تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

زمان و نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

معمولا هر سال پس از مشخص شدن نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت داوطلبانی که به دلیل اشتباه در انتخاب رشته در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند و یا از رشته محلی که پذیرفته شده اند رضایت چندانی ندارند، به دنبال شرکت در تکمیل ظرفیت هستند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم، مقاله ای را به موضوع “تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت” اختصاص دهیم و در آن به پرتکرارترین سوالات داوطلبان در زمینه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت پاسخ دهیم. بنابراین چنانچه شما هم جزو شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 هستید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید. اگر در پایان این مطلب باز هم سوال یا ابهامی برایتان باقی ماند، می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد  ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته پذیرفته شوند و با این حال در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کرده و در هر یک از دوره های عادی یا شهریه پرداز پذیرفته شوند، پذیرش مرحله نخست آن ها لغو خواهد شد.

زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

در صورت تکمیل نشدن ظرفیت دانشگاه ها در برخی کد رشته ها و برای تکمیل کردن صندلی های خالی، معمولا یک فرصت مجدد برای انتخاب رشته در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا بتوانند در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شانس خود را برای تحصیل در این مقطع امتحان کنند. مطابق با اطلاعیه ای که از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر شد، دوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در برخی از رشته های شهریه پرداز از تاریخ 20 دی لغایت 21 دی ماه 99 برگزار خواهد شد. داوطلبان می توانند با وارد نمودن کد رهگیری نسبت به انتخاب رشته محل های مربوط به این مرحله اقدام نمایند. همچنین داوطلبانی که موفق به ثبت نام در زمان اولیه نشده باشند، می توانند از ساعت 10 لغایت 24 روز 27 دی ماه 99، فرآیند نام نویسی خود را انجام دهند.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

تمامی داوطلبان اعم از قبولی یا مردودی که در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته محل بوده اند، می توانند نسبت به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کنند. کلیه فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال، از طریق سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir انجام می گیرد.

داوطلبانی که علاقه مند اند شانس خود را در این فرصت بیازمایند، ابتدا می بایست دفترچه یا جدول رشته محل های ارائه شده را به دقت مطالعه و بررسی کنند، سپس نسبت به ثبت آن ها در زمان مذکور بپردازند. شایان ذکر است در صورت برگزاری دوره مذکور، دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد در زمان مقرر بر روی سایت مربوطه قرار می گیرد.

لیست رشته های پذیرش تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99
دانلود لیست رشته های تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

داوطلبانی که قصد دارند در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های گروه پزشکی مقطع کارشناسی ارشد شرکت نمایند، می بایست بعد از مطالعه دفترچه یا جدول رشته های ارائه شده به سایت اصلی مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه نمایند. مراحل گام به گام ثبت رشته در سایت مذکور به شرح زیر است.

 • به سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir وارد شوید و روی گزینه “کارشناسی ارشد – ارشد” از منوی تعبیه شده در قسمت راست سایت کلیک نمایید.

مرحله اول تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 • با ورود به این صفحه، گزینه “انتخاب رشته محل تحصیل /ویرایش انتخاب ها – تکمیل ظرفیت” را انتخاب کنید.

 مرحله دوم تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 • مجددا در این صفحه بر روی گزینه “انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها – تکمیل ظرفیت” کلیک نمایید. در این صفحه می بایست کد رهگیری خود را وارد کنید تا به پنل شخصی خود هدایت شوید.

مرحله سوم تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اکنون می توانید انتخاب های خود را به ثبت برسانید. در ضمن یادتان باشد که بعد از ثبت انتخاب رشته خود حتما کد رهگیری انتخاب رشته را از سامانه دریافت نمایید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

 • تمامی داوطلبان اعم از قبولی یا مردودی که در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته محل بوده اند، می توانند نسبت به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کنند.
 • با توجه به عدم اضافه شدن رشته محل جدید، داوطلبان استعداد درخشان بدون آزمون مجاز به انتخاب رشته محل مخصوص به استعداد درخشان نیستند و داوطلبان استعداد درخشان با آزمون نیز با رعایت کلیه ضوابط مجاز به انتخاب رشته محل هستند.
 • داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته قبول شده اند و تمایل دارند مجددا در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت نمایند، چنانچه در این مرحله در هر یک از دوره های عادی یا شهریه پرداز پذیرفته شوند، پذیرش قبلی آن ها لغو شده و قابل بازگشت نمی باشد.
 • زمان شروع به تحصیل پذیرفته شدگان در مرحله تکمیل ظرفیت از سوی دانشگاه محل پذیرش اعلام خواهد شد.
 • هر گونه انتقال، تغییر رشته و جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع است. بنابراین در انتخاب رشته محل نهایت دقت را داشته باشید.

داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی نسبت به انتخاب رشته محل اقدام نموده اند برای مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  که در نیمه اول بهمن ماه اعلام می گردد، می بایست در زمان معین شده به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه نمایند. داوطلبانی که در طی مرحله تکمیل ظرفیت در رشته محل دیگری پذیرفته شوند، دانشگاه های محل پذیرش قبلی آنان موظف اند تسهیلات آموزشی لازم را برای انتقال دانشجویان به دانشگاه جدید فراهم آورند و با انتقال و جابه جایی آنان مخالفت ننمایند.

سوالات متداول

1- تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 چه زمانی انجام می شود؟

زمان تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت در سال 99 از تاریخ 20 تا 21 دی ماه 99 در نظر گرفته شد و همچنین از ساعت 10 تا 24 روز 27 دی ماه نیز تمدید شد.

2- سایت ثبت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت کدام است؟

سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir برای انجام فرآیند مربوطه تعیین شده است.

3- چگونه می توان از رشته های ارائه شده در دوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مطلع شد؟

شما می توانید در صورت برگزاری دوره تکمیل ظرفیت، رشته های ارائه شده را از دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مشاهده نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام امسال مثل اینکه اگر زبان رو زیر ۲۵ بزنیم مجاز نیستیم به انتخاب رشته خب فقط زبانم مشخص شده من میخوام ببینم بقیه درسام چه درصدی داشتن چجوری باید ببینم و اینکه تو تکمیل ظرفیت منی که مجاز نشدم میتونم انتخاب کنم؟

 2. سلام
  پارسال چند نفر تکمیل ظرفیت گرفتن؟
  امسال جمعا عادی و شهربه پرداز با هم ۷۵ نفر حدودا میگیرن . پارسال چند نفر گرفته بودن ؟ تکمیل ظرفیت ش چند نفر گرفتن ؟
  با سهمیه منطقه دو تا رتبه چند عادی یا شهریه پرداز قبول میشی ؟
  این سوالات رو اگه پاسخ بدین خیلی ممنون میشم.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد