تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی به کارشناسی / تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی 99

تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی 99

زمان تکمیل ظرفیت رشته های کارشناسی ناپیوسته 99
تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی 99

داوطلبانی که در بازه زمانی مقرر نسبت به ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی اقدام نموده اند، ممکن است با انتشار نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی متوجه شوند که در هیچ کدام از رشته محل های انتخابی پذیرفته نشده اند. این دسته از داوطلبان می توانند در فرصت طلایی که تحت عنوان تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی در اختیارشان قرار می گیرد، مجددا اقدام به انتخاب رشته نمایند.

فرآیند تکمیل ظرفیت این مقطع تحصیلی، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد؛ لذا داوطلبان واجد شرایط، می توانند شانس خود را برای پذیرش در کد رشته های دارای ظرفیت در زمان بندی مشخص شده از سوی سازمان مذکور امتحان کنند.

پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت به عنوان دانشجویان ورودی بهمن دانشگاه ها در نظر گرفته می شوند.

زمان تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی 99

پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی به منظور ثبت نام و انتخاب رشته در این دوره از تاریخ پنجشنبه 11 دی لغایت سه شنبه 16 دی ماه 99 تعیین گشته است. نکته قابل توجه آن است که پذیرش در این دوره بر اساس سوابق تحصیلی (معدل فوق دیپلم) و برای نوبت بهمن ماه انجام می گیرد.

همچنین دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی نیز همزمان با آغاز ثبت نام این دوره و از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

شایان ذکر است که مهلت ثبت نام تا 20 دی ماه 99 تمدید شده است، در نتیجه افرادی که موفق به ثبت نام نشده اند، می توانند در این بازه زمانی نسبت به ثبت نام خود در سایت مذکور اقدام نمایند. شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  از جدیدترین اخبار در زمینه مطلع شوید.

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی 99

با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور این امکان برای متقاضیان فراهم شد که شانس خود را مجددا برای پذیرش در دانشگاه ها امتحان کنند. به این منظور داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام دوره تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده، پس از مطالعه دفترچه مربوطه و از لیست رشته های ارائه شده، اطلاع کامل پیدا کنند و سپس نسبت به ثبت کد رشته های خود اقدام نمایند.

 • در ابتدا باید وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست صفحه بر روی گزینه “کاردانی به کارشناسی” کلیک کنید.

مرحله اول شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی

 • لینک فعال شده “ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی 99” را انتخاب کنید.

مرحله دوم شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی

 • پس از وارد شدن به صفحه اصلی ثبت نام، می بایست با کلیک بر روی عبارت “خرید کارت” در بخش راست سایت، نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام اقدام نمایید.

مرحله سوم شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی

 • حال لینک خرید کارت مربوط به مقطع کاردانی به کارشناسی را فعال کرده و سپس بر روی “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی

 • سپس اطلاعات مورد نظر را در کادرهای مربوطه وارد کرده و مجددا عبارت “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی

 • بعد از یادداشت نمودن کد پیگیری پرداخت صادر شده از سوی سایت، تیک مربوط به قوانین را فعال و “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی

 • پس از منتقل شدن به صفحه درگاه پرداخت، اطلاعات کارت بانکی خود را در هر یک از بخش های مشخص ثبت کنید و سپس کلمه “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی

 • حال دوباره به صفحه ثبت نام بازگردید و عبارت “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب نمایید.

مرحله هشتم شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی

 • جهت آغاز روند نام نویسی، سریال ثبت نام و عبارت امنیتی را درج نموده و سپس دکمه “تایید” را انتخاب کنید.

مرحله نهم شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی

دفترچه و لیست رشته تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی 99

داوطلبانی که علاقه مند به انتخاب رشته و ثبت نام در دوره های پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل فوق دیپلم) در مقطع کاردانی به کارشناسی بهمن ماه می باشند، می بایست قبل از هر گونه اقدامی با مطالعه دفترچه راهنما از شرایط و ضوابط لازم جهت ثبت نام آگاه شوند.

همچنین لیست رشته های ارائه داده شده در دوره های مختلف دولتی و غیردولتی در فایلی جداگانه در جدول ذیل قرار داده شده است که متقاضیان می توانند بعد از مطالعه آن و استخراج کد رشته های موردنظر؛ نسبت به شروع مراحل نام نویسی خود در این مقطع اقدامات لازم را به انجام برسانند.

دفترچه و لیست رشته تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی 99 
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 99 

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود لیست رشته محل های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحات لیست رشته محل های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

همان گونه که گفته شد پس از زمان برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی، دوره تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی برگزار می شود و لیست رشته های تکمیل ظرفیت این مقطع تحصیلی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد. داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان مذکور کد رشته های تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی را به صورت اینترنتی ثبت کنند.

