تر هست ولی امار محض خیلی سخت و خشکه…
  میخواستم ببینم شما میتونید راهنمایی کنید که اگه قبول نمیشم کلا دیگه از فکر اون بیرون بیام و به همین رشته با همه سختیاش بچسبم.

  ممنون شما هستم.

  • Avatar

   با سلام
   در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی از طرف سازمان سنجش منتشر نشده است اما در صورتی که تکمیل ظرفیت برگزار شود هر چه اختلاف رتبه شما با رتبه اخرین فرد پذیرفته شده کمتر باشد (مشروط به اینکه دانشگاه مورد نظر شما اعلام ظرفیت کند)شانس پذیرشتان بیشتر خواهد بود.در ضمن در صورتی که شما در دوره روزانه پذیرفته شده باشید اجازه شرکت در تکمیل ظرفیت را نخواهید داشت.

دریافت مشاوره