تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

زمان و نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

معمولا هر سال پس از مشخص شدن نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت داوطلبانی که به دلیل اشتباه در انتخاب رشته در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند و یا از رشته محلی که پذیرفته شده اند رضایت چندانی ندارند ، به دنبال شرکت در تکمیل ظرفیت هستند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم ، مقاله ای را به موضوع ” تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت “ اختصاص دهیم و در آن به پرتکرارترین سوالات داوطلبان در زمینه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت پاسخ دهیم. بنابراین چنان چه شما هم جزو شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 هستید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید. چنانچه در پایان این مطلب باز هم سوال یا ابهامی برایتان باقی ماند، می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته پذیرفته شده  و با این حال در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کرده و در هر یک از دوره های عادی یا شهریه پرداز پذیرفته شوند، پذیرش مرحله نخست آن ها لغو خواهد شد.

زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

در صورت تکمیل نشدن ظرفیت دانشگاه ها در برخی کد رشته ها، برای تکمیل کردن صندلی های خالی ، یک فرصت مجدد برای انتخاب رشته در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. با توجه به اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور ، زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 از روز یکشنبه 14 مهرماه لغایت ساعت 16 روز سه شنبه 16 مهرماه خواهد بود. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد نیز پیگیر آخرین اخبار مربوط به تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 باشید.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

تمامی داوطلبان اعم از قبولی یا مردودی که در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته محل بوده اند ، می توانند نسبت به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کنند. کلیه فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 98 ، از طریق سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir انجام می گیرد.

داوطلبانی که علاقه مندند شانس خود را در این فرصت بیازمایند ابتدا می بایست دفترچه یا جدول رشته محل های ارائه شده را به دقت مطالعه و بررسی کنند ، سپس نسبت به ثبت آن ها در زمان مذکور بپردازند.

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سال 98 ، در روز شنبه 13 مهر ماه ، بر روی سایت مربوطه قرار می گیرد. ما برای سهولت دسترسی به این دفترچه ، لینک دانلود آن را در جدول زیر قرار داده ایم که با یک کلیک بر روی لینک آن می توانید دفترچه را دریافت کنید.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

(برای دریافت دفترچه ، بر روی لینک کلیک نمایید.)

نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

داوطلبانی که قصد دارند در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های گروه پزشکی مقطع کارشناسی ارشد شرکت نمایند می بایست بعد از مطالعه دفترچه یا جدول رشته های ارائه شده به سایت اصلی مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه نمایند. مراحل گام به گام ثبت رشته در سایت مذکور به شرح زیر است:

ورود به سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir

انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد – ارشد” از منوی تعبیه شده در قسمت راست سایت

مرحله اول تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

با ورود به این صفحه ، گزینه “انتخاب رشته محل تحصیل /ویرایش انتخاب ها – تکمیل ظرفیت” را انتخاب کنید.

 مرحله دوم تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

مجددا در این صفحه ، بر روی گزینه “انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها – تکمیل ظرفیت” کلیک نمایید. در این صفحه می بایست کد رهگیری خود را وارد کنید تا به پنل شخصی خود هدایت شوید.

مرحله سوم تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اکنون می توانید انتخاب های خود را به ثبت برسانید. در ضمن یادتان باشد که بعد از ثبت انتخاب رشته خود حتما کد رهگیری انتخاب رشته را از سامانه دریافت نمایید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

 • تمامی داوطلبان اعم از قبولی یا مردودی که در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته محل بوده اند ، می توانند نسبت به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کنند.
 • با توجه به عدم اضافه شدن رشته محل جدید ، داوطلبان استعداد درخشان بدون آزمون مجاز به انتخاب رشته محل مخصوص به استعداد درخشان نیستند و داوطلبان استعداد درخشان با آزمون نیز با رعایت کلیه ضوابط مجاز به انتخاب رشته محل هستند.
 • داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته قبول شده اند و تمایل دارند مجددا در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت نمایند ، چنان چه در این مرحله در هر یک از دوره های عادی یا شهریه پرداز پذیرفته شوند ، پذیرش قبلی آن ها لغو شده و قابل بازگشت نمی باشد.
 • افرادی که در مرحله تکمیل ظرفیت در دوره های عادی (رایگان) پذیرفته شوند در صورت عدم ثبت نام یا انصراف از رشته محل پذیرفته شده ، مشمول محرومیت یکساله خواهند شد.
 • زمان شروع به تحصیل پذیرفته شدگان در مرحله تکمیل ظرفیت ، از سوی دانشگاه محل پذیرش اعلام خواهد شد.

“هر گونه انتقال، تغییر رشته و جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع است. بنابراین در انتخاب رشته محل نهایت دقت را داشته باشید.”

داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال 98 نسبت به انتخاب رشته محل اقدام نموده اند برای مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 می بایست در روز شنبه 18 آبان ماه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه نمایند. داوطلبانی که در طی مرحله تکمیل ظرفیت در رشته محل دیگری پذیرفته شوند ، دانشگاه های محل پذیرش قبلی آنان موظفند تسهیلات آموزشی لازم را برای انتقال دانشجویان به دانشگاه جدید فراهم آورند و با انتقال و جابه جایی آنان مخالفت ننمایند.

پرسش و پاسخ

1- تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت چه زمانی انجام می شود؟

امسال از روز 14 مهر ماه آغاز شد.

2- سایت ثبت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت کدام است؟

سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور

3- امکان انتخاب رشته در فرآیند تکمیل ظرفیت برای پذیرفته شدگان این آزمون ، وجود دارد؟

بله اما اگر در یکی از کد رشته محل های انتخابی تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند ، امکان ثبت نام در کد رشته محل قبولی اول را ندارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام امسال مثل اینکه اگر زبان رو زیر ۲۵ بزنیم مجاز نیستیم به انتخاب رشته خب فقط زبانم مشخص شده من میخوام ببینم بقیه درسام چه درصدی داشتن چجوری باید ببینم و اینکه تو تکمیل ظرفیت منی که مجاز نشدم میتونم انتخاب کنم؟

 2. Avatar

  سلام
  پارسال چند نفر تکمیل ظرفیت گرفتن؟
  امسال جمعا عادی و شهربه پرداز با هم ۷۵ نفر حدودا میگیرن . پارسال چند نفر گرفته بودن ؟ تکمیل ظرفیت ش چند نفر گرفتن ؟
  با سهمیه منطقه دو تا رتبه چند عادی یا شهریه پرداز قبول میشی ؟
  این سوالات رو اگه پاسخ بدین خیلی ممنون میشم.

دریافت مشاوره