لازم به ذکر است که اگر داوطلب در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت نموده باشد، برای تکمیل ظرفیت نیازی به خرید کارت اعتباری مربوطه نخواهد داشت اما اگر در کنکور شرکت نکرده باشد و تقاضای شرکت در رشته های بدون کنکور را دارد، می بایست ابتدا کارت اعتباری را تهیه و سپس نسبت به ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی اقدام کند.

سوالات متداول

1- آیا تکمیل ظرفیت برای کنکور کارشناسی ناپیوسته برگزار می شود؟

بله، مطابق با اطلاعیه انتشاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور این دوره برای بهمن ماه سال 99 اجرا خواهد شد.

2- مهلتی که برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ناپیوسته 99 در نظر گرفته شده است، چه زمانی است؟

داوطلبان می توانند از تاریخ 11 الی 20 دی ماه نسبت به ثبت نام در این دوره اقدام نمایند.

3- برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی باید از چه سایتی اقدام کنم؟

شما می توانید با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه مربوطه را دریافت کرده و فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته خود را انجام دهید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۸ نظر

 1. میلاد عابدینی

  با سلام و وقت بخیر من یک سوالی داشتم زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی کی مشخص میشود

 2. سلام . میخواستم بدونم پس نتیجش چی شد ؟؟ من کلی استرس گرفتم چون اطلاعی ازش نیست!

 3. سلام میخواستم بدونم منی که امسال کنکور ندادم میتونم تو تکمیل ظرفیت ثبت نام کنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، از جمله شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت، شرکت در کنکور و کسب رتبه قبولی (مجاز به انتخاب رشته) می باشد.

 4. سلام زمان تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی کی اعلام میشه؟

 5. سلام و عرض ادب سوالی داشتم . امکان داره کنسل شده باشه ؟
  چون اطلاعیه های قبلی تمام پاک شده نظرتون چی هست

  • سلام ، تاکنون اطلاعیه ای در این باره منتشر نشده است ، شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه مربوطه ، و یا پس از اتمام تعطیلات ، با مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید . پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی شوید .

 6. سلام نتایج تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی کی اعلام میشود

  • سلام
   در حال حاضر اطلاعیه ای در این باره از طریق سایت سازمان سنجش منتشر نشده است . پیشنهاد می شود با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر و یا مراجعه حضوری به واحد مربوطه اطلاعات تکمیلی را به دست آورید . همچنین پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار تحصیلی مطلع شوید .

 7. سلام نتایج دقیق تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی ناپیوسته چه تاریخی اعلام میشه کلاس ها شروع شدن

  • با سلام ، تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با اعلام نتایج تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ناپیوسته از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر نشده است . شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه مربوطه و یا مراجعه حضوری به دانشگاه اطلاعات مربوطه را به دست اورید . همچنین پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید .

 8. سلام کی نتایج تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی اعلام میشه ؟؟؟؟کلاسا شروع شده ولی ما هنوز جوابی نگرفتیم که پذیرش شدیم یا نه ..بعد در کلاس ها شرکت نمیکنیم چی میشه

  • با سلام ، شما می توانید از طریق سایت دانشگاه مورد نظر و یا مراجعه حضوری به دانشگاه پیگیری های لازم را انجام دهید . در رابطه با شروع ترم تحصیلی جدید و زمان انتخاب واحد اطلاع رسانی ها در سایت دانشگاه مربوطه انجام می گیرد .

 9. آیا دوباره کد رشته محل های جدید مثل بهداشت عمومی اضافه میشه دفترچه یانه؟خواهشن جواب بدین ممنون

  • با سلام .
   بر اساس اطلاعیه های اعلام شده در حال حاضر رشته های تکمیل ظرفیت صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هستند و رشته های گروه علوم پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی ارائه نمی شوند.

 10. سلام من امسال در ازمون کاردانی به کارشناسی دانشگاه دولتی قبول شدم ایا امکانش هست در تکمیل ظرفیت شرکت کنم ؟

  • با سلام , در صورتی که شما در آزمون کاردانی به کارشناسی سراسری سال ۱۳۹۸ ثبت نام کرده باشید . می توانید طبق اطلاعیه سازمان سنجش از تاریخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ در انتظار کد رشته محل های ارائه شده در تکمیل ظرفیت سال ۱۳۹۸ باشید . همچنین با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته از زمان شروع تکمیل ظرفیت مطلع شوید .

 11. سلام میخواستم مطمئن بشم تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی علاوه بر دانشگاه های آزاد برای دانشگاه های دولتی هم برگزار میشه یا هنوز قطعی نیس؟؟

  • با سلام،
   مطابق با آخرین اطلاعیه سازمان سنجش، برنامه زمانی ثبت نام یا انتخاب رشته و نحوه پذیرش این تکمیل ظرفیت ها در هریک از آزمونها، پس از هماهنگی با زیر نظام های آموزشی متعاقبا اعلام خواهد شد.

 12. از کجا بفهمم تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۱۳۹۸ شامل چه شهرهای خواهد شد؟

  • با سلام , شما جهت اطلاع از رشته ها و دانشگاه هایی که برای تکمیل طرفیت پذیرش دانشجو دارند , می بایست منتظر انتشار اطلاعیه و دفترچه ثبت نامی از طریق سایت سازمان سنجش و دانشگاه آزاد باشید . همچنین پیشنهاد می شود جهت اطلاع از زمان ثبت نام عضو کانال تلگرام کنکور شوید .

 13. سلام تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی برای دانشگاه های دولتی امسال برگزار میشه ؟

  • سلام.
   بله بر اساس آخرین اطلاعیه هایی که سایت سازمان سنجنش منتشر کرده است، برای سال ۱۳۹۸ تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی انجام خواهد شد، ولی در حال حاضر زمان دقیقی در این باره اعلام نشده است.

 14. سلام میخواستم بدونم امسال تکمیل ظرفت کاردانی ب کارشناسی برگزار میشه؟

  • با سلام
   بله طبق اطلاعیه ی سازمان سنجش و آموزش ، تکمیل ظرفیت برای مقطع کاردانی به کارشناسی ، برگزار خواهد شد .

 15. سلام تاریخ تکمیل ظرفیت کارشناسی ناپیوسته چه تاریخی هست؟

  • با سلام , در صورتی که پذیرشی در مقطع کارشناسی ناپیوسته در نیمه دوم سال از طریق دانشگاه ها انجام گیرد , از طریق سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه آزاد اطلاع رسانی خواهد شد . شما جهت کسب اطلاع درباره ی این موضوع می توانید عضو کانال تلگرام انتخاب رشته باشید .

 16. سلام تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی ۹۸ اصلا برگزار می‌شود؟
  در صورت برگزاری در چه تاریخی است؟

 17. سلام میشه شرایط مهمان‌شدن‌از یه دانشگاه غیر انتفاعی به یه دانشگاه غیر انتفاعی دیگه رو بگین‌.
  و اینکه سوره و دانشگاه‌پارس امسال کاردانی به‌کارشناسی‌بدون‌کنکور میگیرن؟

 18. اصلا امیدواری به برگزاری تکمیل ظرفیت نباشیم؟؟

  • با سلام
   با توجه به اطلاعیه‎های منتشر شده، دوره تکمیل ظرفیت برای مقطع کاردانی به کارشناسی برگزار نخواهد شد.

 19. سلام
  ببخشید تکمیل ظرفیت سازمان سنجش برای دانشگاه های دولتی برگزار میکند؟؟

  • با سلام
   دوره‎های تکمیل ظرفیت برای دانشگاه‎های سراسری در مقطع کاردانی به کارشناسی برگزار نمی‌شود، اما دانشگاه غیرانتفاعی در حال حاضر تا تاریخ ۹۷/۰۸/۲۷ ثبت نام برای تکمیل ظرفیت در مقطع کاردانی به کارشناسی دارند.

 20. سلام
  ببخشید خبر قطعی که بفهمیم تکمیل ظرفیت برگزار میشه یا نه کی اعلام میکنن؟؟

 21. سلام
  واقعا درسته که میگن امسال تکمیل ظرفیت برگزار نمیشه؟؟

  • با سلام . بله . با توجه به اطلاعیه سنجش کاملا صحیح میباشد ولی به دلیل درخواست دانشگاه ها به سازمان احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت وجود دارد .

 22. سلام
  با توجه به درخواست دانشگاه ها تکمیل ظرفیت برگزار میشه؟؟

 23. سلام
  میخواستم بدونم قطعی شده که تکمیل ظرفیت دیگه برگزار نمیشه ؟؟

  • با سلام . با توجه به اطلاعیه سنجش تکمیل ظرفیت برای دوره کاردانی به کارشناسی برگزار نخواهد شد ولی به دلیل درخواست دانشگاه ها به سازمان احتمال برگزاری آن وجود دارد .

 24. سلام
  ببخشید احتمال داره که تکمیل ظرفیت برگزار بشه برا کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه های دلتی؟؟؟

 25. سلام
  ببخشید چرا هر جا یه پاسخ درمورد تکمیل ظرفیت کارشناسی ناپیوسته جواب میدن یه جوای قطعی به ما بدید که ما تکلیفمونو مشخص کنیم ؟؟؟

 26. سلام
  هنوز مشخص نشده که تکمیل ظرفیت برا کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه های دولتی اعلام میشود یا نه؟؟

دریافت مشاوره