تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی

تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی 99
تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه غیرانتفاعی جزو دانشگاه های غیر دولتی محسوب می شود و به صورت مستقل زیر نظر هیئت امنای دانشگاه اداره می شود و تحصیل در این دانشگاه ها رایگان نمی باشد و دانشجویان این دانشگاه ها موظف به پرداخت شهریه هستند. دانشگاه غیرانتفاعی هر سال به دو صورت با کنکور و بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می نماید. داوطلبان متقاضی تحصیل در رشته های با کنکور دانشگاه غیرانتفاعی می بایست در کنکور سراسری ثبت نام و شرکت نمایند و چنانچه مجاز به انتخاب رشته گردند می توانند در انتخاب رشته کنکور 98 شرکت و کد رشته محل های دانشگاه غیرانتفاعی را انتخاب نمایند. ممکن است برخی از داوطلبان بعد از نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 98 در هیچ یک از کد رشته های خود پذیرفته نشوند و یا ممکن است به رشته پذیرفته شده خود علاقه ای نداشته باشند ، این دسته از داوطلبان می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی شرکت کنند.

لیست رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی 98 از طریق سایت خود دانشگاه های غیرانتفاعی و احتمالا سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

زمان و نحوه تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی 98

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد دانشگاه غیرانتفاعی بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور در صورت تکمیل نشدن ظرفیت رشته های خود اقدام به تکمیل ظرفیت می کند. تکمیل ظرفیت شانس مجددی است که داوطلبان می توانند در آن شرکت نموده و در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند.

زمان تکمیل ظرفیت بدون کنکور غیرانتفاعی از 28 آبان ماه آغاز شده و تا روز 15 بهمن ماه ادامه دارد. لیست رشته های دارای ظرفیت دانشگاه ها از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد و داوطلبان می توانند با کسب آگاهی از دانشگاه های ارائه دهنده هر کدام ، رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و نسبت به ثبت نام حضوری اقدام کنند.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی 98

همانطور که می دانید تکمیل ظرفیت برای برخی از داوطلبان حکم یک فرصت طلایی و استثنایی را دارد، چرا که با شرکت در تکمیل ظرفیت می توانند شانس خود را مجددا جهت پذیرش در رشته محل دلخواهشان امتحان نمایند. در این مرحله، دانشگاه غیرانتفاعی لیست رشته های دارای ظرفیت خود را در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا هم داوطلبان در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند و هم ظرفیت خالی دانشگاه ها تکمیل گردد. حال ممکن است این سوال برای داوطلبان مطرح شود که چه کسانی مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی می باشند؟

در پاسخ به پرسش فوق می توان گفت ، از آن جا که تکمیل ظرفیت برای رشته های بدون آزمون دانشگاه های غیرانتفاعی اجرا می شود ، تمامی داوطلبان واجد شرایط می توانند نسبت به انتخاب رشته و نام نویسی خود اقدام نمایند.

دانشگاه غیرانتفاعی بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری در صورت تکمیل نشدن ظرفیت رشته های خود اقدام به تکمیل ظرفیت می کند. داوطلبان در صورت تمایل می توانند با داشتن شرایط لازم شانس خود را برای پذیرش در رشته های مورد علاقه خود امتحان کنند. داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته موفق به ثبت کد رشته های خود نشده اند ، داوطلبانی که در هیچ یک از کد رشته های خود پذیرفته نشوند ، داوطلبانی که رشته محل پذیرفته شده خود رضایت چندانی ندارند ، همگی می توانند در تکمیل ظرفیت این دانشگاه شرکت کنند. شما می توانید برای اطلاع از رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی و هم چنین شهریه غیرانتفاعی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سوالات متداول

1- چند درصد احتمال اجرا شدن تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی وجود دارد؟

هم اکنون این فرآیند در حال اجراست و داوطلبان تا روز 15 بهمن ماه مهت دارند که نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

2- انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی از چه سایتی امکان پذیر است؟

با توجه به این که مراکز غیرانتفاعی ، جزو دانشگاه های سراسری به شمار می آیند ، فرآیند تکمیل ظرفیت آن ها نیز به صورت حضوری انجام می شود.

3- چه کسانی می توانند در فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه های غیرانتفاعی ثبت نام کنند؟

با توجه به این که تکمیل ظرفیت برای رشته های بدون آزمون برگزار شده است ، تمامی داوطلبان می توانند نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99