تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مدارس / ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک

ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک

ثبت نام المپیاد فیزیک 98 - 99
ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

المپیادهای علمی دانش آموزی ، از جمله رقابت های سخت میان داوطلبان پایه های دهم و یازدهم است. آزمون المپیاد فیزیک بیش از یک سال و طی 6 مرحله انجام می گیرد. در هر مرحله تعدادی از برگزیدگان ، مجاز به حضور در مرحله بعدی المپیاد می شوند و در آخر از میان آن ها ، تنها 5 نفر به مرحله المپیاد جهانی راه پیدا می کنند. همانند المپیادهای ریاضی و شیمی ، افراد زیادی علاقه مند به شرکت در المپیاد فیزیک هستند.

این افراد می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام کنند. هم چنین در صورتی که داوطلبان و والدین آن ها تمایل داشته باشند ، مدیران مدارس می توانند نام نویسی گروهی دانش آموزان را بر عهده گیرند. اما چه افرادی مجاز به ثبت نام در المپیاد فیزیک هستند و واجدان شرایط ثبت نام چه زمانی و چگونه باید نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند؟

نام نویسی آزمون المپیاد فیزیک معمولا در اواخر آذر ماه و از طریق سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی صورت می گیرد.

زمان ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک 98 – 99

المپیادهای دانش آموزی در 14 رشته برگزار می شود که یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین آن ها ، المپیاد فیزیک است و از آن جا که طی چند مرحله برگزار می شود ، ثبت نام هر مرحله نیز به صورت جداگانه انجام می گیرد. ثبت نام مرحله اول آزمون المپیاد فیزیک نیز مانند سایر المپیادها از روز 30 آذر ماه آغاز شده و تا روز 8 دی ماه ادامه دارد. زمان ثبت نام سایر مراحل ، مطابق جدول زیر می باشد.

جدول زمان بندی ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک 98 – 99
مرحله مهلت ثبت نام
مرحله اول 30 آذر ماه الی 8 دی ماه 98
مرحله دوم نیاز به ثبت نام ندارد.
مرحله سوم (عملی)

(ویژه آزمون المپیاد فیزیک و کامپیوتر)

نیاز به ثبت نام ندارد.
دوره آموزشی تابستان دهه اول تیر ماه 99
 دوره آموزشی طلای کشور 1 آذر ماه 99
دوره آمادگی تیم های ملی نیاز به ثبت نام ندارد.
اعزام دانش پژوهان به مسابقات بین المللی بهار 1400

نحوه ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک 98 – 99

ثبت نام در المپیاد علمی دانش آموزی فیزیک به صورت اینترنتی صورت می گیرد و داوطلب می تواند از طریق سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی به نشانی oly.medu.ir فرآیند نام نویسی خود را انجام دهد. هم چنین مدیر هر مدرسه در صورتی که دانش آموزان و والدین آن ها تمایل داشته باشند ، می تواند نسبت به ثبت نام گروهی دانش آموزان اقدام کند.

هنگام نام نویسی در المپیاد فیزیک باید با در دست داشتن مدارک ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی ، مطابق راهنمای زیر عمل کنید.

  • وارد سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی به آدرس oly.medu.ir شوید.
  • جهت ورود به صفحه اصلی ثبت نام باید کد ملی دانش آموز و رمز ورود همگام را وارد نمایید. (رمز ورود همگام برای هر دانش آموز منحصر به فرد است و از مدرسه ای که داوطلب در آن تحصیل می کند قابل دریافت می باشد.)
  • پس از ورود به صفحه ثبت نام ، فرم نام نویسی را تکمیل و عکس دانش آموز را بارگذاری نمایید.
  • پس از تکمیل مراحل فوق و پرداخت موفقیت آمیز هزینه ثبت نام المپیاد های دانش آموزی ، کد پیگیری را از سایت مذکور دریافت نموده و برای انجام سایر مراحل نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک

دانش آموزان برای این که بتوانند در آزمون المپیاد فیزیک ثبت نام و شرکت نمایند ، می بایست شرایطی را دارا باشند که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

  • دانش آموزان باید در سال تحصیلی جاری ، مشغول به تحصیل در پایه های دهم و یازدهم باشند.
  • ثبت نام و حضور دانش آموزان پایه دهم در آزمون المپیاد فیزیک به صورت آزمایشی می باشد. یعنی این داوطلبان اگر در مرحله دوم آزمون المپیاد ، مورد پذیرش نیز قرار گیرند ، اجازه حضور در دوره آموزشی تابستان را نخواهند داشت.

دارندگان مدال طلای کشوری آزمون المپیاد فیزیک ، از شرکت در آزمون سراسری رشته های زیرگروه مربوطه معاف هستند. هم چنین دانش آموزانی که موفق به کسب مدال طلای بین المللی از این آزمون المپیاد شوند ، می توانند رشته های گروه پزشکی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند.

دانش آموزانی که در دوره آموزشی تابستان المپیاد فیزیک دوره گذشته ، موفق به کسب مدال های کشوری نقره یا برنز شده اند ، جهت شرکت در آزمون المپیاد فیزیک سال جاری می بایست مانند سایر داوطلبان در تمام مراحل شرکت کنند و تنها با پذیرفته شدن در هر مرحله می توانند به مراحل بعدی راه یابند. 

مدارک ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک

پیش از آن که بخواهید نسبت به ثبت نام در آزمون المپیاد فیزیک اقدام کنید ، توصیه می شود ابتدا مدارکی که برای نام نویسی در سامانه ثبت نام لازم دارید را آماده نمایید. مدارک مورد نیاز عبارتند از :

  • اطلاعات کارت ملی و شناسنامه دانش آموز
  • پرداخت مبلغ 30 هزار تومان از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی بابت هزینه ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک
  • بارگذاری فایل عکس با فرمت JPG ، حداقل ابعاد 300×200 و حداکثر 400×300 پیکسل ، دارای پس زمینه سفید ، مربوط به سال جاری داوطلب ، حداکثر حجم 70 کیلوبایت ، حجاب کامل دختران و واضح بودن چهره دانش آموزان

به تمامی داوطلبان عزیزی که قصد ثبت نام در المپیادهای علمی دانش آموزی در رشته فیزیک و یا سایر رشته ها را دارند پیشنهاد می کنیم حتما دفترچه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی را مطالعه کنند و سپس به نام نویسی در سامانه بپردازند. با داشتن یک برنامه ریزی جامع و مطالعه منابع آزمون المپیاد فیزیک می توانید تا زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی آمادگی لازم را کسب کرده و در جلسه آزمون حاضر شوید. در صورتی که تمایل دارید در مورد هر یک از موارد مذکور اطلاعات بیشتری را کسب کنید ، می توانید روی لینک های آن ها کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون المپیاد فیزیک با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99