تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

زمان و نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

پس از اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، داوطلبانی که در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند و یا از رشته محلی که پذیرفته شده اند رضایت چندانی ندارند، به دنبال شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت هستند. مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در برخی از دوره ها این امکان را در اختیار متقاضیان قرار می دهد و با ارائه لیست رشته های دارای ظرفیت خالی در مقطع ارشد، به برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت می پردازد. بر همین مبنا، علاقه مندان به این پذیرش می توانند در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شانس خود را مجددا برای تحصیل در این مقطع امتحان کنند.

پذیرفته شدگان مرحله انتخاب رشته کنکور ارشد که در فرآیند تکمیل ظرفیت شرکت کرده و در هر یک از دوره های عادی یا شهریه پرداز قبول شوند، پذیرش مرحله نخست آن ها لغو می گردد.

زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

مطابق با اطلاعیه منتشر شده از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، ظرفیت رشته های گروه پزشکی کارشناسی ارشد سال جاری که در طی فرآیند انتخاب رشته کنکور این مقطع خالی مانده اند، قرار است به وسیله فرآیند تکمیل ظرفیت، تکمیل گردد. در این مرحله، تمامی افرادی که در هیچ یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده اند، می توانند شرکت کنند. بر همین اساس متقاضیان از روز 8 آذر لغایت 10 آذر ماه فرصت دارند با استفاده از کد رهگیری مربوط به پرداخت هزینه تعیین شده، نسبت به انتخاب کد رشته های مربوط به این مرحله اقدام نمایند.

نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

داوطلبانی که قصد دارند در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های گروه پزشکی مقطع کارشناسی ارشد شرکت نمایند، می بایست بعد از مطالعه دفترچه یا جدول رشته های ارائه شده به سایت اصلی مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه نمایند. مراحل گام به گام ثبت رشته در سایت مذکور به شرح زیر است.

 • به سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir وارد شوید و روی گزینه “کارشناسی ارشد – ارشد” از منوی تعبیه شده در قسمت راست سایت کلیک نمایید.

مرحله اول تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 • با ورود به این صفحه، گزینه “انتخاب رشته محل تحصیل /ویرایش انتخاب ها – تکمیل ظرفیت” را انتخاب کنید.

 مرحله دوم تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 • مجددا در این صفحه بر روی گزینه “انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها – تکمیل ظرفیت” کلیک نمایید. در این صفحه می بایست کد رهگیری خود را وارد کنید تا به پنل شخصی خود هدایت شوید.

مرحله سوم تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اکنون می توانید انتخاب های خود را به ثبت برسانید. در ضمن یادتان باشد که بعد از ثبت انتخاب رشته خود حتما کد رهگیری انتخاب رشته را از سامانه دریافت نمایید.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، همزمان با شروع مهلت ثبت نام و انتخاب رشته این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir منتشر می گردد. شما می توانید با مراجعه به این سایت و یا لینک موجود در جدول زیر به لیست رشته های ارائه شده در مرحله تکمیل ظرفیت این مقطع دسترسی پیدا کنید و همچنین از ضوابط پذیرش دانشجو به این شیوه مطلع شوید.

لیست رشته های پذیرش تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
دانلود لیست رشته های تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

اصلاحیه جدول پذیرش مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

با توجه به اطلاعیه منتشر شده از طریق سایت مذکور، پذیرش در 4 رشته محل زیر برای سال جاری انجام نمی شود.

اصلاحیه دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 1400
رشته دانشگاه ظرفیت (عادی رایگان) ظرفیت (شهریه پرداز)
پرستاری کودکان رفسنجان 0 0
علوم تغذیه کرمانشاه 0 0
فناوری اطلاعات سلامت ایران 0 0
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی کرمان 0 0

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

 • تمامی داوطلبان اعم از قبولی یا مردودی که در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته محل بوده اند، می توانند نسبت به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کنند.
 • با توجه به عدم اضافه شدن رشته محل جدید، داوطلبان استعداد درخشان بدون آزمون مجاز به انتخاب رشته محل مخصوص به استعداد درخشان نیستند و داوطلبان استعداد درخشان با آزمون نیز با رعایت کلیه ضوابط مجاز به انتخاب رشته محل هستند.
 • داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته قبول شده اند و تمایل دارند مجددا در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت نمایند، چنانچه در این مرحله در هر یک از دوره های عادی یا شهریه پرداز پذیرفته شوند، پذیرش قبلی آن ها لغو شده و قابل بازگشت نمی باشد.
 • زمان شروع به تحصیل پذیرفته شدگان در مرحله تکمیل ظرفیت از سوی دانشگاه محل پذیرش اعلام خواهد شد.
 • هر گونه انتقال، تغییر رشته و جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع است. بنابراین در انتخاب رشته محل نهایت دقت را داشته باشید.

داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی نسبت به انتخاب رشته محل اقدام نموده اند برای مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400  که در اواخر آذر ماه اعلام می گردد، می بایست به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه نمایند. متقاضیانی که در طی مرحله تکمیل ظرفیت در رشته محل دیگری پذیرفته شوند، دانشگاه های محل پذیرش قبلی آنان موظف اند تسهیلات آموزشی لازم را برای انتقال دانشجویان به دانشگاه جدید فراهم آورند و با انتقال و جابه جایی آنان مخالفت نکنند.

 

سوالات متداول

1- تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چه زمانی انجام می شود؟

زمان تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت 1400 از تاریخ 8 الی 10 آذر ماه در نظر گرفته شده است.

2- از طریق کدام سایت باید نسبت به انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت کدام است؟

سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir برای انجام فرآیند مربوطه تعیین شده است.

3- چگونه می توان از رشته های ارائه شده در دوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مطلع شد؟

رشته های ارائه شده در دوره تکمیل ظرفیت را از طریق دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می توان مشاهده کرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام امسال مثل اینکه اگر زبان رو زیر ۲۵ بزنیم مجاز نیستیم به انتخاب رشته خب فقط زبانم مشخص شده من میخوام ببینم بقیه درسام چه درصدی داشتن چجوری باید ببینم و اینکه تو تکمیل ظرفیت منی که مجاز نشدم میتونم انتخاب کنم؟

 2. سلام
  پارسال چند نفر تکمیل ظرفیت گرفتن؟
  امسال جمعا عادی و شهربه پرداز با هم ۷۵ نفر حدودا میگیرن . پارسال چند نفر گرفته بودن ؟ تکمیل ظرفیت ش چند نفر گرفتن ؟
  با سهمیه منطقه دو تا رتبه چند عادی یا شهریه پرداز قبول میشی ؟
  این سوالات رو اگه پاسخ بدین خیلی ممنون میشم.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد