تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کنکور / تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی

تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی 98
تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه غیرانتفاعی جزو دانشگاه های غیر دولتی محسوب می شود و به صورت مستقل زیر نظر هیئت امنای دانشگاه اداره می شود و تحصیل در این دانشگاه ها رایگان نمی باشد و دانشجویان این دانشگاه ها موظف به پرداخت شهریه هستند. دانشگاه غیرانتفاعی هر سال به دو صورت با کنکور و بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می نماید. داوطلبان متقاضی تحصیل در رشته های با کنکور دانشگاه غیرانتفاعی می بایست در کنکور سراسری ثبت نام و شرکت نمایند و چنانچه مجاز به انتخاب رشته گردند می توانند در انتخاب رشته کنکور 98 شرکت و کد رشته محل های دانشگاه غیرانتفاعی را انتخاب نمایند. ممکن است برخی از داوطلبان بعد از نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 98 در هیچ یک از کد رشته های خود پذیرفته نشوند و یا ممکن است به رشته پذیرفته شده خود علاقه ای نداشته باشند ، این دسته از داوطلبان می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی شرکت کنند.

لیست رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی 98 از طریق سایت خود دانشگاه های غیرانتفاعی و احتمالا سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

زمان و نحوه تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی 98

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد دانشگاه غیرانتفاعی بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور در صورت تکمیل نشدن ظرفیت رشته های خود اقدام به تکمیل ظرفیت می کند. تکمیل ظرفیت شانس مجددی است که داوطلبان می توانند در آن شرکت نموده و در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند.

به دلیل عدم برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری در سال 97 ، هنوز اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش مبنی بر برگزاری آن منتشر نشده است. اما به دلیل این که دانشگاه آزاد برای برخی از رشته محل های خود اعلام ظرفیت نموده است پیش بینی می شود که دانشگاه های سراسری اعلام نیاز خود را برای رشته محل های دارای ظرفیت حداکثر تا اواخر مهر ماه اعلام نمایند.

در خصوص زمان تکمیل ظرفیت بدون کنکور غیرانتفاعی باید بگوییم که داوطلبان می توانند از اواخر مهر ماه نسبت به انتخاب کد رشته های خود اقدام کنند. معمولا لیست رشته های دارای ظرفیت دانشگاه ها از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد اما دانشگاه های غیرانتفاعی ، لیست رشته های دارای ظرفیت را از طریق سایت خود دانشگاه منتشر می نمایند. بنابراین داوطلبان می توانند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی 98

همانطور که می دانید تکمیل ظرفیت برای برخی از داوطلبان حکم یک فرصت طلایی و استثنایی را دارد، چرا که با شرکت در تکمیل ظرفیت می توانند شانس خود را مجددا جهت پذیرش در رشته محل دلخواهشان امتحان نمایند. در این مرحله، دانشگاه غیرانتفاعی لیست رشته های دارای ظرفیت خود را در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا هم داوطلبان در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند و هم ظرفیت خالی دانشگاه ها تکمیل گردد. حال ممکن است این سوال برای داوطلبان مطرح شود که چه کسانی مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی می باشند؟ برای یافتن پاسخ سوالات خود به ادامه این مقاله توجه کنید.

  1. داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته بنا به هر دلیلی موفق به ثبت کد رشته های نشده اند ، می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی شرکت کنند.
  2. داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور در هیچ یک از کد رشته های خود پذیرفته نشوند ، مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی می باشند.
  3. داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور از رشته محل پذیرفته شده خود رضایت چندانی ندارند ، می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه مذکور شرکت کنند.

دانشگاه غیرانتفاعی بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری در صورت تکمیل نشدن ظرفیت رشته های خود اقدام به تکمیل ظرفیت می کند. داوطلبان در صورت تمایل می توانند با داشتن شرایط لازم شانس خود را برای پذیرش در رشته های مورد علاقه خود امتحان کنند. داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته موفق به ثبت کد رشته های خود نشده اند ، داوطلبانی که در هیچ یک از کد رشته های خود پذیرفته نشوند ، داوطلبانی که رشته محل پذیرفته شده خود رضایت چندانی ندارند می توانند در تکمیل ظرفیت این دانشگاه شرکت کنند. شما می توانید برای اطلاع از رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی 98 و همچنین شهریه غیرانتفاعی 98 – 99 بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

پاسخ سوالات رایج کاربران

1- چند درصد احتمال اجرا شدن تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی وجود دارد؟

کاملا 50/50 است. بستگی به تعداد صندلی های خالی هر دانشگاه دارد.

2- انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی از چه سایتی امکان پذیر است؟

با توجه به این که مراکز غیرانتفاعی ، جزو دانشگاه های سراسری به شمار می آیند ، فرآیند تکمیل ظرفیت آن ها نیز از سایت سنجش آموزش کشور صورت می گیرد.

3- تکمیل ظرفیت دانشگاه های غیر انتفاعی از چه زمانی آغاز می شود؟

در صورت برگزاری ، در مهر ماه انجام می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره