تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / مدارس / ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک

ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک

ثبت نام المپیاد فیزیک 98
ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

المپیادهای علمی دانش آموزی ، از جمله رقابت های سخت میان داوطلبان پایه های دهم و یازدهم است. آزمون المپیاد فیزیک طی یک پروسه حدودا 17 ماهه و در 4 مرحله انجام می گیرد. در هر مرحله تعدادی از برگزیدگان ، جواز حضور در مرحله بعدی المپیاد را پیدا می کنند و در آخر از این میان تنها 6 نفر به مرحله المپیاد جهانی راه پیدا می کنند. همانند المپیادهای ریاضی و شیمی ، افراد زیادی علاقه مند به شرکت در المپیاد فیزیک هستند.

این افراد می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام کنند. هم چنین در صورتی که داوطلبان و والدین آن ها تمایل داشته باشند ، مدیران مدارس می توانند نسبت به نام نویسی گروهی دانش آموزان اقدام کنند. اما چه افرادی مجاز به ثبت نام در المپیاد فیزیک هستند و واجدان شرایط ثبت نام چه زمانی و چگونه باید نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند ؟

نام نویسی آزمون المپیاد فیزیک در اواخر آذر ماه و از طریق سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی صورت می گیرد.

راهنمای ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک 98 – 99

زمان ثبت نام المپیاد فیزیک

المپیادهای دانش آموزی در 9 رشته برگزار می شود. یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین این آزمون ها ، المپیاد فیزیک است. دانش آموزانی که شرایط ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی را دارا می باشند ، می توانند نسبت به نام نویسی این المپیاد اقدام کنند. دانش آموزان واجد شرایط هم چنین می توانند در المپیاد سایر رشته ها مانند : ریاضی ، شیمی ، ادبی ، جغرافیا و … نیز ثبت نام کنند.

ثبت نام المپیادهای دانش آموزی در رشته فیزیک ، هم زمان با نام نویسی این آزمون در سایر رشته ها انجام می گیرد. داوطلبانی که قصد شرکت در المپیاد فیزیک را دارند می توانند در اواخر آذر ماه نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. مهلت در نظر گرفته شده جهت ثبت نام حدود 5 روز می باشد که این زمان برای جاماندگان از ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی معمولا تمدید می شود.

نحوه ثبت نام المپیاد فیزیک

ثبت نام در المپیاد علمی دانش آموزی فیزیک به صورت اینترنتی و آنلاین صورت می گیرد و فرد داوطلب می تواند از طریق سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی در این آزمون نام نویسی نماید. هم چنین مدیران مدارس نیز در صورتی که دانش آموز و والدین او تمایل داشته باشند می توانند نسبت به ثبت نام گروهی دانش آموزان اقدام کنند.

جهت نام نویسی در المپیاد فیزیک باید با در دست داشتن مدارک ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی ، مطابق راهنمای زیر عمل کنید.

 • وارد سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی به آدرس oly.medu.ir شوید.
 • جهت ورود به صفحه اصلی ثبت نام باید کد ملی دانش آموز و رمز ورود همگام را وارد نمایید.

رمز ورود همگام برای هر دانش آموز منحصر به فرد است و از مدرسه ای که داوطلب در آن تحصیل می کند قابل دریافت می باشد.

 • پس از ورود به صفحه ثبت نام ، فرم نام نویسی را تکمیل و عکس دانش آموز را بارگذاری نمایید.
 • پس از تکمیل مراحل فوق ، کد پیگیری را از سایت مذکور دریافت نموده و برای انجام سایر مراحل نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک

دانش آموزان برای این که بتوانند در آزمون المپیاد فیزیک ثبت نام و شرکت نمایند ، می بایست شرایطی را دارا باشند. در ادامه به شرح شرایط لازم جهت نام نویسی در المپیاد فیزیک می پردازیم.

 • داوطلبان نباید در دوره دوم متوسطه ، ترک تحصیل یا وقفه در تحصیل داشته باشند.
 • دانش آموزانی می توانند در این آزمون ثبت نام کنند که در سال تحصیلی جاری ، در پایه های دهم و یازدهم در حال تحصیل باشند.

دانش آموزان پایه دهم توجه داشته باشند که ثبت نام و حضور آن ها در آزمون المپیاد فیزیک ، صرفا به صورت آزمایشی می باشد. بنابراین ، دانش آموزان پایه دهم در صورت پذیرفته شدن در مرحله اول آزمون المپیاد فیزیک ، صرفا می توانند در مرحله دوم شرکت کنند و حضور آن ها در دوره آموزشی تابستانی امکان پذیر نخواهد بود.

 • برگزیدگان المپیاد فیزیک می توانند از تسهیلاتی که جهت ورود به دانشگاه برایشان در نظر گرفته شده استفاده کنند. شرط استفاده از این امتیاز آن است که رشته دیپلم برگزیدگان المپیاد ، با رشته ای که در المپیاد آن شرکت کرده اند تناسب داشته باشد.
 • داوطلبان واجد شرایط ، در صورت تمایل می توانند علاوه بر المپیاد فیزیک ، در المپیاد سایر رشته ها نیز ثبت نام کنند.
 • دانش آموزانی که در دوره آموزشی تابستانی المپیاد فیزیک در سال 97 – 98 ، موفق به کسب مدال های کشوری نقره یا برنز شده اند از امتیازی برخوردار نیستند و جهت شرکت در آزمون المپیاد فیزیک در سال 98 – 99 می بایست مانند سایر داوطلبان در تمام مراحل شرکت کنند و تنها در صورت پذیرفته شدن در مراحل اول و دوم آزمون حق شرکت در دوره تابستانی را خواهند داشت.

مدارک ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک 

بهتر است پیش از آن که بخواهید نسبت به ثبت نام در آزمون المپیاد فیزیک اقدام کنید ، ابتدا مدارکی که برای نام نویسی در سامانه ثبت نام لازم دارید را آماده کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید. مدارک مورد نیاز عبارت اند از :

 • اطلاعات کارت ملی و شناسنامه دانش آموز
 • اسکن عکس داوطلب (عکس دانش آموز باید با زمینه سفید و مربوط به سال جاری باشد.)
 • هزینه ثبت نام ، جهت پرداخت مبلغ در نظر گرفته شده برای ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک ، به همراه داشتن یکی از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم باشد ، الزامی است.

جهت نام نویسی در المپیاد فیزیک نیز مانند سایر آزمون ها ، باید هزینه آن را پرداخت نمایید. مبلغ ثبت نام المپیاد فیزیک در سال گذشته 25 هزار تومان بود و پیش بینی می شود که این مبلغ در سال جاری با کمی افزایش همراه باشد.

به تمامی داوطلبان عزیزی که قصد ثبت نام در المپیادهای علمی دانش آموزی در رشته فیزیک و یا سایر رشته ها را دارند پیشنهاد می کنیم حتما نسبت به دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی اقدام کنند و سپس به نام نویسی در سامانه بپردازند. برای موفقیت در این آزمون ، باید با داشتن یک برنامه ریزی جامع به مطالعه منابع آزمون المپیاد فیزیک بپردازید تا در زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی با آمادگی کامل در جلسه آزمون حاضر شوید.

در صورتی که تمایل دارید در مورد هر یک از موارد بالا اطلاعات بیشتری را کسب کنید می توانید روی لینک های آن ها کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره